Субота
24-12-21
14:58

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

РОЗДІЛ 3. 3.1. Аналіз та управління оборотними засобами


РОЗДІЛ 3. Фінансово-економічний аналіз і управління оборотним капіталом

3.1. Аналіз та управління оборотними засобами

Розглядаючи схему розрахунку коефіцієнтів ліквідності, легко помітити, що знаходження їх у рекомендованих межах ще не свідчить про високий рівень платоспроможності фірми. При пропорційній зміні обсягів поточних активів і пасивів чисельні значення коефіцієнтів ліквідності можуть не змінюватися. Наприклад, так може бути при одночасному збільшенні дебіторської та кредиторської заборгованості. Подібна ситуація, зовсім не рідкісна в сучасних російських умовах, розглядатися як позитивний факт не може. Як правило, це означає, що фірма, розширюючи масштаби діяльності, змушена надавати свої товари (послуги) на умовах відстроченої їх оплати і відповідно, відчуваючи при зростанні обсягу витрат дефіцит грошових коштів, намагатися збільшити свою кредиторську заборгованість. Вищесказане справедливо не тільки стосовно до динаміки дебіторської і кредиторської заборгованості, але і до інших елементів поточних активів і пасивів.

Для того щоб правильно оцінити з точки зору платоспроможності та ліквідності характер здійснюваних господарських операцій, необхідно зміни обсягів поточних активів і пасивів у цілому і утворюють їх елементів пов'язати з динамікою масштабів діяльності фірми. Тільки таке зіставлення дозволяє відповісти на питання, що стоїть за зміною величини вартості того чи іншого елемента поточних активів - неефективність управління діяльністю аурфірми чи це наслідок збільшення обсягів виробництва продукції (послуг). У параграфі 3.3 розглядається ряд коефіцієнтів, аналіз динаміки яких дозволяє відповісти на це питання.

Використання цих коефіцієнтів дуже корисно в контексті аналізу фінансово-господарської діяльності, що здійснюється для внутрішнього використання з метою підвищення ефективності функціонування підприємства.

Як вже зазначалося, одне із завдань фінансового менеджменту на підприємстві полягає в тому, щоб підтримувати ряд найважливіших індикативних показників платоспроможності та фінансової стійкості в межах, прийнятних для фінансових інститутів. Це завдання обумовлена необхідністю забезпечення можливості доступу до кредитних ресурсів на порівняно хороших умовах, емісії облігацій, акцій та інших цінних паперів. Аналіз поточних активів і пасивів дозволяє виявляти основні напрями вдосконалення управління діяльністю підприємства та розробляти заходи щодо підвищення використання всіх його ресурсів. Тобто результати економічного аналізу допомагають знаходити конкретні шляхи оптимізації структури оборотних коштів та джерел фінансування.

Аналізуючи оборотні кошти і поточні зобов'язання, необхідно виділяти в їх складі поточні активи - запаси, дебіторську заборгованість, грошові кошти - і поточні пасиви - кредиторську заборгованість.

Зміст


[10-01-23][Все для туристів]
Три дні сніжного божевілля (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: національна кухня (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Найдорожчі види сексу (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурсы Украины 2 (0)