Четвер
24-04-25
21:40

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 4. Вплив індустрії туризму на економіку країни


Глава 4. Вплив індустрії туризму на економіку країни

У наші дні неможливо уявити собі велике місто без іноземних туристів. Їх сьогодні можна зустріти всюди - в Парижі, Лондоні, Римі, Нью-Йорку, Москві та інших містах світу.

Сьогодні туристська індустрія охопила не тільки Європу, яка є традиційним туристським центром, але й країни Америки, Африки, Азії та Австралії.

Туристська індустрія - це сукупність засобів розміщення; транспортних засобів; об'єктів харчування, розважального, пізнавального, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого призначення; організацій, що здійснюють туроператорську і турагентську діяльність, а також організацій, що надають екскурсійні послуги і послуги гідів-перекладачів.

Туристська індустрія має солідну матеріально-технічною базою, забезпечує зайнятість великої кількості людей і взаємодіє з усіма галузями економічного комплексу.

У більш широкому плані туристську індустрію можна визначити як міжгалузевий комплекс, що включає:

а) пасажирський транспорт (повітряний, водний, автомобільний, залізничний) з його розгалуженою мережею технічних служб;
б) різні спеціалізовані туристські підприємства і підприємства галузей, що не мають яскраво вираженого туристського характеру (зокрема, транспортного машинобудування і автомобілебудування, паливної промисловості, капітального і дорожнього будівництва, місцевої промисловості по виготовленню сувенірів, харчової промисловості, багатьох галузей сільського господарства і т. д .);
в) широку сферу послуг, якими користується турист.

Туристська індустрія спирається на матеріально-технічну базу (МТБ), яка є основою розвитку організованого туризму (рис. 1.1.).

Матеріально-технічна база туризму
Рис. 1.1. Класифікація об'єктів МТБ туризму

До матеріально-технічній базі туризму відносяться: туристські фірми (туроператори і турагенти), готелі, туристичні бази, підприємства харчування і торгівлі, автотранспортні підприємства, пункти прокату туристського спорядження та інвентарю, бюро реалізації туристичних путівок, контрольно-рятувальні служби (посади), туристські клуби, станції і т. п.

В основу класифікації об'єктів МТБ туризму покладено три основні ознаки: види послуг, що надаються, економічні елементи, види власності господарюючих суб'єктів.

У цілому туристична індустрія спирається на базу природних ресурсів. Така база повинна бути атрактивні для відпочиваючих, переважно володіє незайманою природою. Природні території повинні бути: а) відповідних розмірів для запобігання перенаповнення туристами і б) захищені від різних ризиків, таких, як забруднення, отруєння рослинами, наявності небезпечних тварин, комах. Розвиток туризму має проходити в місцевостях, вільних від стихійних лих (повені, посуха, зсуви, землетруси).

Туризм - це індустрія, що включає в себе безліч видів діяльності. Всі сегменти індустрії туризму взаємопов'язані і залежать один від одного. Наприклад, успіх гірськолижного курорту залежить від доставки лижників на схили, рівня розміщення, харчування та інших послуг, пропонованих туристам під час відпочинку на курорті. Невеликі підприємства, з'єднані з гірськолижними курортами, діють як незалежні підприємства, але насправді вони залежать один від одного. Ця залежність вимагає спільних зусиль, однак їх бізнес конкурує і бореться за споживчий ринок, що ускладнює взаємодію.

Туризм для світової спільноти вже давно є однією з найбільш дохідних і інтенсивно розвиваються галузей, приносить близько 10% валового доходу. Про високі темпи зростання прибутковості туризму свідчать такі дані: якщо в 1950 р. надходження від світового туризму становили 2,1 млрд дол США, то в 1998 р. - вже 444,7 млрд. дол США.

У багатьох країнах туризм входить до трійки провідних галузей країни, розвивається досить швидкими темпами і має важливе соціальне і економічне значення, так як:

- Збільшує місцевий дохід;
- Створює нові робочі місця;
- Розвиває всі галузі, пов'язані з виробництвом туристських послуг;
- Розвиває соціальну і виробничу інфраструктуру в туристських центрах;
- Активізує діяльність центрів народних промислів і розвиток культури;
- Забезпечує зростання рівня життя місцевого населення;
- Збільшує валютні надходження.

Позитивний вплив туризму на економіку держави відбувається лише в тому випадку, коли туризм в країні розвивається всесторонньо, тобто не перетворює економіку країни еко-номіки послуг. Іншими словами, економічна ефективність туризму припускає, що туризм в країні повинен розвиватися паралельно і у взаємозв'язку з іншими галузями соціально-економічного комплексу.

Інтенсивний і стабільне зростання міжнародних туристських прибуттів, представлений в табл. 1.1, свідчить про те, що з тих пір, як туризм почав розвиватися, він став доступний широким масам.

Діаграма прибуттів туристів і дохід від туризму в 1998 р. представлені на рис. 1.2.

Прибуття туристів і дохід від туризму в 1998 році за регіонами
Рис. 1.2. Прибуття туристів і дохід від туризму в 1998 році за регіонами

I - Південна Азія
II - Близький Схід
III - Африка
IV - Азіатсько-Тихоокеанський регіон
V - Америка
VI - Європа

За даними СОТ, за 1998 р. провідними країнами, що отримали найбільшу кількість доходів від туризму, стали:

1. США - 74,2 млрд. дол
2. Італія - 30,4 млрд. дол
3. Франція - 29,7 млрд. дол
4. Іспанія - 29,6 млрд. дол
5. Великобританія - 21,3 млрд. дол
6. Німеччина - 16,8 млрд. дол
7. Китай - 12,5 млрд. дол
8. Австрія - 12,2 млрд. дол
9. Канада - 9,1 млрд. дол
10. Австралія - 8,6 млрд. дол

Таблиця 1.1
Міжнародні туристські прибуття
Рік Прибуття, млн чол.
1950 23,3
1960 69,3
1970 159,7
1980 284,8
1990 390,0
1998 625,2
 

Росія поки що займає скромні позиції в міжнародному туристському обміні, хоча друга половина 90-х років була відзначена наростанням позитивних тенденцій. Вони відносяться як до в'їзного, так і виїзного туризму.

Починаючи з 1993 р. Держкомстат РФ веде облік і публікує дані про прибуття іноземних громадян в РФ. У середньому вони зростають на 41% в рік. Виняток становив 1994 р., коли в'їзний потік зменшився до 4,6 млн осіб: таким був результат жовтневих подій 1993 р. та загальної політичної нестабільності в суспільстві. Проте вже в 1995 р. обсяг прибуттів різко зріс і досяг 10,3 млн. осіб.

На тлі загальної позитивної динаміки в'їзного туризму 1997 з'явився для Росії рекордним за кількістю прибуттів. В'їзний потік склав 17,5 млн осіб, що формально в 2,5 рази більше, ніж у 1991 р. Але в 1998 р. в результаті серпневої кризи в'їзний потік знову скоротився і склав 16,2 млн осіб.

Що ж стосується виїзду, то, за офіційними даними Держкомстату РФ, у 1998 р. за кордон виїхало 11 млн 711,1 тис. чоловік. У порівнянні з 1997 р. число виїжджають росіян збільшилася на 4,7%. У зв'язку з економічною кризою кількість туристських поїздок в країни далекого зарубіжжя скоротилося на 20,4%, а в країни СНД збільшилася на 34,4%. Всього ж туристський потік скоротився на 19,6%.

Зміст


[10-02-16][All for the tourists of]
Catamaran - for quiet and capricious flow (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Ой кувала зозуленька (2)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Місто музей Хива (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: дві сторони медалі (0)