П’ятниця
24-04-26
22:38

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Китайський Новий рік - що ми дійсно про нього знаємо?

Про китайський Новий рік ми найчастіше раптово дізнаємося з новин. Зазвичай в один з лютневих днів по телевізору прослизають репортажі про бурхливі святах: яскраві вбрання, гучна музика, костюмовані танці і останні досягнення піротехніки.

Про китайський Новий рік ми найчастіше раптово дізнаємося з новин. Зазвичай в один з лютневих днів по телевізору прослизають репортажі про бурхливі святах: яскраві вбрання, гучна музика, костюмовані танці і останні досягнення піротехніки.

Але репортажі закінчуються, і залишають нас надалі невіданні про всю красу цієї давньої традиції.

Місячний календар повідомляє, що в 2011 році перша весняна місяць народиться в ніч з другого на третє лютого.

2011-й - Кролика - рік активності і рішучих дій! Святкування Нового року, або, як його називають самі китайці - «Свята весни» (Чунь цзе), найчастіше складається з декількох обов'язкових моментів, про які я і хочу розповісти:

Традиція єднання

Новий рік для китайців - це прекрасна можливість зібратися разом всією сім'єю. Всі родичі збираються, незважаючи ні на що. Зі шкіри геть виліз, але добратися додому ти зобов'язаний (будинок - це там, де батьки). Звичайно, бувають винятки: стан здоров'я або вагітність.

Найчастіше збираються разом в сім'ї по лінії чоловіка. Родичів по лінії дружини відвідують (якщо виходить з транспортом) протягом кількох наступних днів після свята. Саме звідси йде прислів'я «Дочка, віддана заміж - як розлита вода» - додому вже не повернути.

Дорослі (бабусі та дідусі) дарують дітям гроші в червоних конвертах («хунбао»). Такі подарунки називаються «Ясуйцянь», що дослівно означає «гроші, що тиснуть на вік», про дійсний сенс фрази можна тільки здогадуватися. Батьки цих дітей дарують такі ж «хунбао» бабусям і дідусям. Ось такий кругообіг конвертів.

Їжа має своє, особливе значення - протягом свят потрібно набратися сил на цілий рік. За місяць-два до свята по вулицях розвішується ковбаса, м'ясо та риба - на сушку, адже новорічний стіл не може обійтися без цих страв (сушене і в'ялене м'ясо розігрівають потім на пару).

На вечерю в новорічну ніч зазвичай збираються за столом у самого старшого діда (якщо він ще у свідомості) або в сім'ї, у якої в цьому році відбулася важлива подія - весілля чи народження дитини (звичайно, краще, якщо хлопчик). У наступні дні трапези проводяться по черзі в будинках молодших родичів.

На кухні працюють господарі будинку, і їм майже не вдається самим повноцінно посидіти за столом разом з усіма - вони постійно щось приносять і забирають. За плитою найчастіше дружина. Чоловік зайнятий роботою офіціанта і головного разлівателя байдзю (рисової горілки) по стаканчиках. Непитущі замінюють горілку чаєм, соком, йогуртом або іноді червоним вином, розведеним кока-колою.

Найбільш часто зустрічається послідовність подачі страв:
1) м'ясне, пельмені;
2) овочі і трава;
3) курячий бульйон (стегенце йде самому дорогому гостю);
4) рис, локшина.

Як на півночі, так і на півдні обов'язкове страва на столі - пельмені. Причина в тому, що за своєю формою вони нагадують срібні злитки, які використовувалися в якості грошей в стародавні часи. І за розміром - прямо з теперішні пельмені, ну, або навпаки. Більше з'їси - станеш багатшим. Пельмені можуть бути різні - смажені, варені або «яєчні», приготовані на пару (мої улюблені).

Варіація цієї обов'язкової теми - локшина: чим вона довша, тим довше проживе той, хто її з'їв.

Їдять багато, смачно, голосно, смачно і з добавкою. Після сніданку чи обіду переходять на дрібний калібр - цукерки, фрукти, насіння, запиваєте літрами зеленого чаю в очікуванні важкої артилерії - вечері.

Китайці здебільшого дуже уважні до їжі, її кількості і якості, тобто їдять частіше всього мало. Але на Новий рік - це зовсім інші люди!

Хлопавки та петарди використовуються неспроста: на китайській мові зустріч Нового року звучить як «Гуо Нянь», тобто «Проводи року». Але, як це часто у них буває, у цій фразі є й інший зміст: в стародавні часи в безодні морській жило-було велике чудовисько на ім'я Нянь, которе приходило напередодні нового року по селах та пожирало там усіх, хто йому попадався, без розбору - будь то віл чи людина. Люди не знали, як з цим чудовиськом впоратися, але один відважний сміливець навчив їх: Нянь дуже боїться червоного кольору, вогню і гучних звуків! Саме тому хлопавки, петарди, бій в барабани і тарілки - обов'язкові атрибути свята. Таким чином китайці відлякують цього Няня, який тікає від жаху, втім, виявляючи рідкісне завзятість: через рік він повернеться. Так що, чим голосніше петарди, тим спокійніше пройде рік!

Треба зауважити, що, якщо в родині хтось помер в минулому році, то хлопавок ніхто не використовує протягом трьох років.

Також під час святкувань, звичайно вечорами, люди виходять у двори, на дороги і палять паперові гроші (несправжні) - в пам'ять про предків.

У такі вечори, коли звучить нескінченний оглушливий гуркіт і вереск вибухів піротехніки, коли в повітрі не продихнути від диму згорілої взривательной суміші і коли то тут, то там люди збирались навколо маленьких багать - спостерігається досить реальна схожість з воєнною обстановкою.

Зі святом!

[10-01-23][Все для туристів]
Ведмежий рік (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: дві сторони медалі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Маврикій: острівні визначні пам'ятки (0)
[09-08-31][Відпочинок за кордоном.]
Знаменитий льодовик Періто-морено! (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-17)
Переглядів: 934 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: