Субота
24-04-20
08:23

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Організація шкільного оздоровчого туру 1



(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)

___________________________________________________________________________________________ 
Організація шкільного оздоровчого туру під час зимових канікул


Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 


 


У «Поляні» й «Сонячному Закарпатті» створені умови для використання сприятливого лікувального клімату - кліматотерапії. Є аеросолярії, басейн з природнім нагрівом води, штучне озеро з протічною водою площею 0,5 га («Сонячне Закарпаття»), поряд із санаторіями протікають річки Велика і Мала Пиня. Дозує клімато-лікувальні процедури лікар, а контролює їх виконання середній медперсонал. Основними кліматотерапевтичними процедурами є сонячні й повітряні ванни, купання. Треба дотримуватися лікарських рекомендацій, щоб не передозувати могутні фактори природи. Надмірні старання можуть викликати небажані реакції. В аеро­солярії є таблиці дозування загальних сонячних ванн сумарної раді­ації та повітряних лікувальних ванн. Таким чином, можна проводити самоконтроль. Дехто з відпочиваючих приймає кліматолікування за межами санаторіїв - в рекреаційному лісосадопаркові, на верхній точці теренкурних маршрутів або в інших приємних затишних куточках на околицях оздоровниць. Потрібно і там дотримуватися призначених доз. Нижче наведено таблиці дозування кліматолікувальних процедур. Таблиця розрахована для рівня моря, а Поляна знаходиться вище на 340 м. Між тим, інтенсивність ультрафіолетової частини сонячної радіації на кожні 100 м висоти збільшується на 4%. Тобто, в умовах Поляни інтенсивність ультрафіолетового опро­мінення від Сонця приблизно на 12% більша, ніж на рівні моря. Якщо врахувати практично прозоре, без пилу і диму повітря курорту, то в атмосфері поглинання майже немає. Тому будьте обережні, щоб бажання якомога скоріше засмагнути не стало причиною несприят­ливої реакції від передозування.


Розділ 2. Особливості проведення оздоровлення дітей на курорті „Поляна”


2.1. Загальні відодмості про курорт


Поляна - бальнеологічний курорт, на котрому функціонують два санаторії - «Сонячне Закарпаття» та «Поляна». Перший з них упродовж десятків років був базовим гастроентерологічним сана­торієм для об'єднання «Закарпаткурорт». Щодо «Поляни», то це найстаріший із діючих санаторіїв області, вік якого перевищує 130 років.


«Сонячне Закарпаття» функціонує з 25 лютого 1965 р. спочатку на 260 ліжок, а після рекон­струкцій в 1973 і 1977 рр. кількість місць доведена до 550. В 1989 р. вступив до ладу третій спальний корпус на 100 ліжок. Але упродовж 90-х років і на початку XXI сторіччя кількість місць в санаторії почала зменшуватися за рахунок покращання рівня комфортності. З 1994 р. розпочато реконструкцію першого спального корпусу, в 1998 р. - другого. Практично реконструкцію закінчено. Вже в XXI ст. на території санаторію з'явилися нові спальні корпуси. Але будує їх не ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», а інші організації, пред­ставники котрих оцінили рекреаційні можливості курорту. Прове­дено капітальний ремонт в санаторії «Поляна», а один з корпусів суттєво реконструюється - над двома поверхами надбудовано ще один [5, с.8-9].


Багато рекреантів оздоровлювалися на курорті Поляна не один, а багато разів. В «Сонячному Закарпатті», наприклад, більше поло­вини рекреантів вже поправляли здоров'я в цьому санаторії. Багато таких і в «Поляні».


Санаторії розташовані на висоті 340 м вище рівня моря між По­лонинським і Вулканічним (Вігорлат-Гутинським) хребтами Карпат.


Коли засоби інформації повідомляють про стихійні лиха, біль­шість людей помилково вважає, що це стосується всієї області. Це не так. Навіть при повенях в 1998 і 2001 рр. спальні корпуси


•   санаторіїв були в повній безпеці, бо вони розташовані на верхніх


•   ярусах немалої території оздоровниць, куди навіть при катастро­фічних катаклізмах повеневі води не можуть досягти.


На відміну від санаторіїв, котрі виникали стихійно безпосередньо в місцях витоку на поверхню джерел мінеральної води, для будівництва «Сонячного Закарпаття» місце підбирали ретельно, тому оздоровниця розташована майже ідеально. Збудовано санаторій на північно-східних схилах Вулканічного хребта, на правому березі річки Велика Пиня, в урочищі Тихий. Це дійсно спокійне й тихе , місце, облюбоване в свій час австрійським графом Шенборном-Бухгеймом для мисливського будинку. Відстань від санаторію до " центру села Поляна - 1,7 км, до найближчих сільських будинків близько 0,5 км, до річки та автодороги Свалява-Перечин-Ужгород 300-400 м. По цій дорозі їздять автобуси із Сваляви до Ужгорода, , Перечина, сіл Оленьово, Родникова Гута, Порошково. Відстань від санаторію до районного центру і залізничної станції Свалява 11 км, ( до Мукачева - 36, до Ужгороду - 75, до Львова - 198, до Києва - . близько 750 км. Через Поляну проходить стара автодорога Мукачево-Львів, але міжобласні автобуси та транзитні вантажні перевезення здійснюються новою дорогою поблизу Сваляви. Завдяки цьому Поляна стала тихішою, екологічно чистішою і повністю відповідає терміну курорт. До речі, статус курорту Поляні надано Постановою І Ради Міністрів Української РСР № 490 від 12 жовтня 1982 р.


Щодо санаторію «Поляна», то він розташований майже в центрі села, над родовищем мінеральної води «Поляна купель», на лівому березі річки Мала Пиня, поблизу зупинки автобусів, котрі їздять із Сваляви до Воловця та інших населених пунктів цього району.


До санаторіїв найбільш зручно їхати залізницею до станції Свалява, а звідти автобусом. Автостанція знаходиться поблизу залізничного вокзалу. Прибулих на лікування біля залізничного вокзалу зустрічає автобус або маршрутні таксі, котрі послідовно доїзжають до санаторіїв «Кришталеве джерело», «Квітка полонини», «Поляна», «Сонячне Закарпаття». До Сваляви можна доїжджати також автобусами із Львова, Тернополя, Луцька, Трускавця, Івано-Франківська, що їдуть через Стрий в Ужгород, Мукачево, Іршаву, Виноградово.


Спальні номери одно-двомісні та номери із двох кімнат на двох чоловік — «Люкс». В усіх номерах є санвузли. В кожному корпусі є міжміські телефони. В одномісних і номерах «Люкс» є холодиль­ники, телевізори. Практично в усіх спальних номерах є телевізори, а де їх нема, бажаючі можуть взяти телевізор у прокат. Забезпечено прийом програм кількох каналів українського, російського та євро­пейського телебачення. Власники мобільних телефонів мають на­дійний зв'язок (UMS).


На території є пошта, в Поляні — дві аптеки, в «Сонячному Закарпатті» - аптечні кіоски. Є магазини, їдальні, кілька кафе, ресторани, бари, газетні кіоски, функціонують базари. Платні авто­стоянки охороняє спеціалізована служба, яка надійно забезпечує громадський порядок і безпеку на території оздоровниць.


2.2. Особливості проведення відпочинку


Як правило, першу половину кожного з шести робочих днів відпочиваючі приймають лікувально-профілактичні процедури. У неділю потрібно відпочити від лікування. Це можна зробити по різному в залежності від уподобань, пори року, погоди, настрою, компанії, коштів. Найпростіше - скористатися пропозиціями культ­масових працівників і провести відпочинок організовано. Але дехто віддає преревагу індивідуальному відпочинку. У санаторії, в сусідніх селах Поляна і Яківське, є різноманітні можливості для проведення вільного часу [5, с.10].


Щонеділі організуються нетривалі прогулянки територією санаторіїв, теренкурними маршрутами, в гори або в сусідній сана­торій, їх проводять культмасові працівники, які мають досвід екс­курсійної роботи, добре знають історію краю.


За бажанням відпочиваючих, у вихідні дні організуються авто­бусні екскурсії за межі Поляни - в санаторії «Карпати», «Синяк», «Квітка полонини», в Мукачево, в Ужгород. До введення візового режиму багато власників закордонних паспортів їздили на екскурсії в сусідню Угорщину.


Можна відпочити з користю для здоров'я й індивідуальної в залежності від сезону або погоди піти в рекреаційний лісосадопарк подихати іонізованим цілющим повітрям, помилуватися природою, насолодитися краєвидами, поласувати суницею, малиною, ожиною, плодами аронії, яблуками, грушами, лісовими, волоськими чи маньчжурськими горіхами, тригранними буковими горішками, плодами каштана європейського (їстивного), заглибитися в лісову частину лісосадопарку і зайнятися «тихим полюванням» за грибами. В теплу пору року це найбільш популярний активний відпочинок, бо санаторії майже з усіх боків оточені лісом. Можна відпочити й зовсім екзотично - відправитися в гори верхи на породистому скакуні.


Взимку активно відпочивають на лижах, санках чи ковзанах або просто прогулюючись пішки. Для любителів катання на лижах є достатньо можливостей - лижні підіймачі є в Поляні, і в «Соняч­ному Закарпатті», а для гірськолижників високого класу можна реко­мендувати поїздки на Воловеччину чи Міжгірщину, де є лижні траси з підйомниками, які відповідають олімпійським стандартам. Можна проїхатися на турбазу «Форель» (17 км) або в санаторій «Синяк» (близько ЗО км), де сніговий покрив з'являється скоріше і тримається довше, ніж у Поляні.


До послуг любителів фізкультури спортивні майданчики для гри у волейбол, настільний теніс, бадмінтон. В «Сонячному Закар­патті» є футбольне поле, тенісні корти, басейн з природним нагрівом води, озеро, річка. Хто вважає, що з курорту треба повертатися обов'язково засмаглим, набувають бронзового відтінку в кабінеті ультрафіолетового опромінення. Взимку, звичайно, бо вже з сере­дини квітня і до половини жовтня досить сонячного проміння. У «Сонячному Закарпатті» цілодобово відкритий біліардний клуб.


Якщо у когось урочиста подія і звичка святкувати її в ресторані, кафе чи барі, все це є в санаторіях або неподалік. Але не забудьте проконсультуватися з лікарем, аби не зашкодити здоров'ю, не звести нанівець попередні і майбутні оздоровчі потуги. Лікарі вважають, що краще зрадити нездоровим традиціям, вибрати більш цікаву й корисну для здоров'я альтернативу.


Щовечора в клубах санаторіїв демонструються кінофільми або проводяться вечори відпочинку, часто виступають професійні та самодіяльні артисти. Для шанувальників літератури є бібліотеки. Хто віддає перевагу не світським, а духовним цінностям, можуть піти до церкви. В селі Поляна є православна церква, молитовний будинок християн віри євангельської, в сусідньому селі Павлово-греко-католицька церква. Вчені стверджують, що люди, які регу­лярно відвідують церкву, як правило, мають більш міцне тілесне здоров'я, психічно більш врівноважені і живуть довше. Очевидно, це зумовлено більш аскетичним способом життя, зокрема, дотри­манням постів, а також психологічним розвантаженням під час молитов.


    Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       


   1 2 



[10-03-29][Все для туристів]
Весняні салати (0)

[09-08-31][Відпочинок за кордоном.]
Знаменитий льодовик Періто-морено! (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Місто музей Хива (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Рейтинг небезпеки країн (0)