Неділя
24-12-22
08:12

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 12. Круїзний туризм


Глава 12. Круїзний туризм

Перевезення людей водним транспортом відомі з глибокої давнини. Найбільшого розквіту морські та річкові подорожі досягли в Середні століття. Основоположниками морських експедицій в епоху Середньовіччя були ірландські ченці. Визнаним мореплавцем VI ст. за традицією вважається св. Брендан - покровитель Ірландії. Про його мандрах складені саги. Плавання св. Брендана було одним з перших, яке вказало європейцям шлях на захід через океан. Величезну роль у розвитку морських подорожей зіграли жителі Скандинавського півострова і півострова Ютландія. У Франції їх називали норманнами. У норманів були прекрасні судна типу ріка море, але вони не перевищували 30 м в довжину і 4 м завширшки. Подальший розвиток водних перевезень пов'язано з морськими експедиціями в Новий час. Великі географічні відкриття, нові торговельні морські шляхи - всі ці фактори привели до появи на карті світу великих морських держав - Іспанії, Португалії, Голландії, чия могутність грунтувалося на водному транспорті. Винахід пароплава (американський винахідник Роберт Фултон, 1807 р.) дало небувалий поштовх розвитку морського і річкового водного транспорту.

Сучасний водний транспорт залежно від сфери обслуговування підрозділяється на морський і річковий. Водні суду, пов'язані з морського транспорту, здійснюють міжнародні, далекі і каботажні перевезення. Під міжнародним морським повідомленням розуміють перевезення пасажирів та вантажів за межі України та з поза меж країни; до далеких перевезень належать рейси між портами однієї країни при перебуванні морських суден у відкритому морі; каботажні рейси здійснюються вздовж узбережжя між портами без виходу у відкрите море. Суду річкового флоту здійснюють перевезення пасажирів і вантажів внутрішніми водними шляхами, до яких відносяться річки, озера, водосховища, канали.

В кінці ХХ ст. круїзна індустрія стала найбільш швидко розвиваються сектором туристської індустрії. Круїзний туризм належить до спеціальних видів туризму, так як є досить трудомістким, капіталомістким видом туризму, що поєднує в собі кілька видів туризму - рекреаційний, спортивний, лікувально-оздоровчий, пізнавальний. Під круїзом слід розуміти подорож на водних видах транспорту, що включає берегові екскурсії, огляд визначних пам'яток портових міст, а також різноманітні розваги на борту морських і річкових лайнерів.

Зміст


[09-11-01][Все для туристов]
История родного города - Яремче, Яремча, Яремчи. (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Безпечні автобусні подорожі (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Абхазія - чи варто туди їхати цього літа (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Навіщо ми їдемо у відпустку? (0)