П’ятниця
24-04-26
11:19

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Моє велике грецьке любов

Моє велике грецьке любов

Коли у мене все олу калу (по-грецьки - "добре"), я прокидаюся спозаранку. Причому, скільки б я не ніжилася у ліжку в цю ніч (3 години або покладені 7-9), голова виявляється ясною. На Пелопоннесі я, міська соня (собі я дозволяю приходити на роботу ближче до полудня), любила, вставши раненько, ходити "вітатися" з морем. Влаштувавшись на пляжному лежаку, любила спостерігати, як світає, вловлювати мелодію пробуджується дня, стежити за появою сусідніх островів з туману і помічати зміну відтінків синього в безтурботним морської гладі (море тут як небо - незвичайно красиве, спокійне, я б сказала "повітряне"; то бірюзове, то блакитне, іноді бузкове, іноді зеленувате - і воно скрізь).
Моє велике грецьке любов

А потім пити гарячий кави на відкритій терасі ресторанчика готелю "Aldemar Olympian Village"; відповідати посмішкою на посмішки туристів, відпочиваючих тут же; знаходити в їх очах задоволення від перебування в цьому куточку Греції, яке відчуваю і я, і радіти наступило дня ...

Коли друзі захлинаючись мені описували, як прекрасна і безтурботна життя на якому-небудь милому острові, я не дуже-то вірила таким розповідям. Як на мене найкращий відпочинок - активний. Бігти, бути попереду всіх, встигати за короткий часовий проміжок зробити багато чого, не розслаблятися, чекати підступу - цьому я навчилася в Москві. Навіть коли мені випадало щастя відправитися у відпустку, там я теж не могла зменшити темп. Тому-то завжди віддавала перевагу турам "на ногах" - екскурсійним. "Фігаро - тут, Фігаро - там". Я не уявляла, як цілий тиждень (!!!) можна смажитися під сонцем на якому-небудь курорті - там же, як правило, зовсім нічого робити! Хіба що віддаватися млості і ліні. Пляж, їжа, ворушіння сторінок випадкового журналу, виданого на незнайомому тобі мовою ... Але якщо на мить зупинитися, озирнутися навколо, зробити подих, то ж і зрозумієш, що весь сенс відпочинку пропадає, якщо ти кудись поспішаєш. Так і я, потрапивши на Пелопоннес, пізнала всі принади "нічогонероблення".
Номер по-спартанському? Нічого подібного!

Закохуватися в цей грецький півострів я почала з готелю "Aldemar Olympian Village". Під палючим грецьким сонцем мрієш про таке ось куточку, що пахне ароматом квітучих олеандрів і повному тінистих навісів і басейнів з морською водою. Абсолютний ледар міг би існувати тут, навіть не ходячи до моря. Апартаменти розташовані так, що залишається відчуття повної самотності і злиття з місцевістю. Ніби все простір готелю - твоє і тільки твоє. Все зосереджено навколо тебе. І тільки прийшовши на сніданок або вечерю до ресторану, ти розумієш: готель-то заповнений людьми!

Готель Aldemar Olympian Village, вид зверху

Приїхавши в "Альдемар" і тупо проходив півночі з кімнати в кімнату, усі чіпаючи, розглядаючи і вивчаючи, я дала собі установку: до цієї розкоші не варто прикипати всерйоз і надовго, а то ж не знайдеш сил виїхати додому.
Спогад про земний рай ...

Пелопоннес - півострів на півдні Греції. Це справжня "грецька красуня". Тут є свій особливий світ, який несе на своїх плечах історичну пам'ять тисячоліть. По-перше, це батьківщина міфічного героя стародавніх греків Геракла, сина Зевса. По-друге, тут правив славетний цар Агамемнон, який очолив грецькі війська в період Троянської війни. По-третє, Пелопоннес є батьківщиною Леонідаса, спартанського царя, який героїчно боровся в Фермопілах проти персів у 480 році до н.е. Пелопоннес притягує до себе, оскільки вважається престижним куточком для відпочинку і насолоди життям. Тут треба неодмінно пожити тиждень - як греки і серед греків.

Тут все концентроване, сильнодіючий, відчутне, ВІЧНЕ!
З кожним селищем, з кожним пагорбом, з кожною гірською вершиною, з кожним затокою пов'язано яке-небудь переказ, легенда, міф чи просто незвичайний випадок. Схоже, легенди подолали протягом століть і є сусідами з нами в нашому сучасному житті.

А життя на Пелопоннесі триває з 7 до 13 години та з 5 до 11 вечора. З першої до п'яти-сієста. Вулиці вимирають, сонце палить.
Клімат вздовж узбережжя - середземноморський.

Пелопоннес по праву можна назвати купальним раєм. Якщо не холодний африканський вітер, то купатися в Іонічному морі можна з середини травня і до жовтня. До речі, в Греції - найчистіше море. До такого висновку прийшли експерти Єврокомісії.
Притулок Олімпійці

Про що вам напевно розповість будь-який побував на Пелопоннесі, так це про Олімпії, розташованої у мальовничій долині річки Алфей, на півдні півострова. Саме тут Зевс зійшовся у двобої зі своїм батьком Кроносом, переміг його, скинув в Тартар і став владарювати замість нього. Потім у цих краях Геракл здійснив свій сьомий подвиг, за один день очистивши Авгієві стайні. А Пелопс - цар Пелопоннесу, першим організував Олімпійські ігри в 776 р. до н.е. на честь Зевса. Після цього всі грецькі змагання проводилися кожні 4 роки.
У 394 р. вже нашої ери імператор Феодосій Перший Великий заборонив Олімпійські ігри як язичницький пережиток - в цей час християнство вже стало в Римській імперії державною релігією. Через багато років першим про Іграх згадав ветеран визвольної війни греків проти турецького панування Евангеліс Дзіппас. На свої гроші він відновив стародавній стадіон в Афінах і в 1859 р. провів там перші відроджені Олімпійські ігри. Ініціативу Дзіппаса підтримали мляво, але в 1870 р., вже після його смерті, Ігри мали повний тріумф.

Олімпіади включали не тільки змагання атлетів, а й поєдинки поетів, дискусії на філософські та музичні теми. На Олімпійських іграх у Стародавній Греції змагалися лише чоловіки.
Жінки не допускалися навіть як глядачок, тому що атлети змагалися в голому вигляді, а високоморальні стародавні елліни свято дотримувалися моральні підвалини.

Перший Олімпійський стадіон відмінно зберігся, зараз тут від сонячного променя кожні чотири роки запалюють Олімпійський вогонь. Прохід на стадіон здійснюється через арку, яка дуже схожа на прохід під сучасними трибунами. Та й довжина біля стадіону "наша" - 192 метра або один стадій. А ось ширина набагато менше, адже у греків не було ні футболу, ні інших командних ігор.

Олімпія - перейти до фотогалереї У музеї Олімпії - збільшити фото

Поруч зі стадіоном відкрито музей Олімпії (відкритий в 1887 г) - сучасна будівля, "нашпиговані" пам'ятниками історії. Велика частина скульптур та барельєфів була вивезена з Олімпії іноземними археологами (в основному англійцями), але і те, що представлено нашій увазі, вражає: численні предмети культу, посуд, фігурки тварин, прикраси, барельєфи, статуї, зброю. Тут же знаходиться статуя Гермеса, що рятує маленького Діоніса (робота скульптора Праксителя, 330 р. до н.е.). Висота її становить більше 2 м.
Це єдиний збережений оригінал роботи Праксителя. Вважається, що скульптор використовував міфологічний сюжет - Гермес за наказом Зевса має передати його новонародженого сина Діоніса на виховання німфам, щоб врятувати його від гніву Гери. Гермес зображено в той момент, коли він, втомившись в дорозі, зупинився в гаю.
Ймовірно, в його правій, що не збереглася руці, була кисть винограду, якої він дражнив Діоніса, чому немовля до неї і тягнувся. Фігура Гермеса пропорційно складена й відмінно опрацьована, профіль витончений, а гладка поверхня шкіри різко контрастує зі схематично наміченими волоссям і шерстистої поверхнею плаща, накинутого на стовбур. Особа Гермеса повно жвавості: якщо обійти цю скульптуру зі всіх сторін, то можна помітити, як змінюється вираз обличчя бога торгівлі, інтелекту, спритності та обману (навіть будучи кам'яною статуєю, він то сердиться, то посміхається).
Волосся, драпірування, очі і губи, а також ремінці сандалій були розфарбовані.
Вилазки для непосид

Взагалі, проживши пару днів на Пелопоннесі, ти перестаєш дивуватися багато чому: тому, що скульптури ніби живі; того, що, вирушивши на екскурсію в Андрітсену - історичну місцевість, яка зіграла важливу роль під час визвольної революції в Греції проти турецького ярма, - можна насолодитися традиційним кава по-грецьки в компанії російськомовного мера цій місцевості Трифона Афанасопулоса. З ним можна зробити прогулянку по місту з відвіданням муніципальної бібліотеки ХV11 століття, де зберігаються книги, датовані 1500 р. До прикладу, Плутарха, Лукіана, Аристотеля, Овідія і т.д. Особлива гордість музею - старовинна книга з помітками самого Руссо! Я б, як Станіславський, кричала "не вірю!", Якби не бачила все на власні очі. До речі, в цій сільської бібліотеці є Інтернет! Тут скрізь так: велике сусідить з малим, старовинне з новомодним.

Деревенька АндрітсенаХрам Аполлона Епікурейського

Якщо ви зважилися подорожувати, то можна добратися і до античного храму Аполлона Епікурейського. Його називають також другим Парфеноном, так як храм побудований знаменитим зодчим Парфенона Іктином в 420 році до н.е. Храм був спроектований так, що перші промені сонця постає, пройшовши над хребтом, потрапляли прямо на вівтар Аполлона. Зараз, правда, храм знаходиться на реконструкції, від вітру і дощів його захистили брезентовим навісом. Зробивши екскурсію по храму, можна зробити унікальні фотографії з висоти пташиного польоту.

Потім варто проїхати повз гір, через зелені плантації олив та винограду, в глиб провінції - в Ambeliona, маленьку грецьку село, де у вас буде можливість покуштувати справжню сільську їжу з домашнім вином.

Тільки побувавши там, я подумала: як дивно, що всі з таким почуттям пишуть про древніх храмах, про міфи і легенди Греції, але ніхто так і не помітив найголовнішою тутешньої краси - червоних черепичних дахів будинків, що впираються в небо, та осіб їхніх гордих , вільних, усміхнених і привітних господарів, які нагадують раптом про ті часи, коли в райські кущі вірили всерйоз.

Сам півострів Пелопоннес, окрім природи і розкішних готелів, поки ще не може запропонувати нічного життя і розваг. Тому головний магніт поза Пелопоннеса - острів Закінтос. Всього година на поромі, що минає раз на тиждень із села Катаколо, - і цей острів у вашому розпорядженні, а там вас вже чекає бурхлива курортна життя. Та ще й блакитні печери, які ви весь час бачили на рекламних плакатах Греції, і так хотіли хоч раз там побувати. До речі, в Катаколо, є сувенірні магазини, таверни, кафетерії. А для більш активного життя можна поїхати в село Курута (10-15 хвилин), там-дискотеки, бари, кафе.
Від пуза

З їжі греки воліють баранячий або свинячий шашлик (сувлаки), а також інші м'ясні страви, приготовані на рожні або на вугіллі. Приїжджий людина має неодмінно спробувати "цзадзікі" - йогурт з часником і дрібно тертим огірком; "паедакі" - баранячі реберця; "Ципурія" - рибу на грилі; "кокуреці" - баранячі потрухи. І не забути про оливки, соковиті овочі та фрукти, свіжоспечений хліб, козячий сир ...

Самі греки завжди і скрізь, попутно вирішуючи будь-які питання, "дмухають" фраппе (розчинна кава, збитий з водою і цукром (за бажанням); вся фішка - в міцній і стійкою піні) через соломинку, з льодом. Шлунок від цього опіуму у російської людини псується дуже швидко. Тому краще просити у фраппе побільше молока.

Інший традиційний гарячий напій - міцна ароматна кава по-грецьки. Пити його прийнято невеликими ковтками, запиваючи холодною водою. Можна замовити каву "вари Глік" - міцний і солодкий; "метра" - менш міцний, з меншою кількістю цукру; "Скет" - середньої міцності, без цукру.

Не шанують в Греції чай: він вважається лікарським засобом, що робить хорошу дію при застуді.

Що стосується випивки, то в цій країні необхідно оцінити смак рецини. Це біле вино з соснової смолою вважається найдавнішим у світі: рецини роблять кілька тисяч років. Смола - хороший засіб від прокисання, і до того ж вона вбирає в себе шкідливі домішки. Робити рецини дуже просто, і тому це найдешевше вино.
In vino veritas!

"Вино нерозбавленим п'ють лише раби і варвари, елліни завжди розбавляють вино водою". Ця давня мудрість, на жаль чи на щастя, практично забута навіть у Греції, а ось старовинні рецепти приготування вина збереглися незмінними. Про це вам розкажуть у винних погребах маєтку Меркурі. Теодор Меркурі ще в 1870 році почав розводити виноград. І до цього дня його нащадки випускають в рік близько 180 тис. пляшок чудових вин, що йдуть на експорт до країн ЄС. У підвалі старої будівлі маєтку розташований невеликий музей, присвячений історії цієї родини, де представлені знаряддя праці різних епох. Там можна дегустувати і набувати місцеві марочні вина (бл. 10 євро за пляшку 0,7 л.) І оливкове масло (27,5 євро за 5 літрів), прогулюватися по маєтку і фотографуватися з сімейством павичів.

Взагалі, в Греції добре пити в приємній компанії за здоров'я ("ямас!" - На здоров'я, грец.) Узо і розвивати теорію, що сіртакі - це греки, тяпнувшіе анісової горілки, допомагають один одному йти додому. Розмірковувати і знову пити, не відволікаючись на довгі кучеряві тости, які дозволили б злегка перепочити. "Ямас!" - І пий давай ... А потім танцюй, дивуючись, як з кожним разом ускладнюються на перший погляд прості рухи сіртакі. Ні, нетверезій російській ця танцювальна "грецька головоломка" не під силу! Як і грекам в подив наші національні "три притупування - два плескання" з виходом з-за печі.
Словом, не лізь у чужий монастир зі своїми танцями, а краще берися за склянку і міркуй, чи схожі нинішні греки на стародавніх спартанців.
Національний характер

На вулицях зустрічаються чоловіки такої неземної краси, що стає ясно, з кого ліпив свої статуї Фідія. Карбовані профілі і фігури, що нагадують ожилі статуї - така краса греків. Хочете переконатися в цьому - подивіться одну з ігор футбольного клубу "Динамо", який поповнив свої ряди греком Юркас Сейтарідіс. Сподобався футболіст? Бігом марш за женихами до Греції!
Жінки - невисокого зросту, схильні до повноти, статні.

На відміну від своїх середземноморських сусідів, греки більш спокійні, але тільки зовні. Насправді, вони легко ображаються. Але так само легко і "відходять". Їхнє ставлення до життя можна визначити як філософсько-естетичне, що, схоже, є неминучим плодом насіння, посіяних Платоном і Епікура. Не випадково життєвий девіз греків звучить "сига, сига" - тихо-тихо.
На замітку

Як дістатися?
Щоб потрапити на Пелопоннес, треба летіти 4 години літаком Аерофлоту або "Olympic Airways" до Афін, а потім їхати деякий час в автобусі. Правда, греки обіцяють, що незабаром прямо на півострів будуть літати чартерні рейси.

Де зупинитися?
Зрозуміло, в "Aldemar Olympian Village" (приблизно в 4 годинах їзди від Афінського аеропорту). Цей прекрасний готель розташований в 13 кілометрах від міста Піргос, в 30 км. від стародавньої Олімпії, в 50 км. від міжнародного аеропорту Араксос. Розкішні бунгало, сьюти, сімейні апартаменти розташовані в оточенні нескінченних водних просторів і пишних садів, у кромки довгого піщаного пляжу, на березі Іонічного моря.
У номерах - телевізори (навіть є російський канал!), Величезні шафи, зручні ліжка, тумби, телефон, холодильник, сейф. У ванній - джакузі, душова кабіна, фен; гель, шампунь та лосьйон для тіла від "Труссарді"; тапочки, банний халат. У готелю кілька ресторанів, що будується зоопарк, футбольне поле, бридж-салон, столи для пінг-понгу, шопінг-центр, дитячий ігровий майданчик, аніматори, спортзал, тенісні корти, майданчик для міні-гольфу, прокат велосипедів, водна гірка (93 метра в довжину).
Якщо відкриті басейни з підігрітою сонячними променями водою стануть одного нецікаві як такі, а в море не захочеться плескатися (наприклад, вода холодна), то можна спробувати поєднати корисне з приємним, відвідавши величезний басейн з гідромасажем в Талас-центрі готелю "Royal Olympian Spa & Thalasso ".

Aldemar Olympian Village - перейти в фотогалереюогромний басейн з гідромасажем в Талас-центрі готелю "Royal Olympian Spa & Thalasso".

Комфорт готелю і унікальні пейзажі за вікном - поєднання рідкісне. Плюс до всього вишколений обслуговуючий персонал, прекрасна їжа (місцева кухня чергується з європейськими гастрономічними шедеврами та стравами Середземномор'я).
Вже на другий день працівники готелю, привітні й чарівні, починають вимовляти ваші російські імена як рідні, вітають з перемогою ЦСКА і пропонують як зігріваючого засобу "грецький чай" - Метакса. У всіх така промениста усмішка, що незабаром перестаєш дивуватися, чому це відвідувачі, увійшовши, наприклад, в ресторан, першим справа йдуть висловити свою повагу персоналу готелю, а потім вже займають столики. Люди просто живуть, працюють, навчаються, люблять і від всього отримують задоволення!

З ким їхати?
Успіх подорожі багато в чому залежить від відправника. Перелопативши масу сайтів і форумів в Інтернеті, розпитавши знайомих, які бували в Греції, я зупинилася на турфірмі "Пантеон", яка ось вже 13 років спеціалізується на Греції. До речі, там вам можуть запропонувати 7,11,12,15-денні тури із заїздом до Афін і відпочинком на Пелопоннесі.

Що знати?
Прийняті форми вітання: "Киріє" - пан, "Кірія" - пані. У залежності від часу доби використовуються привітання "Калімера" (доброго ранку, добрий день), "каліспера" (добрий вечір). Спасибі звучить по-грецьки: "ефхарісто".
Щоб не потрапити в халепу, слід знати, що "нє" по-грецьки означає "так", "ні" - "охи".



[09-10-14][Все для туристів]
Ворохта? (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч? (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Це треба бачити. Куба (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1212 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: