Субота
24-04-27
03:16

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 5. Види туристських організацій § 1. Міжнародні організації


Глава 5. Види туристських організацій

§ 1. Міжнародні організації

Оскільки міжнародний туризм є відображенням соціально-економічних відносин в житті окремих країн і одночасно складовою частиною міжнародних відносин, виникають необхідні передумови організації та управління всім комплексом туристично-екскурсійної діяльності як в рамках держав, так і на міжнародному рівні. Ці передумови реалізуються, зокрема, у створенні туристських організацій.

Туристські організації можна класифікувати за такими ознаками:

- Національно-територіальним: міжнародні, регіональні та національні організації. Їх діяльність має всесвітній, регіональний та національний характер;
- Суспільно-державному: урядові, громадські, приватні;
- За видом діяльності: регулюючі, постачальники, ринкові агенти, розробники, консультанти, проектні організації, навчальні організації, видавці, професійні асоціації, торгові і споживчі організації;
- За сферою діяльності: транспортні (авіаційні, автобусні, залізничні, автомобільні та круїзні), туристські агенти, туроператори, локальні профспілки.

Постійне розширення міжнародного туристського обміну зумовило необхідність його міжнародно-правової регламентації: вироблення різних правових інститутів і створення спеціалізованих міжнародних туристичних організацій.

Всесвітня туристична організація СОТ (World Tourism Organization - WTO)

Всесвітня туристська організація на сьогоднішній день-найвідоміша і визнана в туристському світі. СОТ була заснована 2 січня 1975 р. шляхом перетворення неурядового Міжнародного союзу офіційних туристських організацій (МСОТО) в міжурядову організацію, діючу під патронажем ООН. Зараз її дійсними членами є понад 105 держав, кілька асоційованих і понад 150 приєдналися членів (туристські фірми, авіакомпанії, міжнародні організації тощо).

Статут ВТО було прийнято 27 вересня 1975 р. Починаючи з 1980 р. ця дата відзначається як Всесвітній день туризму. Щорічно Всесвітній день туризму проводиться під певним девізом, Кожні 4 роки СОТ скликає сесії Генеральної асамблеї, між якими працює виконком Генеральної асамблеї СОТ. Штаб-квартира СОТ знаходиться в Мадриді (Іспанія).

СОТ має наступні цілі:

- Прискорювати і розширювати сприяння туризму (міжнародного та внутрішнього) миру, взаєморозуміння, здоров'ю та процвітанню людей всюди в світі;
- Допомагати людям мати доступ до освіти і культури під час подорожей;
- Покращувати стандарти проживання і перебування в менш розвинених районах світу через допомогу в забезпеченні необхідною матеріально-технічної бази для іноземного туризму та розвитку транспортних шляхів, що з'єднують з даними регіонами;
- Розширювати можливості країн, що приймають туристів, і тим самим робити внесок в їх економіку;
- Виступати в ролі міжнародного агентства з координації та співпраці між країнами;
- Надавати послуги членам найбільш значущих для ради національних організацій в галузі туризму;
- Визначати теми пленумів і засідань, а також коордініг, ровать туристські інтереси країн - учасниць, включаючи як на-нальні туристські організації, так і професійні сектори та організації, що представляють інтереси подорожуючих;
- Встановлювати постійний взаємозв'язок між різними, об'єднаннями туроператорів;
- Реалізовувати все вищезгадане найбільш дієвим, шляхом.

В основному діяльність СОТ концентрується на інфор-мативно просуванні туризму, розширення його значущості та переваг, небезпек, а також створення нової матеріалу. но-технічної бази. Організація намагається впорядкувати дії різних націй в туризмі шляхом розробки та введення,, певних принципів у галузі міжнародного туризму. СОТ є основним представником туризму в ООН і дей-ствует як самий авторитетний орган у світовому туризмі. Крім того, СОТ розробляє міжнародні документи (акти), і стежить за їх виконанням, а також і за реалізацією вже існуючих правил, заохочуючи дозвіл міжнародних туристських розбіжностей.

Інші аспекти діяльності СОТ включають в себе допомогу розвитку країн, організації та стимулюванні співпраці між ними в питаннях, що впливають на туризм. Все це реалізується завдяки прийняттю певних стандартів устаткування, понять, мов, умовних позначень (наприклад, позначення першої допомоги), щоб полегшити спілкування (взаєморозуміння) і перебування іноземних туристів в чужій країні.

СОТ також виступає в якості організації з обміну інформацією та заохочує застосування нових розробок і знань в галузі розвитку туризму і реалізації маркетингу. Одна з найважливіших завдань СОТ - дослідження, які включають в себе вивчення статистики з міжнародного туризму, винахід нових методів вимірювання, прогнозування, розробку і маркетинг - все це може бути використано національними туристськими організаціями в їх діяльності. Дослідницька діяльність веде до збільшення методів статистики.

СОТ являє регулярний звіт про стан світового туризму, який враховує як досягнення, так і перешкоди для подальшого розвитку туристичної індустрії.

СОТ робить спроби сприяти світовому туризму через виключення або обмеження урядового втручання в міжнародний туризм, так само як і в процес стандартизації вимог до паспортів, віз, регістраціямв поліції, в'їзним формальностям і т. д. СОТ забезпечує технічну підтримку розвитку країн, особливо країн членів ООН. Знаменитим подією в діяльності СОТ стало проведення Всесвітньої конференції але туризму (ВКТ), що відбулася в Манілі (Філіппіни) з 27 вересня але 10 жовтня 1980 Рішення про скликання ВКТ прийняла II сесія Генеральної асамблей СОТ (травень 1977 р.). На конференції були розглянуті питання відповідальності держав за розвиток туризму (соціально-економічні умови, цілі і завдання, стримуючі фактори) і такі актуальні проблеми, як людина - організатор свого відпочинку; регулювання попиту і пропозиції; науково-технічне співробітництво в галузі туризму; підготовка кадрів для індустрії туризму та ін У заключному документі знайшли відображення спільно вироблені в ході обговорення рекомендації. Цей документ отримав назву Манілі-ської декларації по світовому туризму. У Конференції брали участь представники понад 100 держав.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association - IATA)

IATA - всесвітня організація для всіх міжнародних авіаперевізників, заснована в 1919 р. і реорганізована після закінчення другої світової війни в 1945 р. IATA є професійну асоціацію авіаційних компаній, що здійснюють міжнародні рейси. Головна її функція-упорядкування міжнародного комерційного авіаційного сполучення, введення єдиних для всіх членів правил і процедур та встановлення узгоджених тарифів на пасажирські авіаперевезення на міжнародних маршрутах. Вищий орган IATA - щорічна Генеральна асамблея, на якій обирається президент і виконавчий комітет. Мета IATA - реалізація політики міжнародної організації цивільної авіації (ICA-).

IATA - це сприяння переміщенню людей, пошти і вантажів з однієї точки світу в іншу, використовуючи різні комбінації маршрутів повітряної мережі. Резолюції, прийняті на транспортних конференціях IATA, стосуються не тільки квитків, а й шляхових листів, документів на багаж, а також інших подібних паперів. Ці резолюції уніфікують і координує ють процедури розрахунків та дозволяють прискорити бронювання і зв'язок між авіакомпаніями. Організація також створила і пропрацювала жорсткий список тарифів і маршрутів. При її з-дії стало можливим з'єднання повітряних трас мно-гих приватних авіакомпаній в єдину систему, що працює на благо подорожуючих.

Встановлення тарифів - одна з найважливіших складаю-щих роботи IATA. Необхідність узгодження тарифів се-ді всіх авіакомпаній - членів IATA - це одночасно і політика, і практика, тому що всі тарифи міжнародних авіакомпаній контролюються урядами країн - Власника авіакомпаній. Кожна країна - господиня свого простору, вона може заборонити або дозволити вторгнутися на свою територію і поставити ті умови, які її влаштовують.

Конференції IATA проводяться після того, як урядів ва країн - членів організації вирішуються на взаємовигідні домовленості по встановленню тих перевізників, які в подальшому будуть обслуговувати їх території. Транспортні конференції IATA, безумовно, є дуже важливими для урядів країн - членів IATA. І плюс до всього всі правила, встановлені Асоціацією, повинні бути схвалені урядами всіх країн - учасниць.

Членами IATA є 259 авіакомпаній, які здійснюють міжнародні польоти. На частку цих авіакомпаній припадає близько 95% міжнародного регулярного сполучення. Авіакомпанія "Аерофлот" є членом IATA з 1989 р., членами IATA є також російські авіакомпанії "Трансаеро", "Пулково", "Домодєдовські ПЗ", "Внуковские авіалінії".

Для того щоб стати членом IATA та учасником конференції, авіакомпанії необхідно мати сертифікат, що підтверджує регулярність перевезень даної авіакомпанії, що видається урядом, який підходить для членства у Міжнародній організації цивільної авіації (ICA-). IATA є членом IСАО.

Послуги з акредитації туристських агентств при Асоціації надаються Корпорацією пасажирських послуг (Passenger Netw-rk Services C-rp-rati-n - PNS).

У ході своєї діяльності IATA умовно ділить всю територію земної кулі на три великі регіони, або конференції, і намагається домогтися встановлення узгоджених тарифів на перевезення і єдиних стандартів сервісу як в рамках кожної конференції, так і між ними:

1. Північна і Південна Америка і частина Тихоокеанського реп Гіон на схід від міжнародної лінії розділу дат;
2. Європа, Африка і Близький Схід;
3. Азія, Австралія і частина Тихоокеанського регіону до заході від міжнародної лінії розділу дат.

Туристські агентства беруть участь у діяльності IATA низку її спеціальне відділення - Міжнародну організацію Агенда тов авіакомпаній (Internati-nal Airlines Travel Agents Netw-rk-1ATAN).

Кожному турагентству, який пройшов процедуру акредитації та відповідному певним вимогам, присвоюється номер, службовець свого роду візитною карткою при здійсненні розрахунків з авіакомпанією та іншими учасниками галузі. IATAN стежить за дотриманням правил і стандартів діяльності, єдиних вимог до фінансового стану турагентств, що продають авіаквитки на міжнародні авіарейси, і виконує функції сполучної ланки між туристськими агентствами і авіакомпаніями - членами IATA.

Міжнародна організація цивільної авіації (International Civil Aviation Organization - ICAO)

Засновано Чиказької конвенцією в 1944 р., працює під егідою ООН. Діяльність ICA-заснована на рівності націй щодо діяльності індустрії повітряного транспорту. Головним завданням ICA-є розвиток та забезпечення безпечного, спеціалізованого та економічно ефективного міжнародного ринку авіаперевезень відповідно до міжнародних стандартів і норм.

Організація ставить перед собою наступні цілі:

- Забезпечувати безпеку і контролювати ріст і розвиток міжнародної цивільної авіації в усьому світі;
- Підтримувати і заохочувати процеси створення і використання повітряних засобів з урахуванням охорони навколишнього середовища;
- Підтримувати і заохочувати створення повітряних коридорів, аеропортів і різних зручностей, умов для потреб міжнародної цивільної авіації;
- Як можна краще виконувати основні вимоги людей до авіатранспорту: безпека, якість обслуговування, регулярність польотів, економічність;
- Заохочувати економічні заходи щодо запобігання необгрунтованих соперничеств між авіакомпаніями різних країн;
- Переконатися в тому, що права країн - учасниць ICA-повністю дотримуються і що кожна країна має реальну можливість володіти і управляти міжнародною авіакомпанією;
- Уникати дискримінацій між країнами - членами ICA;
- Пропагувати безпеку польотів;
- Сприяти розвитку міжнародної цивільної авіації.

Членами ICA-є 183 держави (в тому числі Pct Росія). ICA-працює в тісному контакті з наступними організаціями:

- Міжнародний інформаційний союз;
- Всесвітня метеорологічна організація;
- Міжнародний союз електричних повідомлень (комунікацій);
- Всесвітній поштовий союз;
- Всесвітня організація охорони здоров'я;
- Міжнародна морська організація.

Зміст


[11-01-17][Все для туристів]
Пантеон святих і грішних (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: відпочинок і лікування (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: короткий опис головних визначних пам'яток (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Литва: визначні пам'ятки гідні Парижа (0)