П’ятниця
24-04-26
11:42

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ В ЕКОНОМІЦІ ІТАЛІЇ

РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ В ЕКОНОМІЦІ ІТАЛІЇ

Італія - один з основних туристських регіонів миру. Цьому сприяють достоїнства географічного положення і природних умов країни. Вона розташована в центрі основних міжнародних туристських потоків з двома бічними гілками (на заході - французько-іспанською, на сході - югославо-греческой), по сусідству з Швейцарією і Австрією. Крім того, Італія - живописна країна із сприятливими природно-кліматичними умовами, наявністю широкого фронту морського побережжя, багата величезною кількістю історико-архітектурних і культурних визначних пам'яток. Це привертає в країну величезну кількість туристів практично зі всіх регіонів і країн світу (1*).

Італійська Рів'єра давно користується заслуженим успіхом у зарубіжних туристів. Основний її центр - Сан-ремо знаходиться в декількох кілометрах від межі з Францією. Тут безліч всіляких місць для розваги і відпочинку. Алассио привертає чистими піщаними пляжами, що протягнулися уздовж побережжя Середземного моря. Це старовинне місто стало сучасним міжнародним туристським центром. Звідси регулярно організовуються морські екскурсії до Генуї, сусідні Рапалло і Портофіно, а також Монте-Карло (Монако) і Ніццу (Франція). З інших найбільш відомих туристських центрів Рів'єри виділяється Лоано. До найбільш відвідуваних місць відносяться також Венеція, Рим, Комо, Капрі, Неаполь, Кортину, Тренто, Сорренто, Тоарміна і ін. Велика увага приділяється зимовому туризму. Найбільш відомим центром є Трентіно-альто-Адідже, а також Пьемонт, Валле-д'аоста, Ломбардія, Венето (2*).

Туризм в країні найінтенсивніше почав розвиватися після Другої світової війни, а обслуговування туристів перетворилося на організовану галузь економіки. У економіці Італії туризм займає одне з провідних місць. У деяких провінціях, особливо в гірських місцевостях Півдня, туризм і пов'язане з ним відродження старих ремесел доповнюють, а іноді і замінюють сільське господарство як традиційне джерело доходів для місцевих жителів. Туризм служить також прибутковою статтею в бюджеті країни і одним з основних джерел надходження іноземної валюти. Протягом ряду років післявоєнного періоду, коли торговий баланс Італії зводився з великим негативним сальдо, актив її балансу по міжнародному туризму істотно допомагав покривати дефіцит зовнішньої торгівлі. Останніми роками позитивне сальдо балансу по міжнародному туризму разом з активом зовнішньоторговельного балансу значно перекривають негативне сальдо по інших статтях торгівлі.

Статистичні дані за 1998 р. підтверджують тенденцію, що намітилася останніми роками, до зростання ролі туризму в економіці Італії. Стаючи все більш важливим сектором, він активно залучає до своєї орбіти інші галузі, виступаючи як сполучна ланка багатьох видів економічної діяльності. Туризм - єдина галузь економіки країни, в якій наголошується динамічне зростання, тим самим підвищується його інвестиційна привабливість.

У Італії туристами вважаються всі іноземці, які провели в країні хоч би одну ніч, останні відносяться до екскурсантів. У 1999 р. в Італії побувало 35,8 млн. іноземних туристів (у 1993 р. -21 млн. чоловік). Переважна їх частина - німці і французи. Вони разом складають 32% всіх іноземних туристів, що прибувають до Італії. При цьому на громадян ЄС доводиться майже 45%, а на громадян всіх європейських держав - 92% прибулих в країну. На туристів із США і Японії доводиться всього 2,5% і 1,5% відповідно (3*).

У 1998 р. дещо змінився і національний склад туристів, що приїжджають до Італії. Не дивлячись на те, що притока туристів з Німеччини залишається основною (понад 15 млн. чоловік), минулого року він зменшився на 4,3%, а кількість японців, що відвідали Італію, скоротилася на 13,5%. Разом з тим наголошувалося збільшення потоку туристів з Великобританії (на 11,2%), Австрії (3,9%), Франції (3%), Швейцарії і Нідерландів (по 1,5%). Відносно стабільним залишається інтерес американців (падіння на 0,4%). В цілому, на думку експертів, перспективи зростання туризму в Італії слід зв'язувати, перш за все, з європейськими країнами, що не входять в Європейський союз. Минулого року з цих країн до Італії приїжджали 6,7 млн. чоловік (на 3,5% більше, ніж в 1997 р.). З країн Близького і Середнього Сходу, Латинської Америки і Африки в 1998 р. до Італії приїхало 3,6 млн. туристів - на 2,6% більше, ніж в попередньому році (4*).

Італія має в своєму розпорядженні широку мережу готельних і неготельних підприємств. До неготельних підприємств, що надають додаткові місця розміщення, відносяться кемпінги, приватні квартири, туристські села, альпійські притулки, удома відпочинку і ін. При цьому частка готелів складає 67%, приватних квартир - 21%, кемпінгів і туристських сіл - 5%, інших установ - 7%.

Серед неготельних підприємств на першому місці по числу туристів, що приймаються, понад 2000 кемпінгів і туристських сіл. У загальній кількості туродней, що проводяться туристами в додаткових засобах розміщення, на кемпінги і туристські села доводиться більше 70%. Найбільш динамічними підрозділами у сфері туристського розміщення є «інші підприємства». Їх кількість постійно збільшується, але в той же час зменшується кількість приватних квартир, використовуваних для прийому туристів. Експерти вважають, що необхідно підвищити категорію багатьох підприємств готельного типу і відповідно - якість обслуговування. У якісному відношенні готельна структура Італії ділиться таким чином: на готелі категорії «5 зірок» доводиться 4,3%, «4 зірки» - 39,7%, «3 зірки» (найчисленніша) - 41,6%, «2 зірки» - 9,2%, «1 зірка» - 5,2% готельного ринку. Таким чином, більше 50% готелів є три - або двухзвездочнимі, а рівень обслуговування в багатьох з них значно нижчий за світові стандарти. У цьому секторі налічується 400 тис. зайнятих, з яких 75% є найнятими робітниками і 25% незалежними підприємцями (5*).

Частка готельного обслуговування і живлення в загальній вартості туристського обслуговування складає 60-65%. Обидва ці елементу є змінними величинами і залежать від зміни цін на дані види послуг, а також від сезонної градації, географічної зони, вигляду і класу обслуговування і багатьох інших чинників. На їх величину, крім того, впливають договірні комерційні умови між турагентством і адміністрацією готельного підприємства.

В даний час основну частину потоків туристів складає груповий туризм. Це означає, що туристська організація визначає оптову ціну поїздки для всієї групи. Вартість туристських послуг в Італії набагато вища, ніж в країнах Центральної і Північної Європи, що свідчить про низьку конкурентоспроможність національної туристської індустрії. Крім того, в країні дуже багато дрібних турагентств (близько 4,6 тис.), багато з яких відрізняє низький професійний рівень. Відомо, чим більше туристська організація, тим легше їй добиватися зниження витрат і підвищення прибули.

Уряд Італії активно регулює туристську діяльність. У 1959 р. було створено міністерство по питаннях туризму і видовищних підприємств, а в його рамках - генеральна дирекція по питаннях туризму. Вона розробляє основні і найбільш перспективні напрями розвитку даної сфери. Велику роль грає Національне управління по туризму (ЕНІТ), завданням якого є проведення рекламних заходів з метою збільшення туристського потоку з-за кордону. Для цього установлені інформаційні представництва за кордоном в більшості країн світу; проводяться рекламні кампанії, досліджується міжнародний туристський ринок. На місцях працюють обласні і провінційні управління по туризму.

У 1972 р. був виданий декрет президента «Про передачу областям адміністративних функцій держави у сфері туризму і готельної індустрії, а також штату працівників». Відповідно до нього в компетенцію областей передавалися наступні функції:

- створення програм розвитку обласного туризму і його стимулювання; - організація туристських виставок;
- контроль за діяльністю провінційних управлінь по туризму і автономних підприємств в місцях лікування, перебування і туризму, призначення і зсув з посади членів адміністративних рад даних установ;
- контроль за діяльністю інших місцевих організацій, що займаються питаннями туризму;
- визнання і скасування курортних, готельних і туристських підприємств, розмежування сфер діяльності між ними і їх класифікація;
- контроль за діяльністю агентств по туризму;
- розподіл і розміщення нерухомої власності;
- підготовка гідів, провідників, перекладачів.

У 1983 р. для подальшого поліпшення роботи був прийнятий закон, згідно якому всі міжнародні аспекти туризму і рекламна діяльність за кордоном, якщо вони зачіпають інтереси Італії в цілому або декілька її областей, знаходяться в компетенції держави. Закон передбачав створення комітету з координації політики в області туризму, до якого увійшли представники всіх областей і керівники ряду міністерств. Комітет визначає цілі і напрями втручання в галузь, координує дії областей, розробляє трирічні плани розвитку туризму, розподіляє фінансові кошти і так далі

Враховуючи зростаючу значущість туризму, італійський уряд має намір реалізувати цілеспрямовану програму його розвитку, згідно якої передбачається витратити близько 300 млн. дол. на створення перспективних туристичних комплексів, а також на вирішення проблеми безробіття. У 1998 р. воно впритул підійшло до розробки механізмів законодавчого характеру, що заохочує розвиток туризму. Зокрема, була прийнята міжрегіональна оперативна програма по реалізації приблизно 500 проектів, яка може бути здійснена на засоби з європейських фондів у розмірі 250 млн. дол., а також двох законів, завдяки яким вдалося привернути до 2000 р. близько 4 млрд. дол. на реалізацію 1096 проектів. Туризм також є одній з найбільш важливих складових частин урядової програми з розвитку Півдня Італії. Один з перших крупних проектів пов'язаний із створенням туристичної інфраструктури в затоці Ангелів в південній частині острова Сардінія.

У 1998 р. по лінії організованого туризму Італію відвідали 32,4 млн. іноземних туристів (зокрема 171 тис. - з Росії), а з урахуванням індивідуальних відвідин з туристичними цілями - 62,1 млн. В порівнянні з попереднім роком притока туристів збільшилася на 3,8%. За оцінкою експертів, подібні темпи розвитку туризму гарантовані Італії як мінімум в найближчих 10 років. Доходи від туризму минулого року виросли на 2,7% і оцінюються в 30,4 млрд. доларів. По цьому показнику Італія займає друге місце в світі після США (74,2 млрд. дол.). В той же час число італійців, що виїжджали в 1998 р. за рубіж, досягло 15,5 млн. (приріст - 7,3%), а їх витрати склали 17,7 млрд. дол., що на 8,3% перевищило показник попереднього року.

У 1997-1998 рр. в створення нових і модернізацію існуючих об'єктів туристичної інфраструктури, зокрема, туристичних сіл, портів, діловий туризм, було інвестовано близько 900 млн. дол. По областях ці інвестиції розподілилися таким чином: Сіцілія - 244 млн. доларів, Емілія-Романья - 71, Калабрія - 69, Лігурія - 15, Пьемонт - 10, Умбрія - 5. З вересня 1998 р. по квітень 1999 р. загальні капіталовкладення в цей сектор збільшилися на 10% і їх об'єм склав 5,6 млрд. дол. В цілому в туризмі і пов'язаних з ним областях за вказаний період було створено 57 тис. нових робочих місць, зокрема в області Лацио - 18 тис.

Достатньо оптимістичні прогнози робляться експертами переважно на основі аналізу розвитку традиційних для Італії видів міжнародного туризму, до яких відносяться відвідини відомих історико-культурних центрів, морських курортів, релігійний туризм. Потік туристів в міста, пов'язані з історією мистецтва, в 1998 р. був найзначнішим і збільшився на 2,5%. По груповому іноземному туризму Італія вийшла на четверте місце в світі (35,8 млн. чоловік) після Франції (70 млн.), Іспанії (47,7 млн.) і США (47,1 млн.). В даний час Італія випробовує конкуренцію з боку Франції, Іспанії, Греції, Туреччини і США. Найпривабливіше для іноземних туристів - історичні місця, пам'ятники архітектури (замковою зокрема), а також морські пляжі. Так, зі всіх туродней, проведених іноземцями в Італії, 32% доводиться на відвідини історичних місць, пам'ятників архітектури і культури, знайомство з художніми скарбами, 27% - на відпочинок біля моря, 10% - на відпочинок у озер, 7,5% - на відпочинок в горах. Найбільша притока туристів наголошується в липні і серпні (30-40% іноземних туристів) (6*).

Розвиваються нові форми туризму, направлені на збільшення потоку туристів. Широко застосовуються відносно недорогі індивідуальні і групові «Инклюзив-туры». Іншою принципово новою формою туризму є агротурізм - туризм в сільській місцевості, доступний широким верствам населення.

Відмінною рисою туристичного бізнесу в Італії залишається його яскраво виражений сезонний характер, що є істотним недоліком. В порівнянні з Францією, Іспанією і Великобританією Італія значно відстає в організації наукового туризму, конгресів і симпозіумів, тобто в тій області, яка останніми роками стає все більш перспективною, оскільки не залежить від традиційного сезону відпусток. Експерти вважають за необхідне розробити єдину національну політику, сприяючу інтеграції Італії в світові наукові процеси.

На думку фахівців, великий потенціал має і розробка нових маршрутів по тих містах Італії, які поки не входять в список традиційних історико-культурних центрів. Разом з тим минулого року найдинамічніше розвивався новий вигляд туризму, наприклад, круїзи (приріст 20%) і агротурізм (5%). Стабільністю відрізняється відвідуваність в літній період гірських (2%), морських і озерних (1%), гірськолижних курортів (0,5%) і термальних джерел (0,5%). Близько 75% всіх туристів приїжджає на північ країни, хоча в 1998 р. їх число в цих районах скоротилося на 1,2%. Намітився також стабільний інтерес туристів до центральних районів, куди їх притока минулого року виросла на 6,3%, а в Тоскані - навіть на 20,2%. Разом з тим в 1998 р. спостерігався значний спад туристичних потоків на Південь Італії (на 16,5%).

У 1998 р. туристичні фірми Італії запропонував абсолютно новий вигляд туризму, зокрема, туризм «національних блюд і вин», що припускає знайомство з регіональними особливостями італійської кухні і виноробства.

Сезонність туризму відбивається і на найтісніше пов'язаному з ним готельному бізнесі. У Італії налічується 32,6 тис. готельних структур, що складає 10,2% загального числа готелів, що існують в світі. В середньому в рік готельні номери в Італії використовуються всього на 34%, що значно нижче за середньосвітовий показник (47%). Серед областей, що найефективніше використовують готельні структури, на першому місці коштує Лацио, де кожне готельне місце використовується в середньому 153 рази на рік, за ним слідують Венето (145), Кампанія (144), Лігурія (137) і Тоскана (133). Серед міст по цьому показнику лідирують флоренція (197), Падуя (190), Рим (179), Прато (176), Тревізо (170).

Якщо розглянути величину прібитій іноземних туристів по областях Італії в 1997 р., то можна побачити, що найбільш відвідуваними регіонами країни є Венето (5,7 млн. чоловік), Тоскана (4,0), Лацио (3,8), Ломбардія (3,1), Трентіно-альто-Адідже (3,1), Емілія-Романья (1,6), Кампанія (1,3), Сіцілія (1,0). Найменший інтерес для туристів представляють Молізе (0,01 млн. чоловік), Базіліката (0,02), Калабрія (0,05), Абруцци (0,1), Апулія (0,2), Валле-д’аоста (0,2).

У 2000 р. Італію по прогнозах повинні були відвідати 168 млн. чоловік. Найбільше число заявок було зроблене на відвідини наступних областей: Тоскани (25 млн. чоловік або 15% загального числа очікуваних туристів), Ломбардії (24 млн., 14%), Лацио (18 млн., 11%), Венето (17 млн., 10%), Емілії-Романьі (15 млн., 9%), Кампанії (12 млн., 7%) (7*).

Отже, зробимо вивід, що Італія має величезний потенціал для розвитку нових і модернізації існуючих видів туризму і стає цілком можливим її перетворення на світового лідера за поданням туристських послуг і кількості туристів, що прибувають.



[11-01-17][Все для туристів]
З висоти Високих Татр (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: короткий опис головних визначних пам'яток (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Развитие строительства и рынка недвижимости в условиях финансового кризиса (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Дайвінг - що це таке?! (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-20)
Переглядів: 2049 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: