Термінологічний словник
АКСІОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - відображення ціннісного значення туристської діяльності, вибору людиною орієнтацій у "мандрівному житті".
АНТРОПОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - розділ філософії туризму, який розглядає туризм як різновид людського активізму, метою якого є задоволення потреб індивіда за рахунок здійснення подорожі.
ГЕРМЕНЕВТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ - сприйняття цінностей культури, яке здійснюється в туристських мандрівках, подорожах, відвідуваннях, поїздках, походах і реалізується через особисте розуміння, витлумачення (розшифровування смислів).
ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМ - з'ясування сутнісних характеристик існування людини, що подорожує (смислу життя індивідуальної свободи, відповідальності тощо).
ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ АСПЕКТ КЛАСИЧНОГО І ЕКСТРЕМАЛЬНОГО ТУРИЗМУ - зміна світоглядно-ціннісних орієнтацій людини у межовій (граничній) ситуації подорожі як у звичному режимі, так і в екстремальних умовах.
ЕКОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - вчення про цивілізовану взаємодію туризму із природним середовищем з метою нейтралізації негативних впливів на біосферу.
ЕСТЕТИКА ТУРИЗМУ - художньо-естетичні можливості туризму, які сприяють подальшому розвитку емоційного ставлення людини до навколишнього середовища, природного чи урбанізованого.
ЕТИКА ТУРИЗМУ - різновид прикладної етики, пов'язаної зі специфікою морального спілкування як всередині туристських груп, так і у ставленні до місцевого населення.
КОМУНІКАТИВНА КУЛЬТУРА ТУРИЗМУ - встановлення та підтримання стосунків невимушеного, добровільного спілкування, заснованого на довірі, толерантності та взаємоповазі в процесі туристських контактів.
КОМУНІКАЦІЯ - глибокі, соціально-значущі культурно-особистісні контакти, які можуть вплинути на ключові життєві цінності та орієнтації індивідів.
КРОСКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ - комунікація представників різних культур, які мають нетотожні культурні координати сприйняття культурних символів та цінностей, а також мають різні мотиваційні інтенціональності до діяльності.
КУЛЬТУРОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - теорія культурних трансформацій особистості в контексті її перебування в інших соціокультур-них середовищах.
ОНТОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - вчення про туризм як певну реальність, конкретне буття (існування) феномена туризму як суспільно-культурного інституту.
ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА І ТУРИЗМ - прояв політичних якостей людини як носія громадянсько-патріотичної культури в процесі міжнародних політичних контактів.
ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ТУРИЗМУ - філософська концепція діяльності, що має статус програмно-концептуального проекту - теоретичне підґрунтя моделювання розвитку туризму, розробки програм та планів його вдосконалення.
ПРАКСЕОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - філософське уявлення про практику туризму в її найрізноманітніших проявах і формах.
СИНЕРГІЯ КУЛЬТУР У ТУРИСТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ - процес міжкультурної взаємодії учасників туристської діяльності та виникнення внаслідок цього інноваційного туристського продукту.
СОЦІОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - прикладна галузь соціології, яка вивчає структуру, функціонування та розвиток туризму як суспільного явища в його зв'язку з соціальними, політичними, економічними та культурними сферами суспільства.
ТЕЗАУРУС ТУРИЗМОЗНАВСТВА - сфера знань про туризм, представлена у теоретичних поняттях.
ТУРИЗМОЛОПЯ (ТУРИЗМОЗНАВСТВО) - загальнатеоріяту-ризму, галузь соціокультурного знання, яка має синтетичний характер і характеризується розгалуженими міжнауковими зв'язками, що фокусуються в усвідомленні різних аспектів туризму.
ТУРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ - діяльність суб'єктів у сфері туризму, прискорювач глобальної міжцивілізаційної взаємодії, чинник суспільної єдності.
ТУРИСТСЬКА КОМУНІКАЦІЯ - встановлення стосунків невимушеного, добровільного спілкування, заснованого надовірі.
ФЕНОМЕНОЛОГІЯ ТУРИЗМУ - спостереження, опис та вивчення явищ у сфері туризму і осягнення їх у свідомості суб'єктів туристичноїдіяльності.
ФІЛОСОФІЯ ТУРИЗМУ - філософська теорія туризму, специфічний різновид соціальної філософії. Світоглядна, теоретико-методологічна інтегративна основа туризмології.
Зміст