Вівторок
25-01-07
03:20

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Єгипет (Арабська Республіка Єгипет) 1


  (Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)
___________________________________________________________________________________________ 

Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)

Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 

 

Народонаселення

Кількість населення Єгипту становить близько 72 млн чоловік. Природний приріст населення становить 20 чол. на 1000 чол. Густота населення — 72 чол./км2. Розміщене населення переважно в долині Нілу. Міське населення становить 45%. Етнічні групи: 99% населен­ня держави є араби, а антропологічні єгиптяни діляться на 3 групи. В долині Нілу проживають «справжні єгиптяни», вони відносяться до самітохамійської раси, арабські риси яскраво виражені у жите­лів пустель і особливо на Сінаї; на півдні держави, в Асуані живуть нубійці.

Більшість арабів, які називають себе «справжніми єгиптянами», мають змішану єгипетську і арабську кров, а представники вищих верств суспільства ще й турецьку. Офіційною державною мовою в Єгипті є арабська, яка відноситься до саміто-хамітської групи мов і поділяється на декілька діалектів. Літературна мова єдина, але роз­мовна мова в Єгипті відрізняється від мови сусідніх арабських держав, є свої діалекти в Каїрі, Нижньому, Верхньому Єгипті. Широко роз­повсюджена англійська мова, менш поширена французька, в останні роки, в зв'язку з туристичним бумом із Росії, все більше людей роз­мовляє російською мовою.                            '

За офіційними даними, 94% населення Єгипту сповідують іслам, частина арабів відноситься до християнської общини. Більшість му­сульман в Єгипті сунніти. Іслам є державною релігією.

Найбільші міста : Каїр (10,3 млн чол., разом з агломерацією), Александрія (3,3 млн чол.), Ель-Ґіза (2,2 млн чол.).

Каїр був заснований арабами в X ст. декілька північніше того місця, де більше 4 тис. років тому знаходився Мемфіс столиця давнього Єгипту. В Каїрі проживає приблизно шоста частина всіх єгиптян. Квартали Каїру, вздовж берегів Нілу, забудовано висотними будинками, в яких розташувались контори фірм, видавництв, крамниці, готелі. В старій частині Каїру живе і працює робочий люд. Каїр це про­мисловий і культурний центр Єгипту. В його університеті навчається молодь із країн Африки та Азії. Тисячі найцінніших книг зберігаються в бібліотеках Каїру.

Александрія, нині другий після Каїру індустріальний центр країни, була заснована Александром Македонським в 332—331рр. до н. є. Алек­сандрія була столицею Єгипту і одним із світових культурних центрів давніх часів.                    

5. Культура

Піраміди — усипальниці давніх фараонів викликають у людей за­хоплення, їх будували геніальні майстри, фахівні-каменярі. Три най­більші піраміди здіймаються на плато Ґіза, що неподалік від Каїра, на святому для єгиптян місці, що називається «вершиною». Разом із фігурою Сфінкса вони складають єдиний ансамбль. Найвеличніша піраміда Хеопса сягає у висоту 146,6 м. Піраміда складена з 2,5 тис. кам'яних блоків, вага кожного приблизно 2,5 тон. Єгиптяни поклонялися великій ліраміді, тут вони здійснювали офірування, або іншими  словами, жертвопринесення. Висота другої піраміди майже така, як і Хеопса; але її основа на 15 м коротша, ребра крутіші. Третя піраміда значно нижча за дві інші. її висота трохи більша 66 м. Три піраміди охороняє Сфінкс, статуя фантастичної істоти з тілом лева та головою людини. На його голові ритуальний головний убір — клафт. Ці свя­щенні місця не були в Давньому Єгипті царством скорботи і смерті. Біля гробниць будували молитовні, куди приходили живі, щоб побути у товаристві померлих, пом'янути їх. В Каїрі важливими культурни­ми пам'ятками є Єгипетський музей, заснований в 1858 р. Огюстом Фердинантом Мориттетом, французьким єгиптологом і археологом, який вів розкопки у Фівах і Мемфісі. У наш час в музеї знаходиться більше 150000 експонатів — десятиметрові скульптурні образи батьків фараона Ехкотола — Аменофіса III і Тейі, копія всесвітньо відомої статуетки Нефертіті, мумії єгипетських фараонів, в тому числі Рам­сеса П, Тутмоса II, Сеті І, скарби гробниці Тутанхамона, гігантський обеліск (його вага 100 тонн) Рамсеса II, Каїрська богиня (або замок Ель). розвалини римської споруди Вавилон, церква Святих Сергія і Вакса, церква Святої Варвари, Коптський музей (дерев,'яне панно, прикрашене перламутром і слоновою кісткою, ікони, манускрипти, папіруси, стародавні тканинні рукописи); Церква Святої Марії, грецька православна церква Святого Георгія, мечеть Амра, збудована за на­казом арабського воєояноначальника Амрибн-Аса. Мечеть є першою будівлею, зведеною арабами на землі Єгипту. Музей ісламу; мечеть, Вин Тулуна, мечеть султана Хасана, мечеть еміра Шальку, місце за­хоронения єгипетських королів Фауна І (помер у 1936 р.) і Форума

1956 p.) каїрська цитадель, Голуба мечеть, знаменита своїм циліндричним мінаретом.

Єгипет здавна вважався колискою світової науки. Ця країна дала світу таких вчених, як Абу Калінь (850-930) математик, автор трактату «Книга про алгебру і ациукоболя». Ахмед Нуваїри (1279-1332) — уче­ний, автор енциклопедій «Преди желания в науках словесности».

6. Господарство

Єгипет аграрно-індустріальна країна. Головна експортна сільсько­господарська культура довговолокнистий хлопок. Вирощують рис, кукурудзу, пшеницю, сахарну тростину. Основні сільськогосподарські тварини: велика рогата худоба, кози, вівці та ін. Розвинене рибальство. Ведеться видобуток нафти, фосфатів, залізної руди. Значне місце в еко­номіці займають текстильна промисловість та виробництво бавовняних тканин, а також швейна, харчова промисловість, чорна і кольорова металургія, машинобудування. Нафтопереробна і нафтохімічна про­мисловість спеціалізується на виробництві мінеральних добрив.

Експорт: нафта і нафтопродукти, хлопок, промислові товари.

Основні експортні товари нафта, нафтопродукти, бавовна і пря­диво з неї, продовольчі та промислові товари широкого вжитку. Нафта та нафтопродукти забезпечують 50% експортних надходжень.

Основні імпортні товари : продукція машинобудування, пшениця, залізо, сталь, транспортні засоби.

Головні зовнішньоторгівельні партнери — США, Франція, Німеч­чина, Японія.

 

      Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       

  1 2

Content-Disposition: form-data; name="file1"; filename="" Content-Type: application/octet-stream


[11-01-16][Все для туристів]
На Золотий тік (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: скарби миру (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Пік Леніна 2009 (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня Малайзії - повнота вражень (0)