П’ятниця
24-04-26
07:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Визначні пам'ятки Кіпру

Визначні пам'ятки Кіпру

Знаходячись на перехресті морських шляхів між трьома континентами - Європою, Азією і Африкою, - острів Кіпр відвіку випробовував на собі дію самих різних культур. Проте, твори різних епох раз у раз виявляють цілком самобутній характер кіпрської культури.

Тут жили боги

Затишний середземноморський острів Кіпр процвітав завжди. Першими для постійного місцепроживання його, згідно стародавньому міфу, уподобали боги. Правда, прародителі всього сущого на Землі - бог Уран і його дружина Гея - були вельми дивною парою. Втім, кіпріотів не дуже надихають спогади про цю одіозну сімейку. Зате вони шанують богиню любові і краси Афродіту, згідно легенді, що народилася з піни морський біля їх острова. Недалеко від маленького містечка Куклія можна побачити руїни колись величного храму Афродіти. Його зруйнували самі остров'яни і покоління туристів, які шукали міфічний клад бог

іні.

Купальні Афродіти
Поблизу міста Пафосу, історичної і культурної столиці західної частини острова, знаходиться заповідник Акамас. Тут Афродіта, за переказами, обладнала свою купальню для любовних зустрічей, і, звичайно, ванни Афродіти входять в обов'язкову програму будь-яких групових екскурсій або індивідуальних автомобільних подорожей. Існує думка, що що кожен занурився в цей природний басейн з джерельною водою знаходить красу на довгі роки. Проте кіпрські власті забороняють купатися в священному місці (про це попереджає відповідна табличка), бажаючи, мабуть, позбавити численних туристів від можливого розчарування. Проте про умивання нічого не сказано, і приїжджі, особливо жінки, цим користуються.
Відпочинок у Карпатах

Краще вино в світі


На Кіпрі майже кожне місто зберігає пам'ять про яку-небудь знаменну історичну подію. У Лімасоле, наприклад, в 1191 році король Англії Річард Левове Сердце поєднувався шлюбними узами з принцесою Беренгарієй Наваррськой. Церемонія проходила в кріпосній капелі замку Колхої, пізніше переобладнаного у в'язницю.
Проте найголовніша подія в Лімасоле відбулася задовго до короля Річарда і зробила вплив на весь хід історії цивілізації. Річ у тому, що, за твердженням місцевих жителів, саме тут було винайдено виноробство. Ще цар Соломон в «Пісні піснею» прославляв кіпрський виноград, а старогрецький історик і географ Страбон писав про те, що кіпрське вино - краще в світі.
Тут вважають, що виноградний прес придумав і подарував кіпріотам сам бог сонячного світла Аполлон, лозу посадила Афродіта, а перший виноградар острова став її коханим. Прес до цих пір працює на винограднику біля села. Самий вищий сорт кіпрського вина - намасськоє або «коммандарія». У п'єсі Шекспіра Марк Антоній говорить Клеопатрі: «Ти солодка, як намасськоє вино Кіпру».

Розвалини античного міста Куріона знаходяться на крутій 70-метровій кручі, звідки відкривається дивно красивий прибережний пейзаж. У стародавні часи висока крута круча служила не тільки естетичним цілям, але і був непереборною перешкодою для ворогів. Стародавній Куріон - найвідоміша археологічна визначна пам'ятка Кіпру, якнайдавніше місто, загибле в IV столітті від сильного землетрусу. Про Куріоне згадував ще старогрецький історик Геродот. Вважається, що поселення Куріон за 1200 років до н.е. заснували грецькі воїни, що брали участь в Троянській війні. Куріон був одним з численних міст-держав античного Кіпру.
У 1949 - 50 роках під час розкопок в Куріоне був виявлений стародавній театр. Театр Куріона звели в II в. до н.е., а через 400 років значно удосконалили і розширили. Первинно це був відносно невеликий театр, на сцені якого ставилися класичні трагедії Есхіла, Софокла і Евріпіда, а також комедії Арістофана. Театр разом з Куріоном пережив серію землетрусів в 77 році наший ери, але був відновлений і знову розширений до його справжнього розміру. Вся конструкція складалася з масивних блоків вапняку.
Театр розміщував приблизно 3500 глядачів, будівлю театру прикрашали спіральні колони. Театр використовувався до середини другої половини VI століття н.е., поки не був остаточно зруйнований землетрусами. Театр, як і Куріон, був покинутий і розікрадений. Більшість глядацьких місць, прикраси проходів, прекрасна конструкція сцени і дивовижна колонада зникли. У 1961 році амфітеатр був повністю відновлений. Не дивлячись на те, що йому не вистачає минулого шику, театр цілком функціональний. В даний час в літні місяці в театрі влаштовуються представлення грецької трагедії.
Початок заходу Куріона, як одного з основних міст-держав острова, мабуть, поклало руйнівний землетрус IV в., а остаточно люди пішли звідси в VII в., рятуючись від арабських завойовників. В середині XIX століття величезна кількість історичних цінностей була вивезена з острова іноземцями.
На місці колишніх будинків і римських лазень (терм) античного міста збереглися дивовижні по красі

мозаїки. Зображення на них риб і птахів - символів раннього християнства доводять, що жителі Куріона прийняли християнство приблизно в IV в. н.е.
Інтерес так само представляють розвалини «суспільного будинку» - удома Еустоліуса, датованого VII століттям н.е. Комплекс будівель був побудований з вапняку і налічував більше 30 різних приміщень, включаючи декілька басейнів для купання. Зараз від минулої пишності залишилися одні руїни, але дивно добре збереглися мозаїки в залах! Це щось неймовірне - така краса пережила стільки тисяч років і до нас дійшла практично в незайманому стані, не дивлячись на війни, природні катаклізми і хід часу!

Святилище Аполлона (2 км. від Куріона)

Аполлон в міфах стародавніх греків і кіпріотів - син зевса і Літо, брат Артеміди, олімпійський бог. Одночасно був богом - стреловержцем, що насилає смерть і хвороби. Аполлон втілював собою Сонце, а його рідна сестра Артеміда - Місяць. Аполлон суміщав багато почесних і не дуже обов'язків: бог-лікар, предводитель і покровитель муз, покровитель наук і мистецтв, провісник майбутнього, охоронець стад, дорогий, подорожніх і мореплавців.
Аполлон Хилатський вважався покровителем лісів і лісових звірів і, одночасно, міста Куріона. Від його милості залежало, як вважали стародавні кіпріоти, родючість грунту, чистота повітря, стійкість погоди, клімат, зміна пір року. Святилище Аполлона Хилатського (Sanktuary of Apollo Hylates) не мало тієї усесвітньої слави, якою користувався свого часу храм богині Афродіти в Пафосі. Храм в його честь був збудований в красивому місці, і впродовж століть багато разів перебудовувався. Святилище відоме з VII в. до н.е., а то, що можна бачити зараз, споруджувалося в I в. н.е.
Особливо пізнавальними були для археологів розкопки на місці сміттєвих канав святилища. Аналіз золи дозволив зробити вивід, що в жертву боові приносили в основному ягнят. У одну з канав жерці регулярно скидали підношення віруючих, для яких в храмі просто не залишалося місця: маленькі глиняні фігурки тваринних людей, що моляться. Щоб запрацювати собі на прожиток, жерці продавали приношувані жертви і культове приладдя, подібно до того, як зараз в церковних лавках торгують хрестиками і іконами. Дивно красиве місце поселило цей чудовий пам'ятник: навколо підносяться стрункі і горді кипариси, млосно розкинули гілки пишні екзотичні дерева і чагарники; гармонія панує на цьому квітучому «світі». Тут ніби оживає природа, тут всією своєю істотою відчуваєш занурення в чарівний, казковий простір. Тут повітря рясніє приголомшливими ароматами, тут витає дух блаженства і спокою, тут виникає стан

натхненності і піднесеності, тут Ви відчуваєте себе частиною всемогутньої і прекрасної природи.
Увійти до святилища можна або через західні (з боку Пафосу) ворота, або через східних (з боку Куріона). Перед малим храмом є ряд ступенів, ведучих до місця, де раніше розташовувався вівтар. На це указують залишки декількох колон в характерному поєднанні. Як то кажуть, наближатися до цього місця і доторкатися до вівтаря мав право тільки жрець. Проте були смільчаки (або божевільні, або що зневірилися, або може бути щось інше, незрозуміле сучасній людині, штовхало їх на фатальний вчинок), які все ж таки добиралися до вівтаря. Їх чекала страшна кара. Як затверджує історик Стравон, тих, хто наважився доторкнутися або наблизитися до вівтаря скидали з високих скель Куріона.
Зображення храму Аполлона тиражує на безлічі листівок і навіть поміщене, як одна з найвідоміших визначних пам'яток Кіпру, на коробці з лукумом.

Петра-ту-роміу
Гомер оповідає в «Іліаде» про красивий квітучий острів Середземного моря, у берегів якого народилася з піни морський прекрасна богиня Олімпу - Афродіта. Біля підніжжя скелі Петра-ту-роміу вже цілу вічність б'ються смарагдові піняві хвилі, - саме тут вийшла на землю «з посмішкою чарівною Кипріда».
Легендарне місце народження Афродіти отримала своя назва - Петра-ту-роміу - від одного з численних подвигів візантійського героя Дігеніса Акрітаса. Щоб прогнати сарацинів, що намагалися оволодіти містом, Дігеніс, згідно своїй звичці, почав кидати у бік загарбників величезні

 

кам'яні глиби. Одна з таких глиб називається Петра-ту-роміу (Камінь Грека), вона знаходиться саме на тому місці, де, згідно легенді, богиня любові і краси Афродіта вийшла з піни морської.
Раз, купнувшись в чарівних хвилях, породжувачів богиню, закохані, якщо вірити переказу, вже ніколи не розлучаться. Існує повір'я, що якщо вночі в повний місяць проплисти мимо цього каменя, то можна знайти вічну молодість.
Петра-ту-роміу - одне з красивих місць на всьому острові. Повітря тут прозоре і чисте; фарби неповторні, яскраві, багаті; пейзаж прекрасний! Тут майже пропадає відчуття реальності, така ніжна краса ландшафту, що хвилює, здається ефемерною, крихкою, як сон, як фантазія дитини. Побувавши в цьому чудовому місці, Ви подаруєте собі незабутні хвилини блаженства, спокою, трепетного захоплення.

Замокнув Колосси
Замокнув Колосси - одна з основних визначних пам'яток Кіпру. Замок розташований приблизно в

 

10 км. на захід від Лімассола. А дорога до замку проходить через плантації цитрусових, обрамлені кипарисовими алеями, що захищають ніжні апельсинові і лимонні дерева від вітру.
Спочатку, ще в 1291 р., в цих місцях влаштувалися хрестоносці, яких в XIV в. змінили лицарі Ордена Святого Іоанна (іоанніти), відомішого в світі, як лицарі Мальтійського Ордена. Іоанніти займалися вирощуванням цукрового очерету (колишній цукровий завод розташований в безпосередній близькості від замку Колосси) і винограду. Саме звідси, як вважається, пішло знамените вино Кіпру «Коммандарія». Назва це, власне, відбулося від слова «Коммандері» - штаб іоаннітов. Потім по назві вина була названа і вся область, в якій це вино проводиться. Можливо, саме цим вином пригощали гостей на весіллі легендарного короля Річарда Левове Сердце і його коханій Беренгарієй Наваррськой, які вінчалися саме в Замку Колосси.

 

Нині існуючий замок був зведений в 1454 р., при командорові Луї де Маніяку. Триповерхова башта фортеці заввишки майже 25 м має товщину стенів більше 2,5 м. Входили в замок по підйомному мосту і відразу потрапляли в житлові приміщення другого поверху. На третьому поверсі знаходилися спокої командора. Внизу, в підвальних приміщеннях, були колодязі. Замок зовні виглядає майже як новий - зміцнення хрестоносців, зведене при Річарді Левове Серце, пізніше було перебудоване. Усередині він абсолютно порожній - ніяких експонатів, лише фотографії і закрита склом, щоб не дряпали, фреска «Розп'яття» на стіні праворуч від входу. Втім, неабияк подряпати її вже встигли. Розташовані на другому поверсі порожні спокої виглядають переконливо, хоча і не так природно, як в замку Лімассола. З убрання в них тільки каміни з гербами. Войовничість замку додають підйомний міст, по якому, власне, і потрапляють в нього, залишки рову, різьблений кам'яний балкон і герби Лузіньянов і Єрусалиму на фасаді. У дворі замку звертають на себе увагу гігантський кипарис і розкидисте, коряве від старості дерево махаеріум. На даху влаштований оглядовий майданчик - звідси добре видно поля, виноградники, апельсинові плантації і дорога, по якій ви прибули, а за ними - море і Лімасол.

Монастир Киккос

Одним з найкрасивіших і шанобливіших на Кіпрі монастирів є монастир Киккос. На майже

прямовисному схилі розташовуються споруди багатющого монастиря Кіпру, який пережив за 900 років свого існування всі знегоди і радощі, що припали на долю жителів Кіпру. У монастиря були свої володіння навіть на чорноморських берегах, а на Кіпрі монастир і до цього дня є найбільшим землевласником. Говорять, що турки, що розграбували монастир, відвезли звідси в 1821 р. золоті і срібні вироби на 16 верблюдах. Незвичайна і сама історія виникнення монастиря.
Одного разу візантійський намісник Кіпру Мануїл Вутомітіс, полюючи в Троодосе, заблукав і довго бродивши по лісу зустрів старого відлюдника Ісайю. Повелитель запитав у старого, де він знаходиться і як йому повернутися в столицю, але відлюдник, що віддалився від світу, нічого не відповів. Намісник розгнівався і ударив божу людину. Повернувшись додому, Мануїл Вутомітіс раптово захворів «шатікой» (різновидом паралічу) і тоді пригадавши, як обійшовся з відлюдником, послав підданих в гори з дорученням привести його. Як тільки Вутомітіс вибачився у Ісайї - від хвороби не залишилося і сліду. Як нагорода відлюдник узяв слово з Вутомітіса про те, що він повинен привезти з Константинополя священну ікону Богородиці - одну з трьох ікон, написаних апостолом Лукою за життя самої Богородиці. Ця ікона є своєрідним «портретом» Діви Марії.
Довгий час Вутомітіс не наважувався виконати його прохання, оскільки був упевнений, що Імператор Візантії ніколи не розлучиться з такою цінною реліквією. Проте, врешті-решт, він відправився до Константинополя, узявши відлюдника Ісайю з собою.
В той час, коли вони знаходилися в Константинополі і роздумували, як переконати Імператора передати священну ікону Кіпру, трапилося наступне. Єдина дочка Імператора захворіла тією ж хворобою, яка раніше уразила Вутомітіса. Лікарі опинилися безсилі, дівчина залишалася прикованою до ліжка. Тоді Вутомітіс з'явився перед Імператором і повідав йому, як сам вилікувався від цієї хвороби.
Відлюдник Ісайя негайно був доставлений до Імператора і після його гарячої молитви дочка Імператора повністю видужала. На радощах Імператор запропонував ченцеві будь-яку винагороду, але Ісайя лише повторив своє прохання. Візантійський Імператор не хотів розлучатися з іконою Богородиці і шукав приводу залишити її у себе. Але коли і його уразила та ж хвороба, йому довелося виконати те, про що просив відлюдник.

Імператор відіслав Вутомітіса і Ісайю на Кіпр з обіцянкою прислати безцінну реліквію. Тим часом сам запросив художника, щоб зробити копію ікони. Коли уві сні йому з'явилася Богородиця, він зрозумів, що необхідно відправити на Кіпр оригінал і також послав гроші на будівництво монастиря спеціально для цієї ікони.
Монастир був побудований в лісах Троодоса, саме в тому місці, де Вутомітіс зустрівся з відлюдником Ісайєю. З найбільшою обережністю священну ікону перевезли в монастир Киккос, де вона зберігається до цього дня. Ікона Богородиці, яка знаходиться в монастирі Киккос, володіє чудодійною силою. Всякого, хто приходить до неї з вірою, вона зціляє. Це її чудова властивість привертає сюди багатьох паломників не тільки в дні святкування Різдва і першого Пречистого Богородиці. У 1795 р. ікона отримала срібний оклад, що закрив зображення, і з тих пір його ніхто не бачив. Говорять, що святість образу настільки велика, що не всяка людина може це витримати.

Монастир Ставровуні

У 37 км. від Ларнаки на вершині високої гори знаходиться монастир Ставровуні. Монастир був заснований в

IV в. н.е. матерью імператора Костянтина - Оленою. Вона також подарувала монастирю шматочок хреста, на якому був розіпнутий Христос. Жінки в монастир не допускаються.
Існує легенда, що місце споруди монастиря вказав сам Господь. Ранньою весною 327 року римський корабель потрапив в сильний шторм у південного побережжя Кіпру. Починало темніти. Керманич і два його помічника ледве стримували кермо, з тривогою вдивляючись в темноту у пошуках гавані, в якій можна було б сховатися від шторму. Нічого відповідного не було. Корабель був на межі того, що бушуюче море викине його на скелі острова. У цей момент хтось наполегливо потряс керманича за плече. Він в роздратуванні обернувся і побачив одного з гвардійців особистої охорони імператриці Олени, яка була пасажиркою цього корабля. (Олена - мати імператора Костянтина, поверталася до Риму після паломництва до Палестини).
- Імператриця веліла сказати тобі, що вона помолилася Панові нашому Ісусові Хрісту і дала обітницю заснувати на Кіпрі, монастир і п'ять церков, у випадку, якщо Господь нас врятує під час цього шторму. І веліла передати, що знає точно, що її молитва почута.
Керманич хотів що-небудь відповісти на це, але в цей час його помічник закричав: «Земля! Земля! Бачу гору!» Замість якого-небудь уїдливого зауваження керманич велів передати імператриці, що Господь почув її прохання і можна вважати, що вони врятовані. Корабель скоро буде в безпеці. Керманич дуже добре знав це місце, там можна сховатися від шторму в гирлі річки, яка впадає в морі біля гори Олімп.
Згідно легенді так відбулася прибуття на Кіпр Святої Олени, що здійснювала тривале паломництво на Святу Землю. У Єрусалимі вона організувала розкопки на голгофі. Керуючись

біблейськими текстами і деякими іншими історичними джерелами, вдалося знайти місце поховання Христа і навіть хрест, на якому Ісус був розіпнутий. Перед поверненням до Риму Олена веліла розпиляти хрест Панове на дві частини і половина його узяла з собою. Узяла вона також і хрест розбійника Діаса, що розкаявся і пробачив Господом.
На підході до Кіпру, під час шторму імператриці приснився чудовий сон, в якому їй з'явився Ангел і повідомив волю Панове, - побудувати монастир і залишити в нім частину Животворящого Хреста Господня. На ранок з'ясувалося, що хрест розбійника Діаса зник з корабля самим таємничим чином. А до вечора мандрівники, побачивши чудове сяйво навколо гори Олімп, відшукали на самій вершині руїни язичницького храму і, незрозуміло яким чином, хрест Діаса, що опинився там. Так Господь вказав місце споруди монастиря Ставровуні. Сама гора з того часу називається «Хрестовою» (по гречеськи «хрест» - ставрос).

Куклія

У селі Куклія, побудованому на розвалинах стародавнього Пафосу Палеа, знаходиться найважливіше на стародавньому світі святилище Афродіти. Про нього згадував старогрецький історик Гомер. Сюди стікалися тисячі паломників. Місцеві вірування наказували жінкам на честь Афродіти хоч би раз вступити в статевий зв'язок з незнайомим чоловіком. Вважається, що саме в храмі Афродіти і відбувалися масові оргії. Традиція такого незвичайного способу поклоніння богині була зведена нанівець тільки в IV в. н.е. із затвердженням християнства з його строгішими моральними принципами. Храм поступово руйнувався. При Лузіньянах камінь з його стенів використовувався для будівництва цукрових заводів. Будівля складалася з двох частин: південна - була побудована римлянами на руїнах споруди бронзової епохи і представляла

собою стіну, що оточує святе місце з вівтарями, що знаходяться там, і критим залом. Інша частина, відновлена в I в. до н.е. після землетрусу, включала декілька залів і відкритий двір. Від цієї частини будівлі мало що збереглося: декілька підстав колон, частина фундаменту і деякі ділянки мозаїки римської епохи.
На цій території були виявлені маленькі статуї і керамічні вироби, що зберігаються сьогодні в археологічному музеї Куклії. Музей розташований в замку, побудованому Лузіньянамі. Найбільший інтерес відвідувачів викликають, як правило, чорний полірований камінь фалічної форми (символ Афродіти, любові, родючості) і унікальна колекція кіпрських силлабічеських і грецьких написів.



[10-03-04][All for the tourists of]
Museum Products (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: скарби миру (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Рейтинг небезпеки країн (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія і її визначні пам'ятки (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1888 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: