Вівторок
24-06-25
21:12

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.2. Догмати ісламу


4.2. Догмати ісламу

1. Віра в Аллаха (тобто віра в Бога). Бог в ісламі єдиний, превосходящ, поза часом, милостивий і милосердний.
2. Віра у священні книги. З кожним з посланників Всевишній посилав людям Книгу одкровень. Тору через Мойсея, Євангеліє через Ісуса, Коран через Мухаммеда.
3. Віра в ангелів, диявола і джинів. Ангели, створені зі світла, служать провідниками і помічниками Бога. Джини, створені з вогню, що населяли землю до людини, можуть бути як добрими, так і злими. Диявол (шайтан, ібліс) - занепалий ангел, який очолив ворожі людині сили.
4. Віра в пророків. До приходу Мухаммеда було 124 тисячі пророків. У Корані записано 26 пророцтв. Мухаммед вважається останнім посланником, печаткою пророків.
5. Віра в рай та пекло.
6. Віра у визначення (аль кадр). Аллаху відомо все, все, що відбувається має свій сенс і є виразом його волі.
7. Віра в життя після смерті (Ахіра) і в безсмертя душі (рух).

Ісламський символ віри звучить так: "Немає Бога, крім Аллаха, і Мухаммед - пророк його".

Іслам заснований на п'яти заповідях:

1. Свідоцтво - "шахада". Сутністю ісламу є покірність Богу і визнання того, що Мухаммед - його посланець.
2. Молитва - "салат". Висловлює схиляння перед богом і подяку йому. Молитва відбувається п'ять разів на день - на сході, опівдні, після обіду, на заході і ввечері.
3. Милостиня - "закят". Свого роду податок на користь нужденних мусульман. Раз на рік мусульманин виплачує 2,5% свого капіталу в якості милостині нужденним.
4. Піст - "саум". Мусульмани постять протягом усього місяця рамадан.
5. Паломництво - "хадж". Щонайменше один раз в житті мусульманин повинен відправитися в паломництво до Мекки, до Кааби.

В ісламі відсутні таїнства, характерні для християнства. Щоб стати мусульманином, достатньо вимовити в присутності шанованих людей ісламський символ віри. В ісламі відсутній інститут священства, тому духовенство і миряни не протиставляються один одному. Стати імамом, тобто "виробляють молитву", може будь-який шанована людина, добре розуміється на Корані і ритуальній практиці. На молитву віруючі повинні надягати чистий одяг, зробивши обмивання. Під час молитви віруючі повертаються обличчям у бік Мекки. Напрямок на Мекку вказує міхраб - ніша в стіні мечеті. У Корані чітко говориться про необхідність пожертвувань. Тому в ісламі проповідується подаяння жебракам, хворим, турбота про своїх сім'ях і які потребують допомоги. Потрібна також сплата милостині (2,5%) від всього нажитого людиною на користь бідних. У дев'ятий місяць місячного календаря рамадан мусульманам приписано пост. Найбільш важливою заповіддю є хадж. Паломництво здійснюється в строго певний час - на місяць зуль хіджа, четвертий після рамадана.
Мусульманські свята

В ісламі найбільшими святами вважаються два: Ід аль Фітр (Ураза байрам) - свято розговіння після суворого посту в місяць рамадан та Ід аль Адха (Курбан байрам) - свято жертвоприношення, скоєного під час хаджу. Мусульмани також з великими почестями і глибокою повагою відзначають день народження Пророка Мухаммеда, ніч його вознесіння, ніч заповіді і ніч могутності.
Сунізм і шиїзм

В ісламі існують дві основні течії - сунізм і шиїзм. Вони розходяться в питаннях наступності духовної влади. Суннізмбазіруется на Корані і Сунні (діяння, вчинки і слова Мухаммеда) і визнає принцип виборності халіфів (наступників Мухаммеда). Шіізмопірается на Коран і хадиси (перекази), що належать Алі і його нащадкам. Алі - четвертий халіф, чоловік дочки Мухаммеда Фатіми. Шиїзм визнає 12 імамів, прямих нащадків Алі. Прихильники цієї течії також вірять в прихід у світ незадовго до Страшного суду таємного імама - Махді, який встановить рівність і справедливість.

В ісламі існує також містична течія - суфізм, тут робляться акценти на емоційній та інтуїтивною стороні релігійного досвіду. Основними цілями суфізму є: повне розчинення людської свідомості в свідомості Бога, безпосереднє емоційне переживання досвіду спілкування з Богом, пошуки внутрішнього духовного життя.

Зміст


[10-03-04][All for the tourists of]
Hutsul dialect (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусі 2 (0)
[09-09-19][Карпати]
Карпатські Краєвиди, Україна. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Подорожі по Китаю: десять піших маршрутів (0)