Субота
24-04-27
07:13

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Устриць є краще взимку. Кухня Марокко

Устриць є краще взимку. Кухня Марокко

Кухня арабських країн у більшості туристів асоціюється з жирною м'ясною їжею, рясно приправленою гострими соусами і прянощами. У марокканській кухні широко використовується не тільки м'ясо, але і риба, і морепродукти. Туристи щиро дивуються, коли ним на обід в Марокко подають свіжі устриці.

Кус-кус - це каша
найпопулярніше марокканське блюдо, проте, не устриці, а кус-кус, яке дуже поширене в країнах Магріба. У Тунісі, наприклад, його готують з пшоняної або манної крупи з додаванням муки, м'яса і овочів (дуже рідко - риби). Але це дуже примітивно, вважають жителі Марокко, і свій кус-кус готують довго і старанно.
Якщо не прагнути до вершин кулінарного мистецтва, кус-кус можна приготувати і в домашніх умовах, в

звичайній російській квартирі ( рецепт див. нижчий). Правда, кус-кусу, яким обов'язково пригощають кожного туриста в Марокко, багато туристів віддають перевагу танджію - традиційна страва жителів Марракеша, якнайдавнішого міста Марокко.

Їжа з глека
Свою назву танджія отримала від глиняного глека, в якому при готуванні довго тужить гостра маринована яловичина з прянощами і лимонним соком. З прянощів марокканці найчастіше використовують коріандр, перець і імбир. Іноді в танджії готують і баранину - також довго і на повільному відкритому вогні. Блюдо це незвичайно смачно, хоча і менше відомо, чим кус-кус. У самому Марокко танджія вважається їжею багачів, як, власне, і м'ясні блюда взагалі. Бідняки їдять крупи, овочі і солодощі. Наприклад, ебабу - густий суп з сушеного хліба, меду і родзинок, або брік - чебурек з прісного тесту з начинкою з яйця.
Відпочинок у Карпатах

У харчевні краще
Щоб відчути красу місцевої кухні, краще піти з центру міста і заглянути в провулки і вулиці

де до цих пір відчувається атмосфера середньовіччя. Більше всього їх у Фесе і Мекнесе. Там до столу в тихій харчевні подадуть корзину із запашним, тонко нарізаним білим хлібом, посипаним цукровою пудрою, запропонують каву, сильно присмачену спеціями, і трубку наргиле (у інших арабських країнах її називають кальян). Добродушний господар у фесці (назва цього поширеного на Сході головного убору відбулася якраз від міста Фес) із задоволенням покаже старовинні судини з червоної міді, в яких його предки готували страви на деревному вугіллі. У такій харчевні пахне спеціями, оливковим маслом, сандаловим деревом, рожевою водою і, звичайно ж, м'ятою, з якої в Марокко готують знаменитий м'ятний чай.

Чай по-марокканськи

Рецепт приготування цього напою не так простий, як може показатися. У великий чайник господар кладе зовсім трохи сподіваючись, багато свіжіше пом'яті і потім або цукровий пісок, або декілька шматочків цукру. Чайник заливають киплячою водою, шепочучи молитви Всевишньому на знак подяки. Хороший чай повинен пінитися. На нього не можна дути, навіть якщо він гарячий, а пити слід, глибоко вдихаючи і видихаючи, видаючи - до радості чайханника - захоплені звуки. Краще випити декілька стаканів - на знак того, що чай сподобався. Задоволений господар розповість притчу про те, що цей рецепт так само, як і рецепти багатьох блюд, що подаються ним, узятий з "Вусла мула Іхабну", середньовічної кулінарної арабської книги. І напевно приведе з неї цитату: "Найбільша частина земних і небесних радощів поміщена в задоволеннях, які людина отримує від страв, напоїв і пахощів. А тому віддамо всім їм належне".

Устриця на пам'ять В пустинних районах на півдні їдять в основному м'ясо і рис, в прибережних, на півночі і північному заході

віддають перевагу блюдам з риби і морепродуктів. У Марокко в багатьох рибних ресторанах, особливо в Агадіре, існує цікавий звичай. Раковину від першої з'їденої гостем устриці офіціант завертає в золотисту фольгу і дарил на пам'ять.
Багато туристів вважають за краще приїжджати в Агадір взимку або ранньою весною, коли відбувається дозрівання устриць і вони особливо смачні. Існує негласне правило, яке дотримують і інші східні народи: є устриць слідує тільки в місяці, що має в своїй назві букву "р", тобто з вересня по квітень - в період їх дозрівання. Можна також поласувати і смачною печенею з акулячої вирізки. Знавці стверджують, що акула на смак нагадує осетра, а добре приготована на грилі із спеціями - справжнє кулінарне вишукування.

Рецепт кус-куса, круп'яної каші з м'ясом і овочами
Для приготування блюда на четверо чоловік необхідно: 0,5 кг пшоняної або манної крупи, 600 г м'яса, 0,5 кг ріпчастої цибулі, 0,5 кг моркви, 1 помідор, 40 г вершкового масла, по одній чайній ложці муки і солі, чорний перець, кинза, петрушка, тмин. За бажанням - арабський горох (заздалегідь замочений), трохи картоплі. Замість м'яса можна використовувати курку, порізану на крупні шматки.
Крупу висипати на дошку і сбризнуть підсоленою водою. Потім долонею розтирати колоподібними

рухами крупу, додаючи помалу муку - до появи невеликих грудочок величиною з рисове зерно. Перекласти всі грудочки на сито, яке укріпити над каструлею з киплячою водою або бульйоном (крупа у жодному випадку не повинна стикатися з рідиною). На сито покласти щільно прилеглу кришку і обв'язати його зверху серветкою, складеною кілька разів, щоб не проникало холодне повітря. Паралельно гасити м'ясо і приправи. У цю суміш додати лук, порізану крупно морква, очищений помідор. Коли кульки стануть зовсім прозорими - приблизно за годину - круп'яна суміш готова. У цю суміш додати вершкове масло і дуже обережно перемішати. М'ясо з приправами полити гострим соусом і подати до круп'яної суміші.



[11-01-17][Все для туристів]
З Міжгір’я у Воловець через Боржаву (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Звідки взялися писанки (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Неймовірні ландшафти Африки: Кенія (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Кіт (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1574 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: