Четвер
24-12-26
15:27

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

6. Екологічний вплив


6. Екологічний вплив

Екологічний вплив

У процесі туристської діяльності неминуче відбувається зміна навколишнього середовища. В даний час проблеми охорони навколишнього середовища і її поліпшення займають важливе місце в багатьох дослідженнях. Раніше дослідженням щодо аналізу туристської діяльності приділялося мало уваги, та й то розглядали вплив туризму тільки у визначених точках земної кулі або вплив окремих його видів.

Вплив туризму на навколишнє середовище може бути прямим, непрямим і спонукальним, а також позитивним і негативним. Туризм не може розвиватися без взаємодії з навколишнім середовищем, проте за допомогою управління розвитком туризму і чіткого планування можливо зменшити негативний вплив і збільшити позитивний.

Позитивний вплив міжнародного туризму включає: охорону і реставрацію історичних пам'ятників, створення національних парків і заповідників, захист берегів і рифів, збереження лісів і т.д.

Однак у багатьох країнах не було ніяких кроків для захисту і збереження природи через відсутність необхідних фінансових коштів, а отримані від туризму доходи перекачували в інші, пріоритетні сфери, що вважалися економічно більш вигідними.

При оцінці впливу туризму на природу важливо також, з якої точки зору вона ведеться: адже те, що вважається позитивним з точки зору туристів, може виявитися негативним з точки зору місцевих жителів. Наприклад, збереження парків може стати причиною скорочення пасовищ для худоби і, отже, причиною спаду виробництва харчових продуктів.

Негативні впливу туризму, на жаль, часто беруть верх над позитивними. Зокрема, цей вплив на якість води в річках, морях, озерах і на якість повітря через застосування транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння на масляному паливі; шум від діяльності різних розважальних закладів; знищення місцевої і дикої фауни туристами, розпалюють багаття; руйнування історичних пам'яток вандалами, що залишають на них написи, і т.д. Це лише незначних ушкоджень, заподіяних навколишньому середовищу.

Політика будівництва нових готельних комплексів та інфраструктур вздовж узбережжя, особливо в 70-і роки, негативно вплинула на природне середовище, в останні роки стала неактуальна. У деяких країнах застосовуються обмеження на будівництво будинків на безпосередній близькості до моря, наприклад в Індії, або на будівництво об'єктів вище пальмових дерев, наприклад, у Мавританії.

Так як в туристській сфері вживається продукція багатьох інших галузей, прямо не виробляють туристичний продукт, вплив їх на навколишнє середовище також слід враховувати.

Політика по захисту навколишнього середовища повинна бути націлена на довгостроковий період для забезпечення тривалої туристської діяльності. Проте багато хто, особливо країнам ігнорують це, воліючи комерційну та фінансову миттєву вигоду.

Для оцінки впливу на навколишнє природне середовище прийняті різні моделі. У деяких туристських місцях слабо діють нормативні акти, а природоохоронні служби немає. Однак відсутність нормативної бази, що забезпечує захист навколишнього середовища, не повинно зупинити процес планування розвитку. Фахівці в цій галузі повинні проводити власну оцінку впливу на середовище. Слід зазначити, що захист навколишнього середовища є більш простою і дешевою мірою, ніж виправлення завданої шкоди в майбутньому.

Політика розвитку з урахуванням екологічного впливу стає все більш актуальною, і СОТ запропонувала багато програм з охорони навколишнього середовища.

Зміст


[10-03-04][All for the tourists of]
Hutsul dialect (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: національна кухня (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що подарувати коханим в день Святого Валентина? (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Звіт по практиці (3)