П’ятниця
24-04-26
10:40

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Свято Світлого Христова Воскресіння. Частина 2. Великодня

Свято Світлого Христова Воскресіння. Частина 2. Великодня

У всі часи російська пасхальний стіл завжди був не тільки щедрим, але і дуже красивим. Навіть у найбідніших родинах стіл не тільки застеляли найкрасивішою скатертиною, а й неодмінно ставили на нього свічки, кошики зі свіжою зеленню пророслої пшениці або вівса, а також головні символи Великодня - паски, фарбовані яйця і паски.
Свято Світлого Христова Воскресіння. Частина 2. Великодня Великдень - старовинна назва солодкої сирної маси, яку раніше в бідних сім'ях готували один раз на рік - до Світлого Воскресіння Христового. Пояснювалося це і тим, що продукти, що входять до складу паски, були дорогими і не кожна родина могла приготувати її у звичайні дні. Пізніше, в кінці XVIII-XIX ст., З'явилося безліч варіантів цього святкової страви, перш за все за багатим столом.

Основними продуктами в пасках є сир, вершкове масло, сметана, вершки, цукор, яйця; додатковими - горіхи, цукати, родзинки і різні прянощі (найчастіше - ваніль і лимонна цедра). Сир і цукор присутні у всіх пастах. Вершки, сметана і масло не завжди зустрічаються одночасно, а яйця використовуються ще рідше - то цілком, то один жовток, то окремо білки.

Великодня бувають сирими і заварними. Технологія сирих пасок зовні проста, вона полягає в механічному змішуванні всіх продуктів, згаданих у рецепті. Однак встановлена сувора послідовність, в якій змішуються продукти і, крім того, змішування або перетирання ведеться дуже ретельно і тривалий час, в окремих випадках - протягом години. Для отримання заварний пасти продукти змішують, а потім варять на дуже повільному вогні протягом години, причому частина продуктів іноді додають потім у сирому вигляді.

Якщо ви хочете приготувати до свята смачну паску, прислухайтеся до порад професіоналів:

1. При виборі сиру слід віддавати перевагу не має зернистості домашньому сиру, яку готують холодним способом, а з покупних - знежиреного сиру, котрий володіє дуже слабкою зернистістю.

2. Всі продукти розтирати не разом, а частинами - або зовсім окремо один від одного, або в певній послідовності.

3. Спочатку розтерти сир. До нього додати частково цукрову пудру, потім ввести масло і сметану. Основну частину цукру розтерти з яйцями (найчастіше окремо з жовтками) до білого.

4. Цукрово-яєчну суміш додати до сирно-олійної і розтерти разом, незважаючи на те, що кожна з них вже була розтерта окремо.

5. Третьою закладкою є прянощі в порошку, змішані з невеликою кількістю цукрової пудри.

6. Останніми в пасту слід додавати круто збиті вершки або збиті в щільну піну білки, а іноді і те, й інше.

7. Заключна стадія - введення в пасту родзинок, цукатів, горіхів. При цьому пасту не розтирають, а тільки злегка перемішують, щоб родзинки та інші компоненти розподілялися по всій масі рівномірно.

Великдень звичайна (старовинний рецепт)

Взяти самий свіжий сир, протерти його крізь сито і на п'ять фунтів (ми з вами пам'ятаємо, що 1 фунт = 409,5 г) покласти 4 свіжих яйця, 1 пляшку вершків, ѕ фунта вершкового масла, цукру і солі. Все це розмішати гарненько і, склавши в каструльку, поставити на плиту.

Коли сир зігріється до кипіння або навіть закипить, негайно зняти з плити, поставити на лід і заважати гарненько, поки не охолоне тоді скласти у форму, покласти під прес і поставити на лід, на інший день можна його їсти.

Великдень московська

Потрібно: 2 кг сиру, 300 г вершкового масла, 400 г сметани, 4 яйця, сіль.

Сир двічі протерти крізь сито і збити. В окремому посуді довести до кипіння, безперервно помішуючи, масло, сметану і 3 яйця, влити гарячу масу в підготовлений сир, додати 1 яйце і сіль. Перемішати масу до однорідної консистенції.

Заповнити пасочніцу, вистелену трохи вологою марлею, прикрити блюдцем, покласти невеликий гніт і поставити на холод на 10-12 годин.

Великдень з шафраном

Великдень краще всього починати робити в четвер - тоді до неділі вона встигне настоятися.

З розрахунку на 12 порцій знадобиться: 2 кг домашнього сиру, 9 жовтків, 2 склянки цукру, 300 г вершкового масла, 5 ст. л. 30%-ної сметани, 1 склянка темного родзинок, 1 склянка золотистого родзинок, 1 склянка цукатів, 2 склянки очищеного мигдалю, 1 склянка очищених несолоних фісташок, 10 тичинок шафрану, 0,5 склянки коньяку.

Друшляк поставити в глибокий посуд, в нього постелити кілька шарів марлі, викласти сир, накрити краями марлі і помістити гніт не менше 5 кг.
Залишити на 10-12 год, час від часу зливаючи витікаючу сироватку.

Віджатий сир протерти через дрібне сито. Родзинки та цукати залити коньяком і залишити на 1-2 ч. Масло збити, поступово додаючи цукор. Коли воно стане білим, не припиняючи заважати, по одному додати жовтки. Так само підмісити сметану.

Масу змішати з сиром.

Горіхи порубати і всипати в сир; додати фісташки і віджатий родзинки з цукатами, залишивши небагато для прикраси. Шафран розтерти в порошок і всипати в паску. Все ретельно перемішати.

У глибоку і нешироку миску постелити марлю і викласти Пасху, не приминаючи її. Зверху накрити краями марлі і плівкою, поставити в холодильник.

За 1-2 години до подачі вийняти з холодильника, відкрити і перевернути на блюдо. Зняти марлю, прикрасити паску цукатами і мигдалем.

Великдень вершкова (старовинний рецепт)

Взяти 5 чашок густих вершків, 5 чашок найсвіжішої сметани, 2 чашки парного молока.

Все це змішати, поставити в піч, у вільний дух, годин на 10; у продовженні цього часу все має звурдився. Коли це відбудеться, влити все в серветку, дати стекти сироватці в холодному місці, потім посолити сир за смаком, покласти одне сире яйце, розтерти гарненько в мисці, щоб не було грудок, покласти серветку в форму, скласти туди заготовлений сир і покласти під прес . Цукру покласти за смаком.

З усієї пропорції вийде мала форма, на велику ж потрібно взяти 30 чашок вершків, 30 чашок сметани, 12 чашок молока і 6 яєць, цукру.

Великдень рожева

Взяти 2 фунти найсвіжішого, з-під преса, сиру, змішати його з половиною фунта найкращого варення з малини (без зайвого сиропу), додати ще з півсклянки цукру або більше, за бажанням і смаком, протерти крізь решето, покласти 3 сирих яйця , чверть фунта самого свіжого вершкового масла, два і навіть три склянки найсвіжішої густої сметани, розмішати гарненько, перекласти в невелику пасочніцу, викладену тонкої серветкою, накрити її кінцями, покласти зверху дощечку, накласти прес. Варення додасть пасці ніжний рожевий колір і ніжний аромат свіжої малини.

Такі паски краще робити в маленьких формочках. По-перше, неварених паски швидше псуються, по-друге - краще їх мати у великій кількості, приготованими різними манерами, а, отже, і різного смаку.

Великдень варена

Взяти 4 склянки свіжої сметани, 7 яєць, розбовтати гарненько і потім поступово вливати туди 4 пляшки незбираного молока.

Коли все гарненько розмішається, варити, поки не відскочить сироватка, заважаючи постійно, щоб не пригоріло; тоді перелити в серветку, дати стекти сироватці, після чого розтерти гарненько на блюді всю масу, поклавши, якщо завгодно, 1 чашку цукру і яких завгодно духів або солі за смаком; скласти у форму, поставити на лід, тримати там, поки сироватка не перестане стікати.

Великдень царська (старовинний рецепт)

Взяти 5 фунтів свіжого протертого крізь сито сиру, 10 сирих яєць, 1 фунт самого свіжого вершкового несолоного масла, 2 фунти найсвіжішої сметани, скласти все в каструльку, поставити на плиту, заважаючи постійно дерев'яною лопаткою, щоб не пригоріло.

Як тільки сир дійде до кипіння, тобто здасться хоча б одну бульбашку, то зараз же зняти з вогню, поставити на лід і заважати, поки не охолоне зовсім. Тоді покласти від 1 до 2 фунтів цукру, товченого з 1 паличкою ванілі, ½ склянки товченого очищеного солодкого мигдалю, ½ склянки коринки, розмішати все гарненько, скласти в пасочніцу, викладену серветкою, і покласти під прес.

На закінчення ще один рецепт приготування паски.

Великдень зразкова

Це рецепт з домашньої кулінарної книги графа Л.М. Толстого.

Роблять цю паску з незбираного сільського молока (приблизно 5-6% жирності). Для приготування 1 кг паски зазвичай буває достатньо трьох літрів. Заквашувати молоко потрібно некислий сметаною (смак закваски передається страві).

Свежеоткінутий (не твердий) сир необхідно протерти крізь дрібне сито. Після цього повільно, постійно перемішуючи, додати ½ склянки сметани, 100-150 г вершкового масла, розтертого з 1 склянкою цукрової пудри.

Поступово по одному додати в сир 9 великих сирих яєць. Для поліпшення кольору паски додати жовтки зварених круто яєць (1-2 штуки), попередньо розтерті з цукровою пудрою.

Останніми у вже добре перемішаний, без грудочок, солодкий сир покласти ізюм, подрібнений мигдаль, цукати, ванілін ...

Перш ніж покласти паску в пасочніцу, її треба загорнути в чисту марлю - інакше сир прилипне до дерева.

На ніч, перевернувши широкою стороною догори, покласти паску на холод, але не в морозильник! А вдень, коли сироватка стече повністю і паска затвердіє, її слід нести святити до церкви.

Далі буде ...


[09-10-20][Все для туристов]
Традиции нашего края. (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Великобританія: географія шоппінга (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ніагара: водопад і вино (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: гроші і покупки (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: