Субота
18-09-22
02:13

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Купівля акваріумних риб. Транспортування та пріучіваніе до нових умов

Багато людей роблять покупки, не замислюючись, але оскільки в даному випадку мова йде про живих істот, слід, перш за все, довідатися про їхні потреби. Особливо важливим видається відповідне використання трьох шарів води: на дні, в товщі і на поверхні.

Соми та інші донні риби (в'юнів, хоботнорилие, многоперовие, головешковие, та інші), як правило, не залишають водні зони поблизу від дна.

Інші види, наприклад, цихліди, барбуси, золоті рибки і т.п., плаваючи, дотримуються в товщі води середини, але також із задоволенням розривають або підкопуються грунт на дні, іноді навіть влаштовуючи собі в ньому укриття. Зазвичай ці риби страшаться плавати поблизу водної поверхні. Цей їх страх - вроджена властивість, тому що в природних умовах саме там їх чекає небезпека, і вони зовсім не хочуть стати здобиччю водних птахів.

Але й ті види, що живуть поруч з водною поверхнею - як, наприклад, різні аплохейсовие, метеликові або клінобрюхіе, - не плавають безпосередньо під дзеркалом води, а шукають укриття у вигляді звисає листа або плаваючого рослини, Зрозуміло, серединні шари води населені щільніше всього . Місця тут теж більше, і багато малі та середні стайние риби проводять тут велику частину дня; це часто зустрічаються в наших акваріумах пецілліі, гуппі, мечоносці та інші гамбузіевие.

Отже, досвідчені акваріумісти не купують риб «за забарвлення», а становлять співтовариство в акваріумі таким чином, щоб одна риба по можливості не заважала існуванню іншої. Складнощі можуть виникнути, якщо в акваріумі вже проживає «зіграна команда», а ви вирішите запустити туди нових риб.

Кожна мешкає в акваріумі риба буде захищати свій притулок, а якщо це до того ж індивідуалісти - такі, як цихліди, - то може статися, що новачок відразу отримає доброго прочухана і стане шукати собі прихисток у верхніх куточках резервуару, де він при нормальних обставин не став би ховатися.

Тому за новими рибами треба спостерігати до тих пір, поки у вас не складеться враження, що вони в акваріумі прижилися. Але якщо враження у вас зворотне, і вам здається, що нові і старі мешканці акваріума переносити один одного не зможуть, то риб потрібно знову розділити і обдумати інші способи їх змісту.

Що важливо при покупці риб для акваріума

У принципі потрібно виходити з того, що в спеціалізованому зоомагазині вам пропонують тільки здорових тварин.

Але оскільки і в будь-якому резервуарі магазину можуть швидко і непомітно відбуватися будь-які зміни, покупець повинен сам мати чітке уявлення про стан риб.

Перше правило: риба повинна виглядати здоровою і приймати корм.

А як виглядає здорова риба? У неї не повинно бути впало черевця, яке свідчить про відмову від їжі, крім того, у неї не повинно бути зовнішніх пошкоджень, наприклад, слідів від укусів: вони легко запалюються. Чим краще риба демонструє своє забарвлення, тим краще вона себе почуває. Риби в пригніченому стані (іноді й одинаки) своєї красивій забарвлення не покажуть.

Це відноситься і до стайним рибам, яким не вистачає партнерів, Треба звернути увагу на регулярність дихання риб, і якщо вони дихають нерегулярно, то поцікавитися, яким чином аерується акваріум (якщо ви не можете це самостійно визначити на вигляд). Занадто часте дихання може свідчити, крім нестачі кисню, про перенасичення СО2 (зайві добавки вуглекислоти?) Або про зябрових паразитів. Першу помилку усунути дуже легко, а ось другу - ні, тим більше що поставити діагноз не так просто.

При порівнянні форм у представників одного і того ж виду можна встановити, чи немає у них викривлення хребта - нестачі, іноді проявляється при так званому лінійному схрещуванні: на світ з'являються каліки! При лінійному схрещуванні, яке застосовують для посилення певних ознак, з-за близькоспорідненого схрещування (інцухт) часто виявляються вади розвитку.

Крім того, до ознак здорової риби відноситься гладкий верхній шар шкіри: не повинно бути ні білястого нальоту, ні згадуваних вище ранок. Білі крапки свідчать про одну з відомих хвороб, а витрішкуватість не тільки повідомляє про нестачу краси, але і вказує на захворювання. Якщо ви виявили такі ознаки у вже купленої риби, але через брак часу не можете відразу повернути її в магазин, то треба відсадити її в окремий посуд і ні в якому разі не містити разом із здоровими особами. Головна гарантія придбання здорових риб була і залишається купівля їх у хорошому спеціалізованому магазині, де, може бути, і доведеться викласти трохи більше грошей, але зате поряд зі здоровими рибами вдасться отримати і кваліфіковану консультацію.

Як підібрати риб для акваріума

Загальний декоративний акваріум - це найбільш поширений у акваріумів тип домашнього водойми. У такому акваріумі одна-дві помилки не так вже й помітні, якщо, звичайно, він досить просторий, а «помилка» не полягає в покупці хижака! Через незнання любителі часто купують «миленьких маленьких рибок», які тільки з плином часу виявляють свою хижацьку сутність, з молодої рибки перетворившись на створення, здатне рилом, зубами і пащею схопити і знищити здобич. Деякі з них абсолютно не цінують і своїх побратимів. Наприклад, існує цілий ряд сомів, які протягом дня спокійнісінько ховаються у себе в притулок, а вночі, коли інші риби сплять, випливають на полювання. Оскільки до цієї полюванні власники, як правило, серйозно не ставляться, в один прекрасний день вони починають дивуватися, чому це риб в акваріумі стає все менше. Хижаків треба в принципі містити в окремому резервуарі (а кому цього хочеться?) Або разом з рибами тих же розмірів, а то й більшими, щоб хижаки не змогли їх зжерти. Навряд чи можливо описати всі варіанти і типи загальних декоративних акваріумів. Це так само складно, як радити щось з приводу розмірів домашнього водойми. Чим більше резервуар, тим більше можливостей вам надається. Але, з іншого боку, не можна не враховувати майбутніх витрат - не стільки на придбання акваріума, скільки на його утримання. Зазвичай витрати електроенергії (на освітлення, фільтрувальний помпу та опалення) не так уже й великий і цілком вкладається в нормальний сімейний бюджет. Підігрів води в акваріумі середніх розмірів протягом одного місяця вимагає рівно стільки ж електроенергії, скільки нагрівання повної гарячої ванни через прямоточний водопідігрівач потужністю 2 - 3 кіловати. Молодим акваріумістам часто рекомендують придбати резервуар довжиною 60 см разом з «комплектом для початківців» (набір необхідних речей для акваріума). Це абсолютно правильно, якщо власником акваріума буде дитина, Але якщо пристрасть до акваріуму раптом відчув доросла людина, то починати слід з акваріума середньої величини: 100 - 120 см в довжину.

Як транспортувати і привчати риб до нових умов

Тут доречно буде ще раз сказати про те, що перед покупкою риб потрібно багато чого обміркувати, інакше вам доведеться потім пережити неприємні сюрпризи. Ось найістотніші з питань, які потрібно прояснити заздалегідь:

Чи у всіх риб єдині вимоги до якостей води? Правильна чи показник рН? Чи немає в акваріумі хижаків, які можуть напасти на дрібних риб-новачків? Існує багато видів, про які такого і не запідозриш!

У акваріуми середніх і великих розмірів треба запускати риб, що живуть в різних шарах води, а саме: сомів, в'юнів і інші подібні види - для дна, клінобрюхіх, аплохейлюсових, метеликових та інших - для водної поверхні, (Правда, є види, в тому числі і багато хто з цихлових, що поширюються по всіх трьох зонах.) Отже, продавець або його помічники виловили риб зі своїх акваріумів і помістили в поліетиленовий пакет для транспортування. Будь то зима, чи то літо - у жодному разі не можна годинами прогулюватися з новими вихованцями або залишати пакет у машині, не забезпечивши потрібну температуру! Найкраще податися прямо додому. Поліетиленовий пакет - тимчасове допоміжний засіб, і повітря для риб там вистачить ненадовго, Можливо, ще важливіше ось що: ні надмірне тепло, ні надмірний холод не йдуть на користь тропічним рибам. Саме тому я раджу як можна швидше їхати додому. Якщо ви транспортуєте риб у холодну пору року, небезпека переохолодження особливо велика. У винятковому випадку можна обернути пакет декількома шарами газетного паперу, але це не вирішення проблеми, якщо шлях по холоду виявиться занадто довгим

Багато імпортовані риби, перш ніж досягти наших країв, проробляють великий шлях. Маленький літачок переправить упаковані коробки на аеродром, де їх чекають реактивні літаки. Транспортування та звикання риб до нових умов - тривалі процеси, до яких потрібно підходити з усією обережністю.

У такому випадку краще підібрати упаковку з стіропора. Якщо вода в пакеті дуже холодна, у риб відразу запалиться плавальні міхури, що легко буде розпізнати по нетипового способу плавання.

Коли новачки прибудуть додому, їх потрібно обережно привчити до нового місця проживання. Для цього спочатку слід розкласти пакет на 15 - 20 хвилин на водній поверхні майбутнього акваріума, щоб вирівняти температуру. Після цього треба відкрити пакет, помістити його у відповідний посудину (щоб не впав) і додавати потроху (!) Акваріумну воду в «транспортувальні», тимчасову ємність. Це можна зробити і в іншому резервуарі, спочатку обережно виливши в нього риб разом з водою з пакета.

Кілька слів про резервуарі: він повинен бути абсолютно чистим! Залишки миючих чи миючих засобів можуть убити риб або, щонайменше, зашкодити їм! Надійніше всього завести для таких (або схожих) випадків спеціальне відро.

Коли звикання риб до нової воді відбулося, можна їх перемістити. Для цього найкраще виловити їх з відра або з пакета рукою або сачком (залежно від розмірів) і запустити в акваріум. Транспортна вода може містити лікарські засоби. Воду з пакета або відра потрібно потім просто вилити, Коротше кажучи, головне - не ризикувати! За новими рибами в акваріумі потрібно спостерігати багато днів поспіль. Справа в тому, що новачки мають чимало можливостей завдати неприємностей своєму власникові, починаючи від захворювань і закінчуючи несумісністю з іншими мешканцями акваріума. Тому для оформлення нових і для старих акваріумів існує єдине правило: чим більше печерок і укриттів, тим швидше звикнуть риби до цього житла. Укриття потрібні багатьом рибам - і треба їх забезпечити. Тільки той, хто по-справжньому спостережливий і здатний не піддаватися паніці, зможе утриматися від негайної добавки у воду лікарських засобів то проти однієї, то проти іншої хвороби.

[10-10-10][Все для туристів]
Рада туризму (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
10 кращих місць відпочинку для неодружених туристів (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Поспішаєте поздоровляти бабусь! (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Про, Ріо.о, Ріо-де-жанейро.. (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-18)
Переглядів: 1197 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: