Глава 3. Релігійний туризм в християнстві
Християнство - найчисленніша за кількістю прихильників релігія в світі, яка налічує близько 2 млрд людей (майже кожен третій житель Землі є християнином). Християнство включає в себе два основних напрямки: ортодоксальна церква (східна церква) і католицька церква (західна церква). Багато вчених виділяють як напрямків християнства ще й протестантизм, монофізитство і несторіанство, а також численні релігійні течії, руху і деномінації. У дійсності протестантизм є лише напрямом західної церкви, т. е. виділився з католицизму. Монофізитство і несторіанство представляють собою єресі, засуджені як східної, так і західною церквою. Специфіку християнських паломників багато в чому визначають особливості релігійної свідомості віруючих.
В якості основних мотивів паломництва слід виділити наступні:
- Бажання помолитися і доторкнутися до чудотворної ікони, нетлінним мощам;
- Сповідатися в культовому центрі або релігійному центрі, або у відомого релігійного діяча;
- Виконати богоугодні роботи;
- Зробити пожертвування;
- Знайти благодать;
- Вилікуватися від хвороби;
- Виконати обітницю.
Особливості паломництва в християнстві можуть відрізнятися в різних напрямках, сектах і деномінаціях. Характер цих поїздок, їх інтенсивність залежать також від особливостей економічного та політичного становища в тій чи іншій країні, рівня матеріального добробуту громадян, їх соціального та професійного становища. Прямо чи опосередковано на особливості поїздок релігійних туристів впливає географічне положення і клімат в місцях поїздок.
Християнство є другою за часом виникнення після буддизму світовою релігією з багатим культурним і духовним спадщиною. У багатьох країнах світу є численні християнські святині та пам'ятники, культурні цінності представлені в музеях більшості великих міст.
Зміст