П’ятниця
24-04-26
10:24




Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Інші свята

День працівників торгівлі

День працівників торгівлі


Остання неділя липня

У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про День працівників торгівлі

На підтримку ініціативи працівників торгівлі, а також професійних спілок
п о с т а н о в л я ю:
Установити в Україні професійне свято працівників торгівлі - День працівників торгівлі, яке відзначати щорічно в останню неділю липня.

Президент України Л.КУЧМА

м.Київ, 5 червня 1995 року
N 427/95

Щороку в останню неділю липня  в Україні святкують День працівників торгівлі. Це професійне свято стосується не лише тих співвітчизників, які безпосередньо зайняті у сфері торгівлі та ресторанного господарства. День працівників торгівлі – свято галузі, до якої прямо чи опосередковано має відношення майже кожен громадянин. Це мабуть наймасовіше професійне свято, бо ж до нього мають стосунок не лише ті, хто стоїть за прилавком, а й ми – покупці, бо саме ми створюємо необхідний ринок попиту та пропозиції.

В нинішніх непростих політичних та економічних умовах в країні, торгівля залишається однією з найбільш рентабельних, найперспективніших та інвестиційною-приваблюючих галузей бізнесу. Топ-менеджмент українського рітейлу швидше за інші країни світу засвоює та впроваджує передові технології, вітчизняний та зарубіжний досвід ведення торгівельної діяльності. Завдяки цьому збільшується економічний потенціал держави та стає комфортнішим життя пересічних громадян.

Сьогодні в нашій країні успішно функціонує розгалужена мережа оптово-роздрібної торгівлі та ресторанного господарства: підприємств, юридичних і фізичних осіб, що є власниками об’єктів роздрібної торгівлі (продовольчих і непродовольчих кіосків і магазинів), об’єктів ресторанного господарства (кафе, їдалень, барів, ресторанів, об’єктів постачання готової їжі).

Торгівля сприяє розвиткові спеціалізації та збільшенню обсягу виробництва, підвищує продуктивність ресурсів держави, включно людського потенціалу. Кожна країна прагне до спеціалізації виробництва на основі об’єктивної переваги, тобто виробляє і торгує найвигіднішими для себе товарами, проводячи внутрішню та зовнішню економічну діяльність.

Міжнародна торгівля є формою взаємозалежності між країнами, і завдання України нині – посісти гідне місце в системі світової торгівлі, не як сировинний придаток впливових економічних блоків, а в якості унікального товаровиробника, що грамотно лобіює свої економічні інтереси.

Україна набуває досвіду в тих  галузях торівлі, які є новими для нашого ринку, але досить популярні в США та країнах Європейського Союзу. Це стосується електронної торгівлі, тобто економічної діяльності через всесвітню глобальну мережу Інтернет. Прихід інформаційної ери спричинив бум попиту на так звані "контент-послуги”, тобто надання музики, ігор, зображень для мобільних телефонів.

Розвиток інтернет-магазинів, центрів електронних торгів пояснюється перевагою електронного способу порівняно з "живим” – нижчими закупівельними цінами та операційними витратами, швидкістю процесу закупівель через автоматизацію процесу. На жаль, фактичний розвиток нових галузей торгівлі поки не має ґрунтовної нормативно-правової бази, що обумовлює стихійність процесу та її часткову тінізацію. Така ситуація не є винятком у міжнародній практиці. Країни Європейського Союзу, в яких електронна торгівля почала свій історичний відлік у середині дев’яностих, запровадили єдину правову базу в цій галузі лише в 2005-2006 роках. Питання визначення статусу суб’єктів електронної торгівлі та вироблення системи їх оподаткування в Україні потребує найскорішого вирішення на державному рівні.

Поки ж Уряд розв’язує нагальні проблеми у сфері "живої” торгівлі та ресторанного господарства, Кабінет Міністрів України запровадив новий порядок торговельної діяльності та обслуговування населення постановою №833 від 15 червня 2006 року, щоби узгодити його з новою редакцію Закону "Про захист прав споживачів”.

Згідно з цією постановою суб’єкт господарювання має забезпечити у доступному місці "куточок покупця”, надати інформацію про патент і ліцензію. Суб’єкти ресторанного господарювання тепер самостійно встановлюватимуть режим роботи закладів громадського харчування, але у відповідності до діючого законодавства. У нових правилах урегульовано питання позначення цін, немає жорстких обмежень у часі зберігання замовленого чи купленого товару на території торговельних об’єктів. Підвищено санітарні вимоги щодо одягу працівників продуктових магазинів та об’єктів харчування. Вдосконалено систему перевірки таких закладів.

У всіх видах економічної діяльності, пов’язаної з торгівлею, в Україні значно переважає приватний сектор. Така ситуація зумовлена логічним розвитком ринкових відносин у демократичному суспільстві. Працівники торгівлі та ресторанного бізнесу оперативно відгукуються на потреби та запити української спільноти. На вітчизняному ринку постійно відбуваються якісні зміни щодо розширення асортименту та впровадження нових видів послуг.

Саме працівники торгівлі завжди готові допомогти нам у вирішенні щоденних дилем, буденних або святкових. Тож, скажімо їм зайвий раз такі звичайні, але такі приємні слова: "будь ласка” і "дякуємо”. Особливо – в день професійного свята.


Джерело: sviato.in.ua



[11-01-17][Все для туристів]
Колоритний сміх (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
відпустку поодинці - які чекають небезпеки (0)
[09-09-18][Яремче]
Байкери знову в Яремче 04.07.09 .року. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про озеро Синевір (4)

Категорія: Інші свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-21)
Переглядів: 1646 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: