Вівторок
24-03-19
08:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч?

Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч?

Все коли-небудь було вперше. Ось і Новий рік теж колись давним-давно відзначали перший раз. Коли ж це було? Давайте під новий 2007 рік пригадаємо про цю подію.

Росії "подарував" звичай відзначати Новий рік 1 січня реформатор Петро Перший. Саме він переніс святкування Нового року з 1 вересня на ніч 1 січня. Цікаво, що б було з тими, хто захотів би дотримуватися старого звичаю. Але, мабуть, таких людей не знайшлося. Адже це не бороди голити. Та і хто відмовиться від веселої зимової асамблеї з фейєрверками в зимовому нічному небі і катаннями по річці на санях? Петро умів не тільки воювати і будувати, але ще і веселитися.

Разом з цим він замінив старе літочислення, від створення світу на нове - від Різдва Христова.

Його ж нововведенням, яке він, мабуть, запозичив у Західної Європи під час Великого посольства, була прикраса будинків і воріт сосновими і ялівцевими вітками. Там вже в 17 столітті випускали спеціальні ялинкові іграшки, а не просто прикрашали ялинку всілякою смакотою.

Приблизно одночасно з ялинкою постійним персонажем новорічного свята стає і Дід Мороз. Але вік його - більше тисячі років. Ще в кінці першого тисячоліття наший ери серед народів Сходу з'явився культ Миколи Мірлікийського - покровителя дітей, моряків, дівчат-наречених і навіть злодіїв, - єпископа з грецького міста Світи Лікийськие (зараз Туреччина, р. Демре). Зі сходу цей культ проник до Центральної і Західної Європи. У ранньому середньовіччі в це свято діти навіть не вчилися.

Святий Николаус в Германії, Клаас в Голландії, Клаус в Англії в образі старого з білою борідкою їхав по вулицях з мішком за спиною на білому коні або ослику і роздавав дітям подарунки. З часом Санта Клаус почав приїжджати з подарунками на Різдво 25 грудня, оскільки цього дня належало дарувати подарунки, згадуючи про дари, які були принесені немовляті Ісусові.

А в Росії ще з незапам'ятних часів зберігалися міфи і казки про бога Зими Морозі Червоному або Синьому носі, Студенце, Карачунові, який і перевтілився в Діда Морозу. У грудні 1998 року нашому Дідові Морозу знайшли батьківщину - місто Великий Устюг.

Але окрім Нового року у нас в Росії відзначають ще і "Старий Новий рік". Він наголошується, тому що наш сучасний календар, нового стилю, по якому ми з вами живемо, був введений татом римським Григорієм 13 в 1582 році. Він замінив собою календар юліанський (старий стиль), який застосовувався з 45 року до наший ери. Григоріанський календар точніший - враховується довжина доби, зміна фаз місяця, кількість днів у фазі. Росія дуже довго жила за юліанським календарем. Тільки 14 лютого 1918 року був введений григоріанський календар. Між старим і новим стилями за два тисячоліття з'явилася різниця, що склала 13 діб. Отже з поваги до руху світив, історії та православній церкві, яка і до цього дня користується юліанським календарем, ми дістали можливість двічі зустрічати Новий рік - 1 і 14 січня, чим ми із задоволенням і користуємося.

Ось така цікава історія про Новий рік. Найулюбленіше свято дітей і дорослих, яке дає нам можливість отримувати подарунки і поздоровлення, загадувати бажання і починати щорічно нове життя.



[11-01-16][Все для туристів]
Диво-сани (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Індійський ром - кращий антикризовий засіб (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: культура і музеї (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: костьоли і синагоги (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-20)
Переглядів: 1341 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: