ЧАСТИНА ДРУГА. МОТИВАЦІЯ ТУРИЗМУ І ПОДОРОЖЕЙ
Розглядаються об'єктивні і суб'єктивні причини і мотиви, які спонукають споживача до прийняття рішення про подорож і впливають на його поведінку при виборі туристського продукту серед безлічі альтернатив і можливостей.
Визначається роль мотиваційних аспектів у туризмі як визначальних компонентів попиту; розкривається значення по-Німанн і використання туристських мотивів для успішного функціонування туристського підприємства, просування туристичного продукту на туристський ринок і впливу на характер і обсяг попиту і збуту.
Особливу увагу приділяється російському і зарубіжному досвіду вивчення об'єктивних і суб'єктивних причин і мотивів подорожі, а також факторів, що спонукають споживача до здійснення туристичної поїздки і які впливають на конкретний вибір.
Проведено аналіз мотивувань як основи прийняття споживачем рішення про подорож і вибору конкретного турпродукту, а також способів використання даних мотивів у туристському бізнесі.
Показані роль мотивів у туризмі, їх специфіка. Дана характеристика структури туристських мотивувань і їх класифікація. Розглянуто питання вибору туристського продукту на рівні конкретного споживача, а також можливий механізм прийняття ним рішення.
Розглянуто ознаки, характеристики і фактори, що основний вплив на туристську мотивацію. Аналізується проблема існування в туризмі такого явища, як бар'єри до подорожі.
Також показано роль культури як основного чинника туристських мотивацій і масового залучення туристів. Даються практичні рекомендації щодо використання елементів культури з метою формування туристського інтересу, а також розглядаються питання якісного раз-витку туризму на основі охорони та використання культурного, історичного та природного потенціалу місцевості.
Актуальний аналітичний огляд характеру впливу туризму на соціальне середовище регіону, в якому він розвивається, і можливих шляхів подолання негативних чинників цього впливу.
Важлива характеристика зовнішніх факторів, що дають певний напрям розвитку туризму і формують спрямованість туристських потоків, що впливають на туристську мотивацію, обсяг і форми туристського попиту.
Мають значення сучасні тенденції появи і розвитку нових місць туристичного призначення, взаємозв'язок цього процесу з туристської мотивацією.
Висвітлюються чинники, що впливають на характер конкретного місця туристичного призначення, а також шляхи його успішного розвитку на основі вивчення та відповідності туристським мотивами.
Зміст