П’ятниця
24-04-26
20:00

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Свята великомучениця Параскева і п'ятничні таїнства

Свята великомучениця Параскева і п'ятничні таїнства

«П'ятниця» по-грецьки звучить як «Paraskeue», що означає також «приготування», «підготовка», «переддень свята». Не випадково на п'ятницю падає і день Страстей Христових: борошна, які Спаситель зазнав на хресті - це початок підготовки до великого Воскресіння ... З цим пов'язано і шанування християнами святої великомучениці Параскеви, пам'ять якої святкується пізньої осені - 28 жовтня за старим стилем, або 10 листопада по новому.
Свята великомучениця Параскева і п'ятничні таїнства наречена П'ятницею

Свята Параскева народилася у III ст. в місті Іконії в багатій і благочестивої християнської сім'ї. Батьки дали їй ім'я на честь п'ятниці, яку шанували як день страждань Господніх. Ще в юності Параскева вирішила присвятити себе Богу і дала обітницю безшлюбності. Вона стала звертати язичників у християнство, за що й постраждала. Її схопили і привели до міського правителя, який запропонував дарувати їй волю і життя в обмін на зречення від християнської віри. На честь цього вона повинна була зробити жертвопринесення язичницького ідолу. Однак смілива дівчина відмовилася. За це кати прив'язали її до дерева і терзали тіло залізними цвяхами, обриваючи м'ясо з кісток, а потім кинули до в'язниці. Бог дарував святий чудесне зцілення. Однак, побачивши її зціленої, мучителі розпалила ще більше. Нарешті за наказом жорстокого градоначальника їй відрубали голову ...

Особливою пошаною Параскева Великомучениця користується у православ'ї. У святцях і месяцеслове ім'я її пишеться як «Свята Параскева, наречена П'ятниця». На іконах Параскеву зображують жінкою високого зросту з променистим вінком на голові. Образа Святої П'ятниці вважаються чудотворними: вони охороняють сімейне щастя і благополуччя.

Параскеву П'ятницю шанували на Русі покровителькою мандрівників, а також убогих і жебраків. Їй молилися про збереження худоби від падежу, про зцілення від важких душевних і тілесних недуг. На честь святої Параскеви будували придорожні каплиці та храми на «Подолі», тобто на березі річки, біля води. Поруч з цими церквами, як правило, селилася в своїх халупах злиденна браття, у великих містах поблизу їх розташовувалися будинки для богадільні ... До речі, і П'ятницька вулиця в Москві названа по ніколи стояв там боковий вівтар храму Святої Трійці, освяченому в ім'я Параскеви П'ятниці.

День Параскеви П'ятниці в народі часто називали грязніхой, або порошіхой - через негоду, характерного для цієї пори року: «На Параскеву П'ятницю велика бруд ... Параскева П'ятниця - чотири седмиці до зими ... Сім погод на дворі - сіє, віє, крутить, мутить , реве, зверху ллє, знизу мете ». У день пам'яті Параскеви прийнято освячувати в церкві плоди, які зберігаються потім до наступного року.


П'ятнична магія

Фольклорист С. Максимов у творі «Крилаті слова», виданому в 1890 р. у Санкт-Петербурзі, повідомляє, що особливо шанувалися в народі дев'ятий п'ятницю від Великодня - «девятніца», а також десята і одинадцята (Іллінська).

З п'ятницею пов'язано й чимало старовинних прикмет і повір'їв. Так, вважається, що сон, приснився в ніч на п'ятницю, пророчий. Кажуть, що якщо, лягаючи спати в цю ніч, вимовити: «П'ятниця-п'ятниця - хто любить, той присниться!», То неодмінно побачиш уві сні того, хто до тебе небайдужий. Іноді при цьому радять покласти під подушку гребінь або дзеркало ...


Сім п'ятниць ...

Мало кому, мабуть, відомо, що, починаючи приблизно з XVIII століття на Русі, в України та Білорусі саме п'ятниця, а не субота значилася вихідним днем! По п'ятницях збиралися сходи, проводилися торги, сусіди обмінювалися один з одним утворилися у них в господарстві надлишками - м'ясом, овочами або зерном ... До них же приурочували виконання замовлень підрядниками, платежі за векселями - одним словом, терміни виконання всіляких зобов'язань. Звідси, як вважають філологи, і пішло споконвічно російське вираження «сім п'ятниць на тижні», що означає, що та чи інша людина ненадійний у своїх обіцянках. У довіднику «Досвід етимологічного словника російської фразеології» говориться: «У п'ятницю, яка була вільною від роботи вдень, в базарний день, влаштовувалися всякі угоди (перш за все, торговельні), полягали вони зазвичай у присутності свідків, найманих за певну плату. Якщо потрібно було розірвати договір, зареєструвати його виконання і т.п., то це робилося знов-таки в п'ятницю в присутності тих же свідків. Свідки, бажаючи отримати вигоду, часто квапили події, не чекаючи п'ятниці ».

Є й інша версія походження цього виразу. Так, письменник Володимир Муравйов у книзі «Московські літературні перекази і були» повідомляє: «Усі сучасники свідчать, що московські бюрократичні установи XIX ст. на відміну від петербурзьких зберігали патріархальні риси, в них панували не закони і правила, а воля начальства і звичай. Так ось, за звичаєм, московські чиновники в п'ятницю працювали неуважно, зайняті думками не про справи, а про дні відпочинку. П'ятниця була їхнім улюбленим днем тижня. ... Можна припустити, яке було ставлення чиновників до прохачів у п'ятницю і яка ціна обіцянкам, даними тільки для того, щоб звільнитися від надокучливого прохача. Ці обіцянки забувалися відразу ж, і при новому зверненні прохача рішення чиновника, природно, не мало нічого спільного з колишнім. Прохачі чудово знали це. Свідченням чого і є приказка ».

Так чи інакше, п'ятниця для багатьох із нас залишається значимим днем: хтось постить, як того вимагає православна релігія, хтось згадує покійних рідних, а хтось поспішає завершити розпочаті на тижні справи і з легким серцем приступити до відпочинку у вихідні ... Чи не заважає згадати і про святу Параскеві: якщо у вас є проблеми, вирішення яких в її «компетенції», то в цей день ви можете з повним правом звернутися до неї за допомогою. Вдалих вам п'ятниць!


[11-01-17][Все для туристів]
Веломани відкрили Красію (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туніс: дайвінг (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскарські раритети (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Автобусний тур: їхати, не їхати (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1267 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: