П’ятниця
24-03-29
14:43

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4.3. Ринок ділового туризму


4.3. Ринок ділового туризму

Діловий туризм надає позитивний вплив на ті країни, де він здійснюється. В основному це вплив аналогічно тому, що надають інші види туризму, проте є й відмінності.

По-перше, діловий туризм коштує дорого і, отже, є прибутковим. Більшу частину ділових мандрівників становлять менеджери вищої та середньої ланки компаній, тому продавці дорогих, висококласних послуг мають найбільшу вигоду (наприклад, це готелі класу "три зірки" і вище, транспортні компанії з першокласним обслуговуванням і т. д.). Доходи від цього виду туризму надходять у бюджет держави через податки. Якщо великі заходи, наприклад конференції, виставки та інші, супроводжуються культурно-розважальною програмою, то виграють також ресторани, місцеві туристичні визначні пам'ятки, транспорт, сувенірні магазини та ін

По-друге, багато ділові подорожі відбуваються в не самий завантажений для туристського центру період, тому там завжди розраховують на бізнес-гостей незалежно від сезонності.

По-третє, мандрівники, які вчиняють ділові поїздки, менше за інших туристів пов'язані з навколишнім середовищем. Велику частину часу вони проводять на засіданнях, обговореннях різних питань, тому в них залишається мало часу на відвідування пляжів, зон відпочинку, лижних трас та ін Ділові гості не займають багато місця в місцевому транспорті і не створюють зайвих черг в магазинах або на пошті.

По-четверте, гості, які відвідують туристський центр для участі в конференціях чи виставках, а також здійснюють ін-Сент-подорожі, є хорошими послами для цього центру і просувають його абсолютно безкорисливо. Часто це дуже відомі люди, чия думка може істотно вплинути на формування іміджу туристського центру у них на батьківщині. Цим пояснюється зацікавленість місцевої влади у залученні якомога більшої кількості ділових гостей у своє місто або район.

Активну участь місцевої влади може приймати різні форми:

- Вступна промова мера міста при відкритті конференції чи виставки;
- Демонстрація пізнавального фільму про місцеві визначні пам'ятки;
- Банкет за участю місцевих керівників, бізнесменів, діячів культури та інших активістів;
- Пізнавальна подорож по місту та околицях.

Здійснюючи такі заходи, місцеві влади сподіваються на те, що їхні ділові гості розповідять про їх місті, районі та країні своїм родичам, друзям і колегам по роботі, а також на те, що вони приїдуть ще раз вже в якості відпочиваючих чи відкриють тут філію свого бізнесу.

Туристи, що відвідали країну з діловими цілями, є активними постачальниками іноземної валюти, тому туристські організації різних країн надають величезного значення залученню іноземних гостей до себе. Наприклад, кожен четвертий гість Великобританії відвідує її з діловими цілями і витрачає у країні близько 500 фунтів стерлінгів за кожну поїздку (в 2 рази більше, ніж інші туристи). Всього ж гості витрачають близько 1,5 млрд фунтів стерлінгів на рік (додаток 4).

Бурхливий розвиток ділового туризму почалося в 80-ті роки, коли була визнана його особлива прибутковість. Однак політичні конфлікти (наприклад, "Буря в пустелі") та економічний спад дещо уповільнили темпи зростання ділового туризму. З оздоровленням ж світового господарства розвиток цього виду туризму продовжилося. Великий вплив на нього справила відкриття східноєвропейських країн. Одночасно традиційне першість Європи в цій сфері туризму (європейський ринок конференцій оцінювався в 90 млрд дол і вісім з 10 перших країн і міст світу наприкінці 80-х і початку 90-х років, як правило, були європейськими) поступово стало переходити до країн Південно-Східної Азії, де були відкриті нові центри ділового туризму.

У цей період рівень інвестицій в нові засоби проведення зустрічей і конференцій у Південно-Східній Азії був дуже високий. Наприклад, Сінгапур інвестував 700 млн фунтів стерлінгів на проект Сінтек Сіті і 210 млн фунтів на будівництво нового виставкового центру мистецтв, Гонконг - 211 млн фунтів на збільшення вдвічі розміру свого конгресного центру та центру виставок (очікуваний дохід оцінюється в 600 млн фунтів стерлінгів на рік) . У міру введення в експлуатацію нових засобів в регіоні активно створювалися потужні регіональні організації ділового туризму.

Змінюються також моделі споживання. Клієнти індустрії ділових подорожей намагаються скорочувати витрати і використовувати кошти, виділені на подорожі, більш ефективно. Крім того, розвиток транспорту і телекомунікаційних засобів для проведення конференцій створюють нові передумови швидкого і ефективного поліпшення діяльності сектору ділового туризму. Впровадження комп'ютерних систем бронювання справила визначальний вплив на систему продажів, а удосконалення транспортних засобів підвищило комфортність подорожей. При проведенні конференцій застосовують технологію телеконференцій для встановлення зв'язку з відсутніми учасниками за допомогою телевізійного монітора.

Вплив економічного спаду, що мав місце на початку 90-х років, на іншу сферу ділового туризму, а саме на ін-Сент-подорожі, полягало в тому, що витрати стали визначальним критерієм для покупців таких турів. У зв'язку з цим вони почали набувати заздалегідь розроблені покедж-тури для того, щоб отримати додаткові послуги за більш низькими тарифами. Продавці послуг прийняли виклик конкурувати у цьому сенсі для підтримки свого бізнесу. Так, великі міжнародні готельні компанії, такі, як "Хаят", "Маріотт", "Меридіан", впровадили покедж-тури (з включенням тематичних турів і вечерь, розважальних та інших програм) для деяких своїх готелів і разом з місцевими компаніями розробили різні програми для задоволення вимог клієнтів. Багато хто з цих покедж-турів використовувалися для просування на ринку нових готелів або збільшення завантаженості тих готелів, які завантажувалися нижче своїх можливостей.

Разом з тим зміна економічного клімату вплинуло на створення так званих інсентівізірованних зустрічей, тобто включення як мінімум полуденний семінарів або зустрічей у програми інсентив-подорожей для маскування реальної природи їх і скорочення податків.

Іншим показником, який може бути використаний для скорочення витрат, є тривалість подорожі. Середня тривалість зарубіжних інсентив-подорожей, проведених європейськими компаніями, за різними оцінками, скоротилася з 5 днів в 1990 р. до 3 - 4 днів в наступні роки. Крім того, існують і тривалі інсен-тив-тури в середньому на 8 днів, але внутрішні інсентив-тури тривають всього 2 дні і здійснюються у вихідні дні.

Європейські фахівці, дослідивши європейський ринок інсентив-подорожей, прийшли до висновку, що серед європейських центрів проведення таких подорожей популярність переходить від середземноморських курортів до туристським центрам Східної Європи, особливо в такі значимі міста, як Прага і Будапешт, а також у скандинавські країни. "Скандинавія визначається як зростаючий туристський центр, зокрема, взимку, коли вона пропонує, наприклад, екзотичні подорожі на північних оленях, вечеря біля вогнища та лижні походи" (Economist Intelligence Unit's (EIU) report on the European incentive market study / / Travel & Tourism Analyst. - 1991. - No. 4.).

На початку 90-х років значно зростає кількість подорожей на Далекий Схід і в Південно-Східну Азію. Особливо популярними центрами тривалих інсентив-подорожей стають Гонконг, Сінгапур і Таїланд. Поїздки в ці центри, так само як і до Америки, щодо дешевше, ніж у Європу. Такі великі і відомі європейські міста-центри інсентив-подорожей, як Париж і Лондон, все більше відчувають на собі вплив конкуренції з боку вищеназваних центрів.

Останнім часом в компаніях спостерігаються певні зміни в політиці застосування інсентив-подорожі. Наприклад, у Великобританії і Німеччині подібні подорожі використовуються як регулярних засобів стимулювання підвищення продуктивності праці і розробки нових пропозицій більше, ніж премія або нагорода. Регулярне включення таких заохочувальних поїздок в бізнес-і маркетингові плани все більшого числа компаній означає, що ринок остаточно дозрів. Однак те, що заохочувальні подорожі, організовувані компанією, підвищать продуктивність праці, повинні розуміти не тільки менеджери вищої ланки управління компанією, але і всі працівники компанії, а також її акціонери.

У майбутньому ринок конференцій може характеризуватися наступними основними трендами:

1. Ринок стане все більше сегментованим за видами організацій, розмірами, цілям, бюджету та профілю делегатів.
2. Розміри і тривалість заходів будуть скорочуватися (особливо невеликих конференцій з ініціативи замовників), а з-за зростаючої спеціалізації необхідно вводити невеликі спеціалізовані організації.
3. Технічна специфікація все більше залежить від аудіовізуальних засобів та інформаційних технологій (телефон, факс, електронна пошта, супутникове телебачення).
4. Продавці послуг (наприклад, готельні компанії) стануть більш активно вибирати потенційних клієнтів і встановлювати тарифи.
5. Конференції стають насиченими, і делегати працюють більш інтенсивно. Це вимагає від організаторів забезпечення достатньої кількості добре обладнаних і комфортабельних кімнат для проведення перерв.
6. Зростає попит на різні виставки під час проведення конференцій.
7. При організації та проведенні конференцій все більше уваги звертається на питання захисту навколишнього середовища. Організатори конференцій для їх проведення вибирають місця в екологічно чистих зонах, наприклад, на прибережних чистих курортах і в готелях, суворо дотримуються правил збереження навколишнього середовища.

Більшість європейських фахівців сходяться на думці, що в найближчі кілька років Східна Європа стане бурхливо розвиваються ринком інсентив-подорожі в Європі. Це пояснюється тим, що, незважаючи на що відбуваються там політичні та економічні події, регіон багатий:

- Старовинними містами, багатими культурними та історичними пам'ятками;
- Красивими пейзажами і туристськими місцями для екскурсій;
- Національними кухнями і в деяких випадках добре знайомими сортами вин і пива;
- Фольклором та звичаями;
- Добре обладнаними спортивними спорудами;
- Добре оснащеними оздоровчими курортами.


Тим не менш перед країнами Східної Європи коштують проблеми, пов'язані з політичною нестабільністю, а також нерозвиненою інфраструктурою. Рішенням деяких цих проблем могли б стати інвестиції в нові готелі і термінали в аеропортах, а також започаткування нових підрозділів у національних туристських організаціях, що спеціалізуються на інеї нтів-подорожі.

За прогнозами тих же європейських фахівців, в короткостроковій і середньостроковій перспективі європейські центри, які спеціалізуються на нетривалих інсентив-шляхо-ходах, будуть більш популярними, ніж ті, які організують тривалі екзотичні інсентив-подорожі. Це відбувається, в основному, з міркувань дешевизни у купують ці тури компаній. У довгостроковій перспективі буде наростати конкуренція між новими і традиційними туристськими центрами. Наприклад, Іспанія буде страждати більшою мірою, тому що компанії будуть намагатися купувати тури в більш молоді, унікальні і незвичні центри.

Домінуюче положення США як крупного центру тривалих інсентив-подорожі на американському континенті в майбутньому буде похитнуто іншими туристичними центрами, такими як Канада, Бразилія і Мексика. Якщо Канада пропонує добре оснащені курорти для заняття літніми та зимовими видами спорту, то останні дві країни відомі своєю екзотикою.

Для подальшого розвитку центрів інсентив-подорожі основна увага буде приділятися сегменту ринку, зосередженому на екотуризм, - це коли туристи віддають перевагу прогулянки на свіжому повітрі і пригоди на свій смак перельотів на літаках великими групами у визначені туристські центри і комфортабельним готелям.

Зміст


[10-03-04][Все для туристов]
В Кришталевi темноте (0)

[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Греція: Блюда і напої (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Панове, ставки зроблені. (0)
[09-09-18][Яремче]
Мекка українського туризму Яремче (0)