П’ятниця
25-01-03
06:14

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Туризм, відпочинок, Карпати, Яремче.Історія туризму


Відпочинок в м. Яремче, гостинний двір "Вечір в карпатах",
про Карпати...(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)
___________________________________________________________________________________________
Історія туризму

Зародження елементів подорожей

Як свідчать дослідження археологів і істориків, вже у глибокій старовині первісній людині була властива регулярна кочівля. Постійні пошуки їжі примушували людину здійснювати тривалі переходи, добре орієнтуватися на місцевості. При цьому людина слідувала певними шляхами, нерідко використовуючи стежки, пророблені дикими стадними тваринами.  Це обумовлено полюванням на них.

Майже у всіх первісних племен і народностей був широко поширений звичай взаємних відвідин різних груп, що належать до одного або різним племенам. Такі візити - звичайне явище у тих же австралійців. Ескімоси при всіх труднощах повідомлення в арктичних умовах постійно здійснювали дуже далекі подорожі, щоб відвідати своїх друзів. Ці взаємні подорожі і пригощання зіграли величезну роль в розвитку культури в первісні часи, будучи шляхами і засобами культурного обміну. Візити нерідко приурочувалися на той час, коли у даної групи була удосталь пищить: до сезону дозрівання плодів, до часу улову риби, збору урожаю і т.д.

Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 

 

Подорожі в стародавньому світі

Якщо людина в первісному суспільстві мала лише деякі землевласницькі уявлення про навколишню місцевість, то стародавні народи, що вступили в зовсім економічному розвитку в епоху рабовласницького суспільства, вже робили спроби систематизації географічних знань про відому їм части Землі і пояснення тих, що відбуваються в природі. Про це можна судити за відомостями, що дійшли до нас, про мандри, подорожі, походи.

Єгипетський папірус свідчить про те, що стародавніми єгиптянами здійснювалися далекі подорожі. Наприклад, в царювання фараона Асса, в епоху, віддалену від нас більш ніж на 60 сторіч, єгипетський воєначальник Урдуду зробив плавання в далеку країну Пунт. Інший єгипетський мандрівник Киркуф, відправившись в південні країни, досяг «Країни щасливих», яка знаходилася далі Пунта, звідки вивіз карлика, вид якого «вселив радість і любов в серці фараона».

Китайці з доісторичних часів почали складати карти. Ще до нашої ери в Китаї існувало особливе бюро po виробництву картографічних зйомок. Більш того, у стародавніх китайців була географічна література, зокрема книга річок, книга про моря і гори, книга по географію Китая -  «Юкінг».

Розквіт економіки і культури періоду Римської імперії знайшов віддзеркалення в розвитку і зовнішніх політичних, економічних і культурних зв'язків. До цього часу можна віднести почало туризму з метою лікування різних хвороб. Лікарі рекомендували пацієнтам змінити клімат, виїхати в село або в гори, в соснові ліси або на води.

Подорожі в Римській  імперії були безпечні і якоюсь мірою зручні. Подорожній покидав Гадріанськую стіну на півночі Італії і подорожував 8 тис. км. по Ефіопії по хорошим дорогам. За допомогою перекладних коней можна було подолати великі відстані за короткі проміжки часу.

Ще в I в. до н.е. В Римській імперії виникли державні заїжджі двори, що знаходилися на відстані одного дня їзди на коні. Заїжджі двори розташовувалися в містах і на головних дорогах, po яким проїздили кур'єри і державні службовці з Риму аж до Малої Азії і Галіциі.

Вже у стародавніх римлян була певна класифікація готельного господарства. Існували два типу «притулків» в провінції і в самому Римі: один з них призначався тільки для патриціїв (mansyonas), інший -  для плебеїв(stabulyaryy). Під час поїздок римляни користувалися спеціальними картами - путівниками.

Римський готель був житловими приміщеннями для мандрівників, стайні, колодязя, лавки з провізією. Готель був побудований з каменя і мела. Деякі готелі обслуговували тільки офіційних осіб по спеціальним дипломам, які ті брали з собою під час подорожі. Ця традиція збереглася дотепер: існують спеціальні приміщення для особливо важливих персон в деяких аеропортах, портах, на вокзалу.

Походи і подорожі середньовіччя

Знаменитим мандрівником середньовіччя був венеціанський купець Мазко Порожнисто, який не тільки зробив подорож з Європи в Золоту Орду, але і прослужив при дворі великого хана майже 25 років.

Велике враження на Мазко Порожнисто провела система шляхів сполучення, встановлена po всій монгольській імперії, і особливо в Китаї, де Хубилай-ханом вона була доведена практично до досконалості.

Від Ханбалика у всі головні провінції Китаю йшли великі дороги, обсаджені деревами. На відстані від 175 до 210 км. одне від іншого в населених і до 28 км. в пустинних місцевостях були побудований великі будівлі-станції, добре обладнані і забезпечені запасами всякого роду провізії, так звані ями. Мазко Порожнисто, на службі хана що об'їздив весь Китай вздовж і поперек, повідомляє, що ці «ями» були так добре обставлені, що «навіть король, якби йому довелося тут зупинитися, залишився б задоволений». У кожній кімнаті були шовкові ліжка, чиста шовкова білизна і все необхідне приладдя, яке могло знадобитися мандрівнику.

При кожній ямі були стайні на 200-400 коней. Іноді  в пустелях замість них містилися верблюди. У кожному такому станційному  будинку-ямі був доглядач, що стежив за тим, щоб коні і ямщики були завжди напоготові.

Між великими поштовими станціями на відстані трьох миль одна від одної були розташовані підстанції для гінців-пішоходів, які не могли швидко бігти більше 21 км. Для найшвидшої пошти на цих підстанціях тримали і перекладних коней. В цьому випадку були не тільки коні, але і гінці. Наближаючись, перший гонець дзвонив в дзвоник, підвішеній до поясу, даючи знати про своє прибуття другому гінцю, який брав пошту, схоплювався на приготованого для нього коня і мчався далі.

Поло повернувся в 1295г. до Венеції, взяв участь у війні з Генуєю, був полонений і, сидячи в темниці, продиктував розповіді про свої подорожі товаришу по висновку Рустічиано, яку назвав: «Книга Марко Поло про різноманітність миру».

Подорожі і відкриття XV- XVI ст.

Х. колумб народився в жовтні 1451 р. в Італії, недалеко від Генуї. Невідомо, чи вчився Х. колумб і де або був геніальним самоучкою, але поза сумнівом, що читав він принаймні на чотирьох мовах - італійському, іспанському, португальському і латинському, читав багато і дуже уважно. Про це свідчить позначки Колумба на полях книги Пьера de Альі «Імаго Мунді», під впливом  якої в значній мірі склалися географічні представлення Колумба. Відомо також, що він брав участь в декількох плаваннях до берегів Гвінеї, але не ці плавання вабили його. Він виношував проект найкоротшого шляху з Європи до Азії через Атлантичний океан.

Рано вранці 3 серпня 1492 р. каравели «Санта-Марія», водотоннажністю близько 100 тонн, «Пінти» (розфарбований) і «Нінья» (дітки) водотоннажністю 40 тонн знялися з якоря і, залишивши позаду мілину Сальтес в Андалузії, пустилися в невідому далечінь po хвилям Атлантичного океану.

12 жовтня 1492г. Колумб вперше побачив берег Нового Світла. Це був острів, якому адмірал привласнив християнську назву Сан-Сальвадор, а цей день вважається вдень відкриття Америки.

Колумб зробив чотири плавання, в результаті яких поклав початок відкриттю материка - Південна Америка  і перешийків Центральної Америки . Їм відкриті все Більші Антільські oострови - Куба, Гаїті, Ямайка і Пуерто-ріко, центральна частина Багамського архіпелагу, більшість Малих Антільських островів від Доміникі до Віргінських включно, а також Тринідад і ряд дрібних островів в Карібському морі.

Іншими словами, Колумб відкрив всі найважливіші острови американського Середземномор'я і поклав початок відкриттю подвійного західного континенту, який пізніше одержав назву  Америки.

Туризм в дореволюційній Росії і СРСР

Перші туристичні організації в Росії виникли на Кавказі.

У 1877 р. в Тіфлісі при Кавказькому суспільстві вперше виник альпійський клуб.

В кінці XIX в. у Росії з'являються перші туристські фірми. Так, в 1885 р. в Петербурзі відкривається  підприємство Леопольда Ліпсона. Фірма брала на себе зобов'язання ознайомити туристів під час подорожі зі всіма визначними пам'ятками в дорозі проходження.

В кінці XIX в. серед росіян все більшу популярність одержує другий гірський район - Крим. До якого легко можна було добратися як по суші, так і морем. Крім того, Кримські гори притягали мандрівників доступністю своїх висот, близькістю теплого моря. До цього часу Крим став відомий і своїм лікувальним кліматом, сприятливим для людей із захворюваннями дихальної системи. Це і зробило його найбільш відвідуваним районом відпочинку в Росії.

 Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  www.VechervKarpatah.at.uaГостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах 

У Ялті в кінці 80-х рр. виник «Кружок любителів природи, гірського спорту і кримських гір», що багато зробив для розвитку туризму і подорожей. 25 січня 1890 р. на його основі був утворений Кримський гірський клуб, на зборах якого вибрано правління з 15 чоловік. Таким чином в кінці XIX - початку XX Vv. у Росії ( за прикладом деяких європейських країн) були утворені перші організації po туризму, які поклали початок ознайомленню і вивченню Кавказьких і Кримських гір. І хоча їх діяльність не придбала широкого розмаху, вони сприяли становленню туристський-екскурсійної  роботи.

У другій половині XIX в. у Росії з'являється ряд туристських і екскурсійних суспільств. Одним з них було Суспільство любителів природознавства (OLP), члени якого здійснювали екскурсії і подорожі з метою вивчення географії, геології, етнографії, флори і фауни.

Найбільш масовою туристкою організацією дореволюційної Росії був Російський туринг-клуб. Він був членом міжнародної туристкою  організації, підтримував зв'язки із зарубіжними  суспільствами і мав там своїх представників. З окремими туринг-клубами європейських країн були поміщені угоди про взаємний прийом і обслуговування членів цих туристських організацій. Клуб видавав журнали «Російський турист», а також щорічник.

Поступово Російський туринг-клуб перетворився на Російське суспільство туристів (РОТ), діяльність якого розповсюдилася через відділення і на багато регіонів Росії. Географія діяльності суспільства була достатньо широкою.  Так, в 1903г. його члени були зареєстровані в  174 російських містах, а також в Туреччині, Італії, Кореї. Японії. Основними  завданнями суспільства були проведення колективних поїздок, організація готелів в різних містах Росії для прийому туристів, видання журналів.

Екскурсії організовувалися також і за межу.

Таким чином, туристські і екскурсійні організації сприяли ширшому розвитку туристського руху в Росії, що носив не тільки розважальний, але і практичний характер. Проте цей рух не став масовим, а перша світова війна, що почалася, взагалі припинила всяку туристську діяльність.

Перші кругосвітні подорожі

15 серпня 1894 р. рижанин Костянтин Костянтинович Ренгартен з дитинства захоплювався подорожами: побував в Західній Європі, Азії, Африці. Але заповітною мрією була кругосвітня подорож, на підготовку до якого пішло 10 років. І ось в чотири години ранку почав подорож, розраховану на чотири роки. Перша частина маршруту по європейській частині Росії пройшла через Двінськ, Вітебськ, Смоленськ, Оршу, Орел, Ростов -на - Дону,  Тіфліс і в районі гори арарат перетнула межу Росії.

71 день Ренгартен йшло по Персії на схід. Обійшовши з півдня Каспійське море і Копет-даг,  він знову перетнув межу Російської імперії і через пустелі і оазиси Середньої Азії і Казахстану з караванами туркмен і киргизів попрямував до Томська, звідти далі до Байкалу. Від озера Байкал почався один з важких етапів подорожі, велика частина якої проходила через пустелю Гобі. Як одну темну  безрадісну ніч згадував пізніше мандрівник 36 днів, проведених в пустелі.

Пройшовши Північний Китай, Ренгартен на пароплаві відправився до Японії, після якої подорожував чотири місяці. Перепливши  на пароплаві Тихий океан, він прибув в США, потім відправився до Франції  і досяг  найзахіднішої крапки на півострові Бретань, звідти почав свій останній етап ка Риги через Париж, Мюнхен, Дрезден, Берлін.

Тріумфальною аркою з квітів, зведеною на честь Ренгартен, зустріли мандрівників на російській межі. 

 Особливий слід в історії російського туризму залишив Анисим Петрович Панкратов - людина  мирної професії, вартових подів майстер в Харбіні. Бажання подивитися світло змусило його залишити свої справи, сісти на велосипед і відправився 10 серпня 1911г. у подорож  навколо світу, яка закінчив 28 липня 1913 р. А. панкратов проїхав по дорогам Європи, США, Японії і Китаю, подолавши близько 50 тис. км. За час перебування в дорозі були змінена 52 покришки, 36 камер, 9 ланцюгів, 8 педалей, 4 сідла, 2 рулюючи і велика кількість спиць.

Розвиток туризму в СРСР

     У науковій літературі прийнято виділяти декілька етапів розвитку туризму в СРСР. Перший (1917 – 1936рр.) - характеризується створенням соціально-економічних умов, зародженням і організаційним становленням екскурсійного і  туристського руху. В умовах відновлення і реконструкції народного господарства, розгортання культурної революції створюються перші установи пролетарського туризму, покликані активізувати масовий відпочинок  трудящих, задовольнити їх потреби у вивченні культурних цінностей і природи Батьківщини. У області міжнародного туризму ставиться завдання: надавати друзям СРСР і представникам прогресивного руху за кордоном можливість ознайомитися з ходом соціалістичного будівництва в СРСР, а також розширити об'єм поїздок радянських трудящих за рубіж.

Другий етап розвитку туризму (1936 – 1969рр ) характеризується впровадженням нових організаційних форм управління. У квітні 1936 р. Президія ЦВК СРСР визнала недоцільні подальший розвиток туризму в рамках добровільного суспільства і ухвалив його ліквідовувати. Все майно Опте (суспільства пролетарського туризму і екскурсій) передавалося ВТССПС, де створювалося туристський-екскурсійне управління (ТЕУ) ВТССПС, на яке покладалося керівництво туристськими маршрутами всесоюзного значення, а також вся діяльність у області туризму і екскурсій.  У листопаді 1937 р. був затверджений Статут туристський-екскурсійного управління ВТССПС.

    Гостинний двір "Вечір в Карпатах", відпочинок в м. Яремче, Карпати, Котедж... Перейти? 



[09-11-01][Все для туристов]
История родного города - Яремче, Яремча, Яремчи. (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Це треба бачити. Куба (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Ретроспективний аналіз розвитку туризму в Україні (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Париж.Париж. (0)