Четвер
24-03-28
17:21

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

ПЕРЕДМОВА


ПЕРЕДМОВА

У Федеральному законі "Про основи туристської діяльності в РФ" (гол II, ст 4) йдеться про те, що пріоритетними напрямками державного регулювання туристської діяльності є підтримка та розвиток внутрішнього, в'їзного та соціального туризму, а також про податкові пільги на розвиток даних видів туризму Це дає надію на значне пожвавлення внутрішнього туристського ринку та подальший розвиток туристично-екскурсійної діяльності в країні

Сучасний туристичний ринок потребує нового підходу до організації екскурсійної діяльності як до одного з основних туристичних продуктів Туроператори, створюють екскурсійний продукт, повинні мати свою оригінальну марку, враховувати споживчий попит і диференціацію обслуговування. Народження нових маршрутів веде до появи нових екскурсійних об'єктів, різноманітності продукту

Формування кадрів туристсько-екскурсійної організації - це процес відтворення та виховання таких кваліфікованих працівників, які максимальною мірою відповідали б вимогам, які висуваються до технології обслуговування туристів та екскурсантів Важлива роль при цьому відводиться підготовці екскурсоводів та якісної розробки самої екскурсії, освоєння методики і техніки її проведення .

У 1970-1990 рр.. вчені та практичні працівники здійснили розробку теоретичних основ і наукової методики з найважливіших розділам культурно-освітньої роботи У статтях, брошурах і окремих працях науково-дослідних інститутів викладалися проблеми, основні принципи та ознаки, розкривався і уточнювався понятійний апарат, формулювалися методичні прийоми здійснення діяльності краєзнавців, музейних і клубних працівників, екскурсоводів, методистів всіх профілів. І на основі цього визначалися методи культурно-освітньої роботи, кінцевим результатом якої був вихід у світ таких фундаментальних праць, як "Краєзнавство", "Музеєзнавство", "Клубоведеніе", "Книгознавство". Названі видання рекомендовано для студентів вищих навчальних закладів в якості навчальних посібників, але сьогодні ними користуються практично всі працівники музеїв, клубів, педагоги, тобто ті, хто присвятив своє життя навчанню і вихованню людей.

Не залишилося осторонь від цього потоку досліджень і публікацій екскурсійна справа, у своєму нинішньому вигляді представляє самостійну галузь культурно-освітньої роботи.

Ми можемо вести суперечки про роль екскурсій в житті людини, вислуховувати прихильників деполітизації цього виду культурних заходів, змінювати екскурсійну тематику, доповнювати і змінювати зміст екскурсійних тим, давати інше тлумачення історичних подій і окремих етапах у житті країни. Все це закономірно. Але ясно одне - екскурсії в 1970-1990 рр.. зайняли важливе місце у житті мільйонів людей. Про це переконливо свідчать такі цифри, як щорічна участь 0,5 млрд. чоловік в екскурсіях (1985 р.), десятки тисяч тем екскурсій, сімидесятитисячне армія екскурсоводів, нарешті, більше 3,5 тис. організацій, провідних екскурсійну роботу1. Виходили окремі видання, де порізно розглядалися теорія, методика і організація екскурсійної справи. Узагальнює багатий практика роботи екскурсійних установ профспілок (бюро подорожей та екскурсій, бюро екскурсій). Читалися курси "Теорія і практика екскурсійної справи" у Вищій школі профспілкового руху ім. Н. М. Шверника та Інституті підвищення кваліфікації працівників туристсько-екскурсійних організацій. Але тим не менш лише у 1986 р. з'явилося перше видання, що вийшло за рамки підвідомчих організацій системи Центральної ради з туризму і екскурсій, - "Основи екскурсоведення". Воно було допущено Міністерством освіти СРСР в якості навчального посібника для слухачів факультетів громадських професій педагогічних інститутів. Справедливості заради слід сказати, що перша спроба сукупно розглянути питання теорії, методики та практики екскурсійної справи була зроблена значно раньше2. Ця невелика книжка представляла собою заявку автора на майбутнє солідне видання. У короткій, майже конспективній формі в названій книжці викладаються основні питання екскурсоведення - розуміння сутності екскурсії, її аспекти, класифікація, екскурсійний метод, ознаки та етапи підготовки екскурсії. Тут вперше було визначено, що показ, розповідь і рух (моторність) є не методами, а основними складовими (елементами) екскурсії.

У цій книжці автор розкриває особливості показу і розповіді, основні методичні прийоми проведення екскурсії. Вперше були намічені принципи диференційованого підходу до екскурсантам, запропоновано їх поділ на певні групи. Критерії оцінки екскурсійних об'єктів, названі в книжці, зберегли своє значення до теперішнього часу. Багато пропозиції стали основою організації екскурсійної справи. Назвемо лише деякі: введення в обіг двох видів тексту екскурсії - контрольного та індивідуального; визначення ролі і структури методичної розробки основних положень підготовки професійних екскурсоводів.

У 1992 р. Російської міжнародної академією туризму було випущено в світ навчальний посібник "екскурсоведення". Воно було рекомендовано для слухачів системи підготовки та підвищення кваліфікації екскурсійних працівників і фахівців туристично-екскурсійної галузі. Тираж розійшовся, і автор, за дорученням Академії, значно розширивши структуру "екскурсоведення", доповнивши його новими розділами і главами, підготував новий підручник, який дає широкі можливості для самостійної роботи студентам вузів, які мають спеціалізацію з туризму. Глави завершуються переліком контрольних питань для повторення і самоперевірки, а також практичними прикладами з досвіду туристсько-екскурсійних установ.

Кілька слів про автора Б. В. Ємельянова, який вступив в дев'ятому десятиліття свого життя, віддавши півстоліття культурно-виховної роботи. З 1969 по 1986 рр.. він очолював Головне екскурсійне управління Центральної ради з туризму і екскурсій, беручи активну участь в розробці теорії і методики екскурсійної справи, підготовки навчальних посібників та методичних рекомендацій для екскурсійних працівників. Про місце, яке займають ці роботи у практичній діяльності, говорить та обставина, що в ізданіі1, що представляє собою ретроспективну бібліографію, працівникам екскурсійних установ рекомендовано більше двадцяти книг Б. В. Ємельянова.

Пропонований підручник - підсумкову працю, створений на основі робіт, опублікованих протягом двох десятиліть. У підручнику найбільш повно відбиваються теорія, методика і практика екскурсійної справи.

В якості свідчень і доказів висунутих положень дається великий список літератури, яка розкриває екскурсійну практику, проблеми методики і, на превеликий жаль, у меншій мірі - екскурсійну теорію.
 Зміст


[10-02-09][Все для туристов]
Прощай, зима! (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
В'єтнам: незабутні визначні пам'ятки (1)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Камбоджі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Чотири причини вибрати Мальдіви (0)