Неділя
25-01-05
00:08

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 4. Договір з клієнтом, пакет документів при оформленні туру 1


Комерційна організація не має права надавати перевагу одній особі перед іншим щодо укладення публічного договору, крім випадків, передбачених законом і іншими правовими актами.

Ціна товарів, робіт і послуг, а також інші умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, за винятком випадків, коли законом і іншими правовими актами допускається надання пільг для окремих категорій споживачів.

Відмова комерційної організації від укладання публічного до, говірки при наявності можливості надати споживачеві соот. чення послуги, виконати для нього відповідні роботи не допускається.

При необгрунтованому ухиленні комерційної організації про »укладення публічного договору застосовуються положення, передбачені ГК РФ.

У випадках, передбачених законом. Уряд Російської Федерації може видавати правила, обов'язкові для сторін при укладенні та виконанні публічних договорів (типові договори, положення тощо).

Умови публічного договору, що не відповідають вищеназваним вимогам, є нікчемною.

Особливої уваги потребує порядок укладання договорів.

Договір вважається укладеним, якщо між сторонами, в необхідної в які підлягають випадках формі, досягнуто згоди з усіх істотних умов договору.

Істотними є умови про предмет договору, умови, які названі в законі або інших правових актах як істотні або необхідні для договорів даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою однієї із сторін повинна бути досягнута угода.

Договір укладається шляхом направлення оферти (пропозиції укласти договір) однієї зі сторін н її акцепту (прийняття пропозиції) іншою стороною. При цьому, як правило, направляє оферту туристська фірма, а акцепт виробляє клієнт.

Офертою визнається адресована одній або кільком конкретним особам пропозиція, яке досить виразно і висловлює намір особи, яка зробила пропозицію, вважати себе що уклали договір з адресатом, яким буде прийнято пропозицію.

Оферта повинна містити істотні умови договору. Оферта пов'язує направила її обличчя з моменту се отримання адресатом. Якщо повідомлення про відкликання оферти надійшло раніше або одночасно з самою офертою, оферта вважається не отриманої. Отримана адреси! му оферта не може бути відкликана протягом строку, встановленого для її акцепту, якщо інше не обумовлено в самій оферті або не випливає із суті пропозиції чи обстановки, в якій воно було зроблено.

Реклама та інші пропозиції, адресовані невизначеному колу осіб, розглядаються як запрошення робити оферти, якщо інше прямо не вказано в пропозиції.

Містить всі істотні умови договору пропозицію. з якого вбачається воля особи, що робить пропозицію, укласти договір на зазначених у пропозиції умовах з кожним, хто відгукнеться, визнається офертою (публічна оферта).

Зміна і розірвання договору можливі за згодою сторін, якщо інше не передбачено ГК РФ, іншими законами або договором.

На вимогу однієї із сторін договір може бути змінений або розірваний за рішенням суду тільки:

- При істотному порушенні договору другою стороною;
- В інших випадках, передбачених ГК РФ, іншими законами або договором.

Істотним визнається порушення договору однією зі сторін, яке тягне для іншої сторони така шкода, що вона значною мірою позбавляється того, на що мала право розраховувати при укладенні договору.

У разі односторонньої відмови від виконання договору повністю або частково, коли така відмова допускається законом або угодою сторін, договір вважається відповідно розірваним або зміненим.

Істотна зміна обставин, з яких сторони виходили при укладенні договору, є підставою для його зміни або розірвання, якщо інше не передбачено договором або не випливає із її суті.

Зміна обставин визнається істотною, коли вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це розумно передбачити, договір взагалі не був би ними укладений або був би укладений на значно відрізняються умовах.

Якщо сторони не досягли угоди про приведення договору у відповідність з істотно змінились, або про його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, передбачених ГК РФ, змінений судом на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:

- У момент укладення договору сторони виходили з того, що такої зміни обставин не відбудеться;
- Зміна обставин викликано причинами, які заінтересована сторона не могла подолати після їх виникнення при тому ступені турботливості та обачності, яка від неї була потрібна за характером договору та умовами обороту;
- Виконання договору без зміни його умов настільки порушило б відповідне договору співвідношення майнових інтересів сторін і спричинило б для заінтересованої сторони та який збиток, що вона в значній мірі втратила б того, на чт0 мала право розраховувати при укладенні договору;
- Із звичаїв ділового обороту або суті договору не випливає що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

При розірванні договору внаслідок істотно змінилися обставин суд на вимогу будь-якої із сторін визначає наслідки розірвання договору, виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконанням цього договору.

Зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин, нізацією допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, що значно перевищує витрати, необхідні для виконання договору на змінених судом умовах.

Угода про зміну або про розірвання договору вчиняється в тій же формі, що й договір, якщо із закону, інших правових актів, договору або звичаїв ділового обороту не випливає інше.

Вимога про зміну або про розірвання договору може бути заявлено стороною в суд тільки після одержання відмови іншої сторони на пропозицію змінити чи розірвати договір або неотримання відповіді у строк, вказаний у пропозиції чи встановлений законом або договором, а при його відсутності - в 30-денний термін .

У разі зміни договору зобов'язання сторін зберігаються в зміненому вигляді.

При розірванні договору зобов'язання сторін припиняються.

У разі зміни або розірвання договору зобов'язання вважаються зміненими або припиненими з моменту укладення угоди сторін про зміну або про розірвання договору, якщо інше не випливає і: »угоди або характеру зміни договору, а у разі зміни або розірвання договору в судовому порядку - з моменту вступу в законної сили рішенням суду про зміну або про розірвання договору.

Сторони не вправі вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов'язанням до моменту зміни або розірвання договору, якщо інше не встановлено законом або угодою сторін.

Якщо підставою для зміни або розірвання договору стало істотне порушення договору однією зі сторін. Інша сторона вправі вимагати відшкодування збитків, завданих зміною або розірванням договору.

Таким чином. ГК РФ задає загальні положення щодо змісту і укладання договорів у туристської діяльності, які уточнюються і конкретизуються в інших законодавчих актах, і зокрема у Федеральному законі «Про основи туристської діяльності в Російській Федерації», що є основоположним документом. Закони та інші нормативні правові акти суб'єктів Російської Федерації, що стосуються туристичної діяльності, не повинні суперечити цьому Закону.

Особливості реалізації туристичного продукту та укладення договорів розглядається в ст. 10 цього Закону.

Туроператор набуває право на послуги, що входять в тур. на підставі договорів з особами, які надають окремі послуги, або з туроператором по прийому туристів, забезпечує надання всіх видів послуг, що входять в тур.

Конкретне замовлення туриста або липа, уповноваженого представляти групу туристів, на формування туристського продукту туроператору оформляється у письмовій формі як угоду, що має характер попереднього договору.

При просуванні туристичного продукту туроператор і турагент несуть відповідальність за достовірність інформації про туристський продукт у порядку, встановленому законодавством Російської. Федерації. Якщо письмова інформація про туристський продукт містить всі істотні умови договору, передбачені ГК РФ. а також Федеральним законом «Про основи туристської діяльності" в Російській Федерації », і оформлена як пропозиція, з якого вбачається воля туроператора або турагента укласти договір на зазначених у пропозиції умовах з кожним, хто відгукнеться, така пропозиція визнається офертою.

Реалізація туристичного продукту здійснюється на підставі договору. Договір укладається в письмовій формі і повинен відповідати законодавству Російської Федерації.

До істотних умов договору належать:

- Інформація про туроператора або турагента (продавця), включаючи Дані про ліцензію на здійснення туристичної діяльності, його юридичну адресу та банківські реквізити;
- Відомості про туриста (покупці) в обсязі, необхідному для реалізації туристичного продукту;
- Інформація про туроператора, включаючи дані про ліцензію на здійснення туристичної діяльності, його юридичну адресу та банківські реквізити;
- Достовірна інформація про споживчі властивості туристичного продукту, включаючи інформацію про програму перебування і маршрут подорожі, про умови безпеки туристів, про результати сертифікації туристського продукту;
- Дата і час початку і закінчення подорожі, її тривалість;
- Порядок зустрічі, проводів і супроводу туристів;
- Права. обов'язки і відповідальність сторін:
- Роздрібна ціна туру та порядок його оплати;
- Мінімальна кількість туристів у групі, термін інформування туриста про те. що подорож не відбудеться через недобір групи;
- Умови зміни і розірвання договору, порядок врегулювання виниклих у зв'язку з цим суперечок і відшкодування збитків сторін;
- Порядок і терміни пред'явлення претензії туристом.

Інші умови договору визначаються за згодою сторін.

Турист вправі вимагати від туроператора або турагента надання йому всіх послуг, що входять у тур, незалежно ог того, ким ці послуги виявляється.

Кожна зі сторін має право вимагати зміни або розірвання договору у зв'язку з істотними змінами обставин, з яких сторони виходили при укладенні договору.

До істотних змін обставин належать:

- Погіршення умов подорожі, зміна термінів здійснення подорожі;
- Недобір зазначеного в договорі мінімальної кількості туристів у групі, необхідного для того, щоб подорож відбулася;
- Передбачене зростання транспортних тарифів;
- Введення нових або підвищення діючих ставок податків і зборів;
- Різка зміна курсу національних валют.

Туроператор або турагент не несе відповідальності за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за договором, якщо доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили.

Відшкодування збитків у випадку розірвання договору здійснюється відповідно з фактичними витратами сторін. При цьому сума, що виплачується в якості відшкодування збитків, не може перевищувати два розміри вартості туристичного продукту. Претензії до якості туристичного продукту пред'являються туристом туроператору або турагенту в письмовій форм с протягом 20 днів з моменту закінчення дії договору і підлягають задоволенню протягом 10 днів після одержання претензії. Конкретні умови подорожі, роздрібна ціна туристського продукту вказуються в туристській путівці, яка видається туристу туроператором або турагентом. Туристська путівка є письмовим акцептом оферти туроператора або турагентта на продаж туристичного продукту і невід'ємною частиною договору, а також документом первинного обліку туроператора або турагента.

Врегулювання взаєморозрахунків між туроператором або турагентом, напрямних триста, і туроператором але прийому або особами, які надають конкретні послуги, що входять в тур, здійснюється на підставі туристського ваучера. Додаткові вимоги до організації подорожей осіб з обмеженою дієздатністю встановлюються Урядом Російської Федерації.

Особливе місце займає в Даному Законі гол. 14, присвячена безпеці туризму.

Під безпекою торізма розуміються особиста безпека туристів, збереженість їх майна та незавдання шкоди навколишньому природному середовищу під час проведення подорожей.

Федеральний орган виконавчої влади у сфері туризму інформує туроператорів, турагентів і туристів про загрозу безпеці туристів у країні (місці) тимчасового перебування.

Засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є державні органи, негайно і безоплатно надають федеральному органу виконавчої влади у сфері туризму можливість публікувати інформацію про загрозу безпеці туристів.

Туроператори та турагенти зобов'язані надати туристам вичерпні відомості про особливості подорожей, а також про небезпеки, з якими вони можуть зустрітися під час проведення подорожей, і здійснити попереджувальні «єри. спрямовані на забезпечення безпеки туристів.

Туроператори та турагенти зобов'язані негайно інформувати органи виконавчі влади та зацікавлених осіб про надзвичайні події з туристами під час подорожі, а також про не повернулися Ц2 подорожі туристів.

Туристи, які передбачають здійснити подорож у країну (місце) тимчасове) перебування, в якій вони можуть піддатися підвищеному ризику інфекційних захворювань, зобов'язані проходити профілактику відповідно до міжнародних медичних вимог.

Слід зазначити, що надання необхідної допомоги туристам, що зазнали лиха в межах території Російської Федерації здійснюється спеціалізованими службами, що визначаються Кабінетом Міністрів України. Дане питання врегульоване постановою Уряду РФ від 24 січня 1998 р. № 83

У випадках виникнення надзвичайних ситуацій держава вживає заходів щодо захисту інтересів російських туристів за межами Російської Федерації, в тому числі заходи щодо їх евакуації з країни тимчасового перебування.

Для забезпечення особистої безпеки в разі, якщо законодавством країни (місця) тимчасового перебування встановлені вимоги надання гарантій оплати медичної допомоги особам, які тимчасово знаходяться на її території, туроператор (турагент зобов'язаний надати такі гарантії. Страхування туристів на випадок раптового захворювання і від нещасних випадків є основною формою надання таких гарантій.

Страховим полісом повинні передбачатися оплата медичної допомоги туристам і відшкодування їх витрат при настанні страхового випадку безпосередньо в країні (місці) тимчасового перебування.

Страховий поліс оформляється російською мовою та державною мовою країни тимчасового перебування. На вимогу туриста туроператор (турагент) сприяє в наданні послуг зі страхування інших ризиків, пов'язаних з вчиненням подорожі.

Порушення законодавства Російської Федерації про туристської діяльності тягне за собою відповідальність згідно з законодавством Російської Федерації. '

Загальні вимоги до туристських послуг, вимоги безпеки послуг для життя, здоров'я туристів, збереження їх майна та охорони навколишнього середовища встановлює також ГОСТ Р 50690-2000 «Туристські послуги. Загальні вимоги, який був розроблений Всеросійським науково-дослідним інститутом сертифікації Держстандарту Росії та Державним комітетом з фізичної культури, спорту і туризму і внесений Технічним комітетом зі стандартизації ТК 342 «Послуги населенню», прийнятий і введений в дію постановою Держстандарту Росії від 16 листопада 2000 р . № 295-ст і посилається на такі стандарти:

- ГОСТ 28681.3-95/ГОСТ Р 50644-94 «Туристично-екскурсійне обслуговування. Вимоги щодо забезпечення безпеки туристів і екскурсантів »;
- ГОСТ 30335-95/ГОСТ Р 50646-94 «Послуги населенню. Терміни та визначення »;
- ГОСТ 28681.1-95/ГОСТ Р 50681-94 «Туристично-екскурсійне обслуговування. Проектування туристичних послуг ».

ГОСТ 50690-2000 поширюється на юридичних осіб, незалежних організаційно-правової форми н форми власності, ин-я аідуальних підприємців, що надають туристичні послуги.

Він розглядає і закріплює вимоги до договорів в туристській галузі:

- По послугах, що підлягають обов'язковій сертифікації, договори укладають з організаціями чи індивідуальними підприємцями що мають сертифікати відповідності вимогам безпеки;
- У виїзному туризмі формування туру здійснюють на підставі договорів з приймаючою стороною - іноземною туристською організацією і перевізником відповідно до договору в галузі туризму Російської Федерації з даними іноземною державою:
- В договорах із приймаючою стороною повинна бути передбачена відповідальність останньої за відповідність наданих послуг умовам договору, а також за заподіяння шкоди життю, здоров'ю та майну туристів з вини приймаючої сторони чи її контрагентів у рамках наданих послуг:
- В договорах з перевізником повинна бути передбачена відповідальність перевізника за надання проїзних документів відповідно до підтвердженим бронюванням н виконання зобов'язань відповідно до чинного законодавства Російської Федерації і нормами міжнародного права.

Просування туру здійснюють на основі, що включає:

- Рекламу туру;
- Участь у спеціалізованих виставках, ярмарках;
- Організацію (участь в) ознайомлювальних (рекламних) турів (ах);
- Видання каталогів, буклетів та ін

Реалізацію туру здійснюють на підставі договорів туроператора з турагентом, туроператора / турагента з туристом і туроператора з організаціями чи індивідуальними підприємцями, що надають послуги.

Договір між туроператором і турагентом повинен передбачати:

- Відповідальність туроператора перед турагентом:
- За інформаційне забезпечення кожного туру;
- За якість і безпеку наданих туристських послуг;
- За відшкодування збитків і випадку анулювання турпоїздки з вини туроператора після підтвердження заявки турагентом-
- За надання тургагенту необхідною і достовірно ^ інформації про споживчі властивості туристських послуг забезпечує туристам можливість вибору туру або окремих послуг відповідно до їх якістю і ціною, а так-же надання недостовірної інформації;
- Відповідальність турагеіта перед туроператором:
- За надання туристам необхідної і достовірної верб-формації, що забезпечує останнім можливість вибору туру або окремих послуг відповідно до їх якістю та ціною;
- За відшкодування збитків у разі анулювання турпоїздки з вини турагеіта після підтвердження заявки туроператором.

Договір між туроператором / турагентом (продавцем) і туристом включає відповідальність туроператора / турагента за надання всіх передбачених договором послуг незалежно від того, чи надаються ці послуги самим туроператором / турагентом або третьою стороною.

Конкретні умови подорожі, роздрібну ціну туру вказують у туристської путівці, яка видається туристу туроператором / турагентом.

При реалізації туру туроператор / турагент зобов'язаний надавати туристам достовірну інформацію про реалізоване турі до підписання договору.

ГОСТ 50690-2000 вносить певні вимоги до інформації про тур для споживачів.

В якості інформаційного забезпечення туру необхідна наявність інформації:

- Про кошти розміщення і наборі надаваних послуг;
- Про умови проживання (місці знаходження засобу розміщення, його категорії і рівні комфортності);
- Умовах харчування;
- Умови трансферу;
- Програмі туру;
- Екскурсійному обслуговування;
- Наявності гіда, супроводжуючого;
- Додаткові послуги.

Туристам в обов'язковому порядку повинна надаватися пам'ятка, яка містить необхідну і достовірну інформацію:

- Про правила в'їзду до країни (місця) тимчасового перебування;
- Про умови перебування;
- Митні правила;
- Звичаї місцевого населення, національних і релігійних особливості регіону, релігійних святинях, пам'ятки природи, викорис-тпріі, культури та інших об'єктах туристського показу, що знаходяться під особливою охороною;
- Стан навколишнього природного середовища;
- Часовий пояс і кліматичних умовах на маршруті;
- Небезпеки, з якими може зустрітися турист під час проведення подорожей;
- Фактори ризику для здоров'я виходячи з кліматичних та природних умов;
- Правила особистої безпеки;
- Особливості подорожей;
- Курсі валют і порядку їх обміну;
- Правила оренди автомобіля, дорожнього руху та паркування;
- Інша корисна інформація

ГОСТ 50690-2000 визначає вимоги до офісу туроператора / турагента.

Обов'язково потрібна наявність вивіски, містить такі відомості:

- Повне фірмове найменування туроператора / турагента;
- Юридичну адресу;
- Графік роботи.

Необхідно мати зручні підходи до офісу (приміщення) та документ на право користування офісом (приміщенням).

В офісі необхідно забезпечити підтримку оптимальних параметрів температури і вологості.

До оформлення приміщень для відвідувачів і персоналу пред'являються наступні вимоги:

- Наявність обладнаних робочих місць для персоналу;
- Технічне забезпечення оперативної діяльності (засоби зв'язку, включаючи факсимільний зв'язок, комп'ютер, копіювальну і розмножувальну техніку, технічні засоби для здійснення банківських та касових операцій):
- Наявність обладнання для зберігання грошових коштів та бланків суворої звітності;
- Рекламні проспекти, каталоги та інше повинні бути розташовані в доступному для відвідувачів місці і підібрані по турах;
- Наявність стільців (крісел) для обслуговуваних відвідувачів;
- Наявність місць для чекають відвідувачів.

В обов'язковому порядку (в доступному для огляду місці) повинна бути надана наступна інформація для споживачів:

- Копія свідоцтва про державну реєстрацію;
- Копія ліцензії на право здійснення туристської діяльності;
- Копія сертифіката відповідності;
- Копія ліцензії на застосування знака відповідності;
- Загальні правила реалізації туристичного продукту;
- Бланки документів, що оформляються при реалізації туристичного продукту.

Туристські організації повинні бути укомплектовані професійно підготовленим персоналом, здатним здійснювати діяльність відповідно до вимог стандарту.

Надання туристських послуг (внутрішній і в'їзний туризм) повинно здійснюватися відповідно до законодавства з охорони навколишнього середовища.

Послуги при самодіяльному туризмі повинні забезпечувати прийнятний рівень ризику для життя і здоров'я туристів як у звичайних, так і у надзвичайних ситуаціях і відповідати вимогам ГОСТ 28681.3/ГОСТ Р 50644 і ГОСТ 28681.1 / ГОСТ Р 50681.

Туристські маршрути повинні проходити в районах зі сприятливими екологічними та санітарно-епідеміологічними умовами.

Засоби розміщення, транспортні засоби для перевезення туристів і екскурсантів, туристське спорядження та інвентар, що надаються туристам, повинні відповідати вимогам безпеки, встановленим нормативними (правовими) актами країни (місця) тимчасового перебування туристів.

Проектування екскурсійних послуг проводять за ГОСТ 28681.1 / ГОСТ Р 50681.

Безпека екскурсантів забезпечується відповідно до вимог ГОСТ 28681.3/ГОСТ Р 50644 (4.3.9, 4.8).

Організація, що надає екскурсійні послуги, повинна мати інструкції, що включають правила дії супроводжуючих і екскурсоводів але забезпеченню безпеки при проведенні екскурсій, і журнал проведення з ними інструктажу.

При організації автобусних екскурсій організація, що надає екскурсійні послуги, повинна мати:

- Інструкцію про обов'язки водія по забезпеченню безпеки;
- Правила поведінки екскурсантів при знаходженні в автобусі;
- Договір з транспортним підприємством або індивідуальним підприємцем, які мають сертифікат відповідності вимогам безпеки на послуги з перевезення пасажирів.

Зміст


[10-01-29][All for the tourists of]
Autumn with a taste of coffee (events calendar) (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Автобусний тур: їхати, не їхати (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Паломництво - символ духовного відродження (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Розваги в Ісландії (0)