Субота
24-04-27
03:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Острів-град Свіяжск

Острів-град Свіяжск

2 години - і ми у казці. Спочатку з'явився невеликий острівець, видали нагадує острів Буян, як його малюють художники до казки Пушкіна про царя Салтана. Потім, у міру того як спритний теплохід наближався до кінцевого пункту свого маршруту, усвідомлення всього пишноти цієї картинки накрило нас з головою.
Острів-град Свіяжск Острів-град Свіяжск розташований в мальовничому гирло річки Свіяги, на високому пагорбі площею 62 га в 30 кілометрах від Казані. Практично з будь-якого місця острова відкривається вид на річкову гладь. Дістатися до цього незвичайного місця поки можна тільки по воді. Від річкового вокзалу в Казані щоранку ходить теплохід. СвіяжскПока, тому що триває будівництво насипної дороги, розпочате ще кілька років тому. Островом Свіяжск став відносно недавно. Вода оточила його з усіх сторін в 1956 році, після відкриття Камського водосховища. Як тільки Свіяжск перетворився на острів, більшість місцевих жителів залишили ці краї.


Рейсовий теплохід відходить від причалу Свіяжска в зворотний шлях через 4 години після прибуття, так що у туристів, подорожуючих своїм ходом, а не екскурсійними групами, буде можливість за цей час можна побачити і оцінити всю красу цього місця. До речі, екскурсії проводяться з квітня по жовтень - з початку і до закінчення навігації. Подивитися в Свіяжске дійсно є на що. На крихітній території вміщується 21 пам'ятник федерального значення.

Історія острів-граду

СвіяжскСвіяжск - один з найстаріших російських міст. Він був заснований Іваном Грозним у 1551 році. З 1547 року цар робив безуспішні спроби підкорити Казань. І щоб здійснити свій план по розгрому Казанського ханства, Івану Грозному необхідна була добре укріплена фортеця, адже московські війська опинилися відрізаними через труднощі сполучення з Москвою і не могли довго осаджувати Казань.

Місце для будівництва фортеці на місці нинішнього Свіяжска було визначено під час відступу російських військ у 1551 році. Військо Івана Грозного розбило табір на відстані добового переходу до Казані. Цар звернув увагу на високий пагорб, омивається двома річками - Свіяги і щукою. Навколо пагорба розташовувалися непросихаючі після повені болота, що виключало можливість раптового нападу на фортецю. Тут-то й вирішено було звести форпост.

Але зробити це виявилося не так-то просто, адже російської військо було на ворожій території. Тому цар наказав зрубати все місто в угліческіх лісах, за 1000 км до передбачуваної фортеці. Взимку 1550-1551 року закипіла робота. І вже в квітні 1551 року, як тільки Волга скресла від льоду, вся фортеця була доставлена по річці до передбачуваного місця будівництва. І всього за місяць все місто було зібрано по колоди, як конструктор. День і ніч працювали 75 тисяч осіб. Спочатку місто-фортеця було названо Іван-городом. Пізніше був перейменований в Свіяжск.

В кінці XVII - початку XVIII ст. Свіяжск зберіг за собою лише функції першого християнського міста Казанської єпархії. Решта економічні, політичні та адміністративні функції поступово відійшли до Казані. У XVIII-XIX ст. Свіяжск був монастирським містечком з Троїце-Сергиївських, Успенським і Іоанно-Предтеченської монастиря. Після революції на території міста в різний час розташовувалися: колонія для малолітніх злочинців, в'язниця, психоневрологічна лікарня.

СвіяжскЦерковь Святої Трійці

Це найдавніше спорудження Троїце-Сергієва монастиря, пізніше - Іоанно-Предтеченської монастря. Крім того, це перша культова дерев'яна споруда на всій Волзі. Освячена церква була 17 травня 1551, в Тройця.

Храм неодноразово оновлювався. Основні переробки датовані другою половиною XVII століття, коли на території давно закритого Троїце-Сергієвського монастря з дозволу Синоду розмістився Іоанно-Предтеченський монастир. СвіяжскЧуть пізніше, в 1821 році, церква поставили на цегляний цоколь, обшили тесом і пофарбували олійною фарбою, тому зовні вона не справляє належного враження.

Але коли потрапляєш всередину, то розумієш, як оманлива буває зовнішня сторона. Від кожного бревнишка тут пахне старовиною. У приміщенні панує напівтемрява і прохолода. Від усвідомлення того, що вдалося доторкнутися до такої старовини, по спині біжать мурашки. На вході в храм стоїть простенька на вигляд лавка. Місцеві жителі стверджують, що на ній сидів сам Іван Грозний. Не впевнена, що це дійсно так, але дивно те, що цей предмет зберігся в цілості до наших днів.

Храм на честь Преподобного Сергія Радонезького Чудотворця

СвіяжскВ 1551 неподалік від Троїцької була зведена Сергіївська церква. Спочатку вона була дерев'яною. Але за Бориса Годунова в 1604 році замість дерев'яного храму зводиться двоповерховий кам'яний, який був перейменований в Церкву Преподобного Сергія Радонезького Чудотворця. Місце для церкви було обрано в центрі монастирської території, між стояла біля воріт Троїцькою церквою і фортечною стіною. Храм примітний своїм іконостасом, написаним у давньоруському стилі. Там же в зимовий час знаходиться раку з мощами святителя Германа. Влітку вона переноситься в Успенський собор, їм побудований.

СвіяжскСобор Богоматері Всіх скорботних Радості

У 1898-1906 роках, при ігумені Апфіі, на території монастиря був побудований новий кам'яний храм - собор Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Храм був теплим, з двома боковими вівтарями. У 1914 році були розписані стіни собору. Навколо храму руками дбайливих черниць розбитий чудовий квітник.

Каплиця в ім'я царствених страстотерпівцев

СвіяжскЧасовня була освячена в 2004 році на честь царствених страстотерпівцев. Над входом до каплиці висить ікона царської сім'ї. Ще до освітлення каплиці почали оновлюватися фрески. За радянських часів тут розташовувалася коптильня, і тому всі стіни були чорні від кіптяви. І ось, після відновлення молитовного життя, в каплиці стали виявлятися крізь кіптяву образи Серафима Саровського і Сергія Радонезького в повний ріст і над ними Курська Корінна ікона Божої Матері. Крім цього, в нашу присутність там мироточили одна з ікон.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

СвіяжскБил закладено навесні 1556 року. У середині XVIII століття вигляд храму значно змінився. Успенський собор - це найбільша церква і унікальний пам'ятник Свіяжска. Всі 1080 квадратних метрів площі храму розписані єдиними дійшли до нас у повній цілості фресками епохи Івана Грозного. Серед всіх фресок особливо дивує образ Христофора, який зображений у вигляді воїна з кінської головою. Це унікальне зображення, тому що в XVIII всі образи Христофора з песьей або кінської головою знищувалися! Крім того, варто звернути увагу на вівтарний зображення царя Івана Грозного й митрополита Московського Макарія. Усі фрески були відреставровані у 1890-і роки.

Церква святих рівноапостольних Костянтина і Олени

СвіяжскЦерковь Костянтина і Олени - єдина збережена в Свіяжске посадская церква. Зведена вона була в XVII столітті на місці дерев'яного храму. У 1920-і роки церква була закрита. У 1980-1990-х вона використовувалася для музейних експозицій, а в 1994 році її повернули віруючим.

Звичайно ж, це не все, чим може здивувати мандрівника острів-град. На випадок, якщо ви вирішите зупинитися на острові, недалеко від пристані є маленький готель. Дуже раджу всім, хто буде випадково чи з екскурсійною групою пропливати повз Свіяжска, заглянути в цей дивний тихий куточок православ'я.


[11-01-17][Все для туристів]
З Чорного Черемоша в Білу Тису. Через Стіг (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чемпіонат світу по секс-туризму (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Гудлайн: роумінг в 10 разів дешевше (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Побут визначає їжу - національна кухня Казахстану (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 656 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: