Четвер
24-04-25
07:26

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 4. Договір з клієнтом, пакет документів при оформленні туру


Глава 4. Договір з клієнтом, пакет документів при оформленні туру

Перш ніж розглядати конкретні договірні відносини, застосовувані в туристській діяльності, розглянемо загальні положення договірних відносин, які закріплені законодавчо в Цивільному кодексі РФ (із змінами від 20 лютого 1996 р.. 12 серпня 1996. 24 жовтня 1997 р., 8 липня 1999 р.). прийнятого Державною Думою 21 жовтня 1994

Основні положення про договірні відносини розглядаються в гл. 27 першої частини ГК РФ.

Договором є домовленість двох або декількох осіб про встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

До договорів застосовуються правила про двух-і багатосторонніх угодах, передбачені гол. 9 ЦК РФ.

Як випливає з цієї глави, угодами визнаються дії громадян і юридичних осіб. спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Дво-або багатосторонні угоди називаються договорами.

Угоди укладаються усно або у письмовій формі (простій чи нотаріальній), але в туризмі визнаються тільки договори, укладені у письмовій формі.

Угода в письмовій формі повинна бути здійснена шляхом складання документа, що виражає її зміст і підписаного особою або особами, які здійснюють угоду, або належним чином уповноваженими ними особами.

Двосторонні (багатосторонні) угоди можуть відбуватися способами, встановленими п. 2 і 3 ст. 434 ГК РФ. які ми розглянемо нижче.

Законом, іншими правовими актами та угодою сторін можуть встановлюватися додаткові вимоги, яким повинна відповідати форма угоди (вчинення на бланку певної фор. Ми, скріплення печаткою і т.п.), і передбачатися наслідки недотримання цих вимог. Якщо такі наслідки не передбачені, застосовуються наслідки недотримання простої письмової форми правочину.

Велике значення має положення про недійсність угод, укладених під впливом помилки, тому що в деяких випадках турфірми вводять клієнтів в оману щодо різних деталей договору.

Угода, укладена під впливом помилки, що має істотне значення, може бути визнана судом недійсною за позовом сторони, яка діяла під впливом помилки.

Істотне значення має помилка щодо природи правочину або тотожності йди таких якостей її предмета, які значно знижують можливості його використання за призначенням. Помилка щодо мотивів правочину не має істотного значення.

Сторона, за позовом якої угода визнана недійсною, вправі вимагати від іншої сторони відшкодування заподіяної їй реального збитку, якщо доведе, що помилка виникла з вини іншої сторони. Якщо це не доказзно. сторона, за позовом якої угода визнана недійсною, зобов'язана відшкодувати другій стороні але її вимогу заподіяну їй реальний збиток, навіть якщо помилка виникла з обставинами, не залежних від помиляється сторони.

Співали угода визнана недійсною, то потерпілому повертається другою стороною все одержане нею за угодою.

До зобов'язань, що виникли з договору, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не передбачено правилами гл. 9 ЦК РФ і правилами про окремих видах договорів, що містяться в ньому.

В силу зобов'язання одна особа (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, як-то: передати майно, виконати роботу, сплатити гроші тощо. або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Зобов'язання виникають в туристській діяльності з договору, після його укладення.

Зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог закону, інших правових актів, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або іншими звичайно ставляться.

Одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна його умов не допускаються, за винятком випадків, передбачених законом. Одностороння відмова від виконання зобов'язання, пов'язаного із здійсненням його сторонами підприємницької діяльності, і одностороння зміна умов такого зобов'язання допускаються також у випадках, передбачених договором, якщо інше не випливає із закону або змісту зобов'язання.

Кредитор має право не приймати виконання зобов'язання частинами, якщо інше не передбачено законом, іншими правовими актами, умов договору та не випливає із звичаїв ділового обороту або суті зобов'язання.

Якщо інше не передбачено угодою сторін і не випливає із звичаїв ділового обороту або суті зобов'язання, боржник має право при виконанні зобов'язання вимагати доказів того, що виконання приймається самим кредитором або уповноваженою ним на це особою, і несе ризик наслідків у разі не пред'явлення такої вимоги.

Виконання зобов'язання може бути покладено боржником на третю особу, якщо із закону, інших правових актів, умов зобов'язання або його істоти не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто. У цьому разі кредитор зобов'язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника третьою особою.

Грошові зобов'язання повинні бути виражені в рублях.

У грошовому зобов'язанні може бути передбачено, що воно підлягає оплаті в рублях у сумі, еквівалентній певній сумі в іноземній валюті або в умовних грошових одиницях (євро, «спеціальних правах запозичення; - та ін.) У цьому випадку підлягає сплаті в рублях сума визначається за офіційним курсом відповідної валюти або умовних грошових одиниць на день платежу, якщо інший курс або інша дата його визначення не встановлені законом або угодою сторін.

Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території Російської Федерації за зобов'язаннями допускається у випадках, в порядку і на умовах, визначених законом або у встановленому ним порядку.

Виконання зобов'язань може забезпечуватися неустойкою, задат-ком та іншими способами, передбаченими законом або договором.

Недійсність угоди про забезпечення виконання зобов'язання не спричиняє недійсність цього зобов'язання (основного зобов'язання).

Недійсність основного зобов'язання тягне недійсність забезпечує його зобов'язання, якщо інше не встановлено законом.

Неустойкою (штрафом, пенею) визнається визначена законом або договором грошова сума, яку боржник зобов'язаний сплатити кредиторові в разі невиконання або неналежного виконання зобов'язання, зокрема у разі прострочення виконання. На вимогу про сплату неустойки кредитор не зобов'язаний доводити заподіяння йому збитків.

Кредитор не вправі вимагати сплати неустойки, якщо боржник не несе відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язання.

Угода про неустойку повинне бути зроблено у письмовій формі незалежно від форми основною зобов'язання.

Недотримання письмової форми тягне недійсність угоди про неустойку.

Кредитор має право вимагати сплати неустойки, визначеної законом (законної неустойки), незалежно від того, чи передбачена обов'язок її сплати угодою сторін.

Розмір законної неустойки може бути збільшений угодою сторін, якщо закон цією не забороняє.

Завдатком визнається грошова сума, що видається однією з договірних сторін у рахунок належних з неї за договором платежів другій стороні, на доказ укладення договору і в забезпечення його виконання.

Угода про завдаток (незалежно від суми завдатку) повинно бути зроблено у письмовій формі.

У випадку сумніву щодо того, чи є сума, сплачена в рахунок належних з боку за договором платежів, завдатком, зокрема внаслідок недотримання правила, встановленого п. 2 ст. 434 ГК РФ. ця сума вважається сплаченою як аванс, якщо не доведено інше.

При припиненні зобов'язання до початку його виконання за угодою сторін або внаслідок неможливості виконання завдаток повинен бути повернений.

Якщо за невиконання договору відповідальна сторона, що дала завдаток, він залишається в іншої сторони. Якщо за невиконання договору відповідальна сторона, яка одержала завдаток, вона зобов'язана сплатити іншій стороні подвійну суму завдатку.

Крім того, сторона, відповідальна за невиконання договору, зобов'язана відшкодувати другій стороні збитки з зарахуванням суми завдатку, якщо в договорі не передбачено інше.

У ДК РФ передбачена відповідальність за невиконання зобов'язань.

Боржник зобов'язаний відшкодувати кредитору збитки, завдані невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.

Якщо інше не передбачено законом, іншими правовими актами або договором, при визначенні збитків беруться до уваги ціни, що існували в тому місці, де зобов'язання має бути виконано, в день добровільного задоволення боржником вимоги кредитора, а якщо вимога добровільно задоволено не було - в день пред'явлення позову. Виходячи з обставин суд може задовольнити вимогу про відшкодування збитків, беручи до уваги ціни, існуючі на день винесення рішення.

При визначенні упущеної вигоди враховуються вжиті кредитором для її отримання заходи і зроблені з цією метою приготування.

Якщо за невиконання або неналежне виконання зобов'язання встановлено неустойку, то збитки відшкодовуються в частині, не покритій неустойкою.

Законом або договором можуть бути передбачені випадки: коли допускається стягнення тільки неустойки, але не збитків; коли збитки можуть бути стягнуті в повній сумі понад неустойки; коли за вибором кредитора можуть бути стягнуті або неустойка, або збитки.

У випадках, коли за невиконання або неналежне виконання зобов'язання встановлено обмежену відповідальність, збитки, що підлягають відшкодуванню в частині, не покритій неустойкою, або понад неї, або замість неї. можуть бути стягнуті до меж, встановлених таким обмеженням.

Сплата неустойки і відшкодування збитків у разі неналежного виконання зобов'язання не звільняють боржника від виконання зобов'язання, якщо інше не передбачено законом або договором.

Відшкодування збитків у разі невиконання зобов'язання і сплата неустойки за його невиконання звільняють боржника від виконання зобов'язання, якщо інше не передбачено законом або договором.

Відмова кредитора від прийняття виконання, яке внаслідок прострочення втратило для нього інтерес, а також сплата неустойки, підключена як огстунного. звільняють боржника від невиконання зобов'язання.

Особа, яка не виконала зобов'язання або виконала його не. належним чином, несе відповідальність за наявності вини (умислу або необережності), крім випадків, коли законом або до. говором передбачено інші підстави відповідальності.

Особа визнається невинуватою, якщо при тому ступені турботливості та обачності, яка від нього потрібна по характеру зобов'язання та умовами обороту, воно вжило всіх заходів для належного виконання зобов'язання.

Відсутність вини доводиться особою, яка порушила зобов'язання,

Якщо інше не передбачено законом або договором, особа, яка не виконала або неналежним чином виконала зобов'язання при здійсненні підприємницької діяльності, несе відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили. тобто надзвичайних і невідворотних за даних умов обставин. До таких обставин не відносяться, зокрема, порушення обов'язків з боку контрагентів боржника, відсутність на ринку потрібних для виконання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.

Укладена заздалегідь угода про звільнення або обмеження відповідальності за умисне порушення зобов'язання є нікчемною.

Боржник відповідає за невиконання або неналежне виконання зобов'язання третіми особами, на яких було покладено виконання, якщо законом не встановлено, що відповідальність несе є безпосереднім виконавцем третя особа.

Зобов'язання припиняється повністю або частково але підстав, передбачених цим Кодексом, іншими законами, іншими правовими актами або договором.

Припинення зобов'язання на вимогу однієї із сторін допускається лише у випадках, передбачених законом або договором.

Належне виконання припиняє зобов'язання.

За угодою сторін зобов'язання може бути припинено наданням замість виконання відступного (сплатою грошей, передачею майна тощо). Розмір, строки і порядок надання відступного встановлюються сторонами.

Зобов'язання припиняється неможливістю виконання, якщо вона викликана обставиною, за яку жодна із сторін не відповідає.

У разі неможливості виконання боржником зобов'язань, викликаної винними діями кредитора, останній не має права вимагати повернення виконаного ним але зобов'язанням.

Повернемося до розгляду договорів.

Громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору.

Незважаючи на те що в ЦК РФ йдеться про те. що сторони можуть • включити договір, як передбачений, так і не передбачений законом або іншими правовими актами, а також в якому містяться елементи різних договорів, передбачених законом або іншими правовими актами (змішаний договір), в інших законодавчих актах встановлюються жорсткі вимоги до змісту і формі договору про надання туристичних послуг, що відповідає ст. 422 ЦК РФ: «Договір повинен відповідати обов'язковим для сторін правилам, встановленим законом та іншими правовими актами (імперативним нормам), які у час його укладення».

Виконання договору оплачується за ціною, встановленою угодою сторін.

Зміна ціни після укладення договору допускається у випадках і на умовах, передбачених договором, законом або у встановленому законом порядку.

Договір набирає чинності і стає обов'язковим для сторін з моменту його укладення.

Договір, що укладається між туристською фірмою і її клієнтом, відноситься до категорії публічних договорів.

Публічним договором визнається договір, укладений комерційної організацією і встановлює її обов'язки щодо продажу товарів, виконання робіт або надання послуг, що така організація за характером своєї діяльності повинна здійснювати стосовно кожного, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення-га транспортом загального користування, послуги зв'язку, енергопостачання, медичне, готельне обслуговування, туристські послуги тощо).

Комерційна організація не має права надавати перевагу одній особі перед іншим щодо укладення публічного договору, крім випадків, передбачених законом і іншими правовими актами.

Ціна товарів, робіт і послуг, а також інші умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, за винятком випадків, коли законом і іншими правовими актами допускається надання пільг для окремих категорій споживачів-

Відмова кредитора від прийняття виконання, яке внаслідок прострочення втратило для нього інтерес, а також сплата неустойки, встановленої в якості відступного, звільняють боржника від виконання зобов'язання.

Особа, яка не виконала зобов'язання або виконала його не. належним чином, несе відповідальність за наявності вини (умислу або необережності), крім випадків, коли законом або договором передбачено інші підстави відповідальності.

Особа визнається невинуватою, якщо при тому ступені турботливості та обачності, яка від нього потрібна по характеру зобов'язання та умовами обороту, воно вжило всіх заходів для належного виконання зобов'язання.

Відсутність вини доводиться ліпом, яка порушила зобов'язання.

Якщо інше не передбачено законом або договором, особа, яка не виконала або неналежним чином виконала зобов'язання при здійсненні підприємницької діяльності, несе відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних за даних умов обставин. До таких обставин не відносяться, зокрема, порушення обов'язків з боку контрагентів боржника, відсутність на ринку потрібних для виконання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.

Укладена заздалегідь угода про звільнення або обмеження відповідальності за умисне порушення зобов'язання є нікчемною.

Боржник відповідає за невиконання або неналежне виконання зобов'язання третіми особами, на яких було покладено виконання, якщо законом не встановлено, що відповідальність несе є безпосереднім виконавцем третя особа.

Зобов'язання припиняється повністю або частково з підстав, передбачених цим Кодексом, іншими законами, іншими правовими актами або договором.

Припинення зобов'язання на вимогу однієї із сторін допускається лише у випадках, передбачених законом або договором-

Належне виконання припиняє зобов'язання.

За угодою сторін зобов'язання може бути припинено наданням замість виконання відступного (сплатою грошей, передачею майна тощо). Розмір, строки і порядок надання відступного встановлюються сторонами.

Зобов'язання припиняється неможливістю виконання, якщо вона викликана обставиною, за яку їм одна із сторін не відповідає.

У разі неможливості виконання боржником зобов'язання, спричиненої винними діями кредитора, останній не має права вимагати повернення виконаного ним за зобов'язанням.

Повернемося до розгляду договорів.

Громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору.

Незважаючи на те що в ЦК РФ йдеться про те. що сторони можуть укласти договір, як передбачений, так і не передбачений законом або іншими правовими актами, а також в якому містяться елементи різних договорів, передбачених законом або іншими правовими актами (змішаний договір), в інших законодавчих актах встановлюються жорсткі вимоги до змісту і форми договору про надання туристичних послуг, що відповідає ст. 422 ЦК РФ: «Договір повинен відповідати обов'язковим для сторін правилам, встановленим законом та іншими правовими актами (імперативним нормам), які у час його укладення».

Виконання договору оплачується за ціною, встановленою угодою сторін.

Зміна ціни після укладення договору допускається у випадках і на умовах, передбачених договором, законом або у встановленому законом порядку.

Договір набирає чинності і стає обов'язковим для сторін з моменту його укладення.

Договір, що укладається між туристською фірмою і її клієнтом, відноситься до категорії публічних договорів.

Публічним договором визнається договір, укладений комерційної організацією і встановлює її обов'язки щодо продажу товарів, виконання робіт або надання послуг, що така організація за характером своєї діяльності повинна здійснювати стосовно кожного, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку , енергопостачання, медичне, готельне обслуговування, туристські послуги тощо).

Зміст


[11-01-17][Все для туристів]
Коваль галицької фотографії (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Музеї Андорри (0)
[09-08-19][Відпочинок за кордоном.]
Дайвінг на Червоному морі (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
У нетрях Амазонки (0)