П’ятниця
24-04-26
03:24

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Свято Світлого Христова Воскресіння. Частина 5. Великодні яйця

Свято Світлого Христова Воскресіння. Частина 5. Великодні яйця

Яйце - головний пасхальний символ Воскресіння, адже з яйця народжується нова істота. Яйце з давніх-давен було символом народжується життя.
Свято Світлого Христова Воскресіння. Частина 5. Великодні яйця Фарбовані яйця не тільки прикрашають святковий великодній стіл, їх прийнято дарувати один одному всю Великодню тиждень. Звичай цей, за переказами, зобов'язаний своїм походженням Марії Магдалині, яка, поставши перед Римським Імператором Тиберієм, піднесла йому в дарунок червоне яйце з привітанням «Христос воскрес!» Червоний колір - це колір пролитої на хресті крові Христової, якої відкуплені гріхи світу. З тих пір різнокольорові яйця стали найяскравішим символом цього свята Воскресіння Христа. У Чистий четвер їх варили в цибулинні, зелені, фарбували фіалками, виноградним соком, журавлиною або чорницею. Вважалося, що якщо варене яйце забарвлено природними барвниками, воно довше збережеться.

У православній Русі існував звичай зберігати великодні яйця цілий рік до наступного Великодня. І з часом їх стали робити з дерева і розписувати орнаментами і візерунками, а пізніше з'явилися яйця з порцеляни, срібла, з дорогоцінним камінням.

З цим великоднім символом пов'язано безліч «магічних» дій, які проводилися у великодні і післявеликодні дні. Звичаї ці сягають корінням в язичництво, в народі їх шанують і нині.

1. У перший після Великодня трудовий день було прийнято змащувати плуги, леза лопат яйцем, а землю присипати борошном. Це - на добрий урожай хліба та овочів.

2. У великодні вечора дівчата капали на крутий окріп кожна по три краплі яйця. Фігурки, які виходять при цьому, віщували жіночу долю: вдале чи буде заміжжя, багатий чи буде будинок, чи хороші діти.

3. Уважно розглядали дівчата і перше пасхальне яйце в розрізі: чим ближче жовток до краю, тим ближче заміжжя; чим яскравіше жовток, тим вдаліше шлюб. А якщо жовток місцями не проварити, заміжжя буде не надто вдалим.

4. У Росії в деяких місцевостях під час будівництва будинку у його фундамент закладали яйце, щоб кипіла робота у будівельників, а щастя і благополуччя не покинули його майбутніх господарів.

5. Не можна було викидати цілком яєчну шкаралупу. Це до біди.

Великдень - свято веселе, і вважалося, що не пограти на Великдень - гріх. І, звичайно, багато ігор були пов'язані з яйцями, такі як катання пасхальних яєць з гірок, «перевірка» яєць на міцність і пр.

Колір великодніх яєць, а також візерунки, малюнки на них мають своє певне значення.

Сосна - символ здоров'я.
Чорний колір - колір скорботи. На чорну основу обов'язково наносили яскравий малюнок. Дитині ж робили писанку на вишневому, а не на чорному тлі.
Голуб - символ душі.
Сіточка - символ долі.
Білий колір - початок всіх початків: доля, яка будується на небі.
Жовта сіточка - символ сонця і долі, яка будується тут.
Дубок - символ сили.
Крапочки - символ родючості.
Сливи - символ любові.
Хміль - символ родючості.
Будь-яка ягідка - символ родючості; матері.
Квіточки - символ дівоцтва.

Один з найдревніших і відомих способів фарбування пасхальних яєць - фарбування у відварі цибульного лушпиння. Від кольору лушпиння і концентрації відвару залежить інтенсивність забарвлення. Спочатку лушпиння цибулі відварюю в достатній кількості води протягом 30 хвилин, проціджують і кладуть у відвар зварені яйця. Тримають їх у відварі на маленькому вогні до отримання потрібного кольору. У залежності від кольору лушпиння фарбування яєць виходить від світло-рудої до темно-коричневою. Дуже темними, майже фіолетовими, яйця виходять від лушпиння червоної цибулі.

Найкрасивішими і ошатними крашанками були «писанки», які робили зазвичай всією сім'єю: брали тонкі гачки з дроту, занурювали їх у розтоплений віск, малювали їм на шкаралупі і тільки після цього опускали яйця у фарбу. У тих місцях, де проходила воскова смужка, фарба не приставала, і виходили чарівні візерунки.

Сьогодні і ми з вами розглянемо деякі способи фарбування пасхальних яєць з використанням натуральних барвників. З їх допомогою легко можна отримати бажаний колір.

Охра
Взяти 4 чашки червоною цибулиння. Варити яйця 30 хвилин - 1 годину. У залежності від часу замочування, колір яєць буде від яскраво-червоних до темно-червоних.

Позолота
Додати в гарячу воду 2-3 ст. ложки куркуми, закип'ятити, щоб колір був інтенсивніше.

Рожевий
Замочити варені яйця в журавлинному або буряковому соку.

Фіолетовий
Додати в гарячу воду квіти фіалок і замочити на ніч. Якщо додати у воду трохи лимонного соку, вийде лавандовий колір.

Зелений
Додати в суміш для отримання фіолетового кольору 1 ч л соди або відварити яйця зі шпинатом.

Синій
Узяти два качана дрібно порізаною червоноголової капусти, 500 мл води і 6 ст. ложки білого оцту. Замочити на ніч, щоб вийшов глибокий синій колір.

Лавандовий
Замочити яйця у виноградному соку.

Пастельні тони
Для ніжно-рожевого і синього натерти шкаралупу жменею чорниці або журавлини.

Бежевий
Взяти 4 чашки жовтої цибулиння. Кип'ятити 30 хв - 1 год. Кількість лушпиння і тривалість кип'ятіння впливають на насиченість кольору.

Темно-коричневий
Відварити яйця в 250 мл кави.

І при фарбуванні яєць нам допоможуть поради знавців:

1. Фарбувати яйця можна і березовим листям або харчовими барвниками.

2. Щоб яйця при варінні не лопнули, їх треба близько години потримати в теплі або при кімнатній температурі, при варінні у воду можна додати столову ложку солі.

3. У деяких сім'ях зберігається звичай фарбування яєць "у цяточку". Для цього мокрі яйця обвалюють у сухому рисі, загортають у марлю (кінці марлі треба щільно зав'язати ниткою, щоб рис прилип до яйця) і далі варять у цибулинні звичайним способом.

4. Щоб пофарбовані яйця блищали, їх треба витерти насухо і змастити соняшниковою олією.

5. Можна варити яйця, обмотані різнобарвними нитками, тоді на них виходять цікаві розводи.

6. Щоб яйця були пофарбовані зсередини, а не зовні, потрібно відварити їх 3 хвилини, потім дістати і у деяких місцях проткнути шкаралупу голкою, а потім кип'ятити ще 1-1,5 хвилини у міцній заварці з додаванням гвоздики, кориці і коріандру.

7. Щоб швидко пофарбувати яйця, відваріть їх протягом 10 хвилин з яких-небудь овочем: шпинат (зелений) або порізаний буряк (яскраво-червоний колір). Для мармурового ефекту, оберніть яйця в лушпиння цибулі й зверху зав'яжіть який-небудь тканиною.

Якщо ви не зможете з'їсти всі фарбовані варені яйця, їх можна буде використовувати для приготування салатів або фарширувати їх різними начинками.

А ось рецепт справжнього шедевра кулінарного мистецтва. Для нього буде потрібно шкаралупа яєць, яку ви зможете заготовити при випічці пасок і пирогів. Але вона повинна бути ретельно вимита, щоб прибрати можливі хвороботворні мікроби.

Процес приготування зажадає і часу, і вправності, і терпіння й акуратності, але сам виріб неабияк порадує всіх ваших рідних і близьких.

«Кришталеві» яйця

Це рецепт з гастрономічного рецептурніка царюючого Будинку Романових. Ця страва готувалося тільки раз на рік - на Великдень.

У чисто вимитих яєць обережно розбити шкаралупу з тупого кінця, таким чином, щоб вийшло отвір діаметром в 2 см. Вміст яєць вилити і використовувати для випічки, яєчні, омлетів і т.д.

Порожню шкаралупу сполоснути водою, акуратно зняти білу плівку, що вистилає внутрішність шкаралупи. Форма готова!

Тепер потрібно влити в «формочку» трохи м'ясного або рибного концентрованого бульйону. Шар желе повинен вийти приблизно в півсантиметра. Поставити яйця в комірки для яєць, щоб желе застигло рівно.

Тепер на тверду поверхню желе так само обережно потрібно насипати тонким шаром, буквально в міліметр, дуже дрібно нарізану варену моркву. На неї - такий же шар зелені петрушки. Наступний ряд - м'ясні чи рибні продукти, також нарізані зовсім тоненькою соломкою. Товщина і довжина соломок - 1-2 мм, як вермішель. Підійде пісна свинина, яловичина, курятина, мову і т.п. Упереміж з м'ясною кладеться також соломка з сирокопченої ковбаси, корейки або грудинки без жиру.

Налити желе, воно має бути кімнатної температури, щоб не встигло завмерти, але й не розтопило попередні шари. Знову дати застигнути і знову покласти верстви в тій же послідовності. Чим тонше шари продуктів, тим красивіше будуть заливні «яйця».

Заповнивши шкаралупу доверху, влити останню порцію желе і дати добре застигнути в холодному місці. Але ні в якому разі не переморозіть «яйця», інакше вся праця буде нанівець!

Добре застиглі «яйця» акуратно очистити від шкаралупи, намагаючись не зачепити поверхні вмісту. Виходять дуже гарні й оригінальні маленькі заливні «бочечки», немов складаються з кольорових смужок у прозорому кришталі.

Христос Воскрес!


[10-03-04][Все для туристов]
Музей Изделий (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Корисності для тих, хто їде до Кенії (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Олекса Довбуш (1)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: національний напій (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1170 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: