Пропозиції щодо удосконалення організаційної структури комплексу „Каштан”.
Аналізуючи структуру комплексу „Каштан”, я помітив суттєвий недолік в організації надання послуг підприємством -в даній організації не передбачається жодного закладу харчування, адже правильне харчування надзвичайно важливе для людей, що займаються спортом. Я пропоную створити при комплексі „Каштан” невеличке кафе, де б клієнтам пропонувалась здорова свіжа їжа, соки, біо-молочні продукти, а також спеціально збалансоване дієтичне меню, розроблене лікарем-дієтологом для спортсменів чи для людей, які займаються спортом з певною ціллю і для яких раціональне харчування тільки доповнить і прискорить отримання бажаного ефекту, наприклад для жінок, що хочуть схуднути. В перспективі можна було б розробити дієтичне меню для дітей, що займаються в різноманітних гуртках при спорткомплексі „Каштан” відповідно до обраного виду спорту. Кафе „Арнольд”, крім групи споживачів послуг спорткомплексу „Каштан”, вечором могло б відкривати свої двері для місцевих жителів, як місце відпочинку та проведення дозвілля. Це б збільшило прибуток кафе і ,згодом, кафе було б джерелом додаткового прибутку для спорткомплексу.
Звичайно, що для відкриття кафе та початкової його діяльності необхідно вкласти певні кошти. Пропоную приблизний фінансовий план кафе „Арнольд”.Прогноз витрат для відкриття кафе „Арнольд” при спорткомплексі „Каштан”.
Отже, максимальний стартовий капітал для організації кафе становить 13 713 грн., крім витрат на капітальний ремонт.
Орієнтовна чисельність персоналу.
Отже, витрати на річну оплату праці працівників кафе „Арнольд” становить 7548 грн. Загальні витрати становлять 21 261 грн. При умові, що кафе, щодня відвідуватимуть 60 чол. і витрачатимуть мінімальну суму 5 грн. кожний, витрати на придбання устаткуваня окупляться менше ніж за рік.
Послуга здорового харчування, що пропонується кафе „Арнольд” ,як видно з попередніх розрахунків потребує значних капіталовкладень, тому вважаю за потрібне запропонувати послугу, що зацікавить клієнтів, особливо привабить молодь, та не потребує значних коштів.
Склад і структура матеріально-технічної бази комплексу.
Діяльність спорткомплексу фінансується за рахунок коштів, передбачених в районному бюджеті на розвиток фізичної культури і спорту, добровільних внесків державних громадських організацій, окремих осіб, благодійних внесків спонсорів, з інших джерел, які не заборонені чинним законодавством. Отримані спорткомплексом кошти використовуються виключно для реалізації його мети та завдань спорткомплекс „Каштан” має у своїй власності спортивний зал в с. В Жванчик вул. Центральна 147а, а також може мати у своїй власності спортивні бази, спортивно-оздоровчі табори і бази відпочинку, транспортні засоби, та інші об’єкти, які використовуються для виконання завдань спорткомплексу.
Згідно Положення про фізкультурно-оздоровчий спортивний комплекс в його склад входить споруда спорткомплексу, будівництво якої в 2003 році фінансувалась із районного бюджету і по якій станом на 31.12 .2003 року рахується заборгованість в сумі 112,0 тис. грн., вказана заборгованість прийнята на баланс спорткомплексу „Каштан”.
2.Планово-економічна діяльність комплексу.
Користуючись балансом підприємства за І квартал 2004 року та за І півріччя 2004 року я здійснила аналіз основних показників діяльності спорткомплексу „Каштан” і результати аналізу систематизувала у таблиці 2.1.
Порівняння основних показників діяльності „Каштан”.
Отже, як яскраво видно з таблиці 2.1. у графі „відхилення” переважають показники зі знаком „+”, але це не означає , що всі ці зміни означають позитивний результат діяльності підприємства. Як видно зросла вартість власного капіталу, адже підприємство придбало нове устаткування для сауни та тренажерного залу, зросла дебіторська заборгованість підприємства –було оплачено наперед комунальні послуги та послуги телефонного зв’язку. Бачим і негативний результат діяльності підприємства –у ІІ кварталі 2004 року зросли видатки підприємства, це пов’язано з придбанням устаткування, зростанням фонду оплати праці та здійснення капітального ремонту приміщення для сауни, зросла кредиторська заборгованість підприємства-борг за надані постачальниками послуги. В наступній графі прослідковується позитивна тенденція- з’явились власні доходи підприємства, поки що вони не значні, але підприємство набирає обертів. Результат виконання кошторису містить суму у 60 691 грн. - отже, була заборгованість по заробітній платі та надане устаткування та послуги.
Прослідкуєм співвідношення доходів та витрат на наступній гіксограмі.
Взагалі доходи місцевого бюджету займають найбільше місце у фінансуванні спорткомплексу „Каштан”. Звичайно , діяльність спорткомплексу фінансується і з державного бюджету ,а також за рахунок спеціального фонду організації, але їх частка в порівнянні незначна. Виходячи з отриманих даних балансу організації можна наочно простежити дане твердження.
Аналізуючи іншу оперативну звітність спорткомплексу „Каштан” бачимо , що з коштів, що були асигновані державним бюджетом на проведення змагань державного значення в загальній сумі 21 000 грн. в ІІ кварталі було використано, як і заплановано 5184 грн., хоча надійшло тільки 4884 грн., отже за підприємством числиться борг в сумі 300 грн. Враховуючи попередню заборгованість підприємства на проведення державних програм в сумі 1011 грн., борг підприємства на звітну дату становить 1322 грн.
3.Управління трудовими ресурсами, мотивація і оплата праці.
Система підбору і розстановки кадрів.
Штатний розпис спорткомплексу „Каштан” на 2004 р
Трудовий колектив підприємства-це сукупність людей, об’єднаних спільною метою і діяльністю, єдністю інтересів, єдиною організацією і взаємною відповідальністю кожного, відношеннями співробітництва та взаємодопомоги.
Системою підбору, та навчанням кадрів на підприємстві Спорткомплекс „Каштан” займається провідний фахівець з питань кадрової діяльності.
Працівники спорткомплексу „Каштан” затверджуються на посаду після попередньої співбесіди і оформлюються спеціальним наказом керівництва, звільняються також спеціальним наказом .
Спорткомплекс „Каштан” очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади начальником відділу з питань фізичної культури та спорту райдержадміністрації.
Директор спорткомплексу „Каштан”:
- визначає та затверджує структуру комплексу, керує діяльністю спорткомплексу, організовує його роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на спорткомплекс завдань, законність прийнятих ним рішень;
- визначає ступінь відповідальності працівників спорткомплексу;
- затверджує положення про структурні підрозділи, посадові інструкції його працівників;
- укладає з дотриманням законодавства України права, забезпечує придбання майна, інвентря в межах асигнувань, а також інших надходжень на проведення відповідних спортивних та інших заходів;
- видає відповідно до своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;
- в установленому порядку приймає на посаду та звільняє з посади заступників та працівників спорткомплексу;
- здійснює особистий прийом громадян і вживає заходів щодо своєчасного розгляду пропозицій, заяв, скарг, які надходять від них;
- представляє спорткомплекс в державних органах, інших організаціях установах, на підприємствах під час розгляду і вирішення питань, що входять до компетенції спорткомплексу;
- встановлює доплати, надбавки до посадових окладів за показниками роботи, преміює працівників спорткомплексу відповідно до законодавства України;
- розпоряджається коштами спорткомплексу в межах затвердженого кошторису на цілі, визначені Положенням;
В своїй діяльності працівники спорткомплексу „Каштан” керуються наступними посадовими інструкціями:
-----------------------------7d832cb30188 Content-Disposition: form-data; name="file1"; filename="" Content-Type: application/octet-stream