П’ятниця
24-04-19
04:37

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Від автора


Від автора

Помічено, що немає нічого нового під сонцем. Однак очевидно, що людина ХХ століття все-таки справив щось нове - науку управління в самому широкому сенсі цього поняття, буденно уживаного в тому числі і в актуальній проблематиці сучасного туризму.

Склалося багато визначень поняття "управління туризмом", що використовуються вченими і практиками. У ході багатопрофільного дослідження, проведеного автором, менеджмент бачиться як складна система взаємозалежних предметів, цінностей, дисциплін і методів, що розвиваються для подолання незліченних і різноманітних по своїй величині проблем, складностей і невизначеностей, які притаманні туристської діяльності. Постійний пошук усе більш ефективних управлінських рішень, концепцій і процесів для приборкання стихійних наслідків туризму виступає як змагання з часом, відчайдушна сутичка. Ціна програшу - вимирання туризму. У той час як ціна перемоги може стати поштовхом у розвитку туристської діяльності на більш високому якісному рівні.

Тема даного дослідження - управління туризмом у широкому, стратегічному, сенсі. Ця книга - не вчені записки і не розрізнені судження про проблему, а система наукових поглядів щодо різних аспектів менеджменту туризму, підкріплених і апробованих практикою. Кожне з цих наукових уявлень засноване на професійному досвіді і роздумах вчених, практиків і, що особливо важливо, молодих фахівців, що мають вже вищу освіту саме по туристських спеціалізаціями, - випускників Російської міжнародної академії туризму. Але, разом з тим, кожне судження також відображає і персональні уявлення, узагальнені автором монографії. Мета даного дослідження-це спроба знайти загальний підхід до проблем управління, визначити стандарт методологічного узагальнення.

Немає необхідності заперечувати велику практичну, ніж філософську спрямованість принципових переконань. Всі об'єкти дослідження даної антології обрані з урахуванням їх прямого відношення до актуальних проблем управління стратегічного рівня і з метою задоволення потенційного інтересу керівників, директорів туристських організацій, що належать до різних секторах економіки: державного, приватного, а також до соціального, чиї прямі функції і цілі не обмежуються лише фінансовими інтересами. І в цьому полягає новизна проблеми, так як сьогодні є актуальним саме науковий підхід до прийняття управлінських рішень.

Деякі менеджери вищої ланки управління мають тенденцію зачіпати проблеми людської справедливості, філософських цінностей та інших незліченних елементів управління. Виходячи з цього ряд керівників і практиків можуть здивуватися заголовку даної книги з її упором на стратегію, ніж на власне науку управління. Вибір зроблено, звичайно, навмисно і легко пояснюється.

У той же час очевидно зростаюче занепокоєння розмірковують менеджерів про те, що проблема може поступово наближатися до наукового завершення всього управлінського спектру туризму. І в цьому сенсі важливо виявити дві різних реальних небезпеки.

З одного боку, зростає ймовірність, що образ управління як професійної кар'єри починає втрачати свою аттрактивность серед найбільш здібної молоді. Одна з причин - брак людського участі. Молоді люди бачать в менеджменті систему збільшується безликості, тобто стану, коли невидимий монстр викидає запрограмоване рішення, яке підкоряє жива істота (людини) системою. Така реакція думаючих людей в даному випадку явно викривлена.

Стає очевидним, що навіть у XXI столітті якість управління буде залежати від особистісних якостей менеджера. Бачення ситуації, чесність, справедливість, інші соціальні та моральні цінності - усе це як і раніше буде необхідно в управлінні. Навіть сьогодні це є спільним знаменником для стійких і процвітаючих туристських організацій. Життєздатність кожної організації, яка впродовж довгого періоду демонструє свій успіх, безпосередньо пов'язана зі здібностями людей. Немає майбутнього у науки управління, якщо ця зв'язок слабкий.

З іншого боку, винятковий розмах наукового осмислення методів управління таїть в собі небезпеку безпосередньо для практиків-менеджерів. Розширення універсальності нових методів управління веде до того, що для багатьох менеджерів з'являється тривожна тенденція стати власне бранцями цих методів замість використання їх в якості інструментарію дії.

Управлінські методи стануть насправді більш спеціалізованими, бо саме по собі управління як функція - спільна основа будь-якого процесу.

Торкаючись практичної значущості проблеми, що розглядається, слід звернути увагу на очевидність того, що дане дослідження замишлялося переважно для керівників верхньої ланки управлінського персоналу. Однак широкий спектр представлених в одній книзі концепцій, проблем і підходів до управління, виявлених професіоналами всього туристського світу, викликав необхідність посилення ступеня інтелектуальності всіх представлених у монографії рівнів управління. Автор сподівається, що менеджер на своєму "шляху нагору" зможе знайти багато корисного на сторінках даного видання.

При підготовці цієї монографії було використано досвід, практичні дані, факти і аргументи, що розкривають характер і дії вітчизняних російських об'єднань, корпорацій, установ і підприємств туризму; зарубіжних і змішаних туристських організацій (операторів і турагентств), що функціонують в Росії та країнах-учасницях СНД; транснаціональних корпорацій та об'єднань, залучених в організацію туризму і туристського бізнесу, а також пов'язаних з туризмом різних транспортних, виробничих, промислових і науково-технічних об'єднань і структур.

Автор дякує дипломників Російської міжнародної академії туризму, які брали участь у підборі цінного фактичного матеріалу, що став тим необхідним емпіричним досвідом, який дозволив підійти до ряду важливих висновків і рекомендацій. Висловлюю вдячність: Є. Алізай, Н. Буторовий, Г. Гражданкін, А. Дорогова, В. Жукової, О. Замятіна, Н. Іванникова, О. Конова, Ж. Князєвої, С. Кузнєцової, І. Клевцова, І. Крітінко , М. Купріковой, Є. Куликової, М. Кудрявцевої, О. Матвєєнко, М. Маркової, Н. Морякова, Д. Никифорової, Р. Нікіфорову, Н. Пустоутенко, Р. Пасічнику, Н. Печенін, Г. Пензенської, Е . Родигин, О. Смирнову, С. Стоянової, Л. Туркіної, Ю. Федотової, І. Шестак. Автор не претендує на закінченість і апріорність ряду висунутих гіпотез і суджень і з вдячністю поставиться до всіх висловлених зауважень, критиці і побажанням.

Валерій Квартальнов


Зміст


[10-04-10][All for the tourists of]
In Montenegro (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Напої грецьких богів: провина загубленої Атлантиди (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Зберігати гроші можна не тільки в ощадній касі (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: Стара в'язниця Мельбурну (0)