Понеділок
18-09-24
15:16

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Що таке псаммотерапія?

Б'юся об заклад, що ви не знаєте значення цього слова. І мільйони людей теж не знають, хоча кожне літо користуються тим, що воно означає. І древні греки навряд чи знали, що це таке, хоча слово явно грецького походження. Цим словом "по науковому" називають лікування піском. І не просто піском, а гарячим піском.

Чи не час згадати добре забуте?

Заряджаючись сонечком на пляжі, ми не підозрюємо, що під нами знаходиться засіб від багатьох хвороб - нам просто приємно повалятися на сухому гарячому піску.

Псаммотерапія (від грец. Psammo - пісок, therapia - лікування) - дуже стародавній засіб. Можливо, вперше було згадано про пісочних процедурах в клинописних таблицях Вавилона. Використовували лікування гарячим піском і древні єгиптяни, благо ліки перебувало прямо під ногами. Пізніше метод перейняли римські патриції, які любили поніжитися в піщаних ваннах.

Потім цю процедуру на довгий час незаслужено забули. Радянська медицина вважала, що лікування піском - це не серйозно. Хоча саме російський лікар Микола Васильович Парійскій в кінці ХІХ вперше досліджував метод з наукової точки зору, і довів його ефективність. І лише в наш час псаммотерапія почала інтенсивно ворзрождаться.

Як же лікує гарячий пісок?

Його дія на організм потрійне - теплове, механічне і хімічне.

Пісок дуже добре поглинає тепло і дуже погано віддає його. Саме тому ми можемо лежати на розжареному піщаному пляжі, не відчуваючи особливих незручностей.

Поступове та рівномірне нагрівання тіла сприяє посиленню обмінних процесів, що протікають в організмі. Псаммотерапія покращує кровопостачання тканин і органів. Це, у свою чергу, надає болезаспокійливу і протинабрякову дію.

Під дією тепла підвищується температура ділянок тіла, змінюються терморегуляція і обмін речовин, посилюються метаболічні процеси, в результаті чого знімається пасивність м'язів, відбувається розсмоктування рубців, спайок.

Добре розвинена поверхня і висока гігроскопічність піску дозволяють миттєво вбирати піт, що виділяється при тепловій дії на організм. Це також попереджає перегрівання.

Крім того, пісок надає механічна дія - дратує шкірні рецептори. Цей ніжний поверхневий масаж стимулює крово-і лімфообіг, посилює потовиділення, викликає стимуляцію окислювальних процесів, поліпшення функції нирок, втрату маси тіла (до 600-1000 г за курс лікування).

Пісок, особливо, морський, такий, як в Євпаторії і оточуючих її селищах, крім оксиду кремнію містить велику кількість карбонатів кальцію і магнію (дрібно роздроблені раковини молюсків). При контакті з з кислим потім карбонати розкладаються з виділенням вуглекислоти. Пот стає слабколужних. Це посилює доставку кисню до тканин і стабілізує обмінні процеси.

Чим корисний гарячий пісок?

Перш за все, пісочні ванни корисні при захворюваннях опорно-рухового апарату нетуберкульозного походження, при хронічних захворюваннях кісток, хребта, суглобів - рахіті, ішіасі, поліомієліті, подагрі, радикуліті. Вони надають болезаспокійливу дію, зменшують набряклість, сприяють збільшенню рухливості в суглобах.

Якщо ж ви страждаєте неврологічними захворюваннями: невритами, невралгії, радикуліту, та іншими токсичними і травматичними ураженнями периферичної та центральної нервової системи, що супроводжуються руховими розладами легкої та середньої тяжкості, то вам гарячий пісок необхідний, як повітря. Є дані, що піщані ванни допомагають впоратися з нейродерміти, псоріаз та інші шкірні захворювання.

Здавна відомо, що теплі пісочні ванни ефективні при запаленнях м'яких тканин, м'язів - міозитах, запаленнях синовіальної сумки і оболонки суглоба - бурситах, синовіту та інших захворюваннях. Рекомендують псаммотерапію при спаєчних зміни в малому тазі, у тому числі при спайках після операції з приводу апендициту, при недорозвитку статевих органів - гіпоплазії, інфантилізм. Допомагає гарячий пісок і в гінекологічній практиці: з його допомогою можна позбутися від хронічного запалення жіночих статевих органів, при зменшенні розмірів матки після перенесених абортів.

Корисно застосування псаммотерапіі при хронічних захворюваннях нирок, порушеннях обміну речовин, в тому числі при подагрі, ожирінні. Гладкі люди, цілком можуть використати її для зниження зайвої ваги - потіти будете гарантовано. З її допомогою можна втратити за курс від одного до півтора кілограмів. Здавалося б, небагато, однак це як у гомеопатії: "повільно, але вірно".

А чи всім корисні пісочні ванни?

Приймати піщані ванни можна лише під контролем медичних працівників, суворо дотримуючись рекомендацій лікарів. Чому? Тому, що псаммотерапія, як і будь-яка інша теплова процедура, має багато протипоказань. Це атеросклероз, гіпертонія, епілепсія, інфекційні захворювання, недостатність кровообігу вище I ступеня та гострі захворювання, при яких не показані теплові процедури. Піщані ванни приймають у період ремісії, але не тоді, коли хвороба загострена.

У жінок список протипоказань поповнюється міомою матки, ендометріозом, мастопатією та порушеннями ендокринної функції яєчників. Крім того, псаммотерапію не можна проводити під час менструації і за 2-3 дні до її початку.

Дітей до 4-5 років лікувати гарячим піском взагалі не слід.

Враховуючи всі ці тонкощі і нюанси, перш ніж закопатися в пісок, проконсультуйтеся з лікарем.

Як це відбувається?

Псаммотерапію проводять у вигляді загальних і місцевих ванн.

Загальну псаммотерапію проводять просто: людину цілком засипають нагрітим піском.

Зовсім не треба закопуватися глибоко в пісок, - там він сирий і холодний. Треба навпаки, спочатку підгребти до місця лікування побільше самого гарячого піску і спорудити з нього своєрідний постамент, або, як кажуть курортологи, медальйон, товщиною 10-15 см на зріст людини.

Найкраще це робити на захищеному від вітру і благополучному в санітарному відношенні пляжному ділянці на березі моря, озера і річки.

Для загальних ванн використовують чистий і дрібний пісок, нагріте на сонці до 45-55 ° в період між 10-13 годинами дня. Температура місцевих пісочних ванн може досягати 60 ° С. Витримати таку високу температуру не важко: за рахунок рясного потовиділення не відбувається перегрівання тіла.

Псаммотерапію слід проводити після повітряної і сонячної ванн і морського купання. Перед пісочної ванної треба ретельно витерти тіло рушником, шкіра повинна бути суха.

Лягати треба на спину, обличчям вгору, під голову - сухий рушник, на чоло - мокре. Голова повинна бути в тіні. Якщо тіні немає, прістройте який-небудь парасольку чи навіс. У крайньому випадку, накрийте голову панамку.

Лягли? Тепер, якщо процедура проводиться не лікарями, попросіть товаришів по пляжу, або, хоча б, дітей, засипати вас тонким шаром гарячого піску. Обличчя і область серця повинні залишатися відкритими. Шар піску на животі - 1-2 см. Всі інші частини тіла можна покрити шаром піску в 5-6 см завтовшки. Кінцівки іноді закопують ще глибше - на 10-12 см.

Зразок неправильну процедуру ви могли бачити в кіно: Джавдет не просто присипав Саїда піском, а закопав по саму шию, і не на півгодини, а на пів дня, і без всякої панамки. Але і в цьому випадку псаммотерапія допомогла. Саїд, що вилікувалася від застарілого радикуліту сказав Сухову: - "Зустрінеш Джавдета, не чіпай його, він мій лікуючий лікар". Щоправда, при монтажі фільму два останні слова чомусь вирізали.

А тепер розслабтеся, і постарайтеся отримати задоволення. На цілих півгодини. Закрийте очі, і ви відчуєте, як іде в пісок напруга м'язів, як піт, що виділяється десь розчиняється, а з ним розчиняються ваші недуги. Ще трохи, і ви починаєте відчувати тепло не тільки зовні, але і зсередини. Все одно як після чарки доброго коньяку.

Але блаженство не може тривати вічно. Тривалість ванни для дорослих - 20-40, для дітей - 8-10 хвилин. Протягом курсу псаммотерапіі дорослі приймають 15-20, а діти 10-15 процедур.

А тепер обмийте теплою водою або на хвилину пориньте у водойму, купатися і засмагати не можна. Присядьте або приляжте в тіні, відпочиньте хвилин сорок.

Де її практикують?

Як ви можете здогадатися, у випадку місцевої псаммотерапіі піском засипають не все тіло, а тільки уражені області: поперек, кінцівки, окремі суглоби. Часто пісочний контур набуває форми "штанів" або "полукурткі". У цьому випадку ви можете засипати потрібну частину тіла без сторонньої допомоги.

Температура піску для місцевих ванн може бути вище, ніж для загальних, - до 55-60, а то й до70оС, тривалість від 30-40 хвилин до години. Процедури проводять через день або два дні підряд (на третій перерва), тривалість курсу 12-20 процедур.

Зараз псаммотерапію практикують у курортних лікарнях, ортопедичних центрах і навіть у салонах краси. Їх багато в країні, але, якщо хочете мати справу з справжніми професіоналами, та ще працюють в найбільш відповідних для цього лікування кліматичних умовах, приїжджайте до Євпаторії.

А, втім, місцеву псаммотерапію ви можете проводити і вдома. Нагрійте пісок в духовці або на сковороді, всипте його в мішечок з щільної брезентової або лляної тканини. Прикладіть мішечок до хворого місця і закріпіть його вовняним шарфом або хусткою.

Здоров'я вам!

[10-01-23][Все для туристов]
для начинающих (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Дайвінг у В'єтнамі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
«Золотий голос» Канади - Селін Діон (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Сироти (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-18)
Переглядів: 698 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: