Висновки
Сучасна концепція маркетингу в туризмі вимагає врахування цілісного і всеосяжного характеру туристського бізнесу. Для реалізації такої концепції необхідна розробка механізму координації маркетингу різних організацій у сфері туризму.
Успіх розвитку туризму безпосередньо залежить від рівня державної підтримки цієї галузі.
В умовах кризи маркетингові заходи на федеральному рівні повинні бути спрямовані на стимулювання розвитку внутрішнього і в'їзного туризму.
Досвід найбільших російських туроператорів показав, що правильна стратегія та ефективна маркетингова програма дозволяють фірмі визначити цільові ринки, вибрати постійних надійних партнерів, істотно збільшити обсяг продажів, частку ринку.
Найпоширенішим методом проведення досліджень в роботі значної частини російських туристських організацій є кабінетне дослідження.
Необхідно більш ефективне проведення досліджень на науковій основі. Для проведення найбільш глибоких комплексних досліджень треба запрошувати фахівців або створювати власний маркетинговий відділ з кваліфікованим персоналом. Малим і середнім туроператорам доцільно об'єднатися для проведення спільних маркетингових заходів та дослідження ринку з метою зниження витрат на залучення спеціалістів-маркетологів і спеціалізованих маркетингових компаній.
Специфічний характер маркетингу на туристському ринку Росії визначений тим фактором, що переважна кількість російських туроператорів обмежує свої маркетингові заходи проведенням рекламних кампаній в основному у вигляді реклами у пресі. Необхідно різноманітність форм рекламної діяльності.
Туристський маркетинг повинен бути адресований не тільки кінцевим споживачам - туристам, але і проміжним інстанціях - турагентствам, партнерам, громадським туристським об'єднанням, державним органам з регулювання туризму.
Зміст