Середа
24-04-24
00:02

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 10. 10.1. Історія розвитку гірськолижного туризму


Глава 10. Гірськолижний туризм

10.1. Історія розвитку гірськолижного туризму

З початку 1930 х рр.. відкрилася нова ера в розвитку гірських лиж - вони стають популярним видом масового відпочинку і туризму. "Гірськолижний бум" був викликаний появою канатних доріг - підйомників. Де тільки не катаються сьогодні на гірських лижах! В Австрії та Франції, в США і Японії, у Новій Зеландії і на Філіппінах. Катаються на всіх материках: навіть в екваторіальній Африці. Наші гірськолижники відпочивають на Кавказі і в Хібінах, на Уралі і в Карпатах, на Камчатці та в Криму, на Алтаї і в Сибіру, в Середній Азії - не перерахувати всі місця! А в останні роки російські любителі гірських лиж стали пробувати свої сили на найвідоміших гірськолижних курортах Франції, Австрії, Італії, Словаччини, Болгарії та інших країн.

Стрімкий розвиток туризму, організація масового відпочинку гірськолижників, забезпечення необхідного при цьому комфорту призвели до створення в ряді розвинених країн цілої індустрії зимового відпочинку, що зайняла провідні позиції в національній економіці. Сучасний гірськолижний центр включає готельні комплекси, систему маятникових, канатно-крісельних і буксирувальних доріг - підйомників, траси спусків різної протяжності і складності, навчальні схили, службу трас і контрольно рятувальну службу, спортивні організації та споруди, магазини, пункти прокату спортивного спорядження, гірськолижні школи. Понад 4 млн. місць у великих і малих готелях, пансіонатах і притулках призначені для зимового відпочинку в горах Західної Європи. У 1996 р. понад 5 млн. французів виїжджали в Альпи, Піренеї і їх передгір'я, щоб покататися на лижах. П'ята частина населення Австрії - гірськолижники.

Різноманітні форми гірськолижного катання і туризму. Любителі гірських лиж спрямовуються в гірськолижні центри малих і великих гір. За допомогою підйомників туристи "накочують" за день багато десятків кілометрів спусків. Такий обсяг тренувальних навантажень недосяжний при інших заняттях фізкультурою. Деякі, найбільш досвідчені, любителі подорожей в пошуках романтики та гострих відчуттів направляються у віддалені гірські райони, щоб спуститися в складних, незнайомих і часом екстремальних умовах по льодовиках, ущелинах, в лісових масивах по не прокладених ще маршрутами. Спуски сміливців на лижах з гірських велетнів - не нове захоплення гірськолижників. Ще на зорі гірськолижного спорту альпіністи нерідко брали з собою лижі, щоб потім на спуску випробувати ні з чим не порівнянне відчуття польоту по сніжних кручах і полях. Недарма вважають, що саме альпіністи дали друге, романтичне, народження сучасним гірським лижам. Альпіністи були першими, хто у Франції систематично використовував гірські лижі в кінці XIX - початку XX ст. Ентузіасти відправлялися високо в гори в пошуках зручних для катання схилів. Кожен метр підйому коштував великих зусиль. Однак це не заважало лижникам відносити з собою наверх про всяк випадок важку ношу ремонтного спорядження, мазей, продуктів і підручників з гірськолижної техніки.

У червні 1972 р. в суворих полярних умовах команда альпіністів досягла найвищої точки найпівнічнішого шеститисячник - вершини Мак Кінлі (6193 м), розташованої на Алясці. Експедиції знадобилося для цього 20 днів з установкою проміжних таборів. Мета сходження - спуск з вершини на лижах. І потрібно було це зробити одному швейцарському гірському гідові і інструктора з гірських лиж Сільвен Содану. Він почав спуск по південно західній стіні Мак Кінлі о 8 годині вечора. Незважаючи на сонці (яке за Полярним колом в червні не заходить за горизонт протягом доби), термометр показує 35 ° C. Опівночі Содано влаштував бівак у сніговій ямі. Спати довго не довелося. Другу половину шляху він подолав за 4 години. У базовому таборі, розташованому на висоті 1800 м, його чекали товариші по команді.

Відомі досягнення представників вітчизняного спортивного зимового туризму з подолання гірських масивів у багатоденних переходах на лижах. Такі походи, які здійснюють звичайно не на гірських, а на звичайних туристських лижах, представляють собою суворе випробування на силу, витривалість, високі моральні якості, згуртованість колективу. Техніка та прийоми пересування у переходах з великим вантажем на лижах з вільною (відривається) п'ятою істотно відрізняються від гірськолижної техніки спусків з використанням традиційного інвентарю.

До кінця 1930 х рр.. наші туристи гірськолижники пройшли найбільш складні зимові гірські маршрути в різних куточках Радянського Союзу. Найбільшу популярність гірськолижний туризм набув серед молоді.

Гірськолижний туризм належить до спеціальних видів туризму, так як є комбінованим видом туризму і включає елементи наступних видів: лікувально-оздоровчий, рекреаційний, спортивний аматорський, екологічний туризм. Гірськолижний туризм - яскраво виражений сезонний вид туризму. На створення турпродукту гірськолижний туризм належить до капіталомістким і трудомістким видів туризму. Даний вид туризму має цілий ряд особливостей, що відрізняють його від інших, більш простих, видів. Перш за все необхідно відзначити особливості засобів розміщення в гірськолижному туризмі. Розміщення передбачено в спеціалізованих готелях типу гірських шале, архітектурно вписаних в навколишній пейзаж. Поблизу готелів обов'язкова наявність підйомників. Підйомники діляться на кілька типів: бугельні, крісельні, кабіни, гондольні. Готелі розташовані поблизу гірськолижних трас. За ступенем складності траси діляться на зелені, сині, червоні, чорні. У гірськолижному туризмі велику роль у вартісному відношенні грає асортимент додаткових послуг: послуги інструктора, прокат спорядження, ski pass. Особливе значення для гірськолижного туризму має медичне страхування. Як правило, страхова премія в 2,5 рази більше, ніж при звичайних видах туризму. Незважаючи на те, що гірськолижний туризм належить до досить дорогим видам туризму, з кожним роком зростає число туристів, що захоплюються даним видом.

Зміст


[09-11-01][Все для туристів]
Сувеніри – Додому? (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про Говерлу (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: гроші і покупки (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Зберігати гроші можна не тільки в ощадній касі (0)