П’ятниця
24-04-19
17:11

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Ресурсний потенціал розвитку спортивно-оздоровчого туризму2



(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)

___________________________________________________________________________________________ 
 

Ресурсний  потенціал  розвитку спортивно-оздоровчого  туризму  в  Україні.


Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 


 


Що стосується цінової політики  спорткомплексу „Каштан”, то оплата послуг підприємства встановлюється Хмельницькою обласною державною адміністрацією. На сьогоднішній розмір оплати послуг за заняття в абонементній групі становить 10 грн. в місяць з чоловіка, разова оплата-1,50 грн. ,послуги сауни-5,00 грн.


Звичайно, на сьогоднішній день розмір оплати послуг спортивного комплексу встановлюється на такому рівні, щоб їх можна було оплатити з незначним спустошенням для бюджету сімї, щоб діти та молодь могли вільно займатись улюбленим видом спорту. Але все ж таки в перспективі планується підвищити оплату послуг підприємства, так як матеріальна база  спорткомплексу покращується не тільки за  рахунок бюджету, але й за рахунок власних коштів, а в умовах жорстокої конкуренції сучасне досконале устаткування є одною з складових успіху.=


Спорткомплекс „Каштан” є бюджетною організацією, тому процедура забезпечення підприємства необхідними фінансовими ресурсами аналогічна до процедури отримання коштів всіх інших бюджетних організацій.    


Спорткомплекс  „Каштан” для забезпечення діяльності фінансовими ресурсами подає бюджетні запити до Фінансового управління Хмельницької обласної державної адміністрації, тобто розрахунок необхідних для підприємства коштів, що планується отримати з районного бюджету. Фінансове управління аналізує отримані запити і направляє свої результати на затвердження сесії Хмельницької обласної Ради. На основі затвердженої суми, головним бухгалтером спорткомплексу „Каштан” розробляється кошторис видатків установи на поточний рік. У 2004 році ця сума склала 401 600 грні крім того, на проведення спортивних змагань державного значення 25 000 грн.


Спорткомплекс „Каштан” веде оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність. Форми бухгалтерської і статистичної звітності встановлюється органом державної статистики.


Крім коштів передбачених районних бюджетом на розвиток фізичної культури і спорту, діяльність спортивного комплексу може фінансуватись за рахунок добровільних внесків державних і громадських організацій, окремих осіб, благодійних внесків спонсорів, з інших джерел, які не заборонені чинним законодавством, в тому числі залучати міжнародні гранти на виконання програм і заходів фізкультурно-оздоровчої діяльності різних груп населення.


Оскільки, спорткомплекс „Каштан” є державною установою, то такий показник як „чистий прибуток”  не розраховується. Отримані з бюджету кошти використовуються на оплату праці персоналу спорткомплексу, оплату комунальних послуг, покриваються витрати на придбання устаткування, ремонт приміщень, сплачуються податки та інші платежі до податкових органів.


Кошти отримані підприємством  як плата за послуги ( абонементна плата за заняття в секції, надання спортзалу в оренду, плата за послуги сауни),за перше півріччя 2004 року ця сума склала 1192 грн, можуть бути використані спорткомплекс „Каштан” на покращення матеріально-технічної бази комплексу чи інші потреби.


Організація спортивно-оздоровчого туризму.


На сучасному етапі розвитку туризм для багатьох країн є провідною галуззю економіки. Різноманіття туристичних послуг, що пропонуються споживачам спричинило необхідність виникнення певної класифікації видів туризму.


Розрізняють наступні види  туризму:


1.                діловий туризм;


2.                спортивно-оздоровчий туризм;


3.                хоббі-туризм;


4.                пригодницький туризм;


5.                навчальні тури;


6.                релігійний туризм;


7.                розважальні тури;


8.                пізнавальні тури;


9.                подорожі для людей старшого віку;


10.            молодіжний туризм;


11.            туризм автостопом;


12.            сільський туризм;


13.            зелений туризм та інше.


 


Діловий туризм. За оцінками експертів ВТО цей вид туризму є одним з найбільш економічно ефективних видів туризму в світі. Так, приблизно 50 % доходів авіакомпаній, приблизно 60 % доходів готелей і більше як 70 % доходів автопрокатних компаній створюються за рахунок обслуговування саме цієї категорії туристів. Міжнародний діловий туризм охоплює досить широке коло поїздок:


·                   ділові поїздки співробітників корпорацій з метою переговорів, участі у виробничих нарадах, презентаціях, збутової діяльності тощо;


·                   поїздки на сімпозіуми, конгреси, конференції, семінари, виставки, ярмарки, біржі тощо;


·                   заохочувальні поїздки, що організовуються компаніями і організаціями для своїх співробітників у вигляді безкоштовної туристичної поїздки;


·                   поїздки на спортивні змагання команд, гастролі артистів;


·                   поїздки офіційних делегацій.


Оздоровчий туризм. Ринок оздоровчого туризму досить широкий і тісно пов’язаний з використанням рекреаційний ресурсів. Програми таких турів дуже різноманітні, але існують загальні специфічні вимоги до їх організації. Головною ознакою побудови таких турів є урахування того, що приблизно половину масиву часу необхідно витрачати на лікувально-оздоровчі процедури або заняття, а всі інші заходи мають додатковий або супутній характер.


Хобі-туризм-дає можливість зайнятися улюбленою справою в колі однодумців або під час відпочинку або подорожі (автолюбителі, філателісти, вболівальники спортивних змагань, гурмани тощо).При формуванні таких програм необхідно дотримуватись головного правила-формування групи за однорідністю інтересів та тематичної спрямованістю.


Пригодницький туризм-забезпечує перебування туристів у привабливій для них місцевості і зайняття незвичайною справою (полювання на верблюдах в Африці, ловля форелі в Карпатах, сходження на кратер вулкану та інше).Пригодницькі тури поділяють на 3 види:


1.                похідні експедиції;


2.                сафарі-тури (мисливство, рибальство, фотомисливство та інше);


3.                навколосвітнє плавання.


Специфікою такого виду туризму є наявність спеціального роду ліцензій, дозволів (на мисливство, рибальство, вивіз трофеїв),забезпечення гарантій безпеки, що включає в себе, крім страхування, контрольно-порятункові служби, проходження трас маршрутів та перевалів у супроводі кваліфікованих інструкторів. Пригодницький туризм належить до елітних видів туризму і коштує досить дорого.


Спортивний туризм .Основними споживачами таких турів є різні спортивні товариства, а основними крупними сегментами ринку спортивного туризму-любителі спорту, спортсмени, туристи-похідники. Головне завдання спортивного туру-забезпечити можливість протягом усього туру займатися обраним видом спорту. Головна вимога-забезпечення безпеки туристів.


Навчальні тури-в основному це мовні тури, а також тури з навчанням спортивним іграм, менеджменту або тури з підвищення кваліфікації. Всі прогами навчальних турів включають в себе по 2-4 години занять у день, у першій половині дня, решта часу-відпочинок, спорт, розваги. Бувають тури з інтенсивною програмою навчання (20-30 годин на тиждень),тоді серйозні вимоги предявляються до викладачів.


Релігійний туризм-це найдавніший вид туризму. У туризмі з релігійними цілями можна окреслити такі види поїздок:


·                   паломництво-відвідування святих місць з метою поклоніння церковним реліквіям, святиням і з ціллю відправлення релігійних обрядів;


·                   пізнавальні поїздки з ціллю знайомства з релігійними пам’ятками, історією релігії і релігійною культурою;


·                   наукові поїздки-поїздки науковців, які займаються питаннями релігії


Дуже важливим у релігійному туризмі є питання підготовки кадрів, які могли б не тільки показати архітектурні та історичні пам’ятки, а розкрити туристам духовність релігійних цінностей.


Розважальні тури-вони не довготривалі (2-4 дні) і можуть біти періодичними і регулярними. В Європі дуже популярними є різдвяні тури. Програми таких турів-це відвідування святкових заходів, концертів, виставок тощо).


Пізнавальні тури-мають велику кількість різновидів: історичні, літературні, знайомство з живописом, балетом, оперою, з місцями діяльності відомих людей тощо. Це, як правило, короткотермінові тури. Важливим моментом таких турів є бажаність проведення екскурсій на рідній мові туриста, оскільки переклад викривляє сприймання теми і погіршує якість екскурсії.


Подорожі для людей старшого віку. За спостереженнями психоаналітиків, сьогоднішне старіюче покоління розвинутих країн-це активна, вимоглива і платоспроможна категорія населення, орієнтована на якісне обслуговування. Програму обслуговування для цієї категорії туристів рекомендується складати таким чином, щоб клієнти мали більше часу для відпочинку. Переїзди з місця на місце повинні бути по можливості короткочасними. При розміщенні варто надавати перевагу невеликим ,не дуже модним готелям з хорошим сервісом.


Отже, ознайомившись загалом з різноманітними видами туризму ,я більш детально зупинюсь на спортивно-оздоровчому ,оскільки саме цей вид туризму я вважаю найперспективнішим саме для нашого регіону ,а також пропоную керівництву спорткомплексу „Каштан” приділити значну увагу організації туристичних походів для молоді по нашій унікальній місцевості.


Спортивно-оздоровчий туризм передбачає подолання маршруту активним способом, тобто без використання транспортних засобів, покладаючись лише на власні сили, реалізуючи вміння і навички пересування пішки, на лижах, плавання на плотах і човнах, їзди на велосипеді тощо.


    Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       


   1 2  3



[11-01-16][Все для туристів]
Terra Heroica-2011: історія оживає (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Програма шопінг-туру Сувенірні ринки м. Яремче (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусії 3 (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як пересуватися по Мальті (0)