П’ятниця
24-11-29
12:28

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Обретіння


Обретіння

9 березня вшановується свято на честь першого (IV ст.) і другого (452 р.) віднайдення (обретіння) голови Івана Предтечі.

Як свідчать церковні джерела, після відсічення голови Івана Хрестителя, тіло було поховано його учнями в самарійському місті Севастії, а голова — таємно — на горі Ємонській. Через багато років при будівництві храму на цій горі й відбулося Перше віднайдення (обретіння) голови Іоанна Предтечі. Щоб не було вчинено наруги вона була знову похована у збудованій церкві. Після запустіння церкви через багато років (у 452 р.) відбулося Друге віднайдення (обретіння) голови Івана Хрестителя. Святиня була перенесена в Едессу, а пізніше в Константинополь.

Свято «обретіння» стало називатися в народі «обертіння». У зв'язку із цим в народі кажуть, що в цей день «чоловік до жінки обертається, і птахи обертаються з вирію». «Обертаються до нас головами, збираються летіти до нас». «На обретіння прилітають із вирію птахи; це святий Іван чудом своєї голови повертає їх назад додому».

Селяни по жайворонках ворожать на врожай: якщо жайворонки летять високо над землею, то це вони «до Бога летять молитися» — буде врожай на збіжжя. Якщо ж вони летять над землею низько, то це вони «загубили ціп по дорозі» — буде неврожай.

Коли діти побачать диких гусей, то підкидають угору солому і гукають: «Гуси, гуси, нате вам на гніздечко, а нам на здоров'ячко!» або «Гуси, гуси, вам на гніздо, ша на на тепло!» Цю солому матері збирають і кладуть на гніздо під квочку — «щоб курчата водились».

Ранньою весною повертається з вирію і чорногуз. В народі вірять, що господарство, в якому є гніздо чорногуза, є щасливим і забезпеченим від пожежі: «Чорногуз хату від лиха береже», — кажуть селяни на Херсонщині. Руйнувати гніздо цього птаха — великий гріх, та й небезпечно, бо «хто зруйнує гніздо боцюна, у того хата згорить» — кажуть на Поділлі.

Колись на Поділлі, як господар побачить вперше весною бусла, то простягає до нього шматок житнього хліба і каже: «Бусел, бусел, на тобі гальвоту, дай мені жита копу». Цим він накликав на своє поле врожай.

Якщо дівчина побачить весною вперше бусла літаючим, то це знак, що вона буде все літо веселитися: якщо побачить, що бусел ходить або стоїть на ногах, то не матиме великого успіху в своєму дівуванні ціле літо. Крик журавля весною — провісник тепла. Великим гріхом вважається — зруйнувати гніздо журавля.

Зміст


[10-01-23][All for the tourists of]
Relikti Ukrainian a suit (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Париж.Париж. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
«Завивальна» весільна (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Чим пригостить Доміникана? (0)