П’ятниця
24-04-26
21:46

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Ільїн день

Ільїн день

Є в Росії свята, які не пов'язані з пишними застіллями. Скоріше саме в ці дні нічого особливого не відбувається, у всякому випадки для сторонніх очей. Але той, хто народився і виріс тут, знає, на що звертати увагу в цей день і що робити, або не робити. Саме до таких свят і відноситься Ільїн день, або день Святого пророка Іллі, який припадає на 2 серпня.
Ільїн день З цим днем пов'язано дуже багато повір'їв і прикмет. Близько сотні різних прикмет можна знайти про Ільїн день. І це не випадково. Адже історія цього свята сягає далеко в дохристиянські часи. Є версія, що Ільїн день став правонаступником культу язичницького бога Перуна.

Перун у язичницькі часи був покровителем грому і блискавки. Йому приносили жертву, вбиваючи бика, тим самим, задобрюючи і просячи гарного врожаю. Потім його місце став займати Святий Ілля. І вже в його день стали вбивати бика, бажаючи, умилостивити його. Існувала вірування в те, що саме від Іллі залежить родючість і урожай. Під час грози гуркіт його вогненної колісниці викликає характерні гуркіт по небу. А проливний дощ викликаний тим, що Ілля звільняє заточену злим змієм Велесом воду в результаті битви на небі.

Є у святого Іллі і своя легенда. Саме з нею багато в чому і пов'язана віра в те, що Ілля може керувати водою і громом. Якщо вірити легенді, то народився Ілля за 9 століть до Різдва Христового. З малих років він присвятив себе Богу і поширенню вчення. Коли ізраїльський народ перестав вірити в існування єдиного бога, Ілля передрік посуху, яка триватиме три роки. По закінченню цього терміну Ілля попросив спорудити два вівтаря, один на честь тих богів, яким всі поклонялися, а інший на честь єдиного бога. І сказав він народові, щоб ті молилися і просили своїх богів запалити свій вівтар. А він буде просити про це свого бога. Чий вівтар загориться, тому богові і повинні всі вклонитися. А хто не захоче, помре. Молилися все, але тільки після молитви Святого Іллі вівтар спалахнуло. А після іншої молитви небо розверзлося, і пролився дощ. Так все увірували в єдиного бога. А Святий Ілля за свою відданість відправився в золотій колісниці на небо, живий. І з тих пір Святий Ілля вважається одним з найбільших і могутніх пророків.

З днем Святого Ілля пов'язано багато прикмет. Так, вважається, що саме в цей день від грози де-небудь, та що-небудь загориться. А вода після обіду у всіх водоймах стає холодною, і купатися вже не можна. Саме після 2 серпня вважається, що літо поступається своїми правами осені і приходять холоду. Перших заморозків чекають завжди саме після 2 серпня.

Щоб задобрити Іллю і не допустити лих у старовину, 2 серпня проводили «братчину». Це колективна трапеза, на якій заколювали купленого бика. Причому на покупку складалися кількома селами і забивали теж всі разом. Велике застілля починалося після того, як бика приводили до церкви, висвітлювали і заколювали. Потім його варили у великих чанах, а кров'ю обмазували собі щоки.

Крім учти бика, в цей день намагалися принести в церкву м'ясо, мед, хліб нового врожаю, зелений горох. Все це висвітлювалося і могло бути з'їдено. До 2 серпня намагалися не є все з нового врожаю, а відкладали в засіки.

Зараз ніяких особливих дій у День Святого Іллі не проводять. Тільки на селі деякі помічають свої прикмети, щоб знати холодної чи буде зима, чи скоро прийде осінь, багатим чи буде врожай в наступному році і багато іншого. Сотні візьме залишилися у фольклорі, які для багатьох просто розвага, а для інших - старовинний спосіб відповісти на мучать питання. Жив чи Святий Ілля насправді, ніхто вже й не скаже. Але є його свято, є прикмети і традиції, які тисячі років, а значить, є привід згадати про таке свято, як Ільїн день.


[10-10-17][Все для туристів]
«На лещатах, мов на крилах…» (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: що подивитися (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Тайське плем'я довгошиїх жінок (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Ретроспективний аналіз розвитку туризму в Україні (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 845 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: