П’ятниця
24-04-26
14:05

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Підводне рушницю

Звичайно, можна ловити рибу руками. Однак що за полювання без зброї? Стрільба по виявленій або вислеженной рибі - кульмінаційний момент усього процесу полювання. І від того, яке у вас зброя, може залежати все.

Під час полювання в одній руці рушницю, друга - вздовж тіла і працюють тільки ноги. Без ласт плавне, тихе, але при необхідності потужне і швидке просування мисливця у воді неможливо. Цей атрибут широко представлений в магазинах, але й тут є свої нюанси. Якщо ви будете полювати в річках і озерах влітку і восени, то ласти не повинні мати стирчать в сторони замків, зачепів і інших виступів, інакше вони будуть чіплятися за траву і гілки; на морі і в зимовому водоймищі це вимога не актуально. Калоша ласта не повинна сильно стискати ступню, інакше через якийсь час доведеться припинити полювання через нестерпного болю. Величина і жорсткість ласт залежать знову ж таки від умов полювання. Для глибоких нирків і руху проти сильної течії краще ласти побільше і жорсткіше, в інших випадках - трохи менше і м'якше.

Звичайно, можна ловити рибу руками. Однак що за полювання без зброї? Стрільба по виявленій або вислеженной рибі - кульмінаційний момент усього процесу полювання. І від того, яке у вас зброя, може залежати все. У переважній більшості в Росії сьогодні полюють з пневматичними рушницями. Хороша пневматика проста в обігу, компактна, надійна, володіє достатньою силою для ураження будь-якої нашої риби, включаючи "броньованого" сазана. Але і серед пневматичних конструкцій - величезна різноманітність. Принципова відмінність двох основних пневмосистем зброї - передній або задній зачіп. Мова йде про те, чи здійснюється зачіп спускового механізму за стрілу (передній) або за поршень (задній). Перший простіше конструктивно, але гірше в експлуатації: у таких рушниць ослаблені стріли і тому часто ламаються, а зусилля на спусковий гачок залежить від величини створеного в ресіверах тиску, що небажано.

Я не знаю ні одного російського підводного мисливця-спортсмена, який би полював з покупними рушницею - все з саморобними. Цей факт красномовно говорить про те, що і вітчизняне, і імпортну зброю з магазину має багато недоліків. І все ж початківці мисливці спочатку приходять в магазин, і у них розбігаються очі: що взяти? Для полювання в водоймах з не дуже чистою водою (прозорість не більше 5 м) і великою кількістю водної рослинності не годяться довгі рушниці з ручкою в кінці. Для наших річок і озер оптимальні рушниці з довжиною в межах 500-800 мм і ручкою посередині. Не слід особливо довіряти тому, що написано в інструкціях і паспортах про дальність польоту стріли й особливо вбивчу силу; як правило, цифри завищені приблизно вдвічі. Треба мати на увазі, що реальна стрілянина в прісних водоймах здійснюється на дистанціях 0,5-1,5 м, а в морях і дуже чистих озерах - на 1,5-2,5 м. На більших відстанях і потрапити, і надійно вразити пристойний екземпляр риби набагато важче.

Експлуатаційне перевагу мають ті рушниці, які зі стрілою в стовбурі тонуть, а без стріли плавають. Іноді цього легко добитися підкладанням під передню частину стовбура пінопласту. Ця ж нескладна модернізація балансує рушницю, так як будь-яка пневматика при зарядженої стрілі, особливо якщо вона з тризубом, має перевагу на ніс. Після декількох годин полювання з такою рушницею кисть руки дуже втомлюється від постійної напруги. Добре, якщо рукоятка рушниці не металева: метал студит руку, особливо взимку. У більшості покупних рушниць оберігає спусковий гачок скоба така маленька, що під неї палець у вовняних і гумових рукавичках просто не влазить.

На результати полювання сильно впливає вибір наконечника стріли. Найбільш поширені з них - однозубого і тризуб. Які ж основні переваги та недоліки цих двох основних видів наконечників? Одинарний наконечник, або однозубого: - зустрічає в польоті мінімальний опір води, тому він переважний в особливо прозорому водоймищі при стрільбі на великих дистанціях або при недостатній потужності рушниці; - має максимальну пробивною силою, що необхідно при полюванні на крупну або добре захищену лускою рибу: це в першу чергу сом, сазан (короп) і великий гібридний карась; - у всякої риби є місця забійні, тобто при ураженні в які вона не зривається, і не забійні, які вона легко рве і йде, нерідко без шкоди для подальшого існування ; - якщо ж ваша стріла пробиває рибину навиліт (що дає тільки однозубого) і та опиняється на гарпунліне, то в цьому випадку схід риби практично неможливий; - не заважає пробиратися крізь дуже густу підводну рослинність; - практично не деформується і не ламається.

Але є у одинарного наконечника і недоліки. По-перше, їм важче потрапити в ціль, ніж многозубцем. По-друге, з'являються проблеми при стрільбі по рибі, що лежить на дні, або по рибі, що забрався в переплетення гілок і коренів підводного куща. У першому випадку стріла, пробивши рибу, зазвичай глибоко пронизує грунт і як би приковує її до дна. А кожному рибалці відомо, що сильною і великій рибі, щоб вона не зірвалася, ні в якому разі не можна давати опору; навпаки, треба дати їй погуляти і втомитися побільше. Коли ж риба сховалась у коренях і гілках підводного куща, то стріла зазвичай пронизує її навиліт, але потім йде в м'який берег так глибоко і сідає так міцно, що витягти її інший раз вдається тільки розкорчувати кущ. Не порвати гідрокостюм при такій роботі вдається далеко не завжди.

З недоліків одинарного наконечника цілком очевидно випливають гідності тризуба, і тому їх можна не перераховувати. Конструкція однозубого проста: трьох "або чотиригранний вістрі і два потужних (товщина 1 мм, довжина 60-70 мм) пелюстки. Вістря не круглого перерізу, тому що відточені межі ріжуть, і стріла легше проходить крізь луску сазана. Є й інші модифікації, в яких зачепи виконані не у вигляді пелюстків з листової сталі, а наприклад, з товстої пружинного дроту. Або роль зачепів грає сам наконечник, який, пройшовши крізь рибу, отстиковивается від стріли і залишається пов'язаний з нею сталевим тросом.

Тризуб, який нами розроблений і випробуваний на практиці, має велику (215 мм) довжину і на кожному зубі за великим (40-50 мм) пелюстку. Він в змозі утримати і п'ятикілограмової щуку, і десятикілограмовому сома. Маленькі сталеві петельки, закріплені нижче пелюсток, дозволяють без проблем витягувати тризуб з риби. До того, як нами була придумана ця простенька деталь, користуватися многозубцем з пелюстками було дуже незручно, і почасти тому ми багато років користувалися виключно однозубцем. Многозуб зовсім не обов'язково повинен мати три зуби: може бути і чотири, і п'ять. Наприклад, взимку і пізно восени я майже завжди полюю четирехзубцем без зачепів. А коли збираюся полювати на вугрів, особливо під підводними пнями, то беру з собою четирехзубец, в якому крайні, розташовані по трикутнику зуби не мають зачепів, а четвертий, центральний, - має. Довжина цього наконечника вдвічі менше, ніж у описаного вище тризуба. На жаль, такі наконечники у наших магазинах не продаються навіть тепер, коли в них з'явилося так багато зарубіжного підводного спорядження - виготовлення їх доводиться довіряти знайомим токарів і слюсарів.

Пропонуючи читачам ту чи іншу модифікацію підводної рушниці, я прекрасно усвідомлюю, що багато хто з них з різних причин не мають можливості обзавестися навіть самим простеньким зброєю. Особливо це стосується дітей. Для них можна запропонувати найпростішу конструкцію, що дозволяє з близької відстані вразити не тільки стограмову пліток, але і кілограмового язя. Така піку, що важливо, абсолютно безпечна. Принцип дії міні-рушниці запозичений у звичайної рогатки, тільки замість рогатулькі - металева або дерев'яна трубка довжиною 8-10 см, з внутрішнім діаметром трохи більше товщини використовуваної стріли. До трубки прив'язуються два кінці гумки (медичний палять, еспандер і т.д.), а замість традиційної шкіри для вкладання каменів краще прив'язати який-небудь пластиковий ковпачок. Наприклад, корок від пляшки з вузьким горлом.

Стріла повинна бути тонкою (6-7 мм) і довжиною - не менше метра. Вона протягується в трубку, вкладається тупим кінцем у пластиковий ковпачок, відтягується назад лівою рукою і в такому, зарядженому, положенні затискається великим і вказівним пальцями правої руки, яка тримає всю конструкцію за трубку. Варто розтиснути пальці, і стріла викидається вперед. Уражується риба з відстані 10-50 см від кінця піки, тобто та, яка знаходиться від мисливця в метрі-півтора. Це цілком штатна мисливська ситуація.

[10-01-29][Все для туристів]
Осінь з присмаком кави (календар подій) (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Найсмачніша яєчня світу. Рецепти (2)
[09-08-15][Відпочинок і поради]
Пам'ятка туристові (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Латвія: коли туди поїхати (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-18)
Переглядів: 1351 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: