П’ятниця
24-04-26
07:34

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети вересня

Прикмети вересня

Ось і перший місяць осені завітав ... Вересень - місяць двоїстий. Він одним оком на літо дивиться, а іншим на зиму поглядає. Тане річна серпанок, оманливе-синє небо, здавалося б, обіцяє довгий тепло ...
Прикмети вересня Вересень в давнину називали желтнем, Жовтні, тому що велика частина дерев одягається у вересні в шати жовтих відтінків, та й трави жовтіють. Середину вересня і зараз називають «бабське літо». У цей час часто стоїть тепла сонячна погода, наче літо йти не збирається ...

На Стародавньої Русі вересня звали «листопадом», тому що на землю падали перші листочки. Наступала золота осінь. Ліси, сади, парки втрачають листя і стають прозорими. Народна приказка з сумом констатує: «У вересні та лист на дереві не тримається».

Звали його і «ревун», бо як з вересня починали дути холодні вітри, часом пробирає до кісток. За старих часів помічали: «Батюшка вересень не любить балувати».

Величали вересень і летопроводніком. Але в образі на вересень селяни не були: «Холодьон вересень-батюшка і годувати здатний», «Холоденек хмурень-вересень, так щедро годує».

У вересні починають прибирати коренеплоди і закінчують прибирання лука. Завершуються польові роботи: «У вересні всяке насіння з колосся пливе».

У другій половині вересня ночі стають холодними, і Середньодобова температура повітря знижується до +10 ˚ С. Вже мало кого тягне купатися у відкритих водоймах, вода робиться помітно холодніше.

Колись саме вересень був першим місяцем у році - старий рік проводжали, дякували за врожай і зустрічали новий рік, сподіваючись, що він буде кращим за старе.

На вересень існувало безліч прикмет. Сучасні синоптики кажуть, що вони збуваються 50:50. Можна самим перевірити хоча б деякі.

Якщо хмари рідкі, то ранок наступного дня буде ясним і холодним.

Грім у вересні - до довгої осені.

Чим сухіше і тепліше простоїть вересень, тим пізніше настане зима.

Білки роблять великий запас горіхів, значить, зима буде суворою - холодною і вітряної.

1 вересня. Феклін день, починають викопувати буряк. Дозріває овес: «На Стратилата-тепляка пішли овес наспіх».

2 вересня. У цей день граки починають збиратися в зграї. Хоча в наш час чимало граків залишається зимувати в сучасних містах.

3 вересня. Тадей. За цим днем дивилися погоду на найближчі чотири тижні. Якщо на Тадея ясно, то така погода простоїть ще 4 тижні.

4 вересня. Агафон Огуменнік. У цей день лісовик любив похуліганити. Не піддатися його чарам можна було, надівши сорочку навиворіт.

5 вересня. День пам'яті Лупа. Якщо з ранку дощ, то до обіду розпогодиться.

6 вересня. Євтихій. У лісі встигає брусниця. За старих часів дивилися, якщо цей день тихий, безвітряний, то лляне насіння не осиплеться.

7 вересня. Тит - «останній гриб ростить». Але взагалі-то гриби і після Тита ростуть. Особливо опеньки, чи ледве ні до самих морозів.

8 вересня. Наталин день. «Овсяниця». З цього дня починали прибирати овес і пекли вівсяні млинці.

9 вересня. Самсон. Якщо в цей день іде дощ, то йтиме він і через сім тижнів.

10 вересня. Анна-пророчиця і Сава Псковський. Прибирали хліб. Закінчували прибирання конопель.

11 вересня. Іван Пісний. Церковне свято Усікновення глави Іоанна Хрестителя. У цей день суворо дотримується однодобових пост. Не можна рвати яблука і варити борщ. Не можна готувати їжу в круглій посуді. Якщо в цей день помічали в небі журавлиний клин, то чекали раннього снігу і швидкої зими.

12 вересня. День пам'яті Олександра Невського.

13 вересня. Закінчують збирання буряка.

14 вересня. Початок бабиного літа. «Якщо на перший день бабиного літа сіро і похмуро, то осінь буде довгою». «Якщо дощ, то 14 днів буде дощовим». «Якщо на деревах лист жовтіє знизу, то рання сівба озимих хороший, якщо з верхніх гілок - хороший пізню сівбу озимих». 14 вересня в старовину, як правило, справляли новосілля, переїжджали в нові будинки, при цьому ніяк не можна було забути про домовика. Його переносили в нову хату в горщику з вугіллям.

А коли ми переїжджали на нову квартиру, бабуся десь роздобула для цих цілей лапоть і примовляла: «Хазяїн-батюшка, ось тобі сани, їдь з нами». Правда, ми переїжджали не 14 вересня ... Проте забувати будинкового у старому будинку не рекомендується, він може образитися і почати мстити. Першої в новий будинок входила кішка. Потім найстарший член родини. А за старих часів у селах перед новосіллям в будинку замикали півня, щоб він своїм кукурікання вигнав всю нечисту силу. Вся тиждень з 14 по 21 вересня називалася Семенівської тижнем.

17 вересня. День святого мученика Вавили. У цей же день відзначають свято Неопалимої Купини. Ікона Неопалимої Купини захищає від пожежі.

18 вересня. День пророка Захарії і праведної Єлизавети. У цей день робилися різні прогнози. Ходили до знахарів і ворожок. Дівчата ворожили на судженого.

21 вересня. День Різдва Пресвятої Богородиці - «Малої Пречистої». У цей день до молодих приходили родичі та вчили їх уму-розуму. Яке щастя, що цей звичай не дожив до наших днів, тому як родичів, які бажають вчити жити, хоч греблю гати, але молоді вже не ті - самі з вусами ... А ще в цей день смикають цибулю.

23 вересня. День Петра і Павла. Починали збирати і є горобину. Після перших заморозків вона вже майже не гірчить. За старих часів обов'язково частина горобиновий ягід залишали на дереві для птахів.

23 вересня. День Петра і Павла Осіннього. Якщо в цей день холодно, то скоро зима прийде.

24 вересня. Федора Замочи Хвости. Починаються дощі і бруд: «Осінні Федори поділ підтикає, а зимові Федори (12 січня) хусткою рило закривають". На Федора рівнодення: «Літо кінчається, осінь починається». А ще в давнину казали: «Не всяке літо до Федори дотягне». «На Федорин вечірки - третя зустріч осені».

25 вересня. Автоном. Завмирає життя тварин, комах і рослин. Змії з цього дня з полів перебираються в ліси.

26 вересня. Корнилій. На цей день прибирали з городів всі овочі-коренеплоди: «Корнилій святий - із землі кореневище геть». Залишалася сидіти одна ріпа, якої заморозки не такі страшні.

27 вересня. Перші приморозки. Бабине літо закінчувалося, наступала осінь. Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. З Воздвиження часто наступають холоди: «Воздвиження - каптан з плечей зрушить, кожух надвінет». Прийшла черга прибирання ріпи: «Воздвиження чекай, так ріпу рви». Низки птахів тягнуться на південь. Змії сповзаються в купи і ховаються в нори. На Воздвиження ж починається рубка капусти і її соління на зиму: «Воздвиження - капусниця, капусту рубати пора». «Смекал, баба, про капусту - Воздвиження прийшло ...» Рубка капусти в старовину була цілим ритуалом: з піснями і частуванням.

28 вересня. Микита Гусятник, Микита Гусепролет. Вважали, що в цей день відлітали гуси: «Гуси летять - зимушки на хвості тягнуть, сніг несуть». Якщо павутина стелиться низько по рослинах, то тепло ще довго протримається.

Ще кілька днів - і настане жовтень, другий місяць осені ... І всі ми сподіваємося, що він ще принесе не один сонячний і погожий день для прогулянок на свіжому повітрі перед довгою російською зимою.


[09-10-14][Все для туристів]
Поляниця? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: скарби миру (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Данія: визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бірманський дайвінг (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 2298 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: