Неділя
25-01-05
00:31

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Глава 3. Основні поняття і визначення туризму як сфери діяльності


Глава 3. Основні поняття і визначення туризму як сфери діяльності

У будь-якій діяльності, особливо пов'язаної з міжнародними угодами, найактуальнішим є питання дефініцій, тобто узгоджених і прийнятих за основу визначень, понять, термінів, що дозволяють адекватно тлумачити предмет, об'єкт і умови угоди, принципи і положення нормативних актів. Різночитання в тлумаченні застосовуваних термінів можуть мати самі несприятливі наслідки у практичних діях суб'єктів туристичної діяльності.

Туристська термінологія зазнає істотні зміни по стрімкому темпу розвитку та формування як суспільних відносин, так і туризму, його галузей і видів. Тлумачення туристських термінів - предмет запеклих дискусій апологетів теорії туризму.

Коли ми говоримо про туризм, ми маємо на увазі людей, які відвідують друзів і родичів, відпочивають на канікулах і просто добре проводять час. У вільний час вони можуть займатися різними видами спорту, приймати сонячні ванни, кататися на конях, можуть ходити в походи, читати, розмовляти і, нарешті, просто насолоджуватися навколишнім світом.

Можна включити в наше визначення туризму і людей, які беруть участь у різних з'їздах, конференціях або інших видах ділової та професійної діяльності, їздять в навчальні тури або займаються дослідженнями.

Ці люди (назвемо їх туристами) використовують під час подорожей різні види транспорту: починаючи з велосипеда і закінчуючи польотами на реактивних літаках. Багато подорожують на автомобілях, автобусах, поїздах і навіть мотоциклах.

Для того щоб встановити значення туризму і повніше описати сферу його діяльності, необхідно в першу чергу виділити різні групи суб'єктів, які взаємодіють в туризмі.

1. Туристи. Це люди, які відчувають різні психічні та фізичні потреби, природа яких визначає напрямки та види участі цих людей у туристської діяльності.
2. Організації, що надають туристам товари та послуги. Це підприємці, які бачать в туризмі можливість отримувати прибуток за допомогою надання товарів і послуг з урахуванням попиту на туристичному ринку.
3. Місцеві органи влади. Розглядають туризм як важливий фактор економіки, пов'язаний з доходами, які місцеві громадяни можуть отримувати від цього бізнесу у вигляді податків, що надходять до місцевого бюджету.
4. Приймаюча сторона. Місцеве населення, сприймає туризм в першу чергу як фактор зайнятості населення. Для цієї групи важливим є результат взаємодії з туристами, в тому числі іноземними.

Таким чином, туризм може бути визначений як сукупність явищ і взаємовідносин, що виникають при взаємодії туристів, постачальників, місцевих органів влади і місцевого населення в процесі туристської діяльності. Подорожі, туризм - це комплекс споріднених сфер бізнесу. Найбільш близькою до туризму професією є поширення турів, тобто робота туристичних агентств. Безпосередньо залучені до туризму авіакомпанії, компанії з прокату машин, залізні дороги, автобуси, готелі та ресторани. До зв'язаних видів бізнесу також можна віднести фінансові структури, які фінансують розвиток сфери обслуговування та ін

Для того щоб сформулювати повне визначення поняття "туризм", необхідно розглянути багатоаспектність туризму і його взаємодію з іншими видами діяльності. Відсутність єдиних визначень ускладнює вивчення туризму як навчальної дисципліни.

Вивчення туризму з наукової точки зору (у ряді інших дисциплін) з недавніх пір привернуло увагу вчених багатьох областей знань. У зв'язку з цим виникла необхідність в розробці точних визначень і термінів. Ця проблема не так проста, як здається на перший погляд. Нею щорічно займаються різні організації, включаючи Лігу Націй, Організацію Об'єднаних Націй, Всесвітню туристичну організацію, Організацію економічного співробітництва і розвитку.

Міжнародні організації постійно звертаються до теми тлумачення термінології, в основному з метою узгодження принципів міжнародної статистики. Так, в 1937 р. визначення "міжнародний турист" було дано на Конференції експертів за статистикою Ліги Націй. У 1950 р. International Union of Official Travel Organization (IUOTO) - Міжнародний союз офіційних туристських організацій (МСОТО), перетворений в 1975 р. до Всесвітньої туристської організації (ВТО), уточнив визначення "турист", ввівши нові поняття: "екскурсант" і "транзитний мандрівник". При цьому було дано чітке розмежування цих категорій від категорії "турист".

Певні групові і економічні інтереси країн істотно впливають на тлумачення понять, що приймаються за основу в національних нормативних актах, регулюючих певні відносини у сфері туризму.

Зміст


[10-02-04][All for the tourists of]
Let us hold his feet in warm (0)

[09-08-15][Відпочинок і поради]
Що дратує чоловіка на відпочинку (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Великі солі (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про с. Вороненко (0)