Неділя
25-01-05
09:30

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Форми екстремального туризму 3



(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)

___________________________________________________________________________________________
Форми екстремального туризму та країни світу як регіони з екстремальним потенціалом.


Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 


 

Повітряні кулі.  Подорожі на повітряних кулях звичайній людині, доступні на різних фестивалях, що проходять і в нашій країні. Дальність польоту на повітряній кулі  залежить від сили вітру, а при середній силі вітру це 20-30 км. На фестивалях повітряні кулі піднімаються на висоту до 1000 м. Місце приземлення цілком  залежить від метеоумов. Дельтапланеризм входить у число швидко розвиваються всесвітньо відомих видів спорту. Сьогодні нараховується близько 90000 дельтапланеристів по усім світі, плюс щороку в небо піднімається близько тисячі новачків пілотів- дельта. Апарати сьогоднішніх днів неймовірно стійкі, міцні, і польоти на них можуть бути обмежені лише погодними умовами і досвідченістю самого пілота.


2.5 Екзотичні види екстремального туризму


Космічний туризм - найдорожчий і, мабуть, найекзотичний вид  екстремального туризму - подорож на орбіту Землі. Поки космічних туристів можна перерахувати по пальцях - це американський мільйонер Денис Тіто і громадянин ПАР Марко Шаттлворд. Першому тижневе перебування на Міжнародній космічній станції обійшлося в $12 млн., другому у $14млн. Пізніше до старту на МКС готувався  соліст групи N'Sync Лэнс Басс, але через не статок у фінансуванні його старт не відбувся. Але після відомої катастрофи "Шатла", відправлення туристів у космос припинилися на невизначений термін.


Кайтсерфінг. Суть його полягає в тому, що людина, яка стоїть на певній  дошці, розганяється за допомогою повітряного змія, мотузка від якого знаходиться  в нього  руках. Займатися кайтсерфінгом можна як у горах, так і на рівнинній місцевості, єдиною обов'язковою умовою є  вітер. Можна навіть кататися по будь-яких полях, рівниннх чи горбистим. Але особливим шиком вважається  прокотитися на дошці по водоймах, покритих крижаною кіркою, і запорошених снігом. До того ж русла річок або озер, як правило, є  самими вітряними місцями. Надзвичайна всесезонна універсальність дозволяє використовувати повітряних зміїв узимку і влітку. А деякі професіонали здійснюють стрибки до 100 метрів у довжину і 30 у висоту. Кайт дозволяє розвивати швидкість, що перевершує швидкість вітру  більш ніж у два рази. Реально досяжна швидкість пересування - 60-70 км/год, а найвища швидкість був зафіксований 22 вересня 1990 р. у м. Оушен-Сіті, США - Піт Джаконно, керуючи фігурно-пілотажним кайтом, розвивав швидкість понад 193 км/год. Кайтинг популярний в Європі, а саме у Франції.


Джайлоо-туризм - це один з видів екзотичного екстремального відпочинку - життя в первісному  племені з  усіма принадностями кочового побуту. Цей захоплюючий вид  туризму успішно розвивається на високогірних пасовищах Киргизстану. Пропонується ночівля підлозі юрти чабана, поруч з димним вогнищем, свіжа баранина і кумис, а також  прогулянки верхи в горах і на пасовищах. Прекрасна можливість відпочити від великого міста. Поїздки на Північний і Південні полюси. Відносно недавно почали здійснюватися круїзи в Арктику й Антарктику. І усе більше  бажаючих хочуть побувати в екстремальних кліматичних умовах і подивитися на екзотичних тваринах, таких як пінгвіни. До того ж Північний і Південний полюси найбільш екологічно чисті місця на Землі. Зустрічаються і такі екзотичні тури, як поїздка в Чорнобиль або  подорож по джунглям. Бажаючих поїхати в Чорнобиль, по зрозумілих причинах не багато. Адже і після 16 років екологічна обстановка в цьому районі далека від оптимальної. Звичайно, відправляють туди аматорів гострих відчуттів у спеціальних костюмах у супроводі фахівців з дозиметрами. Однак доступ у заборонну 30-кілометрову зону закритий для вагітних і неповнолітніх, тому що безпосередньо в електростанції випромінювання багаторазове перевищує припустимі межі. За $80-100 можна побачити незвичну захоплюючу в дечому картину: вимерле місто, скрізь висока трава і дика природа. Без втручання людини зона перетворилася в неповторний природний парк. Тут з'явилися нові види рослин, відродилися популяції тварин, що вимирали. Орлани-білохвості, рисі, сірі вовки, дикі коні захопили місцевість. При походах у джунглі, у  туриста з'являється можливість буквально вписатися в природу, але при цьому бути відокремленим від цивілізованого світу. І навіть якщо така тургрупа має сучасні засоби супутникового зв'язку, для приходу допомоги може знадобитися кілька годин або днів. Тому будь-яка  надзвичайна  подія  може призвести до серйозних наслідків.


3. Популярні місця екстремального відпочинку


На сьогодні чимало туристичних фірм ставлять наголос саме на екстремальний туризм. Більшість звичайних видів туризму просто набридли людям і кожний прагне отримати якісь нові незрівнянні відчуття. Звідси і з’являються нові ідеї, пропозиції. Один  із самий популярних видів екстремального туризму - дайвинг, найбільш поширений у Південно- Східній Азії. У таких країнах як Малайзія, Філіппіни, Індонезія майже на будь-якому курорті пропонується висококласний  дайвинг. Також чудовий  дайвинг на Кубі, Гаваях і  в Єгипті. Такий курорт як Шарм-ель-Шейх дуже популярний в  аматорів цього виду  активного відпочинку, що не можуть собі дозволити поїздки на більш фешенебельні курорти. Підводна флора і фауна Червоного моря настільки багата, що під водою можна перебувати годинами, і увесь час знаходити щось нове і цікаве. У країні непогано розвинена інфраструктура шкіл дайвинга, у яких можна за тиждень освоїти цю премудрість, а також занурюватися під чуйним керівництвом  досвідченого  інструктора скільки душі завгодно. За бажанням туристів, на пам'ять можуть бути зроблені підводні фотографії. В Україні дайвинг починає розвиватися. Велику надію покладають на Чорноморське узбережжя. Берега цікаві для занурення новачків і професіоналів. Багатопланові рельєфи і ландшафти морського дна, наслідки тектонічних розломів і виверження вулканів, велика кількість яшми, онікса, агата, предметів побуту, які відносяться до різних істричних епох, ефектні розломи затонулих літаків, суден, вік яких налічує від декілька десятків до декілька тисяч років – все це знаходиться на глубинах і порівняно доступних місцях морського дна. Цікавий і різноманітний  підводними об’єктами район Південно-Східного Криму – від мису Лукулл до мису Сарич. Вся ця акваторія представляє собою зовнішній рейд Севастополя і Балаклави. На історію цих країв вплинули події, які відбувалися навколо античного міста Херсонеса і ближніх колоній, століття противостояння генуезців, середньовічного княжества Феодоро, хазар, готів, татар. Далі завойовування цих земель Російською імперією, заснування флоту, оборона Севастополя... Дно Чорного моря надійно зберегло предмети і об’єкти які можуть „розповісти” багато цікавого про всі основні етапи історичного розвитку цієї місцевості.


Серфінг в цілому у різних властивих йому формах та видів поширений в переважно країнах, які мають вихід на океанські води, оскільки саме в океані найпотужніші хвилі. Та в цілому вважається, що найкращий серфінг в Індонезії, оскільки саме тут ловляться одні з кращих хвиль у світі! Перш ніж потрапити сюди, вони проходять досить довгий шлях. Океанська хвиля зароджується між 40 і 50 градусами південної широти і 40 і 50 градусами північної широти, де дмуть сильні західні вітри. Вона починає рух  від Африки в напрямку до берегів Австралії і далі на північ до Індонезії. Основна сила обрушується на австралійське західне узбережжя. Потім хвиля потроху заспокоюється і приходить до архіпелагу грядами дуже гарної "якості". Пісчане чи рифове дно додає їм певну форму. І нарешті, хвилю покоряють щасливі сервери. А оскільки Індонезія знаходиться  близько до екватора, земне і місячне притягання створюють тут істотні приливні коливання. Саме у цьому секрет розмаїтості місцевих хвиль. Одна точка під час припливу і відливу може помінятися до невпізнанності.  Найкращий рафтинг у Північній Америці - на ріках Канади, Аляски і Колорадо. Але за такий рафт-тур доведеться викласти мінімум 2500-3500$. В Україні також поширений цей вид спорту. Зокрема карпатські гори, чудове місце не тільки для рафтинга але і для каякинга, де проводяться  змагання з цих видів спорту. А взагалі місць на Землі для рафтинга і каякинга дуже багато. Майже будь-яка гірська ріка придатна для цього.


Гірськолижний туризм існує давно, і тому також давно з'явилися гірськолижні курорти, яких зараз дуже багато і які як і раніше активно розвиваються. В україні зараз досить багато гірськолижних  курортів, які кожного року пропонують щось новеньке, удосконалюючи свої послуги. Більшість іноземців, які приїзжають в Україну покататися на лижах надають перевагу приватний туристичним базам. Це коштує дорожче, але й сервіс покраще. Карпатські гірськолижні курорти пропонують все і на кожний смак.


Але найкращі гірськолижні курорти розташовані, звичайно, у Швейцарія. Саме у Швейцарії знаходяться найвідоміші альпійські вершини і льодовики. Тут є курорти на будь-який смак і гаманець. До найдорожчих і престижніших відносяться  Цермат, Сент-Моріц, Давос. Є курорти з більш низькими цінами - Кран-Монтана, Гриндельвальд, Саас Фе, Гштаад/ Цвайзіммен, Шампери. Найбільш помірні ціни на гірськолижних курортах Енгельберг, Флімс і Андермат. До задоволення гірськолижників у Швейцарії є величезна кількість схилів і крутих, майже вертикальних спусків, і все це на фоні дивних, що захоплюють дух, пейзажів. На будь-якому зимовому курорті можна покататися і на бігових лижах, і на ковзанах, і на санках.


Курорт Цермат один з найбільш престижних цілорічних курортів світу. Його символ - пік Маттерхорн (Кляйн Маттерхорн – найвища в Європі станція подйомника - 3883 м), відомий багатьом покоління альпіністів та гірськолижникам. Цермат – чудове місце відпочинку, там заборонений рух автотранспорта, з ціллю збереження чистоти, і єдин транспортом лище електромобілі та запряжені в сані коні. Курорт захищений від вітру, тому сніг тут лежить досить дового. Всього на курорті 256 км. Трас, та предмет гордості – 14-тикілометрова траса із перепадом висот в 1800 метрів, а також сноуборд-парки и 2 траси для санчат. Цермат - курорт, де практично ніколи не буває черги на підйомники, оскіль загальна їх кількість близько 74, з них 2 фунікулера, 15 кабінних, 7 гондольних, 17 бугельних.  Особлива гордість Цермата – гарно розвинена інфраструктура и порівняно недорогий сервіс. Інший відомий швейцарський курорт – це Сент-Моріц. Саме тут проводяться  щорічні міжнародні змагання.  Він знаходиться в Альпах на висоті 1850 м. В центрі швейцарського кантона Граубюнден. Прекрасна сітка підйомників и трас, чудова інфраструктура відпочинку і розваг,велика кількість сонячних днів приваблюють туристів в Сент-Моріц зі всього світу. Тут 322 сонячних днів в рік, тому сонце стало символом Сет-Моріц. Зона катання: від 1720 до 3303 метрів. Всього 350 кілометрів трас, 35 кілометрів - складні, 245 кілометрів – середньої категорій складності, прості - 70 кілометрів. На курорті є 60 підйомників. Обличчям містечка є найкращий і найвідоміший у всіх горних районах світу готель Badrutt`s Palace, побудований у вигляді модернизованого замку

Гірськолижними курортами славиться і Австрія. На самому заході країни розташовані провінції Арльберг і Форарльберг, що об'єднують кращі гірськолижні курорти цієї країни, такі як Лех, Оберлех і Ст. Антон. Історія Ст.Антона є  частиною історії сучасного гірськолижного спорту. 3 січня 1901 року саме тут була організована перша альпійська гірськолижна школа. Зона катання Ст.Антона складає  122 км трас, з яких 36 км складних, 50 км середніх і 36 км легких. Вона об'єднана єдиним гірськолижним пропуском і постійно функціонуючим  автобусом із зоною катання Леха. На весь регіон діє єдиний  Арльбергский skі-pass. Лех і Оберлех. Лех-Оберлех - самий престижний австрійський гірськолижний курорт завдяки не тільки комфортабельним готелям і найвищому сервісові, але і своєрідному мікрокліматові, що дозволяє зберегти прекрасний стан снігу на схилах протягом усього сезону. Тут дуже піклуються про екологію і загальний вигляд курорту. Тут немає супутникового телебачення, оскільки що супутникові антени псують зовнішній вигляд будівель, а всі електрокомунікації проведені також під землею. А Оберлех називає себе єдиним у світі  курортом, де дійсно немає ніякого транспорту. До кожного готелю прориті тоннели, по яких у готелі доставляється багаж, вивозиться сміття й ін. Лех розташований на висоті 1450 м, а Оберлех знаходиться  приблизно на 350 м вище Леха і зв'язаний з ним підйомником. А найвища станція підйомника цього району знаходиться на висоті 2444 м. Таким чином, перепад висот складає  994 м. Гірськолижний сезон починається на початку грудня і закінчується тільки наприкінці квітня. Власне зона катання в Леху складає 110 км трас, з яких 22 км складних, 44 км середніх і 44 км легеньких. Тут також одне з кращих місць в Австрії для катання поза трасами. Зимовий відпочинок пропонує і Німеччина. Її територія ледь захоплює північну частину Альп, тому курортів тут менше, ніж у сусідніх альпійських країнах, але гірськолижний відпочинок у Німеччині - це не тільки модно, але і доступно. Насамперед, це південна Баварія. На південному сході лежить альпійський курорт Берхтесгаден. У 150 км на захід - знаменитий Гармиш-Партенкирхен, ще далі - біля озера Бодензеє - Оберстдорф.  Тут не раз проводилися міжнародні змагання. Тому ці центри вважаються "візитною карткою" гірськолижної Німеччини. В українських туристів узимку найбільш популярний Гармиш-Партенкирхен. Це самий популярний і фешенебельний курорт Баварських Альп. Гірськолижні траси загальною довжиною близько 120 кілометрів прокладені на висотах від 720 до 2966 метрів. У найбільш популярних зонах "Цугшпитце" і "Гармиш-Классик" лежать 38 трас: 7 середніх (10,5 км), 27 менше складних (51,1 км), 4 складних (9,5 км). Сніг  лежить з 10 грудня по 1 квітня. На льодовиках кататися можна з  10 листопаду до 15 травня. Головний регіон катання, Йеннер (1874 м) - тут створені траси міжнародного рівня. Тутешні спуски вважаються "трасами середніх труднощів для фахівців". Максимальна довжина трас - 2,5 км. Загальна  довжина - 8,5 км., з них {їх} 8 км. складних, інші {інша,інше,іншу,інший} - легені. До послуг лижників 6 підйомників. Якщо хочеться тиші і спокою, то потрібно відвідати Оберстдорф, де найчистіше гірське повітря. Усе спрямовано на те, щоб гості забули про стреси і міську суєту, навіть швидкість автомобілів обмежують до 30 км/год, а іноді і до швидкості пішохода. Одним із самих престижних курортів Франції вважається Куршевель, що щорічно збирає заможних туристів з  усього світу. Як і швейцарський  Церматт, Куршевель оточений хвойними лісами, що створюють мікроклімат, максимально корисний для здоров'я. Куршевель - це курорт для всіх сніжних видів спорту. Для сноубордистов у Куршевеле був побудований цілий стадіон з хаф-пайпом і трамплінами. Люди, що надають перевагу лижам, знайдуть тут спеціально прокладені траси на пересіченій місцевості, а для дітей передбачені школи, що навчають зимовим видам спорту.

    Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       


   1 2  3 4



[10-03-04][Все для туристов]
Закарпатье (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
«Подорож до Пікам Сабах і Аксу.!» 2009 (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Марді Гра (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Курорт Хургада в Египте (0)