Субота
24-04-27
03:15

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Стежками кримських гір2



(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)

___________________________________________________________________________________________ 
Стежками кримських  гір


Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 


 


Екологічні проблеми


Будь-яка хазяйська діяльність людини змінює природні системи. В одних випадках ці зміни вносять свідомо. Так, людина зайняла сільськогосподарськими угіддями 27% суші земної кулі, а в Криму площа сільськогосподарських земель складає 65%. В інших випадках змінення лісних і степних ландшафтів, водоймищ є непрямими результатами діяльності людини. Наприклад, внесок удобрення в ґрунт і запилення отруйними хімікатами рослин для їх захисту від шкідників неминуче призводять до забруднення поверхових і підземних вод. А в рівнинному Криму через зрошення земель водами Північно-Кримського каналу  відбувається гідрохімічне змінювання вод, а в тому числі зменшення солоності Сиваша.


К великому жалю у світі в цілому природні ландшафти займають лише біля 40% території, що недостатньо для нормального функціонування біосфери. У Криму в теперішній час частка природних ландшафтів складає приблизно 25-27%. Це ліса гірської частини, а також фрагменти степових ландшафтів на Тарханкутському та Керченському півостровах та в Присіваш’ї. Таким чином, в світі в цілому та в Криму особливо площа природних ландшафтів недостатня, та її потрібно збільшувати, або хоч не зменшувати.


Недостатня площа природних ландшафтів – не єдина екологічна проблема в Криму. Не менш важлива проблема забруднення природного середовища.


Причинами забруднення є робота сільськогосподарських підприємств і транспорту. Найбільшу шкоду наносять хімічні підприємства. Вони виділяють в атмосферу дуже велику кількість забруднюючих речовин, а їх стічними водами переповнено озеро Старе і озеро Червоне.


Також автомобілі, яких, навіть в Криму, налічується понад 600 млн., забруднюють повітря своїми викидами вуглекислого газу.


Для Криму велику загрозу складає забруднення берегових вод Чорного та Азовського морів стічними водами населених пунктів і сільськогосподарських полів. Будівництво Півннічно-Кримського каналу призвело до надходження великої кількості води з інших регіонів. В цьому каналі зафіксовано більш ніж 15 видів забруднюючих речовин.


Ще один район, події в якому впливають на екологічну ситуацію в Криму, - басейни рік Дона і Кубані. Басейн Дона включає в себе Донбас, такі крупні промислові центри, як Ростов-на-Дону, Воронеж.


Отож треба охороняти все те, що подарувала нам матінка-природа. Не забруднювати навколишнє середовище. 


Створення природоохоронної системи в Криму


Отже, території в Криму, що особливо охороняються, займають трохи більше 5% площі півострова.


Багато це або мало? Скільки ще територій треба зробити заповідниками? Якщо збільшувати площу об'єктів природно-заповідної фундації, то яким же чином можна розвивати сільське господарство, де узяти землі під нове виробництво і житло? Адже люди давно відмовилися від так званого «нульового розвитку», коли економіка залишається на досягнутому рівні і більше не розвивається, щоб не погубити природу


Питань багато — доводиться вивчати, порівнювати, оцінювати, міркувати, вибирати. Легких і для всіх регіонів однакових відповідей на них немає. Тут потрібні глибокі знання про оточуюче нас середовище.


Відомо, що території, що охороняються, функціонують подібно невеликим острівцям, в межах яких умови для існування організмів часто гірше, ніж на материковій частині. На таких територіях неможливе збереження всіх типів ландшафтів і видів організмів. Вже встановлено, що на островах (в океані або острівцях лісу, оточених степовими співтовариствами) збіднений видовий склад, всі живі організми мають менші розміри. Багато об'єктів, що охороняються, виявляються як би вирваними з території, охороняються самі по собі без урахування оточення (серед розораних полів, дорогий, поряд з індустріальними об'єктами). Та і чи можна говорити про охорону природи в прямому, буквальному значенні в умовах все зростаючої антропогенної дії?


Тому встає задача: охороняти природу але всієї території півострова — і там, де живуть рідкісні і зникаючі види, і там, де живе і працює людина. Як це зробити?


Потрібно поєднувати охорону незайманої природи (як Це було завжди) і охорону територій в ході використовування (промислового, сільськогосподарського, рекреаційного, житлового). При цьому для кожної функціональної зони (рілля, сади, виноградники, пасовища, міські землі, транспортні системи, промислові зони, гірські ліси, степові ділянки, що збереглися, і т. д.) повинен бути визначений особливий режим природокористування і охорони.


Наприклад, окрім природних, можна створювати агроландшафтні заповідники.


Це можуть бути: території, на яких вже давно склалася розумна, відносно оптимальна в економічних, соціальних і екологічних відносинах взаємодія людини і природи; регіони, де застосовуються ресурси і енергозберігаючі сільськогосподарські технології, що базуються на використовуванні місцевих сортів сільськогосподарських культур і порід тваринних, місцевих джерелах енергії (сонячної і вітрової), води і т.д. (такі розробки зроблені професором Р. І. Швебсом).


Особливий природоохоронний режим може бути створений в тих місцях, де архітектурні, історичні, етнографічні пам'ятники нерідко органічно вписані в ландшафти, — природно-архітектурні, природно-історичні, міські а інші заповідні об'єкти. Тут треба охороняти не окремі пам'ятники, а всю сукупність природних і культурних явищі: ландшафти разом з формами земле- і природокористування, народними промислами, звичаями, обрядами, місцевими породами худоби і багатьом іншим.


Стародавні люди, до речі, в цьому значенні були розсудливішим нас. Широко відомий приклад Херсонеса Таврійського. В V—ІV ст. до н. е. на сухому кам'янистому плато Гераклейського півострова розвивалися продуктивні виноградство, садівництво, і зернове господарство, що базувалося на контурному терасному землеробстві. Там використовувалися підпірні плантажні й межові стінки. Потужність ґрунтового покриву була збільшена. В цих умовах поверхневий стік був відсутній аерація ґрунтів покращала, тому сільськогосподарські культури були забезпечені вологою.


Таким чином, від охорони окремих елементів  природного середовища і культури слід переходити до охорони природо-історичного середовища в цілому. Будь-яка територія повинна  бути єдиною природоохоронною системою.


Починати створення її можна вже зараз. В даний час в сільських районах Криму у зв'язку зі зміною соціально-економічних відносин, різким підвищенням цін на енергоресурси. Звичайно ці землі малопродуктивні, з поганою транспортною доступністю (зрозуміло, що їх обробіток стає економічно невигідним). На ділянках, що закидаються, формуються смітна рослинність і зооценози. Цей процес дуже несприятливий як в екологічному, так і в економічних відносинах. Його можна направити в потрібне русло і використати в природоохоронній меті (прискорювати процес формування продуктивних культурних пасовищ, проводити посадку чагарників, залісення).


При організації природоохоронної роботи в Кримському регіоні слід широко використовувати вже існуючий досвід і правила, встановлені міжнародними природоохоронними організаціями. Україна вже ратифікувала:


•  Конвенцію   про   біологічну   різноманітність   (Ріо-де-Жанейро. 1992);


•  Конвенцію про охорону дикої флори і фауни, а також їх природних жител в Європі (Берн, 1979);


•  Конвенцію  про водно-болотяні угіддя, що мають  міжнародне значення як середовище незаселеного водоплавних птахів (Рамсар 1971);


В 1991 р. прийнятий Закон України про охорону навколишнього природного середовища, а в 1993 р. — Закон Республіки Крим про охорону навколишнього природного середовища.


Основні положення загальної світової стратегії розвитку сформульовані в працях найвидатніших фахівців (у тому числі в рамках досліджень, ООН, що проводяться). Ось деякі з них:


•  Людство зобов'язано переосмислити своє місце в природі і меті розвитку суспільства. Головна причина цього очевидна — йому загрожує вичерпання   природних   ресурсів   на   Землі   і   наступаюча   глобальна екологічна криза.


З кінця XIX в. зростання населення миру, промислового виробництва, технічних досягнень відбувався в геометричній прогресії, що привело до розбалансировки взаємодії техніки і природи. Це відбулося через те, що в останні два-три сторіччя людство будувало відносини з природою, виходячи з своїх економічних інтересів, внаслідок чого природні ресурси виснажилися.


За останні четверть століття людство використовувало 1/3 природних ресурсів світу. Забруднені океани, річки, ґрунти. Люди споживали набагато більше, ніж їм було необхідне, тобто жили за рахунок своїх дітей і внуків, і залишають ним біосферу в гнітючому стані.


Тому слід різко понизити здобич невідновлюючихся природних ресурсів (мінеральної сировини) і споживати відновлюючі. Для досягнення цього пропонується підвищити платню за ресурси (зокрема, треба добитися того, щоб 80—90 % бюджету формувалося саме за рахунок платні за природні ресурси, у тому числі за землю). Це примусить виробників ширше використовувати вторинні ресурси, відходи виробництва. По розрахунках, приблизно 90—95 % мінеральної сировини може бути отриманий з відходів і вторинної сировини, і лише 5—10 % сировини повинне як і раніше здобуватися з надр.


•  В даний час неможливе досягнення всіма країнами рівня життя західних країн. Сучасне населення Землі — 6 млрд. людина. Підрахунки показують, що зараз на одну людину в світі доводиться 0,28 га земельних угідь (виключаючи льодовики і високогір'я). І навіть при використовуванні кращої  агротехніки   і   мінеральних   добрив не можна надати всім мешканцям Землі живлення і інші блага такого ж рівня, який зараз існує в західних країнах.


Тому безперспективні надії всіх країн (намірюваних повторити шлях Заходу по нарощуванню об'ємів видобутку корисних копалин, виробництву енергії, споживанню товарів), що розвиваються, з також країн, що утворилися в пострадянському просторі, на досягнення рівня економічного розвитку західних держав.


Звичайно, напрошується питання -    що  ж робити:


•  поділити ресурси світу порівну? Таким чином  можна було б ліквідовувати голод, але при цьому всі стануть жити бідніше, у тому числі і населення західних країн, а вони на це ніколи не погодяться;


•  скоротити витрати  на  виробництво  зброї,   а потім  і  зовсім відмовитися від нього? Дійсно, витрати ці величезні, але великі також витрати на виконання такого рішення (на зміст різних караючих і  контролюючих органів:  поліції і   міліції,  судів, митниці,   податкових служб,   внутрішніх військ і ін.).   Звичайно,   всі витрати на армію можна звести до мінімуму або ліквідувати зовсім, якщо «потепліє» загальний політичний клімат на Землі, якщо країни і люди один одному довірятимуть;


•  змінити світогляд, психологію людини? Реальніше (хоча теж важко) переконати людей (особливо в економічно розвинутих країнах), що якість життя визначається не кількістю споживаних природні ресурсів,   товарів   і   традиційних   послуг   (наприклад,      не об'ємами видобутку корисних копалин, виробництва металів, не кубометрам! спиляного лісу, не квадратними метрами житла, не числом особистих автомобілів), а перш за все чистотою навколишнього природного середовища здоров'ям   людини,   красою   ландшафтів,   об'ємом   інформації одержуваної людиною, рівнем його освіти.


Як пише академік Н. Н. Моїсєєв, «людство вступає в дивну і дуже важку епоху, яка зажадає від все. людей нашої планети безпрецедентної ломки традиційних поглядів і ціннісних шкал».


Поки ж статистичні показники не дозволяють розмежує! яке ж використовування ресурсів сприяє прогресу, а яке — підриває добробут світової спільноти. Так, у валовий національний продукт (нагадаємо, що цей вартісний вираз всіх проведених товарів і послуг за рік) включаються також витрати на виробництво зброї і сигарет, на лікування людей (часто захворюваність ївши; зона з поганим екологічним станом, з курінням), на рекламу і т.  Задумайтеся, наприклад, над такою ситуацією, яка все здається звичною:


•  поки ліс не буде вирубаний і перетворений на дошки, лісовий масив не має вартості, її має тільки убитий олень (а поки він живе лісу, він нічого не коштує).


Такі правила сучасної економіки.


Яким повинен бути Кримський регіон В XXI столітті?


 Поза сумнівом, що на фоні таких глобальних змін в світі багато що повинно змінитися в соціально-політичному і економічному житті населення Кримського півострова.


Раніше, в період панування централізованої планової економіки окремі території розвивалися відповідно до тих державних планів, які розроблялися і затверджувалися в провідних планових установах Москви і Києва. Зараз же перехід до ринкових відносин примушує шукати нові шляхи, нові механізми вдосконалення територіальної організації регіону.


Очевидно, що нормальний соціально-економічний розвиток Криму є можливим лише при включенні його в більш обширний єдиний ринок.


Це дуже непросто, якщо врахувати, що наші надії на вихід із західний ринок багато в чому ілюзорні. Продукти харчування, вина з Криму, навіть якщо вони і не гірше за якістю, не пройдуть на Заході через митні збори, недовір'я споживачів, величезної конкуренції. Тому можна говорити лише про завоювання окремих невеликих ніш, скажімо, для певних видів марочних вин.


З урахуванням цього, спеціалізація господарського комплексу Криму повинна бути змінена і орієнтована. Крим в значно більшому ступені може і повинен використовувати вигоди свого положення, зайнявши своє місце в новій системі територіального розділення, що ще формується.


Останніми роками розроблено декілька схем розвитку економіки Криму, в яких, зокрема, робиться акцент на рекреаційно-туристичну сферу. Широко обговорюються пропозиції про створення вільних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР). В Криму вже створена перша в Україні Західно-Кримськая експериментальна економічна зона «Сиваш». В неї входять Красно-Перекопськ і Армянськ зі своїми районами. Передбачається також створення СЕЗ і зон пріоритетного розвитку в Севастополі, Ялті, Алушті, Судаку, Феодосії, Керч.


Нові рішення часто створюють конфліктні ситуації. Наприклад, через вигідне транспортно-географічне положення Кримського регіону він в найближчому майбутньому може опинитися в зоні транзиту казахстанської і азербайджанської нафти (в рамках причорноморської взаємодії). З геополітичної точки зору — це вдало, а з екологічною — дуже небезпечно.


Але слід пам'ятати, що будь-які плани і програми — це компроміс, результат ув'язки різної мети, що існують численні методи подолання суперечностей і досягнення компромісів. Так, в Криму очевидні внутрішні відмінності в рівні соціально-економічного розвитку, наприклад, між побережжям і степовими районами. Стратегія майбутнього розвитку, що виробляється, одні міста-ареали повинна вибрати як полюси зростання, а інші (з екологічних, економічних причин) — полюсами обмежень.


Для розробки стратегії майбутнього Кримського регіону потрібні наукові дослідження, відповідний розвиток цивільного суспільства, певний рівень його культури і ваші знання.


Звичайно, для підйому економіки і всього життя на півострові потрібні і фінансові ресурси. Багато країн робили «економічний стрибок» за рахунок залучення засобів інших країн - інвесторів.


Крим відноситься до інвестиційно привабливих регіонів України, займаючи серед них 7 місце в рейтингу по розподілу іноземних інвестицій. На початку 90-х років вони прямували в легку і харчову промисловість, де достатньо сформована база дозволяла одержувати прибуток в короткі терміни. В 2000 р. інвестувалися галузі невиробничої сфери (охорона здоров'я, соціальне забезпечення). Найбільший об'єм іноземних інвестицій спостерігається в курортній Ялті.


Висновки


1.                      Хоч Крим це дуже гарний і чудовий півострів, але людям недуже добре там живеться. Існує багато чинників, із-за яких людям приходиться страждати. Це  нестача прісної води, проблеми з екологією. В Криму дуже мало великих підприємств і заводів, тому людям не вистачає робочих місць. І єдині їхні заробітки можуть бути лише влітку, тому що кожного літа до Криму приїжджає багато туристів, які знімають квартири.


2.                      В Криму існує безліч унікальних об’єктів, які так і приваблюють туристів в куточки цього загадкового півострова. Зараз в Криму, а й взагалі по всій Україні, кожного року видобувається дуже велика кількість корисних копалин, які не відновлюються. І якщо так буде продовжуватися, їх зовсім не стане. Отож бо слід добувати тільки такі, які можуть відновитися.


3.                      Також на цей час в Криму існують заповідники, але й туди добралися люди. Деякі тварини перебувають на стадії вимирання. Треба берегти все те, що подарувала нам матінка-природа! Не псувати, не шкодити її. Все на світі взаємопов’язане між собою, навіть якась жалюгідна комашка, і та відіграє свою важливу роль у нашому житті. Отож на мою думку, люди не повинні і не мають права заходити на території заповідників.


4.                      Я згодна з тим, що потрібно будувати курортні містечка, пансіонати та дитячі табори, але не в таких кількостях, як зараз. Будуючи черговий пансіонат, люди руйнують природу Криму. Це єдиний куточок землі в Україні, де існують такі гарні краєвиди, такі високі і стрімкі гори.


5.                      Кримський півострів омивають два моря: Чорне і Азовське. Зараз також існує загроза і для них. Без жалюгідні люди займаються браконьєрством і виловлюють майже всю рибу. А на берегах курортних місць, море взагалі в  жахливому становищі. Воно дуже забруднене. Якщо люди й надалі будуть так ставитися до моря, Крим загубить багато курортних місць, які приносять доходи.


    Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       


   1 2 



[09-10-14][Все для туристов]
Микуличин? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
День бабака (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня - одна з головних визначних пам'яток Іспанії (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: радощі шопінга (0)