Четвер
24-05-23
12:02

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.1. Організація зустрічей, виставок та інсентив-подорожей


4.1. Організація зустрічей, виставок та інсентив-подорожей

В останні роки діловий туризм розвивався прискореними темпами. Так, в 1990 р. з 425 млн подорожей, здійснених в світі, 63 млн проводилися з діловими цілями. Цей вид туризму є одним з найбільш прибуткових і має величезне значення для приймаючої сторони.

Діловий туризм виник ще в давні часи, коли люди подорожували для того, щоб торгувати. Подорожі з діловими цілями включають: зустрічі та конференції, торгові виставки та ярмарки, а також інсентив-подорожі (заохочувальні), які визнані найбільш ефективними засобами для ведення бізнесу, виходу на нові ринки, а також для обміну думками і новими ідеями між колегами та клієнтами .

У 90-х роках відбулися суттєві зміни у світовій політичній та економічного життя, на транспорті і в технологіях, а також в моделях споживання, які вплинули на світовий ринок ділових подорожей і поставили нові завдання перед цим сектором туризму.

У відповідності з цілями індустрії ділового туризму зустрічі представляють собою організовані заходи, які об'єднують людей для обговорення різних питань і можуть приймати різноманітні форми, мати різні назви. Наприклад, конгрес - це формальна зустріч делегатів, зазвичай належать певній сфері людської діяльності або залучених в спеціальне дослідження в певній області, для обговорення різних питань. Конференція має на увазі формальний обмін думками на зустрічі або збори для обговорення спільних для всіх учасників питань. Саміт - та ж конференція за участю високих посадових осіб, аж до керівників держав. З'їзд - зустріч людей, що мають спільні цілі, зокрема, збори делегатів політичних партій з метою формування політики і виборів до керівних органів. Симпозіум - захід, що супроводжується бесідами в невимушеній обстановці, або формальна зустріч, коли фахівці роблять короткі повідомлення на певну тему або кілька тем, пов'язаних один з одним. Семінар - лекція, супроводжується обміном думок учасників.

Зустрічі відрізняються великою різноманітністю. Вони можуть мати як комерційні, так і некомерційні завдання, можуть бути нечисленними (від декількох чоловік до декількох десятків учасників) та численними (сотні учасників); можуть бути короткими (протягом декількох годин) і тривалими (кілька тижнів). Однак основною характеристикою зустрічі, за якою її можна вважати частиною ринку ділового туризму, є те, що вона вживає послуги індустрії туризму та проводиться поза приміщенні організації, що здійснює зустріч. Наприклад, зібрання кількох менеджерів компанії, які обговорюють стратегію по заробітній платі в своїх підрозділах протягом півдня, вважається частиною ринку ділового туризму, якщо воно проводиться в конференц-залі, зарезервованому в місцевому готелі і особливо якщо воно супроводжується діловим обідом. Якщо ж збори проходять в конференц-залі організації, де працюють ці менеджери, то воно не може вважатися частиною індустрії туризму, оскільки не користується послугами індустрії туризму.

Однак зустрічі відрізняються обсягом використовуваних ними послуг індустрії туризму. Наприклад, у попередньому прикладі використовуються послуги тільки готелю і ресторану. Якщо зустрічі носять тривалий характер, то делегатам пропонуються послуги інших секторів індустрії туризму, наприклад, транспорт для огляду визначних пам'яток і прогулянок, послуги роздрібної торгівлі для купівлі туристичного спорядження, путівників та ін

На ринку можуть використовуватися різні засоби проведення зустрічей і конференцій, від великих конгрес-центрів, спеціально побудованих для цього, до концертних залів, театрів, навчальних закладів, церков, музеїв, теплоходів, тематичних парків. Проте найбільша частина різного масштабу все-таки проводиться в готелях, здатних комфортно розмістити делегатів.

Основним ринком для індустрії зустрічей є корпоративний сектор і асоціації. Корпоративний сектор включає компанії, чиї основні мотиви проведення зустрічей носять комерційний характер: конференції з питань маркетингу і продажів, з впровадження нового продукту, кадрових питань та ін

Що стосується асоціацій, то вони мають дві форми: професійні (об'єднання за професійною ознакою) і добровільні (люди об'єднуються за інтересами поза роботою, наприклад, хобі, віра, етичні міркування та ін.) За рівнем асоціації можуть бути місцевими, регіональними, національними або міжнародними. Так як члени асоціації територіально розкидані, необхідна організація регулярних зустрічей. Природно, що зустрічі міжнародних асоціацій включають більше елементів подорожей, ніж зустрічі регіональних або національних асоціацій.

У невеликих і середніх компаніях організацією різних заходів займаються менеджери з маркетингу і продажу або менеджери з кадрів і підготовки кадрів, а в асоціаціях - адміністратори або генеральні секретарі.

Багато великих підприємств, які проводять більше 20 заходів на рік, таких як конференції, збори акціонерів, річні раунди, зборів, присвячені питанням продажу, сесії з підготовки кадрів та інші, мають власних корпоративних організаторів, які вибирають і резервують приміщення в місцях, призначених для проведення таких заходів, а також є відповідальними за якісне виконання заходу.

Для вибору місць корпоративні організатори залучають сторонніх помічників, тобто різні агентства, що мають досвід роботи в цій сфері та власну базу даних (іноді через ці агентства здійснюється 70% резервування). Одним з важливих критеріїв вибору місця проведення зустрічей є його розташування (конгрес-центри повинні знаходитися не далі від міста або аеропорту ніж в годині їзди). Другим за значенням критерієм можна вважати можливості надання різних послуг дозвілля (дослідження показують, що такими послугами користується не більше чверті всіх учасників зустрічей).

Компанії та асоціації, які проводять менше десяти зустрічей на рік, зазвичай звертаються до консалтингових компаній, що спеціалізуються на організації заходів. Деякі з таких великих компаній проводять більше 150 заходів на рік. Крім вибору місця проведення заходу, консалтингові компанії надають підтримку організаторам у плануванні заходи, координації різних питань, таких як визначення необхідної кількості інструкторів, забезпечення транспортними засобами для перевезення обладнання, контроль над процесом оплати та ін У той же час від співробітників цих компаній потрібно достатній професіоналізм для вирішення незапланованих питань у непередбачених обставин, наприклад, затримка рейсу в аеропорту або погіршення погодних умов. Консалтингові компанії, що працюють на міжнародній арені, об'єднуються в професійні організації, наприклад, в Міжнародну асоціацію професійних організаторів конгресів (IAPCO).

Професійні організатори заходів, у свою чергу, часто звертаються за допомогою до місцевих операторам, які добре знають свій регіон чи місто та можуть забезпечити безперебійний трансфер делегатів в готель або інше місце призначення, організувати особисті розважально-пізнавальні програми (вечеря в визначних місцях міста або на круїзному судні, шопінг та ін.)

Основними органами, які здійснюють просування центрів індустрії зустрічей, є бюро з організації зборів і департамент бізнес-подорожей місцевих і національних туристських організацій. Вони публікують матеріали, поширюючи їх серед організаторів зустрічей, допомагають готелям і кон-ференц-центрам при підготовці зустрічей, а також координують всі дії з підготовки та проведення цих зустрічей.

Однією з провідних міжнародних організацій з просування великих регіональних конгресних центрів є Європейська федерація з проведення конференцій міст (European Federation of Conference Towns-EFCT), яка базується в Брюсселі та об'єднує 70 членів з 22 країн Західної та Східної Європи. Створена в 1964 р. федерація ставить перед собою наступні цілі:
1) у міру можливості спрощувати проведення ділових заходів в Європі для організаторів зустрічей;
2) для європейських центрів ділового туризму і організацій, що проводять ділові заходи, розширювати доступ до інформації;
3) допомагати організаторам зустрічей при пошуку міста в Європі, що задовольняє їх вимогам;
4) надавати підтримку своїм власним членам на міжнародній арені;
5) співпрацювати з міжнародними авторитетними організаціями, асоціаціями та іншими інститутами;
6) проводити спеціалізовану підготовку кадрів з проведення конференцій;
7) діяти як спікер європейської індустрії проведення конференцій.

Для входження у федерацію місто має відповідати таким критеріям:

- Мати кошти для проведення конференцій з участю як мінімум 300 делегатів з відповідним устаткуванням і рівнем обслуговування;
- Мати готелі гарної якості для прийому як мінімум 300 делегатів;
- Надавати транспортний забезпечення всім делегатам;
- Мати хорошу команду фахівців з проведення конференцій;
- Мати досвід проведення декількох міжнародних конференцій в минулі роки;
- Забезпечити вільне пересування по країні учасників федерації і виїзд з неї.

Основний друкований орган федерації - журнал під назвою "Ваші заходи в Європі" (табл. 1), який фінансується за рахунок коштів учасників федерації, виділених на рекламу. Кожна сторінка журналу містить інформацію, необхідну організаторам конференцій для вибору міста при плануванні свого заходу. Наприклад, на сторінці, присвяченій одному з найбільших центрів проведення конгресів - Цюріху, крім опису пам'яток міста, можна отримати інформацію про його можливості для проведення конференцій.

 

Таблиця 1

Зразок журналу "Ваші заходи в Європі"
Конгрес-центри Кількість залів Місткість, осіб Виставкові площі, м2
Конфессхауз 12 2200 4000
Zuspa 7 20000 35000
Університет 89 2700 1200
ЕТН 53 6000 1500

Категорія готелів Число готелів Число спальних кімнат Місткість, осіб Місткість банкетних залів, людина
П'ятизірковий 9 1400 4485 3750
Чотиризірковий 28 2360 4545 2980
Тризірковий 45 1890 3210 2235
Двохзоряні 14 740 - -

Джерело: The European Federation of Conference Towns Directory, 1992-1993.

Виставки та торгові ярмарки зазвичай проводяться для презентації продуктів і послуг запрошеним представникам для стимулювання продажу або інформування гостей. У цьому випадку виставка представляє собою форму реклами, де продукт можна вивчати візуально, на дотик, а в деяких випадках і спробувати. Як засіб реклами виставки грають важливу роль в маркетингу продуктів і послуг і стимулюють торгівлю як всередині країни, так і за кордоном. Як сектора ділового туризму організація і проведення виставок генерують грошові кошти для місцевої економіки за рахунок місцевих та іноземних гостей.

Разом з тим виставки вважаються частиною індустрії ділового туризму, так як вони стимулюють подорожі двох різних категорій людей:

- Обслуговуючих виставку, що подорожують з метою реклами та продажу своєї продукції;
- Гостей виставок, які відвідують їх з різними пізнавальними цілями, наприклад, для ознайомлення з останніми досягненнями в різних галузях економіки або здійснення покупок і укладання договорів.

За різними оцінками, торговельні виставки мають для їх учасників різні наслідки.

1. У рамках виставок проводяться цільові зустрічі, чітко націлені на певні сегменти ринку і супроводжуються просуванням продуктів і послуг.
2. Більша частина гостей виставок наділена повноваженнями здійснювати покупки.
3. Виставки збирають велику кількість лідерів в галузі продажів і трансформують багато застарілі норми продажів.

Для гостей виставок важливо те, що їм надаються можливості безпосередніх контактів з персоналом компанії та порівняння різних продуктів, а також вони отримують необхідну інформацію від безпосереднього огляду продуктів та здійснення проб.

Звичайно, різні компанії з різних секторів економіки, що беруть участь у виставках, розраховують на різні обсяги угод, наприклад, компанія, що виробляє обладнання для видобутку газу або нафти і їх транспортування, може вважати певним успіхом висновок одного контракту, а фірми, що випускають одяг та інші товари легкої промисловості, вважають успішним участь у виставці, коли укладають більше сотні контрактів.

Виставки підвищують попит на різні сектори індустрії туризму, а саме на засоби розміщення, ресторани, агентства подорожей. Іноземні гості виставок і ярмарків вважаються найбільш марнотратними бізнес-туристами, а перераховані вище засоби індустрії туризму, природно, виграють від таких клієнтів. Наприклад, місцевий бізнес Великобританії від проведення виставок у 1991 р. отримав 1320 млрд фунтів стерлінгів доходу.

Останнім часом виставки та ярмарки все частіше супроводжуються конференціями та семінарами з метою підвищення інтересу до предмета заходи, а також для отримання нової додаткової інформації, знань від виставки. А деякі торгові і технологічні ярмарку надають програму робочих груп, різні демонстраційні курси і форуми.

З іншого боку, багато конференції супроводжуються відповідними виставками, які підвищують візуальне і практичне сприйняття, а також забезпечують додаткові доходи організаторам конференцій. За оцінками фахівців, близько 20% виставок проводяться одночасно з відповідними конференціями і навпаки. Зручність такого поєднання полягає в тому, що учасники конференцій і виставок можуть брати в них участь, не залишаючи конгрес-центри чи виставкові комплекси.

Організаторами виставок можуть бути приватні підприємці, торговельні або інші професійні організації та ін Так як організація та проведення виставок є ризикованим заходом, організатори повинні проводити дослідження можливостей і очікуваного ефекту. Від організаторів виставок в першу чергу потрібно:

- Визначити профіль проведеної виставки та цільові сегменти як учасників, так і гостей;
- Створити певний імідж виставки, аж до визначення її назви та створення її символу;
- Поширити рекламні матеріали серед продавців і гостей.

В обов'язки організаторів входить також розробка маркетингового плану для виставки. Спочатку організатор повинен випустити брошуру з вичерпною інформацією про що продаються виставкових площах (про види стендів, статистикою відповідної індустрії або ринку та її потенційної динаміці, а також про ціни) і розповсюдити її серед потенційних учасників. Потім копії брошур надсилають до відповідних видання і супроводжують їх прес-релізом, визначить цілі виставки та її потенційні можливості. Організатор також повинен розповсюджувати періодичні новини про виставку, висвітлювати її досягнення і прагнути залучити до участі у виставці як можна більше охочих.

Індустрія виставок включає також оформлення стендів, електро-і водопостачання, оснащення інформаційними і телекомунікаційними засобами, дотримання техніки безпеки, забезпечення безпеки, дотримання чистоти і т. д. З цією метою організатори виставки часто залучають підрядників або самі виконують ці роботи, виходячи з попереднього досвіду .

При ухваленні рішення про участь у виставці компанії повинні уважно вивчити умови контракту, відправленого організатором, а також пропоновану програму виставки та її проведення. Для вирішення цих питань призначають виконавчого координатора, в чиї обов'язки входить планував ня і складання бюджету для участі у виставці, визначення персоналу для роботи на стенді і стратегії просування своєї продукції. Для успішної участі у виставці від компанії потрібно об'єднати зусилля департаментів маркетингу та фінансів, відділу кадрів, а також виконати наступні роботи з просування:

- Визначити що беруть участь у виставці існуючих і потенційних клієнтів за допомогою безпосередньої листування;
- Дати рекламу у відповідних виданнях;
- Організувати певні заходи для залучення гостей до свого стенду, наприклад, презентації з врученням різних призів і ін


В останні роки все частіше виставки проводять учасники індустрії зустрічей, де під одним дахом збираються як організатори різних заходів, так і потенційні учасники. У ролі учасників виставки виступають організатори конгресів, готельні та транспортні компанії, а в ролі rocтей - корпоративні організатори компаній, організатори професійних заходів, агентства з пошуку засобів проведення зустрічей тощо

Інсентів-подорож - це спеціальний сектор туризму, застосовуваний компаніями для нагородження своїх працівників та заохочення їх до виконання нових завдань. Виходячи з цього, багато компаній використовують його для підвищення продуктивності праці всередині компанії і зростання активності працівників, зайнятих продажем продукції компанії.

Оскільки інсентив-подорож має схожість з туризмом відпочинку, воно є прихованим сектором ділового туризму. Для вивчення та оцінки розмірів цього важливого сектору була зібрана дуже мізерна статистична інформація з деяких причин. По-перше, хоча при виїзді з країни громадяни вказують мету свого візиту, туристи, що здійснюють інсентив-подорожі, не виділяються в окрему групу, а входять у категорію відпочиваючих та ділових мандрівників.

По-друге, багато компаній з-за високого рівня конкуренції в своїх областях приховують справжні витрати в цьому секторі туризму.

По-третє, на працівників, нагороджених інсентив-подорожі-наслідком, покладається податок, і в деяких випадках компанії поєднують його з видатковими статтями і тим самим ускладнять оцінку індустрії.

По-четверте, дуже складно визначити, яка частина зустрічей і конференцій з сильно вираженими інсентив-елементами потрапляє в категорію інсентив-подорожей.

За оцінками західних фахівців, світовий попит на інсентив-подорожі в 1990 р. складав 11300 тисяч подорожей на загальну суму 16,9 млрд дол (без урахування подружжя, супроводжуючих своїх чоловіків, кількість яких могла б оцінюватися в 17 - 18 млн осіб на рік).

Важливе місце на ринку займають США, де вперше був використаний цей вид подорожей. У 1906 р. компанія "Нейшнл Кеш Реджістр Компані оф Дейтон" з шт. Огайо нагородила своїх агентів з продажу безкоштовним подорожжю в штаб-квартиру компанії. Через 5 років переможці удостоїлися подорожі в Нью-Йорк.

Відповідно до Європейського монітора подорожей, в Європі перші десять генеруючих ринків забезпечують більше 90% всього ринку міжнародних інсентив-подорожей Західної

Європи (перші п'ять - 70%), а найбільш важливими є ринки Великобританії та Німеччини.

До кінця 80-х років лідерство належало Великобританії і в основному через тісних контактів з американським ринком, а також завдяки великому числу американських фірм, заснованих у Великобританії.

Хоча на європейський ринок припадає половина інсентив-подорожей всього світу, він відносно молодий і менш розвинений, ніж американський. З іншого боку, європейські клієнти більш досвідчені в подорожах і відповідно більш вимогливі при виборі місця та одержання послуг. Це не означає, що вони претендують на готелі класу "люкс", проте вони хотіли б отримати щось виняткове, що не могли собі дозволити під час попередніх самостійних подорожей.

На думку західних фахівців, існують принаймні ще два важливих відмінності між північноамериканським і європейськими ринками (Economist Intelligence Unit's (EIU) Report on the European incentive market study / / Travel & Tourism Analyst. - 1991. - No. 4.).

По-перше, європейці в меншій мірі схильні брати з собою в інсентив-подорожі своїх чоловіків, ніж північноамериканці (тільки 29% проти 70%). По-друге, інсентів-подорожі розглядаються з боку європейських компаній як засіб винагороди своїх працівників, в той час як американські компанії розглядають їх як маркетинговий засіб. Однак, на думку авторів, в майбутньому таке становище зміниться.

Основними генеруючими ринками серед різних галузей бізнесу є: фармацевтична індустрія, індустрія інформаційних технологій, фінансові, електронні та парфумерно-косметичні компанії. Серед персоналу компаній більше всіх інсентив-подорожі здійснює вище керівництво. Деякі компанії (в більшій мірі в США, ніж в Європі) залучають своїх дилерів у такі подорожі.

Для організації інсентив-турів для своїх співробітників компанії користуються послугами фахівців у цій галузі (наприклад, у Великобританії 53% організаторів мають штат менше 20 людей, а 19% - понад 100 осіб). Роль таких фахівців більш широка, ніж колег із звичайних туристичних агентств. Вони підключаються на ранніх етапах процесу нагородження і тісно працюють з клієнтом (компанією) при вирішенні питань підвищення продуктивності праці, проблем мотивації та інших маркетингових питань за допомогою нагородження подорожами.

Співпраця зазвичай починається з аналізу справ у своїх клієнтів і визначення виду винагороди, а також вивчення устремлінь представлених до нагороди працівників. Після виконання цих функцій фахівці проводять внутрішню рекламу програми просування, моніторинг діяльності працівників і виявляють переможців. Організація і проведення подорожі для переможців є заключним етапом їх роботи. Компанії, що виконують ці функції, називають себе "будинками інсентив-подорожей" або просто "ін-Сент-будинками".

Ці компанії тісно співпрацюють з місцевими операторами, як і компанії з проведення зустрічей. Так, місцеві оператори організовують багато практичні заходи, тобто трансфер з аеропорту до готелю, проведення екскурсій, банкетів та ін, проте витрати на ці заходи становлять малу частину обороту організаторів інсентив-подорожей.

Найбільшої міжнародної професійною асоціацією організаторів інсентив-подорожей є що базується в Нью-Йорку Товариство організаторів інсентив-подорожей, що має 2100 членів з 67 країн. Основними функціями цього товариства є проведення конференцій, публікації різних матеріалів про індустрію інсентив-подорожей як для членів асоціації, так і для інших, а також сертифікація організаторів інсентив-покедж-турів.

Всі сектора індустрії туризму (готелі, транспортні компанії, туроператори, гіди та ін) беруть участь у проведенні інсентив-подорожей. Проте є істотні відмінності між ринками відпочинку та інсентив-подорожей. Тому продавці туристських послуг, обслуговуючі інсентив-подорожі, повинні враховувати характеристики, які притаманні тільки цим подорожам. Наприклад, готелі, що збираються працювати на цьому дуже вимогливому ринку (особливо вимогливий американський ринок), повинні дбати не тільки про якість фізичного продукту, а й переважно про умови обслуговування.

Основні специфічні вимоги для інсентив-подорожей можна об'єднати в такі групи.

1. Унікальність. Ні одну подорож не повинно повторюватися, маршрути повинні бути непередбачувані і повні сюрпризів, багаті специфічними заходами.
2. Фантазія і екзотика. Ця важлива частина покеджа пов'язана з наданням можливості спробувати щось незвичайне, наприклад стрілянину по рухомих об'єктів або соколине полювання. Деякі готельні компанії розвозять своїх гостей по їх номерах за допомогою екзотичних коштів, наприклад, "Хаят Редженсі Уайколоа" на Гаваях доставляє гостей на човнах по спеціально проритим каналах.
3. Винятковість. Після закінчення подорожі його учасники повинні бути впевнені, що вони відвідали незвичайне місце і зустрілися з цікавими людьми.
4. Оригінальність. У цій сфері особливо цінуються інноваційні ідеї. Наприклад, організатори повинні враховувати, що деякі мандрівники азартні по натурі, тому для них повинні бути організовані різноманітні змагання, ігри, наприклад олімпійські ігри з пляжних видів спорту та ін

Однак перед організаторами виникає ряд проблем при роботі з ринком інсентив-подорожей. Наприклад, через те, що ці подорожі мають груповий характер, організатори повинні розглядати і питання ревнощів між нагородженими в одній і тій же групі. Тому вони повинні вибирати готельні номери однакових розмірів, навіть з однаковою меблями, щоб учасники ні в якому разі не відчували обмежить-ленность у своїх правах.

При виборі місцевості організатори інсентив-подорожей повинні звернути особливу увагу на наступні критерії.

- Розміщення з високими стандартами обслуговування та пропозицією розважальних послуг, а також гарне обслуговування в ресторанах і барах. Також важлива наявність конференц-залів для проведення інсентівізірованних зустрічей.
- Ексклюзивний імідж, тому що мало хто з організаторів захоче відправити групу в місця масового відпочинку або у туристський центр, який відчуває занепад.
- Доступність, яка має на увазі можливість прибуття в місце призначення різними транспортними засобами. Можливість здійснення подорожей навколо туристського центру навіть з інструктором також важлива.
- Визначні пам'ятки повинні бути різними в міру можливості, так як бачення і відчуття чогось нового і різного є важливими елементами інсентив-подорожей.

За результатами опитування, проведеного авторитетним британським журналом "Конференц & Інсентів Тревл", найпопулярнішими туристичними центрами в 1992 р. серед клієнтів компаній - організаторів інсентив-подорожей були:

1. Південна Африка, Гонконг, Кіпр.
2. Сінгапур.
3. Таїланд, Флорида, Ямайка, Бразилія, східне узбережжя США.
4. Круїзи, Італія, Гаваї, Монте-Карло, Іспанія (Експо-92, Олімпійські ігри), Португалія.

Крім того, було виявлено, що незважаючи на високу вартість тривалих подорожей по відношенню до нетривалим, туристські центри Північної і Південної Америки та Далекого Сходу дуже популярні на ринках Європи. Це обумовлено тим, що ціни на авіаквитки в Америку часто більш конкурентоспроможні по відношенню до тарифів внутріевропей-ських перельотів. Також багато американських готелі знижують тарифи для того, щоб вижити в умовах високої конкуренції, яка почалася ще в 80-х роках.

У Європі самими популярними центрами для інсентив-подорожей є середземноморські курорти, зокрема, чудові курорти Франції та Іспанії, а для нетривалих подорожей серед європейських міст, в основному, вибирають Лондон і Париж.

Очевидно, що при виборі туристського центру головним фактором є бюджет, виділений для інсентив-подорожей. Золоте правило розподілу інсентив-бюджету вимагає, щоб кошти розподілялися рівномірно між розміщенням, перельотом та організованими на місці програмами. При обмеженому бюджеті організатори намагаються заощаджувати не на місцевих програмах, а, як це не дивно, на розміщення та перельоті. Це пояснюється тим, що при інсентив-подорожах для нагороджених співробітників дуже важливі ті враження від побаченого в грамотно розробленою програмою, які вони самі і не змогли б повторити при самостійних подорожах. Ці програми включають такі елементи, як спеціальні екскурсії, спортивні ігри, участь у презентаціях, які дозволяють переможцям відчути своє привілейоване становище і роблять подорож незабутнім.

Звичайно, при виборі місця проведення інсентив-подорожі важливу роль можуть відігравати й інші фактори, скажімо, профіль групи або місце попереднього подорожі тощо Наприклад, якщо група укомплектована з керівників вищої ланки, то організатори повинні розробити щодо дорогу програму на місці перебування, так як клієнти в цьому випадку люблять відпочивати "на широку ногу". І, навпаки, для групи, що складається з молодих менеджерів середньої або нижчої ланки, на ці програми можна витрачати відносно менше, бо вони вважають за краще подорожувати далеко і довго і менше вимог висувають до місцевих програм.

Зміст


[10-01-23][All for the tourists of]
Three days snow madness (0)

[09-09-19][Яремче]
Дизель поїзд в Яремчі на Вокзалі. (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: Стара в'язниця Мельбурну (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: резиденція Діда Морозу (0)