Четвер
24-04-25
11:01

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Додаток 4


Додаток 4

Додаток 4
Нормативи на представницькі витрати,
рекламу і підготовку кадрів, відносяться на собівартість продукції

Лист Міністерства фінансів РФ від 6 жовтня 1992 р. № 94

1. Представницькі витрати, пов'язані з комерційною діяльністю, - це витрати підприємства з прийому та обслуговування представників інших підприємств (включаючи іноземних), які прибули для переговорів з метою встановлення і підтримання взаємовигідного співробітництва, а також учасників, які прибули на засідання ради (правління) підприємства і ревізійної комісії .

До представницьких витрат відносяться витрати, пов'язані з проведенням офіційного прийому (сніданку, обіду чи іншого аналогічного заходу) представників (учасників), їх транспортним забезпеченням, відвіданням культурно-видовищних заходів, буфетним обслуговуванням під час переговорів і заходів культурної програми, оплатою послуг перекладачів, які не перебувають у штаті підприємства.

Зазначені витрати включаються до собівартості продукції (робіт, послуг) у межах, затверджених радою (правлінням) кошторисів підприємства на звітний рік. Загальна сума витрат за кошторисом і фактичні витрати, що відносяться на собівартість продукції, не повинні перевищувати граничних розмірів, що обчислюються за нормативами, встановленими у додатку до даного листа. Включення представницьких витрат у собівартість продукції дозволяється тільки при наявності виправдувальних первинних документів, в яких повинні бути зазначені дата і місце, програма проведення ділової зустрічі (прийому), запрошені особи, учасники з боку підприємства, величина витрат. Підприємствам рекомендується визначити конкретний порядок витрачання коштів на представництво, їх документального оформлення і контролю, включаючи встановлення кола осіб, що мають відношення до цієї сторони діяльності підприємства. До заліку приймаються всі витрати, крім витрат на алкогольні і тютюнові вироби.

2. Витрати на рекламу - це витрати підприємства щодо цілеспрямованого інформаційного впливу на споживача для просування продукції (робіт, послуг) на ринках збуту.

До витрат підприємства на рекламу відносяться витрати на розробку і видання рекламних видань (ілюстрованих прейскурантів, каталогів, брошур, альбомів, проспектів, плакатів, афіш, рекламних листів, листівок тощо); на розробку і виготовлення ескізів етикеток, зразків оригінальних і фірмових пакетів, упаковки, придбання і виготовлення рекламних сувенірів і т. д.; на рекламні заходи через засоби масової інформації (оголошення в пресі, передачі по радіо і телебаченню); на світлову та іншу зовнішню рекламу; на придбання, виготовлення, копіювання, дублювання і на демонстрацію рекламних кіно-, відео-, діафільмів і т. п.; на виготовлення стендів, муляжів, рекламних щитів, покажчиків тощо; на зберігання та експедирування рекламних матеріалів; на оформлення вітрин, виставок-продажів, кімнат зразків; на уцінку товарів, повністю або частково втратили свою первісну якість при експонуванні у вітринах; на проведення інших рекламних заходів, пов'язаних з підприємницькою діяльністю.

Загальна величина фактичних витрат на рекламу, що відносяться на собівартість продукції, залежить від обсягу виручки від реалізації продукції і не повинна перевищувати граничних розмірів, що обчислюються за нормативами.

3. До витрат на підготовку і перепідготовку кадрів на договірній основі з навчальними закладами відносяться витрати, пов'язані з оплатою підприємствами відповідно до договору за надання навчальними закладами в процесі підготовки фахівців послуг, не передбачених затвердженими навчальними програмами; за навчання кадрів, які не пройшли конкурсних іспитів і прийнятих на навчання за договором; за перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів.

Вищевказані витрати підлягають включенню до собівартості продукції за умови укладання договорів з державними професійними освітніми установами, які отримали державну акредитацію (ліцензію), а також закордонними освітніми установами.

При укладанні договорів з професійними освітніми установами на надання послуг підприємству з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів слід мати на увазі, що загальна величина витрат, що відносяться на собівартість продукції, не може перевищувати двох відсотків видатків на оплату праці працівників, що включаються до собівартості продукції ( робіт, послуг).

4. Представницькі витрати, витрати на рекламу, підготовку та перепідготовку і підвищення кваліфікації кадрів на договірній основі з навчальними закладами, що перевищують граничні розміри, обчислені відповідно до цього листом, відносяться за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства.

5. У бухгалтерському обліку представницькі витрати і плата за навчання на основі договорів з навчальними закладами (в частині, що відноситься до звітного періоду) відображаються за дебетом рахунка 26, а витрати на рекламу - за дебетом рахунка 43 в кореспонденції з кредитом рахунків обліку вироблених витрат (10, 60, 70, 71, 76 та інших). Суми вироблених представницьких витрат, витрат на рекламу і підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів включаються до собівартості продукції без ПДВ. Щоб уникнути перевищення відрахувань на зазначені вище цілі рекомендується протягом звітного кварталу витрати збирати на роздільних субрахунках рахунку 31, а після закінчення кварталу і визначенні права (нормативу) списати відповідні суми на 26 і 43 рахунку.

6. Відповідно до постанови Уряду РФ від 05.08.92 р. № 552 встановлені цим листом норми і нормативи вводяться в дію з 1 липня 1992

Зміст


[10-01-30][Все для туристів]
Ріки Карпат — дороги водного туризму (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: корисні дрібниці (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
На рибалку ставай! (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремча (0)