П’ятниця
24-04-26
02:31

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Утамуй спрагу в Туреччині

Утамуй спрагу в Туреччині

Вперше опинилися в Туреччині туристів вражають доброзичливість і гостинність її жителів. Знайома багатьом картина: бесіди про життя з господарем сувенірної лавки за чашкою яблучного чаю. Відпустка швидко підходить до кінця, перед від'їздом додому туристи спішно купують сувеніри та подарунки. Один з обов'язкових пунктів прощального шопінгу - звичайно ж, коробка того самого яблучного чаю, щоб пити його холодними зимовими вечорами, згадувати про прекрасну далекій країні і мріяти про наступну відпустку.
Утамуй спрагу в Туреччині Проте мало хто з туристів знає про те, що знаменитий яблучний турецький чай - це розчинний порошок, напій, призначений виключно для іноземних туристів. Самі ж турки вважають за краще пити натуральний чорний чай, який вирощують на чорноморському узбережжі Туреччини.


Турецький чай однорідний, добре очищений, без домішок. Правильно заварити такий чай - справжнє мистецтво. У турків навіть є жарт про те, що дівчина, що опанувала цією премудрістю, вже може виходити заміж.

Сенс цього жарту можна оцінити повною мірою, лише спробувавши заварити турецький чай самостійно. Процес цей непростий і довгий. Чай заварюють у дворівневому чайнику, схожому на старовинний російський самовар, в якому чай повинен нудитися на повільному вогні приблизно 20-30 хвилин, тільки тоді він виходить насиченим і міцним. Подають чай у спеціальних невеликих скляних стаканах, за формою які нагадують квітку тюльпана.


В офісах турецьких компаній є незвичайна посаду, яка називається чайджі. Чайджі відповідає за приготування чаю і розносить його співробітникам прямо на робочі місця. Не дивно, що протягом робочого дня чаювання займає так багато часу і часто замінює саму роботу. У великих компаніях чайджі працюють на кожному поверсі. Такі люди є і в невеликих фірмах, і в торгових центрах, і в маленьких крамницях. Чаювання неодмінно супроводжує всілякі збори, наради, засідання і переговори, що часто дивує іноземних партнерів.


Кава - не менш популярний напій в Туреччині. Вперше його привезли в Стамбул в XV столітті два сирійських торговця. У ті часи кави швидко став дуже популярний в колах турецької знаті. При дворі султана служили кавоварки, які варили найсмачнішу каву. Мистецтву приготування цього напою повинні були вчитися одаліски із султанського гарему. Протягом наступних століть кави став доступний не тільки султанові і знаті, а для того, щоб зварити чашечку кави, зовсім не обов'язково бути одаліскою. Кава стала невід'ємною частиною сучасної Туреччини. Цей напій є неодмінним супутником довгих задушевних бесід. «Одна чашка кави, випита разом, гарантує 40 років дружби», - так кажуть турки.


Власних кавових плантацій в Туреччині немає, кавові зерна імпортують з Бразилії та Ємену. А турецькою кавою називають через спосіб приготування. Турецька кава варять у спеціальному посуді - джезві, відомої нам як турка або кавоварка.


П'ють цей напій після їжі. Не дивуйтеся, якщо разом з чашкою кави вам подадуть склянку води. Слід надпити невелику кількість води зі склянки, щоб позбутися від присмаку їжі і насолодитися повною мірою смаком ароматного турецької кави.


Ідеальним напоєм, що тамує спрагу в спекотний літній день, вважається айран. Айран роблять з йогурту, який розбавляють водою, додають трохи солі і подають охолодженим. У кожній турецької сім'ї є свій рецепт приготування айрану. Втім, у господині є вибір: готувати айран самостійно або купити його в супермаркеті. Турецькі виробники молочних продуктів пропонують великий асортимент айрану. Хороший начальник в літні місяці завжди стежить за тим, щоб у його підлеглих у вільному доступі і безкоштовно був айран. Адже цей напій не просто втамовує спрагу, а й нормалізує артеріальний тиск, допомагає впоратися з великими фізичними навантаженнями.


Працюючи в турецькому готелі, мені довелося стати свідком конфлікту між генеральним менеджером готелю і шеф-кухарем. Шеф-кухар відмовився поставити айран в їдальні для персоналу, мотивуючи це тим, що мийникам посуду доводиться дуже довго відмивати використані склянки. Генеральний менеджер голосно кричав, лаявся і навіть погрожував звільненням шеф-кухаря. Те літо видалося особливо спекотним, готель був переповнений туристами з різних країн, співробітникам готелю доводилося працювати в режимі нон-стоп з раннього ранку і до пізнього вечора, тому сили і енергія були їм просто необхідні. У результаті був знайдений розумний компроміс. Було вирішено використовувати пластикові одноразові склянки для айрану замість звичайних скляних. Це рішення задовольнило всіх: і генерального менеджера, і шеф-кухаря, і мийників посуду, і всіх інших службовців готелю.


З настанням зимових холодів фаворитом стає інший напій - гарячий салеп. Мабуть, салеп - найзагадковіший турецький напій. Його готують з порошку білого або світло-жовтого кольору, який витягують з висушених бульб деяких видів орхідей. У цього напою багата історія. Салеп був вельми популярний в Європі ще з часів середньовіччя, його також виготовляли на Середньому та Близькому Сході, в Індії, в деяких областях Китаю. У той час лікарі наказували вживати його як ліки для відновлення сил після важкої хвороби. Воїни брали з собою порошок салепа, знаючи, що виготовлений з нього корисний і поживний напій допоможе їм зберегти сили і боєздатність під час тривалих переходів. Довгий час салеп вважали збудливим, однак у наш час збуджуючі властивості цього напою не визнані.


На початку XX століття популярність салепа в інших країнах поступово зійшла нанівець. У Туреччині ж продовжують вживати цей напій і в наші дні. Це найпопулярніший гарячий напій, його люблять за його чудовий вишуканий смак. Порошок салепа заварюють у воді або в молоці, приправляють цукром і спеціями (гвоздика, кориця, імбир), за смаком додають мелені горішки, какао, кокосову стружку. Ледачі господині можуть купити готовий салеп, який досить просто трохи підігріти перед вживанням.


Всупереч сильним в суспільстві ісламським традиціям в Туреччині набули поширення алкогольні напої, такі як виноградне вино, пиво і раки. Самий популярний алкогольний напій - раки. Вважається, що вперше цей напій був виготовлений в XVI столітті, хоча точна дата його виготовлення невідома. Невідомо також і походження назви напою, існує кілька версій. За однією з версій, наприклад, слово «раки» походить від слова «Ірак», тобто «іракський». Можливо також, що слово «раки» сходить до арабського «араки», що означає «потогінний».


Раки п'ють з високого стакана циліндричної форми. Напій повинен бути охолоджений. У склянку спочатку наливають раки, потім розбавляють водою, потім додають лід. Якщо порушити цю послідовність, то пропаде аромат напою, зіпсується смак. При взаємодії з водою раки набуває мутно-білий колір, тому народна назва цього напою - «молоко лева». Фортеця цього напою - 45-50 градусів, основна складова - настій виноградного спирту на насінні анісу. При виготовленні раки використовується метод подвійної перегонки.

Для вживання з раки рекомендується більше двохсот (!) Різних закусок. Найпопулярніші закуски - домашня бринза, огірки, помідори, диня, морепродукти, фрукти, різні види горіхів. Закуска не повинна закінчитися раніше раки - це важлива умова. Стіл слід прикрасити вазами з квітами або свіжими пелюстками троянд. У турецькій пресі можна знайти цікаві статистичні дані. Наприклад, в Туреччині щорічно проводиться 78,8 мільйона літрів раки, а основними споживачами раки називають чоловіків у віці від 35 до 44 років.

Цього літа перед від'їздом з Туреччини ми купили скляні стаканчики у формі тюльпана, мідну кавоварку-джезві, пляшечку раки, декілька упаковок салепа, турецького чаю і кави. Цих запасів повинно вистачити до наступної поїздки в Туреччину.


[10-02-22][All for the tourists of]
Scapulars (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
День бабака (0)
[09-09-18][Яремче]
Мекка українського туризму Яремче (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Пішки по центру Одеси: розповідь (1)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 1123 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: