Субота
24-04-27
01:23

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Спадщина древніх інків

Спадщина древніх інків

Три п'ятих території Перу займає сельва Амазонії - притоки річки великої, зарослі непрохідними джунглями. Цивілізація сюди і до цього дня не добралася. Решта землі вкрита слідами найдавнішої культури Великих Інків, пішли в небуття.
Спадщина древніх інків «Даю довідку!»

Перу знаходиться так далеко, що здається - в іншому світі. Недарма наші предки думали, що в Південній півкулі все навпаки, задом-наперед, а тамтешні жителі ходять на головах. Ми, люди сучасні, освічені, знаємо, що догори ногами в Південній Америці ніхто не пересувається, тамтешні індіанці скачуть на гарячих конях, всі поголовно такі собі Гойко Мітіч в бойовій розмальовці.

Для нас, «білолиций», всі «червоношкірі каманчи» на одну особу, між тим тільки в Перу налічується більше 50 індіанських народностей, але ж поруч ще Еквадор, Колумбія, Бразилія, Болівія, Чилі - і всі вони колишні володіння великих цивілізацій стародавніх індійців . Зараз нащадки інків мирно сусідять з нащадками колонізаторів-іспанців. Більш того, левову частку майже 28-мільйонного населення Перу складають метиси - діти від змішаних шлюбів. Саме слово «mestizo» в перекладі з іспанської означає «змішувати».

Іспанська (насправді кастильский його варіант), кечуа і аймара - стародавні індіанські прислівники - мають в Перу рівний статус державних мов. Англійська не в пошані, так що туристам радять захопити з собою іспанський словничок або розмовник. Долари, звичайно, полегшують взаєморозуміння, але краще поміняти їх на місцеву валюту: курс коливається в межах трьох перуанських солей за один «бакс».

Досвідчені мандрівники рекомендують також упакувати в похідний рюкзак карту Перу: місцеві путівники не відзначаються достовірністю, аборигени можуть і без них обходитися, з закритими очима перейти Анди і переплисти Амазонку! А ось про клопоти, пов'язаних з отриманням в'їзної візи, можете забути - вона російським громадянам не потрібна.

І ще одна порада: як правило, туристичним сезоном в Південній Америці вважається літо. З тієї простої причини, що з грудня по березень тут панує сезон дощів. Дійсно, взимку, коли зливи після обіду йдуть кожен Божий день, в перуанські гори краще не ходити і Амазонку не намагатися перепливати - дельта річки перетворюється на справжнісіньке море. Проте якщо ви мрієте здійснити тур по стародавніх міст великих інків, то перуанська зима - те, що треба! Ні натовпів туристів, ні виснажливої спеки під 45 ° С. Тільки не переплутайте: у Південній півкулі якщо не все догори дригом, то пори року точно. Пам'ятаєте стару пісеньку: «Зимою літо, восени весна!»? Це про місцеві краях.

Перуанський «енерджайзер»

Почнемо нашу подорож по Перу з найвідомішого місця цієї країни - величезної пустелі Наска. Її виходили вздовж і впоперек, їй присвятили голови в підручниках з географії, а вона продовжує залучати тисячі цікавих з усього світу. Однак для того, щоб розгледіти справжнє «обличчя» Наски, треба не 400 кілометрів на південь від перуанської столиці Ліми їхати, а піднятися верх. Тільки з висоти пташиного польоту видно величезні багатокілометрові борозни, вирубані невідомо ким і навіщо на розпеченому кам'янистому піску у формі тварин і птахів. Офіційна наука вважає, що створені вони однією з найдавніших індіанських культур доінкськи періоду, що існувала на півдні Перу 1100-1700 років тому. І нічого загадкового в них немає - це всього лише розгалужена зрошувальна система. Щоправда, незрозуміло, чому підземні ходи під нею ведуть виключно до усипальниць - топили чи що древні індіанці своїх покійних? А заразом і весь посуд, яку знаходили в будинку: археологи виявили вже понад 200 тисяч керамічних судин.

Деякі розпалені місцевим спекою уми стверджують, що малюнки пустелі Наска - це пристосування для створення ... енергопотоків. Для чого це було потрібно, ми не знаємо, зате відмінно знали древні жерці, які використовували енергію, яка збирається в єдиний потужний пучок з допомогою борозенок в піску, в якихось культових цілях, а також для створення храмів, усипальниць та інших величезних об'єктів, а може бути, навіть для зв'язку з космосом!

Індіанський домострой

Неподалік від своєрідного «зоопарку» Наски знаходиться ще одна «туристична Мекка» - озеро Тітікака. На планеті немає іншої водойми, який «забрався» б так високо - 4100 м над рівнем моря. Місцеві індіанці «уру» живуть прямо на воді! І це не диво, а спритність рук: кожен поважаючий себе чоловік повинен побудувати на Тітікака спочатку острівець на палях (з тростини), потім будинок (з тростини), обставити його (від ліжка до фіранок на вікнах - все з тростини), а вже потім одружитися. Аборигени хіба що не харчуються очеретом, зате роблять з нього човна і вудки і ловлять рибу. Тростинний рай та й годі!

Індіанці віртуозно володіють і іншими будівельними матеріалами. Один з найкрасивіших міст, побудованих древніми інками - Мачу-Пікчу, цілком побудований з граніту. Рожеві храми, червоні палаци, теракотові тераси - відчуття, що потрапили в диснеївську казку! Дух захоплює від величного виду Кільяпати («Вище Місяця» в перекладі з мови інків). А між тим ці 70 терас, об'єднаних галереями, використовувалися в давнину всього лише для вирощування картоплі, якої в тутешніх краях, до речі, налічується більше трьохсот видів.

Як же виглядали храми, присвячені інками їх верховному божеству - Сонцю, які не збереглися до нашого часу?!

Хай завжди буде сонце!

На щастя, на відміну від Мексики, де іспанські конкістадори майже стерли з лиця землі цивілізацію ацтеків, інкам пощастило більше. У 1600 км від сучасної столиці Перу до цих пір стоїть їх стародавня столиця - Куско. Можливо, завойовникам просто було ліньки туди добиратися: Куско розташований в Андах вище, ніж будь-який інший великий місто - на висоті 3399 метрів над рівнем моря. А може бути, перешкодив забобонний страх перед могутнім культом Сонця, який тут був доведений до досконалості. Втім, великий Храм Сонця прибульці з Європи все ж зруйнували дощенту, а потім побудували на його фундаменті католицьку церкву, тим самим продемонструвавши перевагу християнства над язичництвом.

До речі, недавно вчені заявили: в Куско прославляли Інті («Світило») невипадково: рівень ультрафіолетового випромінювання тут найвищий в світі! Слово «Cuzco» означає «Пуп Землі», куди ж сонечку світити-то! Куско був центром Імперії Чотирьох Сторін Світла, яка об'єднувала територію нинішніх Перу, Болівії, Еквадору, частково Чилі, Аргентини та Колумбії. У сучасній Південній Америці немає рівноцінного держави. Проте в один із сонячних днів листопада 1532 знаменитий конкістадор Франсиско Пісарро завоював величезну імперію всього лише з 60 кінними і 500 пішими солдатами. І справа зовсім не у володінні вогнепальною зброєю, просто великий Інка - правитель всіх простих інків і земне втілення Сонця - не вважав за потрібне воювати з заморськими гостями, він був вище подібної суєти. П'ятитисячний армія, що оточувала його золотий трон, навіть не намагалася чинити опір іспанцям. Пісарро взяв інкові в полон, заявивши, що звільнить, коли його подані наповнять золотом доверху величезний зал. Інки виконали вимогу, не знаючи, що їх правитель після насильницького хрещення був додушено. Сонце стародавньої цивілізації закотилося, почалася зовсім інша історія.

Втрачене місто

Якщо до «Пупа Землі» конкістадори все-таки добралися, то місто-фортеця Мачу-Пікчу (у перекладі «Старий гора») вони не могли знайти протягом трьохсот років! Мало того, що Мачу-Пікчу сховався високо в гірській ущелині, так ще його приховували непрохідні джунглі, вкриті пеленою тропічного туману. Вважають, що останні його мешканці тихо-мирно померли до початку XVII століття, а для сучасного світу він був відкритий тільки 24 липня 1911 американським вченим Хирамом Бінгема. Містер Бінгем не тільки розкопав сотні кам'яних будівель, численні сходи і багатометрові стіни стародавньої фортеці, але і вивіз з неї 3 тисячі унікальних золотих виробів инкской цивілізації. Ні, він не закопав їх на власному городі, а виставив на загальний огляд в музеї Єльського університету. Та тільки Перу від цього не легше, адже тепер власник скарбів - США.

Щоправда, і сам по собі місто - рідкісний музейний експонат, красивий пам'ятник стародавньої архітектури. У 1983 році ЮНЕСКО оголосила його культурним надбанням людства. Мачу-Пікчу цілком побудований з місцевого граніту, величезні брили якого розбирали на прямокутні блоки і підганяли один до одного так ідеально, що у шви неможливо увіткнути навіть голку. Храми, палаци, будинки оточені ступенями терас. Знову-таки тераси будували не для краси, а для сільгоспробіт. Індіанці, особливо жінки, захоплювалися вирощуванням кукурудзи, картоплі, перцю, екзотичних квітів і коки, знімає втому після важкої фізичної праці.

До речі, понад 80% скелетів, виявлених в Мачу-Пікчу, виявилися жіночими. Можливо, «втрачене місто» послужив останнім притулком «ахльякуна» («дев Сонця) - найкрасивіших дівчат, за традицією збиралися в окреме місце з усієї імперії. Заховані в затишному ущелині від «білолиций варварів», вони довго і терпляче чекали повернення того, кому були покликані служити з дитинства - Великого інкові, але - на жаль. У 1572 році на головній площі Куско стратили останнього з божественного роду - Тупак Амару. «Жіноче царство» без чоловічої підтримки і ласки поступово зачахла, зійшло нанівець. А сьогодні перуанська влада б'ють тривогу: без належного догляду унікальна фортеця загрожує перетворитися на купу руїн ...


[11-01-17][Все для туристів]
...І сказав Володар: «Ту стань!» (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія очима туриста (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Бірми (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче + Івано-Франківськ. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 1289 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: