Неділя
18-09-23
15:53

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Сага про справжні ірландцях

Сага про справжні ірландцях

Всі ірландці поголовно руді, а звуть їх Патріка. З ранку до ночі вони п'ють пиво упереміж з віскі. У моменти просвітління читають виключно Джеймса Джойса. Думаєте, це стереотипи? Ні, це правда.
Сага про справжні ірландцях Або майже правда. Є, звичайно, в Ірландії і інші чоловічі імена, але Патрік користується особливою популярністю, тому що так звуть найулюбленішого святого всієї нації. Куди б не занесла ірландця нелегка емігрантська доля, 17 березня він обов'язково одягне костюм неодмінно зеленого кольору і гарненько повеселиться в найближчому пабі. Адже на дворі День Святого Патріка - свято весни і радості. Життя самого національного героя не була такою вже щасливою. І, строго кажучи, Патрік і не ірландець навіть. Та й не Патрік ...

Хрест на друїдів

Діло було так. Народився майбутній святий у Шотландії в 389 році в родині знатного британця-католика. Батьки дали йому ім'я англосакського походження Зіссат, а при хрещенні нарекли Магон. Юному католику не було і шістнадцяти років, коли його викрали ірландські розбійники-язичники і продали в рабство на острів Ейре (давня назва Ірландії). Господар Магона - верховний друїд острова - дізнавшись про шляхетське походження хлопчика, з глузуванням став кликати його Патрік (зменшувальне від «патрицій» - «знатний людина»).

Кілька років Патрік пас овець і невпинно благав Бога допомогти йому. І диво сталося - йому вдалося втекти на батьківщину. Однак незабаром він повернувся на острів уже в якості єпископа-місіонера для того, щоб звільнити Ірландію від язичництва. Для початку Патрік публічно звалив зі священною для ірландців гори їхнього головного ідола і спалив магічні книги друїдів. Закінчивши мародерствувати, він відправився просвіщати. За допомогою чарівного для друїдів трилисника квітки (трилистої конюшини) він пояснив своїм колишнім поневолювачам поняття Святої Трійці - одного з головних символів християнства. Як три аркуші можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах. Закінчував він свої полум'яні проповіді тим, що перекреслював символ друїдів - сонячний диск - християнським хрестом.

Наочність прикладів і красномовство Патріка справили на ірландців таке незабутнє враження, що вони пробачили йому навіть винищення друїдські святинь. Тим більше що цей невгамовний шотландець-католик зробив справжнє диво - воював з дияволом, який з'явився йому в образі змії, і з того часу на острові немає ні одного докучають раніше селянам плазуна. Святий Патрік був оголошений покровителем Ірландії, а трилисник - національним символом країни.

Пивний бунт по-ірландськи

Прийняття католицтва дорого обійшлося ірландцям. Найближча сусідка - протестантська Великобританія - не давала їм жити спокійно. При Кромвеле англійці розстрілювали не тільки непокірних ірландців, але і барельєфи їх святих у церквах. Британська імперія захопила кращі землі острова, а місцевих жителів-католиків зігнала на безплідні частині країни. У 1845 році в результаті Великого голоду померло більше мільйона ірландців. Ті, що вижили в пошуках кращої долі подалися в чужі краї: у США, Австралію, Нову Зеландію. На острові навіть є пам'ятник переселенцям: мати і двоє діточок стоять на пірсі та дивляться вслід спливають кораблю, чекають своєї черги навіки покинути батьківщину. Масова еміграція перетворила Ірландію в унікальну країну - в ній єдиної в Європі зараз менше населення, ніж було в XIX столітті. Як з такою сумною історією простому люду не запити?

Ірландці традиційно вважаються найбільш питущою нацією в Європі. Їх знамениті питні заклади - паби - виникли тут так давно, що ніхто вже й не пам'ятає, коли сталося це знаменна подія. Улюблений місцевий напій, звичайно ж, - пиво. Віскі Jameson - теж ірландський національний напій, але його п'ють чинно-благородно в дорогих ресторанах. А в пабах можна розслабитися, немов ви вдома у власного каміна повільно потягує одну за одною кухлик пінного напою. А заодно з насолодою паліть і з не меншим задоволенням кидаєте недопалки прямо на підлогу.

Абсолютна більшість ірландців віддають перевагу пиву Гіннес. Ви вільні вибрати будь інший з десятка наявних сортів, але не здригається, коли сусід з стійці злякано викликне: "А хіба в них закінчився Гіннес?!» І запам'ятаєте: рівно о 23.00 пиво продавати перестануть, однак це не привід розходитися. До цього часу клієнти пабу будуть представляти собою міцно спить і заспівано колектив. Розпочнеться хоровий спів народних пісень на стародавні кельтські мотиви. Тільки тут замість скарг на погані погодні умови («Ой, мороз, мороз!») Співають хвалебні оди коханому парламенту, який забезпечує незалежність Південної Ірландії від ненависних англійців. Це у Великобританії ірландці-терористи борються силою зброї, а тут, у шести графствах колишньої єдиної Ірландії, що зберегли свою «самостійність», тільки пивними кухлями з розмахом про столи стукають.

Рівно опівночі казково дружні посиденьки закінчаться. У будь-якому пабі країни бармен задасть традиційне запитання: «Джентльмени, а чи є у вас удома, куди можна піти?» І народ покірно повернеться до домашніх вогнищ. Католики - вони такі, сімейні цінності для них понад усе. Вплив католицької церкви в країні величезна: Патрік свого часу попрацював на славу. Всього п'ять років тому в Ірландії були дозволені розлучення, а аборти заборонені до цих пір.

Дублін в обкладинці

У центрі столиці Ірландії Дубліна встановлено пам'ятник людині, яка, як і багато його співвітчизників, виявився у вимушеній еміграції. А його найзнаменитіший роман «Улісс» був заборонений на історичній батьківщині аж до 60-х років XX століття. Сьогодні Джеймс Джойс - національна гордість, рукопис роману оцінена в півтора мільйона доларів, а головному герою книги Леопольду Блуму присвячений свято під назвою «Блумсдей». Дія «Улісса» відбувається протягом одного дня - 16 червня 1904 року. Через п'ятдесят років група письменників-послідовників стилю Джойса відправилася гуляти по маршруту, описаного в книзі, само собою, від Сендікоувской вежі, так як це будинок являє собою відправну точку сюжету. Але завершити «літературну експедицію» ці творчі натури не змогли - «зависли» в улюбленому пабі свого кумира.

У наші дні справа поставлена на офіційний рівень. Щороку 16 червня жителі Дубліна і гості столиці шумною толпою обходять ті вулиці міста, які Блум відвідав під час своєї «одіссеї». У кожного «Улісс» під пахвою замість путівника. Актори, переодягнені персонажами роману, на кожному кутку декламують уривки з книги. Всюди розвішані покажчики, зміст яких для особливо обдарованих шанувальників таланту Джойса звучить, наприклад, так: «Подивися наліво!» У найбільш значних місцях розміщені пам'ятні дошки з цитатами з твору. Сам письменник говорив, що прагнув описати свій улюблений Дублін настільки детально, що якби місто одного разу зник з лиця землі, його можна було б відновити за допомогою книги. Ірландці по достоїнству оцінили цей задум.

Зрозуміло, Джойс не єдиний автор, якого читають на острові. Знамениті на весь світ Джонатан Свіфт, Бернард Шоу, Оскар Уайльд - теж з місцевих і теж улюблені народом. Саме в Ірландії знаходиться одна з найстаріших бібліотек Європи. Тут зберігається унікальне зібрання з 25 тисяч старовинних книг. І серед них є навіть видання «Апостола» нашого першодрукаря Івана Федорова. Ви, звичайно, можете її замовити у бібліотекаря і переконатися особисто в прекрасному стані фоліанта, проте приготуйтеся до довгого очікування. Книжкові раритети стоять на полицях не в алфавітному порядку і не за тематичними розділами, а за розмірами, адже трапляються такі "видатні" в буквальному сенсі томи, що їх доводиться зберігати в спеціальних нішах.

Всі ми трошки ірландці

Як бачимо, наші нації дуже схожі - як пристрастю до вживання міцних напоїв у незнайомих компаніях, але і великої і світлої любов'ю до друкованого слова. Може бути, ми теж десь трошки ірландці? Такі собі «брати по розуму», тобто по генах.

Вчені з одного з найстаріших у Європі університетів Трініті-коледжу, що в Дубліні, зацікавилися особистістю ірландського полководця V століття н. е.. Ніалл. Цей «рудий-рудий-веснянкуватий» мало того що прославився у ратній справі, ще й заснував найвпливовішу династію в стародавній Ірландії. Дванадцять синів Ніалл продовжили справу батька і теж активно плодилися і розмножувалися. У результаті в наші дні Y-хромосома ірландського історичного діяча знайдено вже у трьох мільйонів ірландців і не тільки. Дальні нащадки доблесного воїна розкидані по всьому світу. Просто на території нашої неосяжної батьківщини ніхто і ніколи подібних досліджень не проводив. А ось американці почали вивчення чоловічого генофонду зі свого найбільшого мегаполісу - Нью-Йорка, в його хмарочосах виявили тисячі праправнуків Ніалл, і прикрили лавочку. Хіба мало, а раптом маленька, але горда Ірландія пред'явить претензії на американські території? Як то кажуть, «важка і непоказне життя ірландця-терориста», але бомбу метнути він завжди готовий ...

Результати життєдіяльності Ніалл перевершив тільки одна людина на світі - Чингісхан. Приблизно 16 мільйонів жителів Азії можуть сміливо називати себе нащадками прославленого завойовника. Та ж і Русь-матушка під його ярмом жила. Так що вибирайте самі - хто вам більше до душі, тобто по хромосомах: монгол чи ірландець ...


[11-01-16][Все для туристів]
Terra Heroica-2011: історія оживає (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
У нетрях Амазонки (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Великобританія: два сніданки (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 629 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: