Вівторок
24-04-16
15:10

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 4. 4.1. Туристська дестинації


Глава 4. Функціонування галузі туризму

4.1. Туристська дестинації

Туристська дестинації вирішальний елемент туристської системи. Її можна охарактеризувати як центр (територію) зі всілякими зручностями, засоби обслуговування й послугами для забезпечення всіляких потреб туристів. Іншими словами, туристська дестинації включає в себе найбільш важливі та вирішальні елементи туризму, необхідні для туристів. Регіон туристської зони відпочинку є одним з найважливіших в туристської системі, так як самі туристські зони відпочинку та їх імідж приваблюють туристів, мотивують візит, таким чином активізують всю туристську систему. Саме слово "дестинації" у перекладі з англійської означає "місцезнаходження; місце призначення". Термін "туристська дестинації" був введений Лейпером в середині 1980-х рр.. Зараз дестинації це географічна територія, що має певні межі, яка може залучати і задовольняти потреби досить широкої групи туристів.

Для того щоб територія була дестинацій, необхідне виконання наступних умов:
, Наявність на цій території місць розміщення, харчування, розваг (має бути певний рівень якості послуг) і високорозвиненою транспортної системи;
o наявність пам'яток, що цікавлять туристів (наявність чинника привабливості є одним з головних факторів конкуренції між дестинації, отже, повинна бути певна родзинка для залучення туриста на територію зони відпочинку);
o наявність інформаційних (наприклад, глобальних інформаційних систем "Amadeus", "Galileo", "Worldspan", "Sabre") і комунікаційних систем, так як це необхідний інструмент інформування туристського ринку про дестинації.

Кожній дестинації властиві свої власні риси, але все ж таки можна виділити і чотири загальні.

1. Дестинації являє собою сукупність наступних компонентів: пам'ятка (природні багатства або створені людиною, тобто те, що спонукає туриста здійснювати подорож); зручності (розміщення, харчування, розваги, а також роздрібна торгівля та інші підприємства сфери послуг, такі як банки, обмінні пункти, перукарні, медичні підприємства, тобто все те, що не тільки забезпечує притулок і їжу, але й створює загальне відчуття привітного прийому туристів даної дестинацій); доступність (віддаленість дестинації від туристських ринків робить їх уразливими до понижень попиту, так як до подібної дестинації можна дістатися тільки шляхом тривалих поїздок. Отже, розвиток і підтримка ефективних транспортних зв'язків з туристськими ринками необхідно для успіху дестинації. Але для туристів важлива не тільки фізична доступність дестинації, тобто зовнішні транспортні зв'язки з нею, але й наявність розвинених внутрішніх транспортних зв'язків. Іншими словами, для них важливі такі послуги, як прокат автомобілів, надання місцевого транспорту для проведення оглядових екскурсій і трансферів до місць розміщення в дестинації); допоміжні служби, які надають такі послуги, як реклама дестинації, координація і управління її розвитком, надання населенню і організаціям необхідної інформації та послуги з резервування, забезпечення обладнанням (підприємства харчування, спорту тощо), забезпечення дестинації керівним персоналом.

2. Дестинації представляє собою культурну цінність: відвідувачі повинні вважати дестинацию привабливою і такою, що заслуговує часу і грошей, витрачених на подорож. Таким чином, важливо підтримувати відміну умов дестинації від звичайних "домашніх" умов за допомогою хорошого дизайну та управління, щоб уникнути розробки "уніфікованого туристського ландшафту".

3. Дестинації нероздільна, тобто туристський продукт споживається там, де він безпосередньо виробляється, і, щоб його випробувати, туристи повинні фізично бути присутнім у дестинації. Слід зазначити, що процеси виробництва і споживання туристського продукту збігаються не тільки в просторі, але і в часі, тобто дестинації не можуть бути запаси про запас (номери в готелях, театральні квитки і т.д. не можуть бути відкладені в "міжсезоння" для подальшого їх продажу під час, наприклад, театрального сезону). Таким чином, сезонність дестинації є найбільш важливою проблемою, тому що знижує їх прибутковість і робить неефективними з точки зору використання основних засобів дестинації. Для сезонної дестинації пік сезону (3 4 місяці) повинен принести основний внесок в покриття постійних витрат, які підлягають оплаті протягом року.

4. Послугами та зручностями дестинації користуються не лише туристи, але й інші люди: місцеві жителі і працівники даної зони відпочинку. Таким чином, підприємства дестинації не можуть бути орієнтовані тільки на місцевих жителів або тільки на туристів, вони повинні орієнтуватися на тих і інших.

Відповідаючи на питання про дестинації як елементі туристської системи, потрібно згадати про типологію дестинації. Виділяють три типи дестинації.

Перший тип це великі столичні міста або прирівняні до них (столиці або міста типу Санкт-Петербурга), які приваблюють туристів своїми пам'ятками (пізнавальний туризм), хорошими можливостями для вирішення проблем бізнесу (конгреси, бізнес-туризм, семінари, виставки). Істотну роль грає туризм з метою відвідання знайомих і родичів, а також адміністративних центрів для вирішення завдань управління. Тому у великих містах існують історичні, адміністративні, торгові, бізнес-центри та рекреаційні зони.

Другий тип ділиться на дві підгрупи:
o центри цілеспрямованого розвитку туризму села, міста, в яких зберігаються звичаї, історія, культура (наприклад, музей дерев'яного зодчества в Суздалі). Для залучення туристів готелі будують на невеликій відстані від цих міст і сіл;
o привабливі для туристів центри ні столиці, але міста, що мають високу ступінь привабливості завдяки своїй історії, культурі, науці (наприклад, академмістечко під Новосибірськом).

Третій тип це центри, спеціально побудовані для туристів ("Disneyland у Каліфорнії і у Франції;" Naturebornholm "на о. Борнхольм, Данія).

Важливо розрізняти поняття "туристська дестинації" і "курорт". Туристська дестинації це більш широке поняття, ніж курорт; це регіон, який нас найбільше приваблює (наприклад, для японця Західна Європа це "туристська дестинації", а Лазурний берег курорт, коли ж ми хочемо відвідати Кота-дель-Соль, то це місце є курортом, так як ми перш за все їдемо до Іспанії, яка є дестинацій).

Важливим є поняття "життєвий цикл" розвитку дестинації, що триває в середньому не менше 20 25 років. Умовно можна виділити вісім фаз розвитку туристської зони відпочинку.

1. Дотурістская фаза на цій фазі привабливість дестинації полягає в тому, що вона ще не піддалася змінам під впливом туризму.

2. Зростання чисельності туристів у цей період реагує сектор бізнесу, тобто краса незайманої природи і культура дестинації починають залучати туристів, в результаті формуються основи туристської інфраструктури.

3. Просування місцеві влади починають вживати зусилля по забезпеченню відпочинку туристів і рекламі Дестіні-ції, наслідком чого є стійке зростання туристичних потоків. У результаті формується туристський ринок, таким чином, перед сектором бізнесу стоїть завдання щодо забезпечення інфраструктури дестинації. Ведеться політика активного просування де-стінаціі на ринку, в результаті чого відбувається подальше збільшення потоку туристів.

4. Інвестиції в туризм інфраструктура не справляється з обсягом прибуттів туристів: будуються магазини, паби, бари, готелі, казино, тобто всі необхідні засоби обслуговування, здатні змінити вигляд дестинації.

5. Створення нових робочих місць в дестинацию приїжджають працювати люди з-інших регіонів і навіть країн, осідають там, продовжують прибувати туристи, вносячи свої звичаї, культуру. У результаті починаються конфлікти між ними і місцевими жителями (виникають соціальні, екологічні, економічні проблеми). Ця дестинації вже більше не є модною і стає, як і решта, уніфікованою.

6. Скорочення потоків туристів туристи хочуть відвідувати цікаві, незвичайні місця, а не типові дестинації.

7. Засоби обслуговування практично не використовуються (наприклад, порожні готелі) і, як наслідок, зазнають збитків.

8. Знижки, нова цінова політика чи нова ідея розвитку дестинації пошук або створення нового чинника привабливості

Зміст


[11-01-17][Все для туристів]
Коваль галицької фотографії (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Вибираємо «правильний» круїз (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про три гвіздки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Шомон: Лиса гора (0)