Висновок
Туристський бізнес - це виробнича діяльність, результатом якої є сукупність товарів різного виду (тривалого і короткострокового користування) та послуг (транспорт, розміщення, харчування, розваги тощо), які представляються тимчасовим відвідувачам країн, регіонів, міст, курортів, визначних місць.
Туризм постійно розвивається не дивлячись на різні перешкоди політичного, економічного і соціального характеру. Туристський бізнес у багатьох випадках є ініціатором і експериментатором в освоєнні та впровадженні сучасних передових технологій, безупинно змінює форми і способи пропозиції та надання послуг, відкриває і освоює нові можливості.
На розвиток туризму впливають технологічні уклади економіки, соціальний і культурний стан суспільства, нові знання, що здобуваються людьми. У наш час туризм перетворився на провідну економічну галузь, він прямо чи опосередковано пов'язаний з багатьма галузями виробництва. І не тільки пов'язаний, але й активно впливає на їх розвиток, причому цей вплив приносить економічну вигоду, що набагато перевищує прямі доходи від туризму. Ось чому базової інновацією, що впроваджується зараз у багатьох країнах світу за ініціативою Всесвітньої туристської організації, є система комплексної оцінки економічного ефекту від туристської діяльності - допоміжний рахунок туризму.
Туризм є і соціальним явищем, оскільки відображає поліпшення якості життя людей, їх прагнення до пізнання історичної та культурної спадщини країн і народів, збереженню навколишнього середовища.
У туризмі щодня впроваджуються інновації найрізноманітнішого спрямування під впливом як науково-технічного прогресу, так і інтелектуального розвитку людства.
Інновації у сфері туризму іноді виникають зовсім несподівано і навіть непередбачувано під впливом подій у суспільстві. Тому вивчення інноваційних процесів, причин появи нововведень, розробка методів їх впровадження представляє значний і практичний науковий інтерес.
Зміст