Четвер
24-04-18
22:21

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

6.4.2. Міжнародні угоди про охорону інтелектуальної власності


6.4.2. Міжнародні угоди про охорону інтелектуальної власності

У світі діє ряд міжнародних угод, пов'язаних із захистом інтелектуальної власності. До таких угод відносяться: Паризька конвенція з охорони промислової власності, прийнята в 1883 р. і набула чинності 7 липня 1884 Її остання редакція була прийнята в Стокгольмі в 1967 р. (Росія - учасниця цієї конвенції); Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів, прийнята в 1886 р., остання редакція - у 1971 р. (Росія приєдналася до неї у 1995 р.); Міжнародна (Римська) конвенція по захисту використан нітелей, виробників фонограм та радіомовних організацій, прийнята в Римі в 1961 р., вступила в силу 18 травня 1964 (Росія приєдналася до нею 20 грудня 2002 р.); Договір про інтелектуальну власність стосовно інтегральних мікросхем (договір ІПІЦ), прийнятий у Вашингтоні 26 травня 1989 р. (Росія до цього договору не приєдналася).

Проблемами охорони інтелектуальної власності в умовах глобалізації світової торгівлі займається Всесвітня торгова організація (ВТО), яка спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) та іншими міжнародними організаціями розробила рамкові правила. Вони зафіксовані в Угоді з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності (Trade Related Aspects of Intellectual Property Rights - TRIPS).

Угода є однією з основ світової торгівельної системи. У ст. 7 зазначається, що "охорона і реалізація прав інтелектуальної власності повинні сприяти запровадженню технологічних нововведень та передачі і розповсюдженню технологій для обопільної вигоди виробників і користувачів технологічних знань у такий спосіб соціально-економічному добробуту, а також балансу прав і зобов'язань".

TRIPS в даний час є основним міжнародно-правовим документом, на основі якого здійснюється правове регулювання у сфері інтелектуальної власності. Члени СОТ можуть, але не зобов'язані передбачати у своєму законодавстві більш високий рівень охорони за умови, що така охорона не суперечить положенням угоди.

Термін "інтелектуальна власність" означає авторські права, суміжні права, товарні знаки, географічні вказівки (в російській юридичній практиці використовується термін "найменування місць походження"), промислові зразки, патенти, топографії (топографії) інтегральних мікросхем, закриту інформацію.

Угода базується на діючих міжнародних конвенціях та інших домовленостях між країнами - учасниками СОТ, тому TRIPS містить норми відсильний характер до Паризької конвенції з охорони промислової власності, Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, Міжнародної (Римської) конвенції про захист права виконавців, виробників фонограм і організацій телерадіомовлення та Договору про інтелектуальну власність стосовно інтегральних мікросхем.

Характерним для TRIPS є зобов'язання надавати іноземним громадянам з країн-членів СОТ національний режим у сфері прав інтелектуальної власності, а також режим найбільшого сприяння, щоб не допустити по відношенню до них дискримінації.

Згідно з п. 2 ст. 9 TRIPS "охорона авторського права поширюється на вислови, а не на ідеї, процедури, методи роботи, або математичні концепції як такі". Особлива стаття присвячена комп'ютерним програмам і компіляції даних.

Ця стаття говорить:

"1. Комп'ютерні програми, як вихідний текст, так і об'єктний хід, охороняються як літературні твори відповідно до Бернської конвенції.
2. Компіляція даних або іншої інформації в електронній чи іншій формі, яка завдяки відбору або упорядкуванню її змісту є результатом творчої праці, охороняється як така. Така охорона не поширюється на самі дані або інформацію і не зачіпає авторське право, що існує в самих даних або інформації ".

У порівнянні з Паризькою конвенцією TRIPS містить нововведення. До товарному знаку прирівнюється знак обслуговування, розширюється число випадків, коли можлива відмова у реєстрації товарного знаку (наприклад, якщо знак не сприймається візуально), можливість продовження терміну реєстрації товарного знака необмежену кількість разів (первісна реєстрація, а потім і продовження здійснюються не менше ніж на сім років). Угода забороняє необгрунтовані обмеження використання товарного знака в процесі торгівлі (використання з іншими товарними знаками, в спеціальній формі). Проголошується принцип свободи передачі знака як разом з підприємством, так і без нього.

Ст. 25 TRIPS встановлює правила видачі та використання патентів. Патенти видаються на будь-які винаходи, незалежно від того, чи є вони продуктами або процесами в усіх сферах технології за умови, що вони є новими, мають винахідницький рівень і промислово придатний. В Угоді уточнюються виняткові права, якими володіє власник патенту. Якщо об'єктом патенту є продукт, то власник має право перешкоджати третім особам, без згоди власника, створення, використання, пропозиції для продажу, продаж або ввезення для цих цілей зазначений продукт. Якщо об'єктом патенту є процес, то власник має право перешкоджати третім особам, без згоди власника, використовувати цей спосіб, а також здійснювати дії з використання, пропозиції для продажу, продаж або ввезення для цих цілей принаймні продукт, отриманих шляхом цього процесу. Власники патентів мають право передавати права на патент, передавати його у спадок і укладати ліцензійні договори.

Що стосується ліцензійної практики, то встановлення правил та умов залишається на розсуд національного законодавства. Виняток становлять деякі ліцензійну практику та умови, що стосуються прав інтелектуальної власності, які обмежують конкуренцію і можуть мати негативні наслідки для торгівлі і перешкодою для передачі та розповсюдження технологій. Угода не перешкоджає членам СОТ приймати відповідні законодавчі заходи для запобігання подібної практики.

TRIPS зобов'язує країни - учасниці СОТ передбачати у своїх національних законодавствах механізми захисту прав національних та іноземних власників, аж до кримінального покарання за умисні дії, пов'язані з підробкою товарного знака та порушенням авторського права в комерційному масштабі. Як покарання може передбачатися позбавлення волі, грошовий штраф, а також арешт, конфіскація або знищення контрафактних товарів та знарядь виробництва, які використовувалися при здійсненні правопорушення.

У Росії Міжнародна угода про захист інтелектуальної власності почне повсюдно застосовуватися після вступу країни до Світової організації торгівлі.
Контрольні питання

1. Як впливає людський фактор на появу та впровадження інновацій?
2. Що таке інтелектуальний продукт?
3. Назвіть загальні ознаки об'єктів інтелектуальної власності.
4. Які існують способи охорони та захисту інтелектуальної власності?
5. Як використовується інтелектуальна власність в якості товару?
6. Чим відрізняється промислова інтелектуальна власність від авторського права?
7. Що таке франчайзинг? Його роль у впровадженні інновацій у сферу туризму.
8. Що являє собою комерційна концесія? Створення та формування мережі однорідних підприємств у РФ. Як такі мережі використовуються в туристській діяльності?
9. Охарактеризуйте міжнародну угоду про захист інтелектуальної власності (TRIPS).

Зміст


[10-10-17][Все для туристів]
Імперський дух (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Подарунок з Китаю - шовк (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Олекса Довбуш (1)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про с. Вороненко (0)