П’ятниця
24-04-26
06:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Буковель


Зимовий відпочинок. На головну.
________________________________________________________________________________________________
Буковель

Гірськолижний курорт Буковель розташова­ний поблизу села Паляниця, що за дев'ять кіло­метрів від траси Р 24, на висоті 920 метрів. Від­стань від Івано-Франківська — юо кілометрів, від Яремче — близько 30 кілометрів, від Яблу-ниці — 15 кілометрів, від Татарова — 12 кіломе­трів, від Ясіні — 25 кілометрів, від Ворохти — 15 кілометрів. Поруч височіють гори Синяк (1665 метрів) і Хом'як (1542 метрів).

Завдяки тому, що схили курорту розташовані на північному боці гір, гірськолижний сезон тут починається рано. Практично всі траси оснащені сніговими гарматами, це дозволяє обслуговува­ти лижників на основних трасах навіть у зими, коли снігу випадає мало. Зазвичай сезон катання триває з початку листопада до середини квітня. Слід додати, що Буковель має багато можливос­тей для цілорічного відпочинку — тут відкрито лікувальний центр із мінеральною водою «Бу-ковельська». Узимку і влітку тут проводяться конкурси, фестивалі, свята, які дозволяють уріз­номанітнити відпочинок і приваблюють багато туристів До Буковеля можна доїхати потягом до станції «Тата рів», далі — близько 12 кілометрів попутним транспортом. Також можна доїхати від Івано-Франківського автовокзалу автобусом чи на таксі. Для власного транспорту є безкоштовна автостоян­ка, зараз споруджується сучасний паркінг. Витяги курорту Буковель розміщені на п'яти горах — Буковель (1139 метрів), Чорна Клева (1241 метр), Довга (1372 метри), Бульчиноха (1455 метрів), Бабин Погар (1180 метрів).

Інфраструктура Буковеля — найкраща з усіх українських гірськолижних курортів, працює 15 витягів: її чотирикрісельних витягів завдовжки 650-1450 метрів, один трикрісельний завдовжки ііоо метрів, один двокрісельний завдовжки 1000 метрів, два бугелі (завдовжки до юоо метрів). Та­кож є мультиліфти для початківців. Для спусків є понад 8о трас, їхня сукупна довжина становить понад 50 кілометрів. Усі траси обладнані снігови­ми гарматами, утрамбовуються ратраками, на ба­гатьох трасах встановлено нічне освітлення.

До послуг відпочивальників п'ять пунктів прокату спорядження. Вони розташовані біля нижніх станцій бугельного (7), двокрісельного (2) та чотирикрісельного (5) витягів. Прокатні пункти мають камери схову, роздягальні, душові кабіни, зкі-сервісні центри. Прокатні пункти пра­цюють переважно з 9.00 до 20.00. Спорядження в прокатних пунктах оновлюється щорічно, бо по­стійно проводиться розпродаж застарілих комп­лектів. Оскільки Буковель — курорт високого рівня, то й спорядження пропонується досить пре­стижних виробників, зокрема, Заіотоп, Ко88І§по1 та інших. Є спорядження як для дорослих, так і для дітей. 8кі-сервіс включає встановлення крі­плень на лижі і сноуборди, заточування кантів на станку, шліфування та відновлення підошви лиж та сноубордів, гаряче наплавлення парафіну, ре­монт спорядження.

Біля нижньої станції двокрісельного витягу (2) є кваліфікована лижна школа, де навчають основ катання, а також спортивних прийомів спуску для більш досвідчених лижників, крім того є курси карвінгової техніки.

Для дітей споруджено великий дитячий майданчик площею 4000 квадратних метрів із мультиліфтом, лижною каруселлю. Досвідчені ін­структори запропонують повну дитячу програму навчання гірськолижного спуску, яка завершу­ється виїздом на «дорослі» траси.

У селах Микуличин і Татарів, що біля Паля­ниці, немає витягів, однак вони також обслугову­ють туристів, які катаються на трасах Буковеля. Тут багато приватних готелів, закладів харчуван­ня та прокатних пунктів. Вигода проживання у цих сусідніх селах полягає в тому, що тут дешевше і зупинятися, і харчуватися (у кілька разів), аніж у Буковелі. Також немає галасу і метушні, що вирує біля великого курорту. У сезон у Буковелі значно важче знайти місце, тож навіть людям зі значним статком доводиться оселятися у сусідніх селах. Не­зважаючи на деяку відстань до Буковеля, добира­тися туди неважко — регулярно курсують автобуси, мешканців приватних садиб доставлять господарі на власному автотранспорті, можна викликати таксі з Яремчі. Молоді компанії взагалі полюбля­ють пройтися 10-15 кілометрів пішки, якщо дозво­ляє погода, оскільки дорогою можна бачити над­звичайно мальовничі зимові карпатські краєвиди.

До Буковеля без проблем можна дістатися і з Яблуниці, і з Яремчі, навіть для мешканців Івано-Франківська немає потреби наймати по­мешкання на ніч — юо кілометрів дороги швидко долаються, залишається ще багато часу на катання.

Узимку Буковель наповнює різноманітна пу­бліка. Курорт нагадує вулик — тут так гамірно, що новоприбулі відразу поринають у гірськолижну атмосферу з головою, забувають усі повсякденні проблеми і повністю віддаються катанню. У вихід­ні тут може відпочивати до 15 ооо осіб на день — і невеличке село перетворюється на велике за прикарпатськими мірками «містечко». Дедалі більше Паляниця нагадує містечко і зовнішнім.

Витяги Буковеля


І виглядом — воно так швидко розбудовується, що вже за рік його важко впізнати, готелі ростуть, як карпатські гриби після теплого дощу. Після но­ворічних свят, коли їдеш у Буковель, дорогою ба­чиш спорожнілі села — туристів вже не багато, а в Буковелі, як в іншому світі, — людно і гамірно. Буковель — дорогий курорт, ціни на витяги, про­живання і харчування тут високі, але все одно він щороку наповнюєтья різноманітною публікою — стільки витягів в одному місці є тільки в Буко­велі, поки що гідного конкурента йому в Україні немає.

Завдяки хорошим інвестиціями на Буковелі відкрили оздоровчий центр — гірськолиж­ний курорт має шанс стати хорошим цілорічним лікувально-профілактичним курортом. Зокрема зараз на курорті може проводитися оздоровлення людей з проблемами опорно-рухового апарату, проблемами шлунково-кишкового тракту та се­човивідних шляхів. Крім того, на курорті кожен бажаючий зможе пройти ряд косметологічних І    \Уе11пе58 та 8РА-процедур (програми догляду за І    тілом), які сприятимуть покращенню загально-|    го стану організму, зовнішнього вигляду, а що головне, самопочуття та хорошого настрою. На я    Буковелі є багато якісного і дорогого медичного обладнання: УЗД апарат нового покоління, клі­нічна лабораторія, яка дозволяє миттєво зробити різноманітні аналізи, комп'ютерний тракційний стіл ТКІТСЖ (обладнання, яке дозволяє лікувати всі захворювання хребта, суглобів), система ви­тяжки Тритон лікує скелетні тканини і м'язи тіла, ЬРО М6 КеуМосіиІе (апарат для лікування м'язів та сполучних тканин), альфа-капсула (багатоці­льове обладнання для водолікування та світло­лікування). Можна пройти такі процедури: ваку­умний масаж (комплекс процедур, спрямований на поліпшення кровообігу, лімфодренажу, покра­щення тонусу м'язів), гідроколонотерапія (деток­сикація організму та виведення шлаків), багато­функціональні гідромасажні ванни, лікувальні масажі, різноманітні 8РА-процедури, косметичні програми. Розпочато лікування мінеральними во­дами «Буковельська №і» та «Буковельська №2», вживання яких безкоштовне для відпочивальни­ків після консультацій із лікарем (є спеціальна бюветна кімната).

Широкі можливості на Буковелі і для літніх розваг. Зокрема пропонуються різноманітні пі­шохідні маршрути — на гору Довга (одноденний, приблизно п'ять годин), на гору Довбушанка (одноденний), на полонину Ведмежа зі сходжен­ням на гору Хом'як, відвідинами водоспаду Гук. Є стенд для занять скелелазанням. Також є про­кат веломобілів, байдарок, батута, роликів, само­катів, велосипедів. Можна пограти в пейнтбол, волейбол, футбол та інші літні ігри.

 

Гора Буковель

Витяг іК, чотирикрісельний. Верхня стан­ція — гора Буковель (1127 метрів), нижня — Во­рота Буковеля (859 метрів). Довжина 740 метрів, перепад висот 268 метрів, пропускна здатність 2400 осіб на годину. Траси освітлюються, є про­кат спорядження, біля нижньої станції — каса. Основні траси: іС (для початківців, довжина — 1587 метрів, перепад висот — 234 метри), іБ (для досвідчених лижників, довжина — 335 метрів, пе­репад висот — 8о метрів), іА (для досвідчених лижників, довжина — 1356 метрів, перепад висот — 266 метрів), іВ (для спортсменів та експертів, до­вжина — 296 метрів, перепад висот — 95 метрів).

Витяг 2Я, чотирикрісельний. Верхня стан­ція — гора Буковель (1127 метрів), нижня — уро­чище Щівки (900 метрів). Довжина траси — 1067 метрів, перепад висот — 227 метрів, пропус­кна здатність — 2400 осіб на годину. Є фан-парк зі штучними перешкодами.

Витяг 2, двокрісельний. Верхня станція — гора Буковель (1115 метрів), нижня — урочище Щівки (900 метрів). Довжина траси — юоо метрів, пе­репад висот — 215 метрів, пропускна здатність — 808 осіб на годину. 2400 осіб на годину. Є фан-парк зі штучними перешкодами. Основні траси: 8А (для досвідче­них лижників, довжина 823 метри, перепад висот 148 метрів), 8В (для досвідчених лижників, до­вжина 757 метрів, перепад висот 161 метр), 8С (для досвідчених лижників, висота 735 метрів, перепад висот 150 метрів).

 

Гора Довга

Витяг 12, чотирикрісельний. Верхня станція — гора Довга (1372 метри), нижня — полонина Буко­вина (1190 метрів). Довжина 1024 метри, перепад висот 182 метри, пропускна здатність 2400 осіб на годину. Основні траси: 12А (для досвідчених лижників, довжина 1456 метрів, перепад висот 218 метрів), 12В (для досвідчених лижників, до­вжина 758 метрів, перепад висот 166 метрів), 12С (для досвідчених лижників, довжина 339 ме­трів, перепад висот 113 метрів), 12Б (для досвідче­них лижників, довжина 440 метрів, перепад висот 93 метри).

Витяг її, чотирикрісельний. Верхня станція — полонина Буковина (1210 метрів), нижня — уро­чище Гниляк (925 метрів). Довжина 1163 ме­три, перепад висот 285 метрів, пропускна здат­ність 2400 осіб на годину. Каса знаходиться біля нижньої станції. Основні траси: іШ (для до­свідчених лижників, довжина 1593 метри, пе­репад висот 272 метри), 11А (для досвідчених лижників, довжина 1316 метрів, перепад висот 262 метри), иЕ (для досвідчених лижників, до­вжина 716 метрів, перепад висот 150 метрів), иВ (для спортсменів та експертів, довжина 717 метрів, перепад висот 227 метрів), иС (для спортсменів та експертів, довжина 408 метрів, пе­репад висот 148 метрів).

Витяг 16, чотирикрісельний. Верхня стан­ція — полонина Буковина (1210 метрів), нижня станція знаходиться на висоті 950 метрів. Довжи­на 847 метрів, перепад висот 260 метрів, пропус­кна здатність 2400 осіб на годину. Основні траси: 16А (для досвідчених лижників, довжина 1708 метрів, перепад висот 244 метрів), 16В (для до­свідчених лижників, довжина 839 метри, перепад висот 218 метрів), ібЕ (для досвідчених лижників, довжина 580 метрів, перепад висот 109 метрів), 16С (для спортсменів та експертів, довжина 739 метрів, перепад висот 238 метрів), ібО (для спорт-    Після катання сменів та експертів, довжина 528 метрів, перепад висот 170 метрів).

 

Гора Бабин Погар

Витяг 15, чотирикрісельний. Верхня станція гора Бабин Погар (1180 метрів), нижня стан­ція — урочище Гниляк (925 метрів). Довжина 1159 метрів, перепад висот 255 метрів, пропус­кна здатність 2400 осіб на годину. Основні траси: 15А (для досвідчених лижників, довжина 1208 ме­трів, перепад висот 257 метрів), 12В (для досвід­чених лижників, довжина 331 метр, перепад ви­сот 115 метрів), 15С (для досвідчених лижників, довжина 815 метрів, перепад висот 158 метрів), !50 (для досвідчених лижників, довжина 1173 ме­три, перепад висот 230 метрів).

Витяг 14, чотирикрісельний. Верхня стан­ція — гора Бабин Погар (1180 метрів), нижня — ріка Вільшанець (960 метрів). Довжина 1947 метрів, перепад висот 220 метрів, пропускна здатність 2400 осіб на годину. Біля нижньої станції — каса. Основна траса — 14А (для початківців, до­вжина 2001 метр, перепад висот 290 метрів).

Витяг 22, чотирикрісельний. Верхня стан­ція — гора Бабин Погар (1180 метрів), нижня — ріка Вільшанець (960 метрів). Довжина 652 ме­три, перепад висот 220 метрів, пропускна здат­ність 2400 осіб на годину. Основні траси: 22А (для досвідчених лижників, довжина 501 метр,

перепад висот 173 метри), 22В (для досвідчених лижників, довжина 707 метрів, перепад висот 226 метрів). Основні траси: 22А (для досвідче­них лижників, довжина 501 метр, перепад висот 173 метри), 22В (для досвідчених лижників, до­вжина 707 метрів, перепад висот 226 метрів).

 

Гора Бульчиньоха

Витяг 13, чотирикрісельний. Верхня стан­ція — Бульчиньоха центр (1150 метрів), нижня — ріка Вільшаниця (925 метрів). Довжина 1181 метр, перепад висот 225 метрів, пропускна здатність 2400 осіб на годину. Основні траси: 13А (для до­свідчених лижників, довжина 1179 метрів, пе­репад висот 208 метрів), 13В (для досвідчених лижників, довжина 650 метрів, перепад висот ібо метрів), 13С (для досвідчених лижників, до­вжина 528 метрів, перепад висот 135 метрів), 130 (для досвідчених лижників, довжина 1279 метрів, перепад висот 220 метрів).

Витяг з, трикрісельний. Верхня станція — гора Бульчиньоха (1150 метрів), нижня — Бульчиньо­ха центр (юоо метрів). Довжина ноо метрів, перепад висот 150 метрів, пропускна здатність 1800 осіб на годину. Основна траса 3А (для по­чатківців, довжина 290 метрів, перепад висот 40 метрів).

Витяг 7, бугельний. Верхня станція — Буль­чиньоха центр (1012 метрів), нижня — урочище Щівки (900 метрів). Довжина 957 метрів, перепад висот 112 метрів, пропускна здатність 2400 осіб на годину. Основна траса 7А (довжна 997 метрів, пе­репад висот 119 метрів).

Бугельний витяг, який з'єднує нижні станції витягів 7 і 14.

Що подивитися

Женецька ущелина

У Микуличииі варто відвідати Женецьку ущелину із над­звичайно мальовничим водоспадом. Цей водоспад обладна­ний як невеличка відпочинкова зона, його важко не помітити через сильний шум води.

Дерев'яні церкви

Поблизу Буковеля дерев'яні храми збереглися у селах Микуличин (Троїцька церква 1868 року з органом та дзвіниця XVIII століття) і Татаріє (Дмитрівська церква XVIII століття із дзвіницею XIX століття).

 

 



[09-11-01][All for the tourists of]
History of home town - Yaremche, Yaremcha, Yaremchi. (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу исходные пункты. 2 (0)
[09-09-19][Яремче]
Відео Зимових Панорам Яремчі (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Маковицю (0)